"40’ına Kadar Evlenemezsek Birbirimizle Evlenelim":Aslı-Mert

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

3:25 dakika

29.05.2024

Gerçek düğün hikayeleri köşemizde bu kez mimar Aslı ile inşaat mühendisi Mert’in aşkına tanıklık ediyoruz. Önce yakın arkadaştılar. Daha sonra ise Hollywood filmlerine konu olacak tarzda birbirlerine söz verdiler ve her şey o sözle başladı. Hikayelerini çiftimizden dinleyelim:

Üniversitede tanıştık... Tüm üniversite hayatımız boyunca en yakın arkadaştık. Birlikte gezdik tozduk diyebiliriz. Ne yazık ki biz de '40ımıza kadar evlenmezsek bari birbirimizle evlenelim' diyen cheesy arkadaşlardandık.

2011 itibari ile Mert, yurt dışında yaşamaya başlamıştı iş sebebiyle. Mezun olduktan 4 sene sonra iş temposundan yılgın olduğum bir dönemde tatil için Mert'in yanına gittim ve o günden beri birlikteyiz.

“Evleneceğimizi En Başından Biliyordum…”

Mert 'Napıyorsun canım?' diye mesaj attığında, elimin resmini çekip, “N'apalım boş elim ve ben oturuyoruz, sen?” diye cevap yazardım. Tabii ki bu işin şakası fakat, bir rivayete göre, kadın seçermiş evleneceği insanı, erkek değil.

Yıllardır arkadaş olmamıza ve birbirimizi çok iyi tanıyor olmamıza rağmen, ben de birlikte olmaya başladığımız saniyeden itibaren Mert ile evleneceğimi içten içe biliyordum.

Mert tatil için İstanbul’a gelecekti. Fakat iş sebebi ile bir gün gecikmeli geleceğini söyledi. Sürpriz yapıp bir gün erkenden gelmiş İstanbul'a. Tabi ki ben fark etmeyeyim diye bin bir senaryo. Halbuki ben ayakta uyuyordum.

Ben de Muscat'ta olduğunu sandığım gün, yani Cuma günü, Mert'in kuzenine gitmiştim iş çıkışı. Bahçe kapısından girdiğim anda önce tüm arkadaşlarımızı sonra Mert'i gördüm ve tabi ki şok olmuştum! Bruno Mars’ın “I Think I Wanna Marry You” ile diz çöküp evlenme teklifi etmişti! Mert titrer, ben ağlar ve cevap tabi ki “Evet”!

“Düğün Hazırlıkları Sırasında Kafa Karışıklığı Yaşamadım”

Düğün hazırlıklarımız ortalama 4-5 ay sürdü diyebilirim. Tabi buna ev hazırlığı da dahil. Gelinlik bulmak dışında çok zorlandığım bir kısım olmadı.

Düğüne ortalama 3 hafta önce gelinlik, damatlık ve aksesuarlar hazırdı. Damatlığı Beymen’den aldık. Ben aradıklarımı bulduğum anda alma taraftarıydım ki bu sayede kafa karışıklığına mahal vermedim. Alyanslarımızı Atasay’dan aldık.

Düğünümüz Muğla’da gerçekleşti. Bodrum ikimizin de çok sevdiği bir yer. Arayış sırasında karşımıza çıkan otelin önceki örnek düğünleri açıkçası bize cesaret verdi ve burası konusunda aklımızda soru işareti kalmadı.

Düğün Dekorasyonunda İlham Kaynağı Bodrum

Düğün organizasyon firması olarak İstisnai İşler ile çalıştık. Biz daha sade bir konsept tercih ettik. Çiçekler ve detaylar ile göz yormayan şık, beyaz Bodrum’a yakışır beyazlıkta bir dekorasyon ile bizim masal bahçemiz tasarlandı.

“Klişe Hiç Bir Fotoğrafımız Yok”

Düğün fotoğrafları için Wedding Pera’yı tercih ettik. Daha önce birçok arkadaşımız ve tanıdığımızın düğün hikayesi ve filmini onlar çekmişti ve hep memnun kaldıklarını işitiyorduk.

Örnek düğünleri inceledik ve hiçbirinin birbirine benzememesi bizi etkiledi diyebilirim. Ekip sizi dinliyor ve isteklerinize hemen cevap verebiliyor. Bunun dışında klişe olan hiç fotoğrafımız yok. Düğün çekimimiz bizim organizasyon öncesi yaptığımız pool party ile başladı. Wedding Pera ekibi hem bizleri rahatlattı hem de sorunsuz bir gün gerçekleştirmemizi sağladı.

“Gelinliğimi Baştan Yarattık”

Gelinlik konusu benim için bu süreçteki en büyük travmaydı. Hiç bir zaman düğün ve gelinlik hayal etmeyen ben, gelinlik bakıyordum! Birçok kriterim vardı; kabarık olmayacaktı, taşlı tuşlu olmayacaktı, straplez olmayacaktı ve tabi ki her şeyde olduğu gibi, farklı olacaktı.

Alışveriş yapmaktan da nefret ettiğim için, sadece bir kere Vakko Wedding'e gittim, 4 gelinlik denedim, hiç biri tam istediğim gibi değildi. Sonunda anladım ki istediğim tak diye bulamayacaktım hiç bir yerde. Diktirmek için de ne vaktim ne de sabrım vardı. Bu yüzden Vakko Wedding'de alternatifler arasında en içime sinende, en 'ben' olanda karar kıldım ve süreç orada başladı.

Mimar olmanın getirdiği mesleki deformasyonla gelinliği baştan yarattık. Aldığım gelinlikle son hali arasında o kadar fark vardı ki. Sonuç: Daha iyisini hayal edemezdim! Vakko Wedding’ten Pınar Hanım bir tane! Siz ve tüm VW ekibi sabrınızla ilmik ilmik işledik gelinliğimi…

Gelin Saç ve Makyajında Doğal Dokunuşlar

Gelin saçım ve makyajım tam istediğim gibi oldu diyebilirim. Öncesinde bir prova yapmıştık ama o gün ufak dokunuşlar ile tamamladık. Doğal istemiştim ve istediğimi yakaladım.

Düğünün En Duygusal Anları…

Düğün günü en duygusal an Mert’in annesine sarıldığı an oldu sanırım benim için. Annesi ile o sevgi dolu kucaklaşması beni gerçekten çok etkiledi. Mert’i de en çok benim ailem ile sarılmam etkilemiş. Sanırım bu taraflarımız çok benziyor.

İlk dans şarkımız Whitney Huston’dan ‘’I Will Always Love You” oldu. Spontane bir dansımız oldu. Öncesinde her hangi bir hazırlık yapmadık.

Düğüne Eğlenceli Bir Dokunuş: Pool Party

Düğün günümün sanırım en eğlenceli anları pool party kısmı oldu. Genel anlamda çok eğlenceli bir düğünüm oldu ancak tüm arkadaşlarım ile havuz başında eğlendiğimiz anlar gerçekten çok güzeldi.

Düğün firmaları bence her çiftin ayrı olduğunu anlamalı. İstekleri gerçekten anladıktan sonra cevap vermeli. Herkes özel bir düğün yaşamak istiyor ve bence de doğru olan bu. Aynı tornadan çıkmış düğünler çiftler için sonrasında çok tatsız oluyor.

Biz Balayımıza Maldivler’de devam ettik. Hep istediğimiz bir destinasyondu. Beraber gidip görmemiz de harika oldu açıkçası.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap