Gözde ve Erman'ın Hikayesi

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

3:01 dakika

21.03.2024

Nikah şahidimizin; Erman’ın “Evet” derken sesinin çok çıkması üzerine yaptığı espri hepimizi güldürmüştü.

Nasıl tanıştınız?

Erman: Üniversiteden çok yakın bir arkadaşım olan Erdem aracılığıyla tanıştık.

Nasıl evlenme teklifi aldınız ya da ettiniz?

Gözde: Erman’la birlikte gittiğimiz ilk restoran olan Le Chalet’ye gitmiştik. Arkadaşlarla eğlenceli bir yemek olacağını sanıyordum. Sadece eğlenceli değil sürprizli de oldu.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Aralık ayında olan nişanımızdan sonra hemen Düğün.com’dan mekan araştırmalarına başladık. Aklımızda bir kaç yer vardı, onlarla kontak kurduk. Hazırlıklara ocak ayında başladık. Gün ve yer olayı biraz zorladı bizi, malum Mayıs ayından itibaren yerler dolmaya başlıyor... Yer ve tarih belli olduktan sonra her şey çorap söküğü gibi halloldu.

Gözde & Erman Düğün Hikayesi

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden, keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Gözde: Tabii ki gelinlik seçimi, provaları ve nikah şekerleri. Sanırım erkeklerin bu koşuşturmaca esnasında keyif aldıkları noktalar çok daha az oluyor. Kadınlar için bu süreç daha önemli ve özel olduğu için zaten bir çok konuda onlar yetkili oluyorlar. Bu durumda da beylere yapacak, dolayısıyla keyif alacak fazla bir şey kalmıyor.

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz önünde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Gözde: Enerjisi yeni olan bir yer araştırıyorduk. Le Meridien Otel'in banket satış müdürü Burcu Hanım bana telefonla geri dönüş yapan tek kişi oldu. Açıkçası seçimimde en büyük rolü bu oynadı.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

O günün en kusursuz biçimde organize edilmesi çok önemliydi. Bu nedenden dolayı daha önce arkadaşımızın düğününü organize etmiş olan FY Event-Organizasyon ile anlaştık. Daha önce yaptığı masa düzenini bildiğimiz için Fulya Hanım'a her şeyi gözümüz kapalı teslim ettik. Dj seçimimiz de aynı şekilde oldu. Bir başka arkadaşımızın düğününde çalmış olan Dj Serkan Erdiril ile çalıştık. Kendisi çaldığı parçalarla bütün gece oturmamıza izin vermedi. Aldığımız en büyük risk, ilk defa çalışmalarını göreceğimiz fotoğraf ekibimiz olan İki Hayat Bir Kare oldu. Bu seçimimizde de Kemal’in bize telefonla geri dönüşü çok etkili oldu. Çok şanslıydık çünkü bütün gün bizimle koşuşturacak olan Kemal ve Fulya gün boyunca fotoğrafçıdan çok birer dost oldular bize. O günün stresi çok farklı oluyor ve gün boyunca bize rahatlamamız için yardımcı olan bir fotoğrafçıyla çalışmak çok keyif vericiydi! Fotoğrafların güzelliği bir yana, bu bahaneyle edindiğimiz dostluk da bize ayrı bir mutluluk verdi.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyelerimizi Yasemin Soykan’dan seçtik. Ne istediğimizi bildiğimiz için seçim yapmamız zor olmadı. Nikah şekeri içinse Düğün.com'dan bulduğumuz ve kurabiyelerine bayıldığımız Mutlu Dükkan'la irtibata geçtik. Zeynep Hanım'ın bizim için hazırladığı “kurabiye tatma” seansında siparişimizi verdik.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Düğün günü unuttuğunuz, atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Atladığımız veya unuttuğumuz bir şey yoktu, çok şanslıydık. Bence, düğün günü için verilebilecek en güzel tavsiye; eğer dügün fotoğraflarınızı o gün çektirecekseniz, kuaförünüze elinizden geldiği kadar erken gitmeniz olacaktır. Çünkü hazırlık ne kadar çabuk biterse fotoğraflar o kadar rahat bir atmosferde çekiliyor. Bir de fotoğraflarınızı çektireceğiniz yerin dügün mekanıyla yakın olması, fotoğraflardan sonraki zamanın da stressiz geçmesinde kesinlikle çok yardımcı oluyor.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Galiba bize özel en güzel şey ilk dans şarkımızdı; Zeki Müren’in “Hiç bir şeyde gözüm yok.” adlı parçasıydı.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Nikah şahitlerimizden biri olan Cemil Çiçek’in, Erman’ın “Evet” derken sesinin çok çıkması üzerine yaptığı espri hepimizi güldürmüştü.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayımızı Seyşeller’de geçirdik.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

1 Yorum

özlem

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Zeki Müren’in “Hiç bir şeyde gözüm yok.” güzel seçim :)