Evleneceklerini İlk Gördüğünde Anlamıştı: Gülçin & Oğuzhan

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:22 dakika

21.03.2024

Gülçin ve Oğuzhan üniversitede öğrenciyken birbirini sürekli gören, konuşmaya cesaret edemeyen iki kişiydi. İlk adım Oğuzhan’dan geldi, evliliğe giden süreç böyle başladı! Karlar arasında, kartpostal tadında nikah fotoğraflarıyla, kışın evlenecek birçok çifte ilham verecek Gülçin ve Oğuzhan’ın hikayesini onlardan dinleyelim!

Gülçin ve oğuzhan

“Konuşmaya Cesaret Edemeyen İki Kişiydik”

2016 yılının Nisan ayının 18'inde, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tanıştık. Birbirini sürekli gören, konuşmaya cesaret edemeyen iki kişiydik. Cesaret gösteren Oğuzhan oldu... İlişkimiz böyle başladı.

Gülçin ve oğuzhan

“Tanıştığımız Gün ‘Evleneceğiz’ Demişti”

İlk tanıştığımız gün Oğuzhan bana biz seninle evleneceğiz demişti. Çok ileri görüşlü olduğunu kanıtladı. İlmek ilmek ördük ilişkimizi. Bugünlere gelene kadar da çok eğlendik. Birden fazla kez evlenme teklifi etti aslında. İlki Bursa'nın Mudanya ilçesinde, deniz kenarında, zeytinliklerle dolu bir bahçede gerçekleştirdi. Diğeri de Bursa Kitap Evi Otel'in restoranında oldu. İkisine de “Evet” dedim. Arada başka yerlerde de evlenme teklif ettiği oldu. Amaç; birlikte en güzel günlere imza atabilmek…

“Karların İçinde Dans Ettik”

Biz nikah için hazırlık süreci yaşadık aslında. Düğünümüz yazın olacak. 29 Ocak’ta evlendik. Nikah mekanı olarak Bursa Uludağ Orman Köşkleri’ni tercih ettik. Bu süreçte Uludağ’a gideceğimiz için soğuğa karşı önlemler aldık. Çünkü yaklaşık 5 saate yakın vakit geçirecektik. Bu süreçte herhangi can sıkıcı bir şey başımıza gelmedi. Daha çok komik anlar yaşadık. Havanın çok soğuk olması her anı eğlenceli kıldı. Her anı komikti.

-5 derecede karların tepesinde beraber pasta yedik, karların içinde dans ettik, daha ne olsun! Ancak Oğuzhan ile el ele karların üstünde dans ettiğimiz an en duygusal anımızdı diyebilirim.

Gülçin ve oğuzhan

“Winter Wedding” Teması İlhamları Oldu

Nikah için Uludağ'ı düşünmüştük. Bize “winter wedding” teması ilham oldu. Kartpostal gibiydi her şey. Ekstra bir şey için çaba harcamadık. Doğa bütün güzellikleriyle karşımızdaydı.

Emre Aydemir Fotoğrafçılık’tan Tuğba Yavuz ile çalıştık. Kendisi her şeyimizi organize etti. Konsept olarak kırmızı renk tonunda detayları ve kar temalı noktaları tercih ettik. Tüm seçimlerimiz de konseptimizle uyumlu oldu.

Gülçin ve oğuzhan

Annesinin Gelinliğini Baştan Yarattı

Gelinliğim özel dikim. Ben Uludağ'da giymek için tülleri kat kat olan bir gelinlik hayal etmiştim. Gelinliğimin üst parçasını ise birçok yerden satın aldığımız detaylarla kombine ettik. Çünkü hava -8 dereceye kadar inecekti. Bu sebeple üst parçasının içinde yün kumaş ve termal detaylar kullandık. Daha az üşümem sağlandı böylece.

Gelinliğimin alt parçası ise annemin. 35 sene öncesinden günümüze kadar geldi. Gelin ayakkabısı olarak kar botu giydim.

Gülçin ve oğuzhan

Gelin Saçı ve Makyajında Doğal Modeller Seçti

Saçım için çok doğal bir model olmasını istedim. Makyaj içinde doğal tonları tercih ettim. Saç ve makyaj Bursa FSM'de bulunan Mehdi Toprak ekibiyle hazırladık. Öncesinde Ankara'da Gürcan Bilge ve ekibinden de hizmet aldım. Prova yapmadım. Buna zamanım yoktu. Çok mutlu oldum.

Gülçin ve oğuzhan

“İlk Dans Şarkımız İkimizin Şarkısıydı”

İlk dans şarkımız Dmitri Shostakovich - Waltz No. 2 oldu. İkimizin şarkısıydı. Bu yüzden bu parçayı tercih ettik.

“Eğlenmeye Bakın”

Evlilik hazırlığı yapacak çiftlere mesajımız: Sadece eğlenmeye bakın. Fırsatları değerlendirin ve özgür olun!

Özellikle kış düğünü yapacak birçok çifte ilham vereceğini düşündüğümüz Gülçin ve Oğuzhan balayı için de baştan sona Avrupa turu yapmaya tercih etti. Evlilik hazırlığı yaparken, Gülçin ve Oğuzhan gibi yeni evlenmiş çiftlerin deneyimlerinden faydalanmak istersen tüm gerçek düğün hikayelerine göz atabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

0 Yorum