İki Kişilik Bir Serüven: Şebnem ve Alper

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

4:11 dakika

03.06.2024

Yatın burnuna indiğimizde bizim için hazırlanmış muhteşem bir masa ve müzisyenlerle karşılandık. O kadar şaşkın ve heyecanlıydım ki, Alper’in sözlerini duyamıyordum. Gülümsemekten “Evet” diyemediğimi hatırlıyorum.

Böyle tanıştılar

En yakın arkadaşlarımdan biri beni biriyle tanıştırmak istediğini söyledi. Bu tarz tanıştırmalardan hiç hoşlanmadığımı bildiğinden utana sıkıla söylemişti. Neden tepki veremediğimi hala bilmiyorum ama ben çok kolay bir şekilde tanıştırılmayı kabul etmiştim. Dört kişilik bir arkadaş grubu olarak dışarı çıktık. Eşimi ilk gördüğümde içimden “Ne güzel gözleri varmış” diye geçirdiğimi hatırlıyorum. O dört kişilik arkadaş grubu böylece iki kişilik bir serüvene dönüştü.

Böyle tanıştılar

Gülümsemekten “Evet” diyemediğimi hatırlıyorum

İlişkimizin başlamasından beş ay sonra dil eğitimim için Almanya’ya gitmiştim. Dönüş tarihim belli olduğunda Alper bir hoş geldin kutlaması düzenleyeceğini söyledi. Ben de kabul ettim. Döndükten iki gün sonra boğazda buluştuk ve bir bankta oturarak bize katılacak diğer arkadaşlarımızı beklemeye başladık. O kadar uzun bekledik ki! Ben artık dayanamayıp “Aaa yeter ama gelmeyeceklerse beklemeyelim” dedim. Alper “Peki beklemeyelim” diyerek beni elimden tutup önümüze yanaşan yata bindirdi.

Ağzım açık ne olduğunu anlamaya çalışıyordum. Yatın burnuna indiğimizde bizim için hazırlanmış muhteşem bir masa ve müzisyenlerle karşılandık. O kadar şaşkın ve heyecanlıydım ki, Alper’in sözlerini duyamıyordum. Gülümsemekten “Evet” diyemediğimi hatırlıyorum.

Gülümsemek

Hazırlıklar ne kadar sürdü?

Evlenme teklifini aldıktan bir ay sonra nişan törenini gerçekleştirdik. Evimiz henüz tamamlanmadığından hazırlık sürecimiz önce benim çeyiz alışverişimle devam etti. Daha sonra evimizin temel eşyalarını tamamladık. Hazırlanma sürecimiz yaklaşık altı ay kadar sürdü. İhtiyaç ve eksik listeleriyle yatıp kalktığım eğlenceli bir süreçti.

Düğün hazırlıkları yoğun ve yorucu bir süreç... Sizin ilişkiniz etkilendi mi bu süreçten?

Açıkçası evlenme kararı aldığımız ilk andan beri etrafımızdakiler bu süreç boyunca bozulan ilişki hikayeleri anlatıp ikimizi de bolca korkutmuşlardı. Bunlara karşı, biz bir hayat kuruyoruz ve bunun her anından keyif almalıyız. Doğabilecek her soruna karşı da iki kişilik takım olarak kol kanat gerebiliriz, diye bir karar almıştık.

Düğün hazırlık süreci

En eğlenceli kısmı neydi?

Benim için en keyifli an çeyiz yerleştirme günüydü. Tüm sevdiklerim bir arada evimin oluşmasına yardım ediyorlardı. Güle oynaya geçen o gün durmaksızın nasıl çalıştığımızı ve gün sonundaki hislerimi anlatamam. O gün tüm emeklerimin, koşturmalarımın, yorgunluklarımın bir eve, bizim evimize dönüştüğüne tanıklık etmenin keyfi paha biçilemezdi.

Nerede evlendiniz?

Düğün tarihinden sonra ilk netleşen konu düğün mekanımızdı. Düğünümüz nisan ayında gerçekleşeceğinden hem kapalı hem de açık mekan alternatifi sunan bir mekan seçmek istedik. Açıkçası otel düğünleri bana hep mesafeli ve soğuk gelmiştir. Biz en yakınlarımızla, samimi ve sıcak bir düğün hayal ettik. Nossa Costa bu anlamda bize karar verme kolaylığı tanıdı. Karadan uzaklığı bakımından, hiçbir şeyden rahatsız olmama ve rahatsız etmeme lüksünüz var. Ve her şeyden öte muhteşem bir manzara.

muhteşem bir manzara

Nossa Costa'yı incelemek ve fiyat teklifi istemek için tıklayın!

Hangi detaylara önem verdiniz?

Ben organizasyon konusunda bir ekiple çalışmadım. Her ayrıntıyla kendim ilgilenmek istedim. Eğer planlı ilerleyebilirseniz bence her şeyde kendi imzanızın olması çok tatmin edici. Hele ki şu sıralar sosyal medyayla her şeye kolayca ulaşabiliyorken… Benim için en önemli şey el buketim ve mekan süslemesiydi. Kesinlikle çok sade ve şık bir süsleme hayal ediyordum. Mor, beyaz ve yeşil kombini seçtim. Nossa Costa’nın anlaşmalı olduğu muhteşem bir çiçekçi var. Benim için bıkmadan usanmadan çalıştılar ve ortaya memnuniyet çıktı.

Nossa Costa

İkinci konu ise basılı malzemelerimizdi. Bu konuda da Baykuş Tasarım’dan yardım aldım. Sağ olsun Asuman Hanım beni kına gecemde ve düğünümde hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Benim bekar arkadaşlarıma gelinli, damadın bekar arkadaşlarına da damatlı darısı başına yaka kartları tasarladık. Bizim ilişkimizin mimarı arkadaşlarımızdı, bizler de diğer arkadaşlarımızın tanışmasına vesile olalım istedim!

Baykuş Tasarım

Gelelim gelinliğe!

Kasım ayıydı biz Alper ile gelinlik arayışına başlamıştık. Herkes daha aylar var diye şaşırıyordu ama gerçekten kafamda bir model yoktu. Tek isteğim gelinliğimin beni yansıtmasıydı. Şaşalı değil sade ama farklılığı kendinden olan bir gelinlik.

İkinci durağımız Vakko Wedding House Suadiye’ydi. Alper için gelinlikçi dolaşmak oturmak, çay kahve içmek ve internette dolanmak anlamına gelmeye başlamıştı kiii; ben gelinliğimle prova odasına girdim. Damadın gelini düğünden önce görmemesi geleneğine hiç inanmadım ben. Hatta bunun bir haksızlık olduğunu savundum. Çünkü bir damadın da bir gelini hayal ettiği bir tarz olduğunu düşündüm hep ve ben nişanlımla gittim.

Ne tavsiye ediyorsun gelin adaylarına?

Gelin adaylarına tavsiyem şu, ne kadar erken olduğuna bakmaksızın her şeyinizi planlayın. İçinizde ukde kalmayacak her ayrıntıyı istediğiniz gibi düzenleyin lütfen. Ben üç gün boyunca düğün heyecanını dolu dolu yaşadım. Harika bir kına gecesi ve gelin hamamı gerçekleştirdim. Şimdi geriye dönüp baktığımda içim heyecanla doluyor. Ve en önemlisi hiçbir “keşkem” kalmadı arkamda!

Bir diğer tavsiyem şu ki, biz eşimle lokasyonlarımızdan dolayı ve düğün günü programımızın yoğunluğundan dolayı İki Hayat Bir Kare ile düğünümüzden iki hafta önce dış mekan çekimlerimizi gerçekleştirdik. Sağ olsun fotoğrafçımız Kemal Uysal düğün günümüzde de bizimleydi ve bütün ayrıntılarımızı o gün de ölümsüzleştirdi. Bugün hala düğünümüze dair konuşurken yaptığımız en akıllıca şey olarak anıyoruz bu ayrıntıyı. Düğün günü kendinizi çekim stresine sokmanıza hiç gerek yok.

İki Hayat Bir Kare'nin fotoğraflarını incelemek ve fiyat teklifi istemek için tıklayın!

Kına geceniz nasıl geçti?

Kına gecemiz çok özel oldu. Kendimi Kınacım Kına Organizasyon ekibine emanet etmek çok doğru bir kararmış gerçekten. Derya Hanım bana damada da kına yakılacak mı diye sormuştu. Bense hayır ben geleneksel bir kına istiyorum demiştim. Kendileri bana bir sürpriz hazırlayıp damat baskını organize etmişler. Eşim kavuk ve kaftan giyerek salona girdiğinde bütün davetlilerimiz ve ben şaşkınlık içerisinde kaldık.

Kınacım Kına Organizasyon'u incelemek ve fiyat teklifi istemek için tıklayın!

Kına gecesi

Komik bir şey geldi mi başınıza?

Olmaz mı? Gelin arabası önde arkamızda konvoyumuz nikah dairesine doğru yoldayız. Bir anda arkamızdaki arabadan mesaj geldi: “Kornaya basın biraz, matem arabası değil, gelin arabasısınız!” Şoförümüz kornaya bastığı anda arabanın üzerine koşuşan insanları görmeliydiniz. Arabamıza öyle bir sarılmışlardı ki damadın hazırladığı zarfları tomar halinde arabadan uzağa doğru atmak zorunda kaldık. Sağdıcımızın camdan “Elimi bırakın, çiçeği ellemeyin” diye bağırışlarını hatırlayıp kahkahalara boğuluyoruz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

irem

Düğün Tarihi: 17.10.2014


kına gecesi kostümleri çok güzelmiş tebrikler mutluluklar