Aşk Tesadüfleri Sever: Gamze ve Levent

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:34 dakika

21.03.2024

O akşamdan sonra bir daha telefonum hiç susmadı ve şunu anladık ki, aşk gerçekten tesadüfleri severmiş!

Nasıl tanıştınız?

En yakın arkadaşlarımız aynı zamanda ortak arkadaşlarımızmış. Bir eylül akşamıydı, bir kafede oturduğumuz sırada masaya Levent geldi. Daha önce hiç görmemiştim onu, biraz şaşırdım. Çünkü Levent Anadolu yakasında oturduğu için Avrupa yakasına her zaman gelmiyormuş. Ta ki beni görene dek... O akşamdan sonra bir daha telefonum hiç susmadı ve şunu anladık ki, aşk gerçekten tesadüfleri severmiş... 23.09.2012 'den beri beraberiz.

aşk tesadüfleri sever: gamze ve levent

Evlenme teklifi nasıl geldi?

Evlenme teklifi aldığım akşamı asla unutamam. Benim doğum günümdü ve akşam için yemeğe çıktık. Levent gerçekten çok uğraşmıştı, her şey çok güzeldi. Aslında o gün evlenme teklifi beklemiyordum çünkü tanışalı daha 6 ay olmuştu. Benim için çok büyük bir sürpriz oldu. Levent yemek arasında birden ayağa kalktı ve diz çökerek tek taşı uzattı. "Benimle evlenir misin?" dedi. Ben evet bile diyemiyordum, çünkü gözlerim dolmuştu sesim çıkmıyordu o anda. Sonunda diyebildim: Evetttt! Ömrümün sonuna kadar seninleyim...

aşk tesadüfleri sever: gamze ve levent

Sonrası nasıl gelişti?

Evlilik kararımızın ardından hemen nişan hazırlıklarına başladık. Temmuz ayında nişanlandık ve ardından hemen düğün hazırlıklarına başladık. Düğün hazırlıklarında Düğün.com'dan gerçekten çok faydalandım. Çalıştığım için her şeye vakit ayırmam biraz zor oluyordu ama Düğün.com sitesi sayesinde her yerden anında geri dönüş ve fiyat teklifleri alabiliyordum. Tüm ihtiyaçlarımızın bir listesini yapıp, her aldığım şeyi yazıyordum ve bunun çok faydasını gördüm.

aşk tesadüfleri sever: gamze ve levent

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?

Portaxe benim zaten çok istediğim bir yerdi. Hem boğaz manzarası hem de deniz kıyısında olması beni cezbetti. Mayıs ayı olduğundan mekanın aynı zamanda kapalı bir alanının da olması gerekiyordu; yağmur ihtimaline karşı bir önlem alınmalıydı. Sonuç olarak lokasyonu, yemekleri ve en önemlisi mekanı istediğimiz gibi dekore edebilmemiz seçimimizde önemli kriterlerdi.

Düğün mekanlarını incelemek ve fiyat teklifi istemek için tıklayın!

Düğün fotoğraflarınız için hangi ekiple çalıştınız? Nasıl bir çekim günü gerçekleştirdiniz?

Tabi ki 3Renk Fotoğraf! Gerçekten unutamayacağım günlerden bir tanesiydi. Ben dış mekan çekimini düğünle aynı gün istiyordum ve iyi ki de öyle yapmışım.. Erkan Bey ve ekibi gerçekten işine aşırı özen gösteren profesyonel bir ekip. Düğün günü sabahtan akşama kadar her adımda hiç yorulmadan ve her daim güler yüzleriyle yanımızdalardı. Kendilerine çok ama çok teşekkür ederim. Yeni evlenecek arkadaşlara tavsiyem, o günden geriye kalan tek şey, bakıp hatırlayacağınız fotoğraflar. Bu yüzden çalıştığınız kişi çok önemli.

aşk tesadüfleri sever: gamze ve levent

En çok neden keyif aldınız?

Tabi ki gelinlik! Aslında benim için düşündüğümde işin en zor kısmı karar vermekti ama hiç de öyle olmadı.. Girdiğim ikinci modaevinde "İşte bu benim olmalı!" dedim. O gelinlik ölçülerime göre yeniden dikildi. İnanın çok dolaşmanıza hiç gerek yok. İçinize gerçekten sindiğini hissettiğiniz an vazgeçmeyin!

aşk tesadüfleri sever: gamze ve levent

Gelelim diğer ayrıntılara... Düğün organizasyonunuz ile hangi detaylara önem verdiniz?

Öncelikle konseptimizi belirledik. Çoğu şeyi tek seferde hallettiğimiz için bu süreç bizim için yorucu değildi. Organizasyonda Hülya Wedding vardı. Bizim ve davetlilerimizin eğleneceği bir düğün olması bizim için önemliydi. Müzik firması olarak İzzet Yakar'la çalıştık ve DJ Umut gerçekten gecenin sonuna kadar muhteşem müzikler hazırlamıştı.

aşk tesadüfleri sever: gamze ve levent

Ya gelinlik ve damatlık?

Gelinliğimi düğünden yaklaşık beş ay önce Bakırköy Aysira Gelinlik'ten aldım. Eşim de damatlığını düğünden altı ay önce Damat Tween'dan aldı. Her iki firmayı da tavsiye edebilirim.

Düğün günü unuttuğunuz bir şey oldu mu?

Düğün günü unuttuğumuz hiçbir şey olmadı. Gelin adaylarına tavsiyem mutlaka her şeylerini not etmeleri!

aşk tesadüfleri sever: gamze ve levent

Kutlamalar esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Evet , evden babaannemin isteği üzerine davul ve zurna çalarak çıktım. Çok da güzel oldu iyi ki istemiş canım babaannem...

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Kıbrıs Malpas Otel'de çok güzel bir balayı geçirdik. Mayıs ayı olduğundan Kıbrıs bizim için uygun bir seçenek oldu.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

3 Yorum

Pınar küçük

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Fotoğraflarınızda sizin kadar tatlı :)) MUTLULUKLAR


Suzan Adler

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Çok şirinsiniz mutluluklarr


Dilek Tümer

Düğün Tarihi: 12.10.2018


Çok güzeldiniz o gün sonuna kadar devam etsin inşallah canlarım.