Japone Yaka Gelinlikler

Firmaları Göster
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tüm Modeller

Japone Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

Japone yaka tasarımı gelinliklere hem ihtişam hem de nostaljik bir hava katar. Omuz kesimi olmayan yaka tipidir. Kalp yaka gelinliklere bolero dikilmiş izlenimi verir. Vücudun boyun ve göğüs bölgesini açıkta bırakır. Koltuk altından boyun kısmına kadar omuzlara oturan bir tasarıma sahip olduğu için, üst vücudu geniş kadınlarda sıkışmış gibi bir görüntüye yol açabilir.

Beşgen Yaka Gelinlik Modelleri

Japone yaka, halk arasında beşgen yaka gelinlik olarak da adlandırılıyor. Göğüs kısmı V formlu, bu tasarımlar özellikle romantik gelinliklerin yaka kısmında kullanılıyor. V kısmının derinliğine göre göğüs dekolteli seçeneklerini de bulabilmek mümkün.

Farklı Vücut Tiplerine Uygun Japone Gelinlik Modelleri

Japone gelinlik modellerini özellikle armut ve kum saati gibi vücut tiplerine sahip, gövdesi ince yapılı gelin adayları tercih edebilir. Geniş basenli, küçük göğüslü armut vücut tipine sahip gelin adayları kabarık etekli yani A ve prenses model gelinliklere yönelebilir. Bu tasarımların hacimli etekleri geniş basenleri kamufle ederken ince gövdeleri japone yaka ile öne çıkarılabilir.

Japone yaka ve balık etek gibi her gelin adayının kolay kolay tercih edemeyeceği yaka ve etek kesimlerini ise kum saati vücut tipine sahip gelinlere öneriyoruz. İnce ve orantılı hatlara sahip bu vücut tipindeki gelinler balık kesim japone yaka gelinliklerle iddialı ve hoş bir görünüm ortaya koyabilir. İnce yapılı, dikdörtgen vücut tipindeki gelinler ise düz kesim japone gelinliklerle bel bölgelerinin kıvrımsız görünümünü kamufle ederek hoş bir görünüm yaratabilir.

Japone Yaka Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Japone yaka gelinlik seçerken, vücut yapınız, tarzınız, düğün mekanınız, mevsim ve fiyat gibi kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Düğün mekanınız ilk dikkat etmeniz gerekenlerden biri. Eğer tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı bir mekanda düğün yapacaksanız kabarık japone yaka gelinlikler tam size göre. Çünkü bu tasarımlar göz alıcı ve hacimli tasarımıyla mekanın görkemli havasıyla uyum yaratır.

Vücut yapınız da gelinlik seçiminizi etkileyecek faktörler arasında. Örneğin; küçük göğüslü gelin adayları japone yaka gelinlikleri rahatlıkla tercih edebilir. Düğün mevsiminize uzun ya da kısa kollu japone yaka gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz. Bütçenize göre seçim yapabilmeniz için fiyatları etkileyen faktörleri de bilmelisiniz. Bu konudaki en önemli kriterlerden biri gelinliğin kumaşıdır.

İpek oranı yüksek kumaşların kullanıldığı japone yaka gelinlik modelleri, sentetik ağırlıklı tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlıdır. Gelinliğinizin markası da fiyatları etkileyen etkenler arasında. Dünyaca ünlü gelinlik markalarının japone yaka gelinlikleri, butik markaların tasarımlarına göre daha yüksek fiyatlıdır. Özel dikim gelinliklerin, markaların hazır tasarımlarına kıyasla daha yüksek fiyatlı olduğunu da söyleyelim.

Japone yaka kumaş gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Daha hesaplı bir seçim yapmak istiyorsanız kiralama seçeneğini de düşünebilirsiniz. Bu noktada kiralık ve satılık gelinlikler arasında yüzde 20-30 oranında bir fark olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Aradığınız satılık ve kiralık japone gelinliği bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımlar arasında bulabilirsiniz.

Verdiğimiz ipuçlarını da göz önünde bulundurarak japone yaka tasarımına sahip gelinlikleri, size uygun diğer özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilirsiniz. Böylece aradığınız modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek kolayca bilgi alabileceğinizi ve randevu oluşturabileceğinizi de unutmayın.