Yurt Dışı Evlilik İçin Gerekenler Nelerdir? Konsoloslukta Evlenmek Nasıl Olur?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

7:04 dakika

28.11.2022

Yurt dışında da evlensen yapman gereken işlemler, hazırlaman gereken evraklar var elbette. “Yurt dışı evlilik nasıl olur?”, “Konsoloslukta evlenmek için gerekli belgeler nelerdir?”, “Yurt dışında Türk vatandaşı olmayan biri ile evlilik için neler gerekir?” gibi soruların yanıtlarını senin için araştırdık!

yurt dışı evlilik

Düğün seremonisine ilişkin çok fazla teferruata girmeden, yurt dışında tüm gözlerden uzakta sessiz sedasız evlenmeyi isteyebileceğin gibi, gelebilen tüm sevdiklerini bir araya toplayıp, yurt dışında düğün de yapabilirsin.

Üstelik sana gittiğin yerde yardımcı olacak bir organizasyon firması ile anlaşarak, hayallerindeki gibi bir düğüne de ev sahipliği yapabilirsin. Hangisini tercih edersen et, yurt dışında nikah işlemlerinde evleneceğin kişinin Türk vatandaşı olup olmadığı önem taşır. Şimdi dilersen bu konuya açıklık getirerek başlayalım.

yurt dışı evlilik

Türk Vatandaşları İçin Yurt Dışında Evlilik Nasıl Olur?

Yurt dışında evlenmek isteyen Türk vatandaşları, Türk konsolosluklarında nikah kıydırabilecekleri gibi, evlenmek istedikleri ülkenin evlilik şartlarını karşılamaları durumunda o ülkenin resmi makamları huzurunda da evlenebilir. Ancak konsoloslukta evlilik için çiftlerden her ikisinin de Türk vatandaşı olması gerekiyor.

Yani çifte vatandaşlığı olan ya da yabancı ülke vatandaşlığı bulunan biriyle, konsoloslukta evlenmek mümkün değil. Çünkü konsoloslukların yabancı ülke vatandaşlarını evlendirme yetkisi bulunmuyor. Ayrıca konsolosluk görevlilerinin, konsolosluk binası dışında evlendirme yetkisi bulunmadığını da ekleyelim.

Özel bir organizasyon için ilgili ülkenin resmi makamlarına müracaat etmek gerekiyor. Ayrıca, bazı ülkelerin yasaları gereği, konsolosluklarda nikah kıyılamıyor. Türkiye’nin dış temsilciliği olsa bile evlenemeyeceğin ülkeler şunlar: Arjantin, Avusturya, Avustralya, Danimarka, Finlandiya, İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, İsviçre ve Şili.

yurt dışında evlilik

Konsoloslukta Evlenmek İçin Gerekli Belgeler

Şimdi Türk vatandaşlarının yurt dışında evlenmek için hazırlaması gereken belgeler neler, onlara bir göz atalım. Belgeleri hazırlamadan önce bu evrakın konsolosluklara göre ufak tefek farklılıklar göstereceğini, bu nedenle ilgili konsolosluğa bu belgeleri teyit ettirmeni önerdiğimizi de söyleyelim. Gerekli belgeler ve detaylar ise şöyle:

 • Evlilik Beyannamesi
 • Evlenme Ehliyet Belgesi
 • Uluslararası Doğum Kayıt Örneği ve Nüfus Kayıt Örneği
 • Nüfus Cüzdanı ve Pasaport
 • Fotoğraf
 • Sağlık Raporu

Evlilik Beyannamesi:Türk vatandaşlarının yurt dışında nikah kıyması için başvuru işlemlerini bizzat evlenmek istedikleri şehirdeki konsolosluğa yapmaları ve evlilik beyan formunu doldurmaları gerekiyor.

Evlenme Ehliyet Belgesi: Kişinin evlenmeye engel oluşturacak bir durumunun olmadığını bu belge ile kanıtlaması gerekiyor. Türkiye’den alınacak belgenin apostilli olması şart. Evlenme ehliyet belgesi başvurusu (yabancı yerel makamlar önünde evlilik için) Türkiye’de bağlı bulunan nüfus müdürlüğüne yapılabiliyor.

Uluslararası Doğum Kayıt Örneği ve Nüfus Kayıt Örneği: Anne-baba, doğum yeri, doğum tarihi gibi bilgilerin yer aldığı belge de nüfus müdürlüklerinden apostilli olarak temin edilebiliyor.

Nüfus Cüzdanı ve Pasaport: Konsoloslukta nikah için gerekli evraklar arasında kimlik bilgilerinin yer aldığı nüfus cüzdanı ve pasaport da yer alıyor. Fotokopi ve asılları ile birlikte temin etmek şart.

Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraflar da dosyada bulunmalı.

Sağlık Raporu: Evlenmek isteyen çiftin evlenmesine akli ve fiziki yönden bir engel olmadığını gösteren, hastaneden veya doktordan alınmış sağlık raporu da isteniyor.

yurt dışı evlilik

Bu belgeler konsoloslukta evlilik için standart olarak isteniyor. Bunların dışında yeni boşanmış olmak, evlenmeden önceki soyadını kullanmak gibi özel koşullar için de bazı belgeler istenebiliyor. Bu gibi koşullarda gerekebilecek belgeler ve detaylarına da değinmeden geçmeyelim:

Şahitlerin Nüfus Cüzdanları: Evlilik gününde konsoloslukta hazır olacak 2 adet nikah şahidinin nüfus cüzdanı da istenenler arasında.

Kadının Önceki Soyadını Kullanabilmesi İçin Dilekçe:Evlilik soyadı ile birlikte önceki soyadını da kullanmak isteyen kadının, bu isteğini belirten dilekçeyi de hazırlatması gerekiyor. Bu dilekçenin önceden hazırlanmasına gerek yok. İlgili konsoloslukta düzenlenebiliyor.

İddet Süresinin Kalktığına Dair Karar: Eşlerden biri daha önce evlenip boşanan bir kadın ise ve boşanma tarihinden itibaren 300 gün geçmeden evlenecekse, iddet müddetinin kaldırıldığına dair mahkeme kararının da belgeler arasında yer alması gerekiyor.

Önceki Evliliğin İptal Kararı: Evlenecek çiftler arasında bir önceki evliliği son bulan varsa, bunu belgeleyen bir mahkeme kararı da şart.

Vasi İzni: 18 yaşını doldurmadan evlenmek isteyenler için veli, vasi ya da ilgili hakimin izni de beyan edilmeli.

Eğer başvuru işlemi, vekil olarak atanan kişi tarafından yapılacaksa, özel bir vekaletname hazırlanması gerektiğini unutmamalısın. Evlenmek istediğin ülkedeki konsolosluk tarafından da hazırlanabilen bu belgeleri Türkiye’de tamamlayıp, teslim etmen halinde, evlilik işleminin hızlanacağını da belirtelim.

Eğer Türkiye’de evleneceksen, “Evlenme Dosyalarında Bulunacak Belgeler” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsin.

yurt dışı evlilik

Yurt dışında evlenen ünlülere de göz atmak ister misin? Şu yazımızda sıraladık: Yurt Dışında Evlenen Ünlüler

Apostil İşlemleri Nedir?

Belgeleri Türkiye’de hazırlarken dikkat etmen gereken bir diğer nokta, belgelerin apostil şerhinin olması. Apostil, belgelerin gerçekliğinin Türk yetkili makamları tarafından tasdik edildiği ve yurt dışındaki ülkede geçerliliğini ifade eden bir şerhtir.

Apostil Konsolosluktan Alınır mı?

Eğer kafanda “Apostil konsolosluktan alınır mı?” sorusu oluştuysa hemen yanıtlayayım: Hayır, apostil şerhini konsolosluktan alamazsın. Apostil işlemleri için Türkiye’de yetkili makamlar valilikler ve kaymakamlıklardır.

Yabancı ya da Çifte Uyruklu Biri ile Yurt Dışında Evlenmek

Konsolosluklarda evlenemeyecek çiftlerin evlilik başvurusunu o ülkenin resmi makamlarına yapması gerekiyor. Bu durumda o ülkenin kendi yasaları ve evlilik kuralları çerçevesinde farklı prosedürler uygulanıyor. Kimler konsoloslukta evlenemez sorusunu da şöyle yanıtlayabiliriz:

 • Çifte vatandaş ya da yabancı uyruklu biriyle yurtdışında evlenmek isteyen Türk vatandaşları
 • Her ikisi de Türk vatandaşı olan ancak evlenmek istediği şehirde Türk Konsolosluğu bulunmayanlar
 • Her ikisi de Türk vatandaşı olan ancak konsolosluk dışında bir yerde evlenmek isteyen çiftler

Çifte Uyruklu Biri ile Yurt Dışında Evlenmek

Eğer yabancı uyruklu biri ile Türkiye’de evleneceksen şu yazımıza da göz atmalısın: Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi

Yabancı Ülkelerde Evlilik Belgeleri ve Prosedür Nasıl?

Dilersen şimdi çiftlerin en çok evlenmeyi hayal ettikleri ülkelere göre evlilik prosedürleri ve istedikleri evraklar neler sırayla inceleyelim:

Almanya’da Evlilik

Almanya’da bir Alman vatandaşı ile evlenmek gibi konsolosluğun yetki alanı dışında kalan hallerde ya da konsolosluk dışında farklı bir mekanda evlenmek istiyorsan, evleneceğin şehirdeki belediyeye müracaat etmelisin. Almanya'da evlilik için çiftlerden istenen belgeler şöyle:

 • Türk vatandaşı için Türkiye’deki nüfus müdürlüğünden alınmış evlenme ehliyet belgesi
 • Çifte vatandaşlar için Türkiye'den nüfus kaydı
 • Evlenilecek eşe ait bilgileri de içeren evlenme bildirimine katılım belgesi
 • Evlenecek kişi Türkiye doğumlu ise uluslararası doğum kayıt örneği
 • Evlenecek kişi Alman vatandaşı ise doğum kaydının tasdikli sureti
 • Tasdikli pasaport fotokopileri ve varsa vatandaşlık belgesi
 • İkamet veya yerleşim belgesi

►Almanya’da nikah yapmak için çiftlerden ya da şahitlerden birinin Almanca bilmesinin şart olduğunu da ekleyelim. Aksi takdirde tercüman tutulması gerekiyor. Bu da çiftlere ek masraf olarak yansıyor.

yurt dışı evlilik

İspanya’da Evlilik

İspanya’da evlilik beraberinde pek çok bürokratik ve zaman alıcı prosedür getiriyor. Eğer ikiniz de Türk vatandaşıysanız konsoloslukta evlenmenizi öneriyoruz. Eğer İspanyol makamları önünde evlilik yapacaksan, İspanya’nın her bölgesinde evlilik için farklı prosedürler uygulandığı için, evlenmek istediğin bölgenin nüfus müdürlüğü ile iletişim kurmanı öneriyoruz.

İspanya'da evlilik için genel olarak istenen belgeler şöyle:

 • Her türlü pasaport
 • Evlilik için bir engelin bulunmadığına ilişkin Türk makamlardan alınmış izin belgesi
 • Doğum belgesi

İtalya’da Evlilik

İtalya’da yerel makamlar önünde evlenmek için nikahın belediye sarayında ya belediyelere ait mülklerde ya da özel izne tabi düğün mekanlarında belediye başkanı veya yardımcısı tarafından kıyılıyor. Bu ülkede yapılacak resmi nikah töreni sonrasında evlilik sertifikanı alabilirsin.

İtalya’da evlilik işlemleri için Türkiye’de kütüğünün bulunduğu nüfus müdürlüğünden evli olmadığını gösteren belgeyi alıp, valiliğe apostil yaptırman ve yeminli tercümana tercüme ettirmen gerekiyor. Tercüme ettirdiğin evrakı noterde onaylatmayı unutmamalısın. Eğer ikiniz de Türk vatandaşıysanız ve birçok çift gibi Roma’da evlenmek hayallerinizi süslüyorsa, direkt olarak Roma Türk Konsolosluğu’na başvurabilirsiniz.

Eğer bir İtalyan ile evleneceksen gerekli belgeler ise şöyle:

 • Evleneceğin kişinin İtalya’daki ikametgah belgesi
 • Her ikinizin doğum belgesi
 • Güncel fotoğraflarınız.

yurt dışı evlilik

Şu yazımız da ilgini çekebilir: Evlilik Cüzdanına İlişkin Tüm Detaylar

Uluslararası Sularda Evlilik: Kaptan Nikahı Nasıl Olur?

Denizde evlenmek isteyen romantik çiftlerin yanıtını en çok araştırdığı "Kaptanlar nikah kıyabilir mi?" sorusunu da cevaplamadan geçmeyelim. Öncelikle belirtelim: Türkiye'de kaptan nikahının resmi bir geçerliliği yok. Hatta Japonya, Filipinler gibi birkaç ülke dışında bu uygulamanın çoğu ülkede mümkün olmadığını da belirtelim.

Bu fikre en yakın alternatifinizse gemi turu sırasında, bir limana demirlemişken resmi nikah gerçekleştirmek olabilir. Böyle bir düğün için limanın bağlı bulunduğu bölgenin yasal prosedürünü karşılamanız gerekeceğini de bilmelisiniz.

Yabancı Yetkili Makam Önünde Evlenenler İçin Evlilik Tescili Başvurusu Nasıl Yapılır?

“Yurt dışında evlilik Türkiye’de geçerli mi?” gibi bir soru kafanı kurcalıyor olabilir. Bu durumda evlilik tescili başvurusu (yabancı yerel makamlar önünde evlilik sonrasında) da bilmen gereken konular arasında. Yurt dışında yapılan evliliğin Türkiye’de de geçerli olabilmesi için bu evliliğin Türk mevzuatlarına uygun olması şart.

Tabii Türk makamlarına bir aylık süre içerisinde bildirilerek tescil ettirilmesi gerekiyor. Türkiye’deki nüfus müdürlüklerine tescil ettirmek için, bulunduğun şehir ya da eyalet hangi konsolosluğun görev alanı içerisindeyse oraya giderek, evliliği beyan etmelisin. Bu başvuruyu, kişisel olarak giderek ya da posta ile yapabilirsin.

Yurt dışı evlilik tescil işlemi için gerekli belgeler şöyle:

 • Evliliğin tescilini isteyen ve eşlerden biri tarafından imzalanmış form dilekçe.

 • Evlilik belgesinin aslı ya da evlendirme müdürlüğünden onaylı örneği ile fotokopisi.

 • Evlenecek her iki kişinin nüfus cüzdanlarının aslı ve fotokopileri. Eğer bir yabancı ile evlilik söz konusu ise yabancı uyruklu olan kişinin doğum kağıdı.

Sen de yurt dışında evlenenler kervanına katılacaksan hangi ülkede evlenmek istediğini ve kafana takılan soruları yorumlar kısmına yazabilirsin. Evlendikten sonra yapılması gereken işlemleri öğrenmek istersen de şu yazımıza göz atabilirsin: Tüm Detaylarıyla Anlattık: Evlendikten Sonra Yapılması Gereken Resmi İşlemler

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Evlendirme Dairesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Evlendirme Daireleri Firmaları

Evlendirme Daireleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

160 Yorum

Selin Cengiz

Düğün Tarihi: 29.10.2023


Merhaba ben Türk vatandaşıyım nişanlım Bulgaristan vatandaşı bunun için gerekli evraklar veya benim burda. Götürmem gereken evraklar nelerdir yardımcı olabilir misiniz :(

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak istenen belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ya da ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Canem

Düğün Tarihi: 09.09.2023


Merhaba ben türk nişanlım pakistanlı ve biz arabistanda evlenmek istiyoruz ne yapmamız gerekıyor evlilik işlemleri için ve ardından türkiyeye dönüş yapmak için tesekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ülkenin yerel temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi kurumlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Sultan Apaydın

Düğün Tarihi: 16.07.2023


Merhaba ben Türk vatandaşıyım nişanlım ABD vatandaşı. ABD evlenmek istiyoruz. Benim Türkiye’de hangi evrakları hazırlamam gerekiyor. Teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkenin yerel temsilciliklerinden ve evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Metin Topluk

Düğün Tarihi: 15.06.2023


Merhaba Tunuslu bir bayanla Tunus'ta evlilik yapacağım. Tunus'a gidince hangi evrakları hazırlamam gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim.. teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ülkenin yerel temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi kurumlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz....


Ahmet Katranbayırı

Düğün Tarihi: 06.06.2023


Merhaba


Ferhat Karakaya

Düğün Tarihi: 21.03.2023


Teşekkürler açıklama için Bekarlık belgesi,evlenme ehliyet belgesi olarak mı geçiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlenme ehliyet belgesi ayrı bir belge. Bu belge, doğum ve bekarlık belgelerinde yer alan bilgileri içeriyor. Eğer evlenme ehliyet belgesi aldıysanız ayrı ayrı bekarlık ve doğum belgesi almanız gerekmiyor. İyi günler dileriz...


Umut Semerci

Düğün Tarihi: 19.03.2023


Mrblar nişanlım Özbekistan li ve ben oraya gidip nikah yapmak istiyorum gerekli evraklar nelerdir teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ülkedeki resmi makamlardan ve ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Ferhat Karakaya

Düğün Tarihi: 28.02.2023


Merhabalar Bekarlık belgesi yani medeni hal belgesi ile nufüs kayıt örneği aynısıdır.Ben belçikalıyım ve eşim tür vatandaşı bizden bekar olduğuna belge istediler.Nufüs kayıt örneğinde bildiriyor bekar olduğuna dair.ama bekarlık belgesi nedir ve biz bunu ne ismiyle başvurabiliriz teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik için gerekli koşulların sağlanıp sağlanmadığının resmi makamlarca incelenebilmesi için hem "bekarlık belgesi" hem "doğum belgesi" isteniyor. "Nüfus kayıt örneği", bu belgelerden "doğum belgesi"nin yerine kabul edilebiliyor, bu nedenle yüzden kişinin ayrıca kendi ülkesinde evli olmadığını kanıtlayan "bekarlık belgesi" alması gerekiyor. Bekarlık belgesi adıyla başvuru yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Sencer Aydın

Düğün Tarihi: 17.01.2023


Ben Türkiye de emniyet teşkilatında görevli polis memuru yum evleneceğim beyan türkmenistanlı ve Rusya'da yaşıyor Rusya'da türk konsolosluğunda evlenesilirmiyim neler gerekli teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konsoloslukların yabancı ülke vatandaşlarını evlendirme yetkisi bulunmadığı için konsoloslukta evlilik için çiftlerden her ikisinin de Türk vatandaşı olması gerekir. İyi günler dileriz...


İbrahim Turan

Düğün Tarihi: 09.11.2022


cifte vatandaslik kabul etmeyen bir ulkede resmi nikah yapip sonra ayni kisiyle turkiyede de resmi nikah yapabilirmiyim ? yada o ulkede bir bosanma soz konusu olabilir ? nikah yapacagim esim cifte vatandas olur mu ? detayli bilgi alabilirmiyim ? tesekkur ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili detaylı bilgiyi ülkenin resmi kurumlarından ve Türkiye'deki temsilciliklerinden alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Gökhan Çeken

Düğün Tarihi: 06.06.2022


Merhabalar. Belgradda evlenmek istiyoruz. gerekli olan evrakları mail ortamında bize ilettiler şuan topluyoruz. fakat 2 şey aklımıza takıldı. birincisi 'Evlilik Formunda' yurtdışı adresi diyor ona ne yazmamız gerekiyor. ikincisi ise bu evraklarımız apostilli olmak zorunda mı?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan ya da ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Tolga Benli

Düğün Tarihi: 30.05.2022


Merhaba ben turkiyede evliyim 2 çocuğum var ancak 2 senedir ayrı yaşıyorduk he toparlarım diye boşanma davası açmadık ancak karşılıklı konuştuğumuzda eşimle boşanma kararı aldık sakin bi şekilde dilekcelerimizi verdik 25 sonra davamız gorulecek sonuçlanacak ben azaerbaycanda çalışmaya gidiyorum olası bi evlilik yapsam benim yanımda olması gereken evraklar neler olabilir teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak yurt dışı evlilik işlemlerinden bahsettik. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Hakkı Koca

Düğün Tarihi: 30.05.2022


Merhabalar iki TC Vatandaşı KKTC Nasıl evlenebilirler ne gibi evrak istenmektedir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, iki TC vatandaşı, Türkiye'nin yurt dışı temsilciliklerinde nikah yapabiliyor. Süreç ve gerekli belgeler için konsoloslukla iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Mukhayyo Tursunbaeva

Düğün Tarihi: 26.05.2022


Merhabalar. Ben özbekistan vatandaşıyım ve Türkiye'de yaşıyorum eğer İngiltere vatandaşı ile Türkiye'de evlenmek için ne tür evraklar istenecek ve evlene bilirmiyiz Türkiye'de?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, şu yazımızı inceleyebilirsiniz: Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi. İyi günler dileriz...


Ahmet Öztürk

Düğün Tarihi: 14.05.2022


Merhaba ben Türk vatandaşıyım Kız arkadaşım Tunus lu resmi nikahı Tunus da olacağını söyledi bana Tunus devleti bu şekilde uygun görüyormuş kandırır mı beni yoksa doğru mu söylüyor bilmiyorum konsolosluk telefonu açmıyor ve doğruysa bile ne gibi evrak götürmem gerekecek bilmiyorum negibi yol izlemem gerekir Yardımcı olursanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak yurt dışı evlilik işlemlerinden bahsettik. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ve ülkenin temsilciliklerinden bilgi almak en sağlıklı yöntemdir. İyi günler dileriz...


Murat Çakıcı

Düğün Tarihi: 23.03.2022


ben bir rumen vatandaşı bayan ile romanya da evlenmek istiyorum işlemler belediyede olacak fakat bunun için türkiyeden romanya daki belediye ye vermem gereken evraklar nelerdir ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yabancı ülkelerde evlilik için genellikle istenen belgeleri ve izlenen prosedürü şu yazımızda anlattık: Yurt Dışı Evlilik İçin Gerekenler Nelerdir?. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Gülfidan Şaşkara

Düğün Tarihi: 10.03.2022


Merhaba?Ben Türk vatandaşıyım nişanlım Kanada vatandaşı romada yerel makamlar önünde nikah yapmak istiyoruz yapabilirmiyiz?Hangi evraklar isteniyor yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak yurt dışı evlilik işlemlerinden bahsettik. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Gaye Capkan

Düğün Tarihi: 10.03.2022


Merhaba ben Türk vatandaşıyım ama erkek arkadasım İngiliz, Hollandada evlenmek istiyoruz? Şartları nelerdir? Yada ıngilterede evlenme imkanı ız va rmı aceba? Tesekkurler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak yurt dışı evlilik işlemlerinden bahsettik. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Turan Aydemir

Düğün Tarihi: 11.02.2022


almanyada türk konsoloslgunda nikah kıydırmak için, çiftlerin ikiside Türk vatandaşı olması şart mı? biri Türk vatandaşı diğeri Mavi Kartlı Alman vatandaşı olan kişiler için nasıl nasıl olacak ? Teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak yurt dışı evlilik işlemlerinden bahsettik. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Umut Bolat

Düğün Tarihi: 30.01.2022


Ben tunusta tunuslu bayanla evleneceğim. Benden belgeler istedi.hangi dilde olacağını kafamiz karıştı. Birde apostil evlilik cüzdanı getirmemi istedi nerden temin edebilirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak yurt dışı evlilik işlemlerinden bahsettik. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Recep Kara

Düğün Tarihi: 15.01.2022


Ben turkiyeden online amerikan utah da evlilik yaptım turkiyede geçerli olması için neler yapmalıyım veya geçerli olur mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yurt dışında yapılan evliliğin Türkiye’de de geçerli olabilmesi için bu evliliğin Türk mevzuatlarına uygun olması ve Türk makamlarına bir aylık süre içerisinde bildirilerek tescil ettirilmesi gerekiyor. Bunun için konsolosluklardan ya da Türkiye'deki nüfus müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Barış Gültekin

Düğün Tarihi: 15.01.2022


Endonezyalı kız arkadaşım var ve Endonezya gideceğim ama evlilik için gerekli olan belgeler neler bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak yurt dışı evlilik işlemlerinden bahsettik. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Recep Kara

Düğün Tarihi: 27.11.2021


Merhaba ben türkiyede yaşıyorum amerikan bir vatandaş ile kosovada evleneceğim ve o ülkenin gerekli evrakları neler her ikimizinde hangi evrakları hazırlamamiz lazım lütfen yardımcı olur musunuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak yurt dışı evlilik işlemlerine değindik. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Güzel Mamadaliyeva

Düğün Tarihi: 27.11.2021


Merhaba. Ben Özbekistan vatandaşıyım sevgilim türk vetandasi ama biz Kıbrıs Cumhuriyeti da resmiy evlilik yapmak isteyoruz bizdan istanacak belgeler neler olacak

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda Türkiye'de yabancı biriyle evlenmek için genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ya da ülkenin yerel temsilciliklerden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Melis Kocabaş

Düğün Tarihi: 26.11.2021


nısanlım kanadaya ıltıca ettı. ben turkıyedeyım, ve bız ukraynada evlenmek ıstıyoruz. bu durumda onun bu belgelerı orda tamamlaması mumkun mu ? cunku hala tr ye gıremıyor halıyle bız de evlenemıyoruz.. o sebeple yurt dısında nıkah kararı aldık

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sürece dair detaylı bilgi için evlenmek istediğiniz ülkedeki resmi makamlardan ve temsilciliklerden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


E.öner

Düğün Tarihi: 22.11.2021


Dubaide yerel mahkeme önünde evlenmek için gerekli evrakları öğrenmemiz için yardımcı olabilir misiniz.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak yurt dışı evlilik işlemlerine değindik. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Deniz Göçek

Düğün Tarihi: 21.11.2021


Merhabalar, ben yakın zamanda ABD vatandaşı bir kız arkadaşımla evleneceğim, tek kafamda takılan soru ise bu evliliği ABD de yapabilir miyim, ABD de oturum iznim yok sadece turist vizem var, bu sorun teşkil eder mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi kurumlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Zafer Korkmaz

Düğün Tarihi: 21.10.2021


merhaba ben kirgizitan vatandasi ile evlilik yapacam bishkeye gidecem nasil islemler yapmam ve ucreti kacpara kirgizda nerede yaparim evliliyi simdiden size tsk ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Kırgızistan'da evlilik işlemleriyle ilgili detaylı bilgi için Türkiye'deki temsilciliklerden ve ülkedeki resmi kurumlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Levent Mohamed

Düğün Tarihi: 30.09.2021


Merhaba ben türkiye doğumlu Türk vatandaşıyım. Sevdiğim ise suriyeli. Biz eşcinsel evliliğin yasal olduğu bir ülkede evlilik yapabilir miyiz?Başardığımızda ise Tükiye de evli sayılabilir miyiz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili Türkiye'deki evlendirme daireleri ve nüfus müdürlükleri ile iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Demir Serin

Düğün Tarihi: 18.09.2021


Merhaba Ben ve nisanlim almanyada Doguduk türk vatandasiyiz. Mainz baskonsoloslukta evlenmek istiyoruz ancak Randevu almak icin internet sitesinde hangi basvuru yapilmasi gerekiyor farkli basvurular var evlilik icin? hangi basvuru yapilmasindan yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden çok tesekür ederim saygilar

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilgili kurumla iletişime geçerek başvuru hakkında bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Kadir

Düğün Tarihi: 05.09.2021


Merhaba, nişanlım dominik cumhuriyetinin vatandaşı ben de türk vatandaşıyım evliliğimizi dominikte yapmak yapmak istiyoruz . Türkiyeden resmi makamlardan evlilik için herhangi bir evrak almam gerekiyor mu yoksa tüm işlemleri dominikte halledebilir miyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yurt dışında evlilik prosedürleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan ve Türkiye'deki temsilciliklerden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Serhat Acikalin

Düğün Tarihi: 28.08.2021


Canada ve Turk Vatandasiyim! Hong Kong da Endonezyali kiz arkadasim ile evlenmek istiyoruz! Turk Konsoloslukta nikah yapabilirmiyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konsoloslukta evlilik için çiftlerden her ikisinin de Türk vatandaşı olması gerekiyor. Yani çifte vatandaşlığı olan ya da yabancı ülke vatandaşlığı bulunan biriyle, konsoloslukta evlenmek mümkün değil. Çünkü konsoloslukların yabancı ülke vatandaşlarını evlendirme yetkisi bulunmuyor. İyi günler...


Zehra

Düğün Tarihi: 18.08.2021


Merhaba ben Türkiye de evlilik yaptim sonra bosandim tekrar Türkiye'de evlilik yapabilirimi ne gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de tekrar evlilik yapabilmeniz mümkün. Nikah için gerekli belgeleri hazırlayıp, başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçerek nikah tarihi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Hüseyin Taun

Düğün Tarihi: 13.07.2021


Merhaba ben gurcistanda evlilik yaptim ve esim yabanci turkiyeye tekrar giris yapmasi icin vize gerekiyor ve bu vize kac gunde gelir bilgisi olan varmi


Murat Taşkın

Düğün Tarihi: 08.06.2021


İyi günler size bir sorum olacak ben Almanya ya schengen vizesi ile geldim ve Almanya da evlilik yaptım ama vizem bittiği icin beni tekrar Türkiye ye gönderiyorlar git oradan aile birleşimi için başvuru yap diyorlar ama biz bu corona yüzünden Mainz Türk konsolosuna bildirmedik cok geç randevu verdiler ve ben 04.07.2021 tarihinde Türkiye ye dönmem lazım Türkiye’de evrakları hazırlariken bana sıkıntı çıkarırlar mı şimdi den cevabınız icin teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili Türkiye'deki resmi kurumlarla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Mehmet Çoban

Düğün Tarihi: 07.06.2021


Merhabalar ben Türkiye de yaşıyorum nişanlım Avusturya da yaşıyor doğma büyüme orada lakin Türk kimliği var di yaklaşık 1 yıl önce Avusturya vatandaşlığına geçiş yaptı şimdi benim sorum size şu şekilde oradan verilen bilgiye göre Türkiye'de nikah işlemi olacağı söylendi burda ki bilgileri okuduğumda ikisinin de aynı olmadigi kuşkusu oluştu kendimce eğer yanılıyorsam özür dilerim .

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de evlilik yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için evlendirme daireleriyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Saeid Siami Tekmehdash

Düğün Tarihi: 06.06.2021


Merheba, ben cifte ,Iran ve Amerika, vatandasiyim. Benim nisanlim Tunuslu ve beraber Istanbulda evlenmege karar verdik. Covid-19 dan dolayi hem Amerika ve hem Iran konsolosluklari cok kisitli ve yabanci bir ulkeden Turkiye'ye giris yapildikdan 10 gun sonra hizmet veriyorlar ve konsolosluga gitmeden once online gorusme ayarlamak da gerekiyor ki ocda cok kisitli. sorum su ki ben bekarlik ve dogum belgelerini Amerikada alip Turkiyede ceviri yaptirirsam gecerli olurmu yoksa bunlari Istanbulda ki Iran ve Amerika konsolosluklarindan almam gerekiyor? Tesekkurler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu belgeleri ülkenizdeki ilgili kurumlardan alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Maka Mikaberidze

Düğün Tarihi: 01.06.2021


Selam ben gurçistan vatadaş ve Türk vatandaşı evlamek istorm ynenistanda bunu için ne evraklar hazlamalim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak yurt dışı evlilik işlemlerine değindik. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumdan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Esme Kılıç

Düğün Tarihi: 16.05.2021


Merhaba,ben türk vatandaşıyım, nişanlım Afrika Mali vatandaşı,ben onların konsolosluğunda onların prosedüründe evlilik yaparsam, Türkiye de nasıl evliliği mi gösterebiliyorum? Kayıt yapabiliyor muyum?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak evlilik tescil ve apostil işlemlerine değindik. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumdan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Mustafa Elieyioğlu

Düğün Tarihi: 16.05.2021


Merhaba ben Azerbaycan da bir evlilik yapmak istiyorum bunun için gerekli evraklar nelerdir ve bu evrakları kendi ulkemdemi yada Azerbaycan damı cikaricagim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelerden bahsettik ancak belgeler ve süreç ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Tarkan Karuk

Düğün Tarihi: 14.05.2021


Ben cifte vatandasim..nisanlim belcika ya turist olarak gelcek gelince turk konsoloslugunda nikah yapsak belcika belediyesine gidip evliligimi beyan etsem.esim tekrar vize icin turkiyeye gitmesi gerekirmi.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan ve temsilciliklerden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Bayram Tuna

Düğün Tarihi: 28.03.2021


Peki yabancı uyruklu biri ile Türkiye'de nasıl evlenebiliriz neler gereklidir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili detaylı bilgi için Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi yazımızı inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Albina Dogan

Düğün Tarihi: 12.03.2021


Merhaba. Ben Azerbeycan vatandasiyim Esim turk evlilik yapmak istiyoruz. Ama benim ikametimin suresi dolmus yeni bas vuru yaptim ama gelmedi daha eski ikametle evlenmek icin bas vuru yapa bilirmiyiz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Cansu

Düğün Tarihi: 06.03.2021


Mrb ben almanya da yaşıyorum ve alman vatandaşiyim Nişanlım Türkiye de ikamet ediyor ve biz almanya da evlenmek istiyoruz Nişanlım a1 kurusuna girme zorunlugu varmi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkenizdeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Murat Kir

Düğün Tarihi: 20.01.2021


merhaba ben tunusta evleneceğim beş günlük gidiyorum. hiç konsoluslağa gitmeden belediyeden evlenebilir m,y,z

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan ve ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Kaan

Düğün Tarihi: 16.01.2021


Romanyada vizesiz yasiyorum romen vatandasi bir bayanla evlenmek istiyorum neler yapmam gerekli....

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Arzu Cinar

Düğün Tarihi: 14.01.2021


Belçikada turk konsoloslugunda kiyilan nikah belcika belediyesinde gecerlimidir.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan ya da Türkiye'deki yerel temsilciliklerden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Ramazan Uyan

Düğün Tarihi: 10.01.2021


Merhaba ben cezazayirde evliyim turkiyede boşanma davam sürüyor burada aile oturumu başlatmak istiyorum aile oturumu olduğunda turkiyeye giris çıkış yapabilirmiyim turkiyede ki boşanma davam devam ederken

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Kübra Yildirim

Düğün Tarihi: 25.12.2020


Merhaba benim sözlüm Fransaya çalışmaya gidecek. Ve 1 sene sonra orda nikah yapmayı düşünüyoruz. Ben oraya ne şekilde vizeyle gidip orda nikah yapabiliriz? Ve bu nikah süreci işlemleri çok uzun sürer mi lütfen yardımcı olur musunuz ? Ve ben kendi nikah için işlemlerimi burda tamamlayip oda ordami tamamliycak ikimizde türküz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan ve ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Yaşar

Düğün Tarihi: 16.12.2020


oruma gerek yok


Furkan Özdemir

Düğün Tarihi: 12.12.2020


Almanyada yaşıyorum alman varandaşı ile evleneceğim. Müstakbel eşim benim soyadımı mı alır?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Elif Cetin

Düğün Tarihi: 08.12.2020


Merhaba benim nisanlim Misirli ve ben Turk vatandasiyim biz Kibrista evlenmek istiyoruz ancak her ikimizinde ulkelerimizden almamiz gereken belgeler var ise Kibris a gitmeden once bu belgeler nelerdir ve de evlilik basvurusunu nereye ve nasil yapacagiz ve gerekli belgeler nelerdir? Yardimci olabilir misiniz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelerden bahsettik ancak belgeler ve süreç ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Ali

Düğün Tarihi: 27.11.2020


Yabancı biri ile yurt dışında evlenmek için vekalet verebilirmiyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


A.taştın

Düğün Tarihi: 03.11.2020


Merhaba Türk’üm,Azerbaycan’da nişanlımla orada evlenmek istiyorum, Daha önce evlendim ve boşandım, Nereye gittiysem kimse yardımcı olamadı,evlenebilmemiz için Gerekli belgeler nelerdir? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, genel olarak yurt dışında evlilik kurallarına ve istenen belgelere yazımızda yer verdik. Ancak bazı belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle evleneceğiniz ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz.


Sinan Bas

Düğün Tarihi: 20.10.2020


Merhabalar, Ukrayna'da Ukraynalı biriyle evlilik gerçekleştirdik. Bir kaç sorum olacak izniniz olursa: 1. Evliliğin Türkiye'de tescil edilmesi için hangi belgelere ihtiyacımız var? 2. Belgelerin nüfus müdürlüğüne mi sunulması gerekecek? 3. ve son olarak tüm tercüme edilecek dökümanların noter-apostil işlemlerinin Ukrayna'da yapılması sorun teşkil eder mi? Teşekkürler, Sinan

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak evlilik tescil ve apostil işlemlerine değindik. Ancak gerekli işlemler ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumdan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Osman

Düğün Tarihi: 23.08.2020


Türk vatandaşıyım ve türkiyede cezayirli bir bayanla evlendim. Bunu cezayir konsolosluğuna bildirmek gerekiyor mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili konsolosluktan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Yusuf Yaman

Düğün Tarihi: 16.08.2020


Ben almanyada yaşiyorum sevdiğim bir kadın var 3 tane cocuk var türküye de evlilik yapsam eşimi ve cocuklari almanya ya getire bilirmiyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Bekodi

Düğün Tarihi: 09.08.2020


Ben çifte vatandaşım. 1 vatandaslıgım Türkiye, bir tanesi iran. Evlenmek istediğim kişi de Türk vatandası. Konsoloslukta evlenme şansımız var mı? Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, eşlerin ikisinin de Türk vatandaşı olması halinde konsoloslukta evlilik mümkündür. Konuyla ilgini bu kurumlardan da bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Canan Ay

Düğün Tarihi: 01.08.2020


Iyi aksamlar, erkek arkadasimla nikah kiydirmak istiyoruz. Ikimizde Türk vatandasiyiz. Arkadasim Türkiyede yasiyor kendisi emekli yesil pasaportu var. Nikahi Almanyada mi yoksa Türkiyedemi kiydirmak daha havantajli. Buraya gelirken Almanca kursuna ihtiyaci varmi.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, iki ülke arasındaki prosedürler ve işlemlerin süresi hakkında resmi makamlardan bilgi alarak karar vermeniz daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Ali Neşe

Düğün Tarihi: 26.07.2020


Merhaba benim sorum biraz farkli almanyada bi erkek arkadasim var bende turkiyede yasiyorum bende erkegim almayaya gidip orda yasamak istiyorum ve biz sunu dusunduk erkek erkege evlenicez almanyada 3 yil icinde bosanma olmayinca oturum ala biliyormusum almanyada ve erkek erkege evlendigimizi kimse bilmicek sizce olurmu ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Ozgur

Düğün Tarihi: 26.07.2020


güzel bir yazı olmuş. yazı için teşekkürler. yorum sayısı ve soru sayısı çok fazla umarım benim sorumuda yanıtlarsınız ACİL ingilterede yaşayan bir kız arkadaşım var. pakistanlı ama ingiliz vatandaşı. evliliği sürekli türkiyede yapmak istiyor. ben orada yapalım düğün burda olsun dediğimde ingiltere yasalar buna izin vermiyor. turist vizesiyle gelip burada evlenemezsiniz deniyor. bu nekakadar doğru ve türkiyede birinin daha önce evlenip evlenmediğini veya kaçkez evlilik boşanma gerçekleştirdiğini vukaatlı nüfus kayıt örneğinden öğrenebiliyoruz. bunun karşılığını evrağı ingiliz makamlarında nasıl alınabilir? karşımdaki kişiye güvenduymam gerekiyor.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili bilgiyi ülkenin resmi makamlarından alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Turkan Huseynli

Düğün Tarihi: 17.07.2020


Selam, ben Azerbaycan nisanlim Belçika varandasi.Biz Turkiyede nikah yapmak istiyoruz nereye bas vurmamiz lazim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba nikah için gerekli belgeleri hazırlayarak bir evlendirme dairesine başvuru yapabilirsiniz. İyi günler dileriz..


Hasan Emir Genç

Düğün Tarihi: 09.07.2020


Iyi geceler. Ben. Amerikan vatandaşı amerikalı kız arkadaşım ile evlenmek istiyorum bahamada. Kendisi evlenip ayrıldı bahamada evlenebilirmiyiz ve türk konsolosluğunda mi amerika konsolosluğunda mi evlenmemiz gerekiyor gereken evraklar nelerdir ve bahamada evlendikten sonra amerikada oturum almak için evlilik cüzdanımı evraklarımı. Nereye sunabilirim amerikada oturum almak için. Yoksa bahamada evlenip türkiyeye gelip istanbulda ki amerikan konsolosluğuna mi başvurmam gerekiyor lütfen beni aýdınlatın bilgilerinizle teşekkür ederim simdiden

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak istenen belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle Amerika'da evlilik ve ikamet için ülkedeki yetkili makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Nazl

Düğün Tarihi: 09.07.2020


Merhaba, ben Türk vatandasiyim ve nişanlım Iraklı Irak'ta evlenmeyi düşünüyoruz . Evliliğim için Türkiye de ve Irak ta istenenbilecek belgeleri nelerdir?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, genel olarak yurt dışında evlilik kurallarına ve istenen belgelere yazımızda yer verdik. Ancak bazı belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle evleneceğiniz ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Mehmet Küpeli

Düğün Tarihi: 07.07.2020


Merhaba ben Türkiyedeyim nişanlım mısırlı politik meselelerden dolayı lübnanda evleneceğiz ama prosedürleri bilmiyoruz nerden öğrenebilirim ve neler yapmalıyım?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak yurt dışı evlilik sürecinde istenen belgelerden bahsettik. Ama bu süreç ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Ali Yüzmüş

Düğün Tarihi: 30.06.2020


Merhaba, ben Almanyada yaşıyorumTürk vatandaşıyım ve sevgilim Türkiyede. Evlenmek istiyoruz fakat nikahı Türkiyede yapmak mecburimi?Eger böyle bir mecburiyet var ise, Türkiyede bir Avukata vekalet versem nikah ben gitmedende yapılabilinirmi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Dilediğiniz yerde nikah yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Osman Yurttaş

Düğün Tarihi: 27.06.2020


Oncelikle kolay gelsin ben kirgizistanda resmi olarak evlendim suan yanimda hem kirgizistanin hemde turkiyenin evlilik cuzdani mevcut aramizda gecen tatsiz bi olay yuzunden bosanmak istiyorum turkiyeye dondugumde mahkeme karari ile bosanabilirim elimde cok saglam deliller var fakat kirgizistandaki evlilik cuzdanina bisey yapamayacagim cunku canim tehlikede kirgizistandaki evlilik cuzdani dursa dahi turkiyede tekrardan evlenebilirmiyim cevap icin simdiden tesekkurler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, başka bir ülkede resmi nikahı olan kişiler Türkiye'de resmi nikah kıyamaz. Konuyla ilgili detaylı bilgiye evlendirme dairelerinden ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Naz Dağ

Düğün Tarihi: 23.06.2020


Mrb ben türküm ve kız arkadaşımda Türk. biz eşcinsel bir evlilik istiyoruz malum Türkiyede bu mümkün değil. Bir başka vatandaşlığımızda yok. Aslında hollandada bir evlilik yapmayı düşünüyoruz ama Hollanda'daki Türk konsolosluğunda eşcinsel evlilik yapabiliyormuyuz veya ülkenin şartlarına uygun yetkili merci de evlenebiliyormuyuz evlenirsem Türkiyede geçerli oluyormu eğer ülkemizde geçerli olmuyorsa bile orada ülkenin şartlarında yetkili mercilerde evlenip Gelebilirmiyiz bunun için ne gerekli olur çokkkk teşekkürler şimdiden sabırsızlıkla cevabı bekliyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili Hollanda'daki Türk konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Vahid

Düğün Tarihi: 17.06.2020


Merhaba,ben afganlıyım amma 5 yıl önce türk vatandaşı aldım ,ben evliyim va eşim yabancı va bir kızım(türk vatandaş)var ve eşime vatandaşı allıyorum,şimdi Afganistan'da bir daha evlenmek istiyorum ve o kadın de yabancı ve visa alıcam Türkiye gelcek va konsolosta problem çıkmaz mı çünkü systemde ben evliyim kayıt var ?iki hanım yasak değil mi? Her türk iki hanım evelenebilir acaba?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, aynı anda birden fazla kişiyle evlenebilmeniz Türkiye'de resmi olarak mümkün değildir. İyi günler dileriz...


Ismail Djou

Düğün Tarihi: 04.06.2020


Merhaba, Ben türküm, turkiyede evliyim , sevgilim cezayirli , turkiyede boslanmdan cezayirde evlenebilirmiyim, ve cezayir de evlenmek için gerekli evraklar nedir ? Tşk.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de evli olmanız, nikah başvurusunda bekarlık belgesi istenen ülkelerde engel teşkil eder. Evlilik işlemleriyle ilgili detaylı bilgiyi ülkedeki resmi makamlardan ya da Türkiye'deki yerel temsilciliklerden alabilirsiniz. İyi günler dileriz.


Zhyldyz

Düğün Tarihi: 24.05.2020


Konsolusluklar hiç cvp vermiyorlar ki


Timur Safin

Düğün Tarihi: 17.05.2020


Merhaba. Ben Rusya vatandaşıyım, sevgilim hem Rus hem Türk vatandaş olduğu için çift vatandaşlığı sahip. Şuan Türkiyedeyiz ve evlenmeye karar verdik. Biz Rusya konsoluslukta evlenebilir miyiz ya da kesinlikle Türkiyedeki resmi kurumda gerekli? Yardımınız için teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili konsolosluklardan ve ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Mehmet

Düğün Tarihi: 12.05.2020


Merhaba, kolay gelsin. Kız arkadaşım hem Alman hem Türk vatandaşı ve ben Türk vatandaşıyım. En kısa yoldan yıldırım nikahı ile evlenmek ve Almanya’da ikamet etmek istiyoruz. Prosedürler nedir, nasıl yollar izlersek en kısa sürede bunu gerçekleştirebiliriz? Daha hızlı iletişim kurabileceğimiz bir yöntem varsa bilgilerinizden faydalanmak isterim. Ülkeler arası seyahatler normale döndüğünde hemen adım atmaya başlamak istiyoruz. Bu arada Goethe Instute ehliyeti için kursa gidiyorum ve en az A1 ehliyeti alacağım. Danimarka’da evlenip Almanya’da yaşayın gibi tavsiye verenler de oldu. Geri dönüşlerinizi bekliyorum teşekkür ederim şimdiden ??

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sürece ilişkin aklınızdaki tüm soruları sorabilmeniz ve planlamanızı en doğru şekilde yönetebilmeniz için 0212 963 3415 numaralı çağrı hattını ve iletisim@dugun.com mail adresi üzerinden hızlı destek kanalını oluşturduk. Bu kanallar üzerinden sormak istediğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Fethiye Kucur

Düğün Tarihi: 11.05.2020


Dubaide sevdigim var evlilik dusunuyorum fakat daha once bir evlilik yaptim ayrildim 1 oglum var velayeti bende oglumunda benimle gelebilmesi icin babasindan imzali kagit aliniyormu yoksa gmrahat bir sekilde oglumda benimle gelebilirmi simdiden tesekkur ederim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerine danışmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Hakan Şimşek

Düğün Tarihi: 19.04.2020


Kız arkadaşım filipin li ve orada yaşıyor ben eski eşimden 2 yıl önce resmen boşandım ve kız arkadaşımla filipin de evlenmek ve onunla istanbul'a gelmek istiyorum. Neler yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim şimdi den her şey için çok teşekkür ederim. İyi günler

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, Yazımızda genel olarak süreçten bahsettik. Ancak istenen belgeler ve prosedür ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. İyi günler dileriz...


Necdet Şanlı

Düğün Tarihi: 16.04.2020


Merhaba ben ve nişanlım türk vatandaşıyız fakat evliliğimizi ispanya'da yapmak istiyoruz bu mümkün müdür ve gereklilikleri nelerdir?

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, Yazımızda yer alan Türk Vatandaşları İçin Yurt Dışında Evlilik başlığı altında genel olarak gerekli koşullara ve istenen belgelere yer verdik. Ancak bazı ülkelerde prosedür değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin Türkiye'deki yerel temsilcilikleri ya da ülkedeki resmi makamlarla iletişime geçerek bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Metehan Temiz

Düğün Tarihi: 08.04.2020


Merhaba Benim çok merak ettiğim bir husus var diyelim ki ben Türkiye'de evlendim ve İsveç'e gittim. Ne zamana kadar evli olduğunu bildirmem gerekiyor bu ülkeye ? Diyelim ki bu ülke ilk defa İsveç'e geldiğim için ilgili belgelere ayırıntılı baktı ve öğrendi evliliğimi.Peki ben İsveç'te yaşayan BEKAR bir Türk vatandaşıyım diyelim. Türkiye'ye geldim evlendim. Geri İsveç ' e döndüğümde Bunu da İsveç'de yetkililere bildirmezsem ve İsveçli bir kadınla evlenirsem sıkıtı doğurmaz mı ? Yardımlarınızı bekliyorum. Bunun yaptırımı nedir yahut yabancı ülke ne gibi bir önlem alır ?

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, Yurt dışı evlilik için başvuru yaparken medeni durumunuzu gösteren bekarlık belgesini de dosyanıza eklemeniz gerekir. Türkiye'de evlendikten sonra yurt dışında da evlenmeniz mümkün olmayacaktır. İyi günler dileriz.


Elvan Coll

Düğün Tarihi: 28.02.2020


Ben Türk vatandaşıyım sevgilim Cezayirli, tunusta evlenmeyi düşünüyoruz, orada buluşuyoruz diye... Fakat Cezayir vizesini almak istiyorum. Bildiğiniz vize aracı firması varımdır? Ayrıca tunus için gerekli belgeler nelerdir?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Vize işlemleri ve gerekli belgelerle ilgili ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Levent

Düğün Tarihi: 28.02.2020


Merhaba ben filipinlere gittim filipin resmi makamlar önünde evliliğimiz gerçekleşti evlilik cüzdanın yani resmileşmiş belgeyide yine filipinler makamlarından aldık fakat kafama takılan konu mecburi dönüş yaptım türkiyeye evlilik tescili için belgelerle konusuluğa gidemedim bu durumda eşim ben olmasamda işlemlere devam edebilirmi türkiyeye gelebilmesi için vize süreci nasıl işeyecek bu konuda ne yapmam gerekli şimdiden teşkkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Vize süreçleriyle ilgili almak için ülkenin yerel temsilciliklerine ve ülkedeki resmi makamlara danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Canan Yurt

Düğün Tarihi: 21.02.2020


Merhabalar alman vatandaşıyım sevgilim türk vatandaşı turist vizesi ile3 aylık yanıma geldi nikah kıyabilirmiyiz bildirmedik diye sıkıntı olurmu vize alımında. Spontane geliştiği için herşey. A1 burda yapabilirmi mesela yani almanyada

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Seval Cam

Düğün Tarihi: 18.02.2020


Merhaba nisanlim Türkiyede yasiyor Türk vatandasi. Ben ise Alman vatandasiyim ve Almanyada yasiyorum. Nikah Almanyada olsun istiyoruz. Ne kadar süre planlamamiz gerek onaylanmasi icin? Simdiden tesekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Bu süre ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Bu nedenle ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz..


Arda Erçin

Düğün Tarihi: 05.02.2020


Filipin vatandaşı biri Filipinlerde evlenmek için neler gerekir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili genel olarak istenen belgelerden ve prosedürlerden bahsettik. Ancak bazı belgeler ve süreç, ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin resmi makamlarından bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Kadir Günger

Düğün Tarihi: 30.01.2020


Merhaba. Kiz arkadasim londra ben ise turkiyede yasiyorum. Kendisi ingiltere vatandaşı. Turkiyeye gelip evlenmek ıstiyor benimle. Turkiyede evlenip londraya gidebilir miyiz beraber. Tesekkür ederim..


Ömer Işler

Düğün Tarihi: 11.01.2020


Merhaba tanıştığım insan turkiyeden avusturyaya gelin gidip evlenmiş. O avusturya vatandaşı olmuş tabi ve şimdi orda. Şimdi boşanmış ve biz evlenmeyi düşünüyoruz. Bende turkiyedeyim. Tabi avusturya da yaşamak istiyoruz. Nerde işlemler daha kolay ve hızlı olur. Teşekkür ederim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Süreçle ilgili iki ülkenin resmi makamlarından da bilgi alıp buna göre karar vermeniz daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Yalçın

Düğün Tarihi: 03.01.2020


Merhaba, ben Türk vatandaşıyım, müstakbel eşim de Romanya vatandaşı. Çifte nikah yapabilir miyiz? Yani birincisi Romanya'da yetkili makamlar önünde, sonrasında ise Türkiye'de evlendirme dairesinde. Romanya'daki resmi nikahı Türk konsolosluğunda tanıtabiliyoruz, sonrasında Türkiye'de resmi nikaha gerek kalmıyor biliyorum, fakat biz her iki ülkede de resmi nikah/tören yapmak istiyoruz. Cevap için şimdiden teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yurt dışında yapılan evliliğin Türkiye’de de geçerli olabilmesi için bu evliliğin Türk mevzuatlarına aykırı olmaması ve Türk makamlarına bir aylık süre içerisinde bildirilerek evlilik tescil işleminin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Evliliğini yabancı makamlar önünde yaptıktan sonra, bu evliliği Türkiye’deki nüfus müdürlüklerine tescil ettirmek için, bulunduğunuz şehir hangi konsolosluğun görev alanı içerisindeyse oraya giderek, evliliği beyan etmelisiniz. Konuyla ilgili ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerine danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Mehmet Soner

Düğün Tarihi: 10.12.2019


Merhaba. Kanadada yaşıyorum ve sevgilime sürpriz yaparak Yunanistan veya İtalyada evlenmek istiyorum. Benim isteğim onun bu evlilik organizasyonunda haberi olmaması ve ona büyük bir sürpriz olması. Bunun için ne gibi bir yol izleyebilirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusunu yalnız yapabilmeniz için müstakbel eşinizin size vekalet vermiş olması gerekir. Kendisinin evlilik başvurusu için gerekli belgeleri olmadan da başvuru yapmanız mümkün değildir. İyi günler dileriz...


Mehmetasker

Düğün Tarihi: 24.10.2019


Merhaba Ben Türk vatandaşıyım. Maltada evlenmek istiyorum. fakat maltahükümeti benden evlenme ehliyet belgesi istedi bende konsolosluktan bu talebi istedim. Benden Eşime ait evraklar istedi. Fakat evrak listesinde bulunan bilgileri getirdigimde bunların uygun olmadıgını bildirdi. İstedikleri belgeleri Brazilya makamlarından nasıl alabilirim ?

D

Düğün.com
Merhaba, Ülkenin Türkiye'deki yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


L.demir

Düğün Tarihi: 13.10.2019


Merhaba ben Alman vatandasiyim, sevgilim Türk Vatandasi( Türkiyede yasiyor). danimarkada evlenmek istiyoruz acaba evlenebilirmiyiz? Hangi evraklar gerekli? Tesekkürler lea Demir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik kuralları ve istenen belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden evleneceğiniz ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

LD

Lea Demir
Tesekkür ederim :)


Gülşah Kok

Düğün Tarihi: 03.10.2019


Herhangi bir firma ile anlaşıp 3-5 kişi gidebileceğimiz en uygun Evlenme paketlerine sahip ülkeler hangileri olabilir. Yardımcı olursanız sevineceğim..

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yurt dışında düğün için paket seçenekleri bulunan organizasyon firmaları, size uygun ülkeler konusunda da yardımcı olabilir. Şehrinizdeki düğün organizasyon firmaları ile iletişime geçerek konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Recep Açar

Düğün Tarihi: 30.09.2019


Öncelikle teşekkür ederim peki bu resmi kaynaklara nasıl ulaşabilirim o konuda bir bilginiz var mı?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İnternet üzerinden konsolosluk numaralarına ulaşabilmeniz mümkün.


Recep Açar

Düğün Tarihi: 29.09.2019


Merhaba iyi günler sudanlı kız arkadaşımla mısırda evlenmeyi düşünüyoruz ben buradan mısıra gideceğim oda sudandan mısıra geçiş yapacak bu durumda bizim evlenmemiz zorlaşırmı bi yardımcı olursanız sevinirim iyi günler dilerim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Kendi ülkenizde evlenmenize kıyasla süreç daha zor olacaktır. Ancak ülkede evlenmek için gerekli prosedürleri takip etmeniz halinde sorun yaşamanız için bir neden yok. Ülkede evlilik için gerekli prosedürü, ülkenin temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi kaynaklardan öğrenebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Erhan Sakallı Oğlu

Düğün Tarihi: 22.09.2019


Ben turk vadandasiyim avusturya ulkesinden calisma ve vatandaslik almam icin evlilik yapmam gerekiyor bunun icin bosanmam sartmi ben evliyim de bilgilendirir seniz sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yurt dışında evlenebilmek için Türkiye'de yasal olarak evli olmamanız gerekiyor. Başvuru sırasında medeni durumunuzu, boşanmış iseniz buna dair mahkeme kararını belgelemeniz şart. İyi günler dileriz...


Ali Dilekci

Düğün Tarihi: 11.09.2019


Merhabalar ben Türk vatandaşıyım evlenecigim kişi gineli evlenmek için ne yapmalıyız şimdiden TSK ler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. İstenen belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ve başvuruda bulunacağınız evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Murat Tunçyürekli

Düğün Tarihi: 07.09.2019


Merhabalar... ben turk vatandasiyim kiz arkadasim ise kirgizistan vatandaşı... kendisi turkiye de vize suresinden fazla kaldigi icin deport oldu ve 2 yil 3 ay ceza aldi.. bu nedenden dolayi bizde kirgizistan da nikah kiydirmak istiyoruz... ama turkiye de gecerli olur mu ya da gecerli olmasi icin ne yapmamiz gerekiyor bilgi almak istiyoruz... simdiden tesekkur ederim vereceginiz bilgiler icin ...

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili şehrinizdeki göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Engin Kayacan

Düğün Tarihi: 06.09.2019


Merhaba, ben türk vatandasıyım türkıyede yasıyorum. Müstakbel Eşım almanyada ve alman vatandası. evraklarımı tamamlıyorum ancak Tasdikli pasaport fotokopileri ve varsa vatandaşlık belgesi evragı lazım yukarda belırttıgınız gıbı. Nerde tasdıklettırmem gerekıyor pasaport kopısını almanyada Nıkah yapabılmem ıcın

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Pasaport fotokopilerinin noter tasdikli olması gerekiyor. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Düğün.com

Düğün Tarihi: 19.08.2019


Merhaba, Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi başlıklı yazımızda genel olarak istenen belgelere yer verdik. Ancak istenen belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden ve ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Ahmet Semih

Düğün Tarihi: 17.08.2019


Merhaba endonezya lı bir bayan ile evlenmek istiyorum türkiyede, karşı taraftan ne gibi evraklar gerekiyor ve ne yapmam gerekiyor


Düğün.com

Düğün Tarihi: 15.08.2019


Merhaba, Evlilik için gerekli süreçleri yazımızda anlattık. Gerekli belgeler ve başvuru sürecinden bahsettik. Ancak bazı belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Gökhan

Düğün Tarihi: 14.08.2019


ırakta erbilde evlenmek istiyorum erbile gidecem ne yapmam gerekir


Düğün.com

Düğün Tarihi: 07.08.2019


Merhaba Konuyla ilgili ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz.


İlhan Kalkar

Düğün Tarihi: 06.08.2019


Merhaba ABD vatandaşlık almam için ülke vatandaşı ile evlilik yapmam gerekiyor... Evlilik yapmam için türkiyede eşimden ayrılmam gerekmiyormu ? Yoksa hiç boşanmadan bu işlemleri gerçekleştirebilir miyim? Anlaşmalı evlilik sonrasında yurtdışı vatandaşlığı aldıktan sonra türkiyede yaşayan boşandığım eşim ile yeniden yurtdışında evlenme şartları nasıl olmalıdır.


Düğün.com

Düğün Tarihi: 06.08.2019


Merhaba, Konsoloslukta evlilik için genel olarak istenen belgelere yazımızda yer verdik. Ancak bazı belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Ali Serkan

Düğün Tarihi: 06.08.2019


ben türk vatandaşıyım norveçte oturum almış bir bayanla konsoloslukta evlenmek istiyorum? bunu için gerek evraklar nelerdir.


Düğün.com

Düğün Tarihi: 02.08.2019


Merhaba, Bağlı bulunduğunuz belediyenin evlendirme dairesiyle konuyla ilgili iletişime geçerek bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Düğün.com

Düğün Tarihi: 02.08.2019


Merhaba, Konuyla ilgili ABD'nin Türkiye'deki temsilciliklerinden bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Mutluluklar dileriz...


User

Düğün Tarihi: 01.08.2019


Merhaba benim sorum biraz farklı. Ben ve eşim 2 TC vatandaşı erkeğiz. Sadece TC vatandaşıyız. 2018 temmuz ayında Danimarka Helsingor belediyesinde resmi bir evlilik yaptık. (Vatandaş olmasanız da sizi resmi olarak evlendiriyorlar.) Ve apostilli evlilik belgesini resmi makamlardan ıslak imzalı olarak teslim aldık. Eşimin kardeşi abd vatandaşı ve aile birleşimi ile bu yıl green card alacak. Sorum şu apostilli evlilik belgesini abd normal koşullarda TC vatandaşları için kabul ediyor. Bizim de teknik olarak laheye de uygun olarak apostilli evlilik belgemiz mevcut. Danimarka vatandaşı olmadan, orada evlendiğimiz için bu evrak bizi abd karşısında evli bir çift olarak göstermemiz için yeterli olur mu? Eminim böyle bir soruyu ilk kez duydunuz. Bizim de kaynağımız ne yazık ki yok :(


Ersin Işbilir

Düğün Tarihi: 01.08.2019


Merhabalar ben moskovada rus vatandaşi bır kadınla bu ay evlenmek icin başvuru yapacaz nüfus kayıt örnegi dogum belgesını aldım fakat evlılık beyanemesı denen evragı almayı unutmuşum sorun olurmu


Nazım Ozancan Yiğit

Düğün Tarihi: 31.07.2019


Filipinlerde kız arkadaşımla evlenmek istiyorum ne tür belgeler lazım yardımcı olur musunuz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yurt dışında evlilik için genel olarak gerekli belgelere yazımızda yer verdik. Ancak ülkeden ülkeye istenen belgeler değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden ülkenin yetkili makamlarından ya da Türkiye'deki yeter temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Onur

Düğün Tarihi: 21.07.2019


Merhaba evlenmeyi düşündüğüm bayan Belarus’ta yaşıyor daha önceden evlenmiş ve boşanmış 2 yıl önce bir tane çocuğu var çocuğunu da Türkiye’ye getirmek istiyoruz ve bunun için yapılması gereken işlemler nelerdir ve evlilik için hangi tür belgelerin hazırlanması gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Ayrıntılı bilgiyi Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Kaser Ekenel

Düğün Tarihi: 04.07.2019


Mrb Ben türk vatandaşiyim turkmenistanda evlilik yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ve nasıl gidebilirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda genel olarak istenen belgeleri ve süreci anlattık. Ancak bazı ülkelerde belgelerde farklılık olabiliyor. Bu nedenle süreçle ilgili detaylı bilgiyi ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Ibrahim Özergül

Düğün Tarihi: 22.06.2019


Merhaba, Ben Türk vatandaşı, mçnısanlım almam vatandaşı. Bende almanyada yasıyorum. Bursa doguduö büyüdüm. Karar verdık. Nıkahımızı New York da kıymak ısyıyoruz. Central Park da. Yani konsoloslukda degil. Bunun İçin bir Alman şirketi ayarladık. Bize sirf pasaport lazım denildi. Apostilli belge verilecek bize. Oda Türk konsolosluk İcin herhalde yeterlidir dedildi. Evlenme ehliyeti filan lazım degılmiş. Ama tam eminde degilmiş. Nıkah kıyabilmek için acaba başka belge yanımda götürmem gerekiyormu amerikan görevlisi evliliği gerçekleştirmesi için? Veya Türk konsolosluğu evliliği kabul ederim? Yardımınız için teşekkürler Saygılar ve selamlar Ibrahim Özergül

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yurt dışındaki Türk konsolosluklarına evlilik başvurusunda bulunabilmeniz için ikinizin de Türk vatandaşı olmanız gerekiyor. Amerika'da evlilik için ülkedeki yetkili makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Bülent Serbest

Düğün Tarihi: 19.06.2019


Ben moldovada evlilik hazırlığı başvuru su yaptım eşim.moldova vatandaşı evlilik işlemleri bittikten sogra TC konsolosluğuna tescil etirmelimiyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evet. Evliliğin Türkiye'de de geçerli olması için tescil işlemini yaptırmanız gerekiyor. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Emine Nur Doğan

Düğün Tarihi: 17.06.2019


Merhaba, nişanlımla berber türkiyedeyiz japonyaya gidicek haftaya gittimi bir süre gelemicek orda evlenmeyi planlıyoruz rica etsem bi yol gösterseniz yardımcı olsanız.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda genel olarak yurt dışı evlilik için gerekli süreçleri anlattık. Ancak bu süreçler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle evleneceğiniz ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden süreçle ilgili bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Funda

Düğün Tarihi: 26.05.2019


Merhaba ben Türk vatandaşıyım ve erkek arkadaşım Afganistan vatandaşı onu kendi ülkeme getirip evlilik yapmak istiyorum ne yapmam gerek lütfen bana yardımcı olurmusunuz. Ona vize nasıl alabilirim nerede nasıl evlenebilirim gerekli belgeleri öğrenmek istiyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Erkek arkadaşınızın vize işlemleri için ülkesindeki yetkili makamlara başvuruda bulunmanız gerekiyor. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi yazımızdaki süreçleri takip ederek Türkiye'de evlenmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Fatma Deniz

Düğün Tarihi: 24.05.2019


Merhaba,Turk vatandasi cocuguyla birlikte Turkiyede yasiyorsa,avusturya vatandasi ile ,evliligi Turkiye de mi yapmali,yoksa Avusturyada mi ? Yasam yeri Avusturya olacak,evlilik nerde olursa islemler daha cabuk olur acaba ? Bu sorunun cevabini hicbir yerde bulamiyorum Yardimci olursaniz cok sevinirim Tesekkur ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Süreçle ilgili bilgiyi Türkiye'deki ve Avusturya'daki resmi makamlardan almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Defne A.

Düğün Tarihi: 23.05.2019


Merhabalar Ben Kore'de kore vatandaşı olan biriyle yakın zamanda evlenmeyi düşünüyorum. Ama şöyle bir durum var. Kore gittiğimde belgeler için tekrar geri dönmem çok zor olacağı için gitmeden herşeyi halletmek istiyorum. Ama hangi belgeler, evraklar gerekli bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda genel olarak istenen belgelere yer verdik. Ancak istenen belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle evleneceğiniz ülkenin yetkili makamlarından bilgi edinmeniz daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Naim Çelik

Düğün Tarihi: 21.05.2019


selamlar Ben lübnan da evlenmek istiyorum evleneceğim kız suriyelildir kız şuanda şam’da yaşıyor beyrut’ta nasıl evleneceğiz nereye başvuracağız yerel makamlarda evleneceğiz ne gibi evraklar hazırlamamız gerekiyor , sağlık raporu gerekiyorsa türkiye’den çıkarsak olur mu bizi biraz bilgilendirin

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evleneceğiniz ülkenin resmi kaynaklarından bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Burak Benli

Düğün Tarihi: 21.05.2019


Yurt disinda evlilik icin gerekli belgeleri apostilli alip gidicegim ulkenin diline tercume ettirmemmi lazim yoksa bazi belgelerimi tercume ettimeliyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Çok dilli ya da olarak düzenlenmemiş belgeler ile Türkçe düzenlenmiş belgelerin tercümesinin yapılması gerekir. Ancak apostilli ve tercüme edilmesi gereken belgeler ülkelere göre değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle en sağlıklı bilgiyi, evleneceğiniz ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Elina Hüseynova

Düğün Tarihi: 20.05.2019


merhaba, ben Azerbaycan vatandaşıyım. sevgilim türk. Türkiyeden oturma iznim bitdiyi halde oturdugum icin sınıdışı edildim, evlenmek istiyoruz. ama evlenemiyoruz. ben Türkiyeye 1 yılım gecdiyi halde giriş yapamadım. 5 yıl sonra gide biliriim. şimdi nişanlimla evlenmek istiyoruz. ama o Azərbaycan nikahı istemiyor. aile cuzdanı istiyor. burda türk konsollugunda evlenmemiz okudugum kadarıyla mumkun degil. ne yapabiliriz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşlemleri web sitesinde "Türkiye'den sınırdışı edilmiş yabancı uyrukluyla evlenebilir miyim" sorusunun yanıtı şu şekilde veriliyor: "Evet. Bunun için gerekli belgeler şunlardır: Sözkonusu yabancı uyrukluyla evleneceğinizi, bunun için kendisini Türkiye'ye davet ettiğinizi, Türkiye'de iaşe ve ibate masraflarını karşılayacağınıza ilişkin noterde huzurunda hazırlanacak taahhütname (bu taahhütnamenin yabancı uyruklunun ülkesindeki Büyükelçiliğimize/Konsolosluğumuza fakslanması, aslının da evleneceğiniz kişiye gönderilmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra evleneceğiniz şahıs Büyükelçiliğimize vize başvurusunda bulunmalıdır. Sözkonusu kişi Türkiye'den sınırdışı edildiği için durumu Türkiye’deki ilgili makamlar tarafından araştırılacak, uygun görüldüğü takdirde kendisine vize verilecektir. Yabancı uyruklu kişinin kendi ülke makamlarından alacağı onaylı Evlenme Ehliyet Belgesi Yabancı uyruklu kişinin kendi ülke makamlarından alacağı Uluslararası Doğum Belgesi aslı (Formül A) Konuyla ilgili olarak, ayrıca Türkiye’de evlenmeyi düşündüğünüz yerleşim yerindeki evlendirme memurluğuyla irtibata geçmeniz faydalı olacaktır." Mutluluklar dileriz...


Eser Eser

Düğün Tarihi: 15.05.2019


Merhaba, Eylül ya da Ekim 2019'da Finlandiya vatandaşı kız arkadaşım ile evleneceğim ve evrakları hazırlıyorum. Ancak bazı konular kafamı karıştırdı. Mesela Uluslararası Doğum Kayıt Örneği (Formül A ) bunu Nüfus müdürlüğünden apostilli olarak aldım, ve çok dilli olduğunu tercümeye gerek olmadığını söylediler. Ama diğer evraklar ( Nüfus Kayıt Örneği ve İkametgah Belgesi ) tamamen Türkçe, bu evrakları tercüme ettirmem gerekli mi? Yoksa Formül A belgesi kapsar mı bunları da? Konu ile ilgili bilgi rica ediyorum.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yurt dışı evlilikler için çok dilli olarak düzenlenmeyen belgelerin tercümesi ve onayı şart. Ancak bazı ülkelerde istenen belgeler ve onay süreçleri değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin Türkiye temsilciliklerinden bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Tünay Özdemir

Düğün Tarihi: 14.05.2019


Merhaba ben Türk vatandaşıyım ,Avusturya vatandaşı ile Makedonyada evililik yapacağım ne evrak isteniyor bilgi verirsiniz sevinirim.Teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba bu konuda yetkili makam Makedonya hükümeti olduğu için en sağlıklı bilgiyi ilgili ülkenin resmi makamlarından edinebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.


Gül Ylmz

Düğün Tarihi: 14.05.2019


merhaba yabancı uyruklu biriyle yurtdışında evlendim 2 hafta önce türkiyede yaşamayı istiyoruz.eşim buraya geldiğinde ikamet izni almamız gerekiyor mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de yaşamak için müstakbel eşinize evlendikten sonra aile ikamet izni verilebilir. Bunun için İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi'ne başvurabilir, ilgili süreci de buradan öğrenebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Hasan Sofuoğlu

Düğün Tarihi: 10.05.2019


Merhaba ben Cezayir’de evlenmek istiyorum evleneceğim koz Cezayirli evlenme ehliyet belgesi doğum kayıt örneği gibi evrakları nüfus müdürlüğünden aldıktan sonra Türkiye’de herhangi bir makamda onaylatmam gerekiyormu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yurt dışı evlilikler için Türkiye'deki nüfus müdürlüklerinden alınan belgelerin apostil yaptırılması ve yeminli tercümana tercüme ettirilmesi gerekiyor. Tercüme ettirilen belgelerin noterden onaylanması da şart. Ancak istenen belgeler ve onay süreçleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle evleneceğiniz ülkenin Türkiye'deki temsilcilikleri ile o ülkedeki resmi makamlara danışmanız halinde en doğru bilgiyi alabileceğinizi söyleyelim. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Hüseyin Ünal

Düğün Tarihi: 08.05.2019


Merhaba ben türk vatandaşıyım ve gürcistan vatandaşla nikah kiyimak istiorum ama vatandaş turkiyede fazla kaldı icin 3 ay gelemiyor para cezası ödedi ne yapmam gerekio onu hemen getirmek icin teşekkür ler

Düğün.com

Düğün.com
Evleneceğiniz kişinin Türkiye'ye yasal yollarla gelmesi gerekiyor. Bunun için bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne danışabilirsiniz. Mutluluklar dileriz.


Muhsin Batmaz

Düğün Tarihi: 02.05.2019


Merhaba ben şuan Macaristan’da ikamet ediyorum çalışma vizesi ile geldim nişanlım Almanya’da yaşıyor Alman vatandaşı gerekleri evrakları buradaki konsolosluktan mı alacağım Türkiye’den mi yapmam gerekenler neler nikah Almanya’da olacak şimdiden teşekkürler .

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Gerekli süreç için Macaristan'daki yetkili makamlardan bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Ferit Erdem

Düğün Tarihi: 30.04.2019


Nişanlım çifte vatandaş İspanyol İspanya’da nikah için ne yapmalıyım

Düğün.com

Düğün.com
Bu konuda en sağlıklı bilgiyi İspanyol yetkili makamlarından öğrenebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.


Eser Eser

Düğün Tarihi: 29.04.2019


Merhaba, Bu sene Eylül'de Finlandiya vatandaşı olan kız arkadaşımla Finlandiya'da evleneceğiz. Gerekli evraklar ile ilgili internet üzerinde karışık bilgiler mevcut. Sizden ricam ben Türkiye'de hangi evrakları toplamam gerekiyor.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yurt dışında evlilik için Türkiye'den evlenme ehliyet belgesi/nüfus kayıt örneği gibi belgeler isteniyor. Ancak istenen belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle Finlandiya'da evlilik için gerekli belgeleri ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan öğrenmeniz daha sağlıklı olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Metin Güçmen

Düğün Tarihi: 11.04.2019


Merhaba adim Metin. Türk vatandaşıyım, Fas uyruklu biriyle Fas’ta evlenmeyi düşünüyorum. Neler yapmam gerektiği konusunda yardimci olabilirmisiniz? Birde Turkiye’de evlenirsem tam olarak. Ne gerekli acaba? teşekkürler selamlar

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Fas'ta evlilik için ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. Türkiye'de evlenmek için gerekli belgelere ve süreçle ilgili detaylı bilgiye Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Yardim Istiyorum

Düğün Tarihi: 09.04.2019


ben Türk vatandaşıyım. Ancak yurt dışındaki sevdiğim kız buraya geldiğinde (belçika) yaninda hangi belgeler olmak zorunda.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi başlıklı yazımızda gerekli belgeleri bulabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Recep Başalan

Düğün Tarihi: 04.04.2019


Ben Türk vatandaşı emekli memurum.Eşimden boşandım.Çocuk sorunum yok.Filipinler vatandaşı eşinden ayrılmış bir hanımla evlilik düşünüyorum.Türkiyede mi,yoksa filipinlerde mi kolay evlilik yapabilirim.Hangi ülkede prosedürler fazla ve zor.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Filipinler'deki evlilik prosedürlerinin neler olduğunu en doğru şekilde ilgili ülkenin yetkili makamlarından öğrenebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.


Ahmet Kara

Düğün Tarihi: 03.04.2019


Merhabalar Benim sevdiğim kadın isviçreden çifte vatandaş Türk kendisi. İsviçrede boşandı lakin türkiyede evli görünüyor. Eski kocası sıkıntılı biri olduğundan türkieyede boşanmak istemiyor süreci uzatıyor. Bizim bu durumda İsviçrede nikah yapmamız mümkün mü. Bilgi verirseniz sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İsviçre kayıtlarına göre boşanmış göründüğü için bu ülkede nikah kıymanız mümkün. Gerekli süreç için ülkedeki resmi kaynaklardan bilgi alabilirsiniz. Mutluluklar dileriz...


Hatice

Düğün Tarihi: 01.04.2019


Ben Pariste nikah yapmak istiyorum bana bu konuyla ilgili bilgi verirmisiniz? 05338692671 bu numaradan ulaşabilirsiniz teşekkür ederim.

Düğün.com

Düğün.com
İki Türk vatandaşı olarak konsoloslukta evlenecekseniz, yapılması gerekenleri yazımızda belirttik. Eğer konsolosluk dışında evlenecekseniz, her ülkenin kuralları farklı olacağından Paris'teki resmi makamlardan daha sağlık bilgi edinebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.


Ercan Paker

Düğün Tarihi: 19.03.2019


Merhabalar, ben Belarus'ta (Beyaz Rusya) evlenmek istiyorum ve nişanlımda rus yani orasının vatandaşı. Nasıl bir yol ve prosedür beni bekliyor, ya da hazırlıklı olarak hangi evrakları yanımda götürmem gerek bilgi verirseniz sevinirim.

Düğün.com

Düğün.com
Ercan Bey Merhaba, Öncelikle size ve müstakbel eşinize mutluluklar diliyoruz. Genel olarak şu şekilde bilgilendirecek olursak; bulunduğunuz ülkede, Türk temsilciliklerimizde evlenmediğiniz sürece (ki evleneceğiniz kişi Türk olmadığı için konsoloslukta evlenemezsiniz), evlenmek için gerekli belgelerin neler olduğunu en sağlıklı şekilde, Belarus yetkili makamlarından edinebilirsiniz. Ama noter tasdikli pasaport çevirisi ve pasaport çevirisinin kopyası, apostilli medeni durumunuzu gösterir belge ve bu belgelerin noter tasdikli çevirisi, apostilli nüfus kayıt örneği ihtiyacınız olacak en temel belgelerdir.


Settar Kenger

Düğün Tarihi: 09.03.2019


Merhaba ben tc vatandaşıyım lakin Litvanya vatandaşıyla Litvanya da turk konsoluslugunda evlilik yapabilirmiyim resmi nikah çıkarabilirmiyim tşk ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yurt dışındaki Türk konsolosluklarında evlenebilmek için eşlerin ikisinin de Türk vatandaşı olması şartı bulunuyor. Bu nedenle Litvanya vatandaşı ile Türk konsolosluğunda evlilik yapmanız mümkün değil. Evlilik işleminizi bulunduğunuz ülkenin resmi makamlarına başvurarak gerçekleştirebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Bora Temizsoy

Düğün Tarihi: 07.03.2019


Merhabalar, Biz yurt dışında evlenmeyi düşünen iki Türküz. Sempatik bir fikir olmasının yanında, belli bir gereksinim nedeniyle bu yolu seçmek istiyoruz. Zamanlama olarak 1 - 1,5 ay içerisinde halletsek iyi olacağını düşünüyoruz. Daha az masraflı mı olur acaba diye düşünürken aklımızdan Bulgaristan, Sırbistan veya Ukrayna geçiyor. Konsoloslukta yapılacak nikah sonrası aynı şehirde informal bir düğünümsü kutlama eğlencesi tertip etmek düşünülebilir.. Sanırım uygun bir mekanla anlaşmak dışında yerel yetkililer nezdinde bir girişime ihtiyaç olmayacaktır. (?) Bu ülkeler özelinde sayfada yazılı olanlardan farklı bir bilgi var mıdır? Şimdiden ilginize çok teşekkür ederiz.

Düğün.com

Düğün.com
Bora Bey Merhaba. Yurt dışındaki temsilciliklerimizde evlenebilmeniz için, ikametinizin bulunduğu nüfus müdürlüğünden gerekli belgeleri apostilli olarak temin etmeniz gerekiyor. Ayrıca evleneceğiniz ülkenin konsolosluğunda bir form dolduruyorsunuz ve konsolosluktan gün alıyorsunuz. Genellikle bir-iki gün gibi kısa bir sürede size gün veriliyor. Evleneceğiniz gün, iki şahidinizin de olması gerektiğini unutmayın lütfen. Başvuru yapacağınız ülke konsolosluklarının web siteleri üzerinden önceden randevu almanız gerekebiliyor. Bu nedenle en sağlıklı bilgiyi alabilmek için, başvuracağınız konsolosluğun internet sitesini ziyaret etmenizi öneriyoruz. Mutluluklar dileriz.


Ercan Olgun

Düğün Tarihi: 05.03.2019


Arkadaşlar merhaba ben moldovada evlilik yaptım Eşimi nufus kaydetme gerekiyor benden evlenme belgesi istiyorlar bu belgenin ne oldugunu bilen varmı yada varsa bana biri örnegi atsın lütfen

Düğün.com

Düğün.com
Ercan Bey Merhaba. Moldova'da evlendiğinizi Türkiye'de kanıtlayabilmeniz için, evlendikten sonra o ülkenin resmi makamları tarafından size verilen belge isteniyor. Türkiye'deki evlilik cüzdanının benzeri olan belge yani. Mutluluklar dileriz.


Raana

Düğün Tarihi: 20.02.2019


merhabalar ben yabanci uyrukluyum ama evleneceğim kişi türk vatandaşı ,biz gürcistanda evlenmeye düşünyörüz lütfen bunu için bize bilgi verebilir misiniz ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Gürcistan'da evlenmek için nasıl bir prosedür izlenmesi gerektiği konusunda en sağlıklı bilgiyi, ilgili ülkenin resmi makamlarından öğrenebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.


Adnan Han

Düğün Tarihi: 15.02.2019


Kızım isveçte evlenecek damadımız türk olup çifte vatandaş kızımın buradan götürmesi gereken evraklar nelerdir. Döndüğünde evliliğini türkiyede hangi kuruma bildirmeli yahut hangi kurumlara.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Adnan Bey. Yazımızda genel olarak yurt dışı evliliklerinde ihtiyaç duyulacak belgeleri anlatmaya çalıştık. Ancak en sağlıklı bilgiyi, evliliğin gerçekleşeceği ülkedeki resmi makamlardan öğrenebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Evliliğin Türkiye'de tescili iki şekilde yapılabiliyor: İsterseniz, evliliği yapan yabancı makamdan aldığınız evlenme belgesini, evlendiğiniz ülkedeki Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğuna bildirebilirsiniz. Eğer bulunulan yerin yakınlarında bir dış temsilcilik yoksa, evlilik belgesi, Türkçe'ye çevrilip, Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmak suretiyle, herhangi bir nüfus müdürlüğüne verilmeli. Mutluluklar dileriz.


Ümit Aysal

Düğün Tarihi: 11.02.2019


merhabalar ben Polonyalı biriyle evleniyorum bir ay sonra suan polonyadayım shengen vizemle fakat vizem evlendikten 2 hafta sonra bitiyor bu durumda vize almalımıyım yoksa evlendigim icin vizeye gerek yok mu ?

Düğün.com

Düğün.com
Bu tamamen Polonya hükümetinin, evlendikten sonra hangi koşullarda yabancılara oturum izni verdiği ile ilgili bir konu. Polonya yetkili makamlarından bilgi almalısınız. Mutluluklar dileriz.


Ibrahim T

Düğün Tarihi: 11.02.2019


Merhabalar, eş adayım macaristan vatandaşı ve macaristandaki makamlar karşısında evlilik düşünüyoruz bunun ne evraklar gerekli ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba en sağlıklı bilgiyi evleneceğiniz ülke temsilciliklerinden ya da yetkili makamlarından edinebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.


Ahmet Zabun

Düğün Tarihi: 10.02.2019


Mrb nişanlım türkmenistan vatandaşı ve rusyada evlenmeyi düşünüyoruz yardımcı olursanız lütfen

Düğün.com

Düğün.com
Ahmet Bey, öncelikle mutluluklar dileriz. Yabancı bir yetkili makam önünde evlenecekseniz, en sağlıklı bilgiyi, evleneceğiniz ülkenin yetkili mercilerinden öğrenebilirsiniz.


Haydar Çelebi

Düğün Tarihi: 08.01.2019


Ben tunus vatandaşı ile tunus makamlarında evlenecem bu türkiyede tanınır mı ve neler gerekiyor acil yanıt verir misiniz

Düğün.com

Düğün.com
Haydar Bey Merhaba. Tunus'ta Türk temsilciliğine evlilik belgeniz ile başvurarak, evliliğinizi Türk makamlarına tescillettirebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yerde Türk temsilciliği yoksa, evlilik belgenizin Türkçe'ye çevrilmiş halini Dışişleri Bakanlığı'mıza göndermeniz gerekir. Mutluluklar


Uğurcan

Düğün Tarihi: 21.12.2018


Merhaba, öncelikle bilgiler için teşekkürler. Kız arkadaşım Litvanya vatandaşı ve biz İtalya’da evlenmeyi planlıyoruz. Bu süreçte gerekli işlemler hakkında neler söyleyebilirsiniz? Bu evliliğin Türk makamlarınca da onaylanması için ne yapılması gerekiyor? Ve son olarak evlilik sonrası kız arkadaşımın ülkesinde yaşamaya başlamak istiyoruz, bu durumda benim ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Uğurcan Bey Merhaba. İki yabancı uyruklu kişinin İtalya'da hangi şartlarda evlenebileceğini öğrenmek için, o ülkenin resmi makamlarına sormanızı öneriyoruz. Evliliği yaptığınız ülkedeki Türk temsilciliğine evlilik belgeniz ile başvurarak, evliliğinizi Türk makamlarınca tescillettirebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yerde Türk temsilciliği yoksa, evlilik belgenizin Türkçe'ye çevrilmiş halini Dışişleri Bakanlığı'na göndermeniz gerekir. Yine Litvanya'da yaşamak şartlarını öğrenmek için, sözü edilen ülke resmi makamlarına danışmalısınız. Mutluluklar dileriz.


Doğan.i

Düğün Tarihi: 13.12.2018


Merhaba ben İrlanda’ya dil eğitimine geldim. Sevgilimle de 3 yıldır birlikteyiz. Kendisi hem Türk hem İrlanda vatandaşı ama 16 senedir İrlanda’da yaşıyor. Bende 11 aydır İrlandadayım. Burda ki dönem için de bu evliliği gerçekleştirmemiz mümkün mü ya da ekstra bişeyler yapmamız gerekiyor mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Doğan Bey. İrlanda'daki resmi makamlara evleneceğiniz tarihten en az 3 ay öncesine kadar başvuruda bulunmanız gerekiyor. Bu süre, başvuruda bulunduğunuz makamın yoğunluğuna göre daha da uzayabilir. Ayrıca İrlanda makamları sizden, şu anki medeni durumunuzu gösterir belge, kimlik belgesi gibi belgeler ve bu belgelerin İngilizce çevirisini de isteyecektir. Daha detaylı ve sağlıklı bilgi için, İrlanda'daki resmi makamlar ile görüşmenizi öneriyoruz.


Didar Dikmen

Düğün Tarihi: 25.11.2018


Ben ingiliz erkek arkadaşımla İngiltere de evlenmek istiyorum ve geri dönüp Türkiye de yaşamak istiyorum bunun için neler gerekiyor saygılar

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızın İngiltere’de Evlilik başlıklı bölümünden faydalanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi edinmek için, İngiltere'deki yetkili makamlarla görüşmenizi öneriyoruz. Mutluluklar dileriz.


Okan

Düğün Tarihi: 12.10.2018


Merhaba ilk evlilik ve ayni zamanda bosanmayi türk makamlarina bildirmek icin ne gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Bulunduğunuz bölgedeki konsolosluk görevlilerinden gerekli bilgileri edinebilirsiniz.


Kamil Delen

Düğün Tarihi: 08.10.2018


Merhabalar, müstakbel eşim tunus vatandaşı ben türk vatandaşıyım. Tunusta resmi makamlar önünde evlenmek istiyoruz. Ve birlikte türkiye de yaşayacağız. Bosanmıs biriyim hangi evraklara ihtiyacım olacak ? Tunus apostil anlasmasına dahil bir ülke değil buna rağmen evraklarıma apostill bastırmalımıyım ne yapmalıyım son olarak türkiyede nikah kıymamıza gerek var mı ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Hangi evrakları ne şekilde düzenlemeniz gerektiğini Tunus resmi makamlarına danışmanız daha sağlıklı olacaktır. Daha önce evlenip, boşandığınız için nüfus cüzdanınıza son medeni halinizin işlenmiş olması gerekiyor. Türk hukukuna uygun şekilde, her iki tarafında evlenme ehliyeti olduğu sürece, Türkiye'de de ayrıca nikah kıymanıza gerek yoktur. Ancak, evlendikten sonra bulunduğunuz bölgedeki Türk Konsolosluğu'na 1 ay içinde "evlilik belgesini" sunmanız gerekiyor.


Hewi Altay

Düğün Tarihi: 26.09.2018


merhaba ' ben londrada yasiyorum fakat gecici oturumla burada kaliyorum. nisanlim ise yunanistanda kaliyor bu yil yunanistanda nikah yapmak istiyoruz ve istenilen evraklari turkiyeden mi almak durumundayim.benim adima babam ayni evraklari nufus mudurlugunden alamaz mi? ya da burada ki 3yillik oturumum oldugu icin ben londra turk konsoloslugundan bu evraklarin talebinde bulanamiyor muyum ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evlenmek istediğiniz ülkenin resmi makamlarıyla görüşerek en sağlıklı bilgiyi onlardan alabilirsiniz. Mutluluklar.


Hacı Geçer

Düğün Tarihi: 31.08.2018


Merhaba fastan biriyle tanıştım evlilik için. 2014 yılında kaçak işçi olduğu için sınır dışı edilmiş 5 yıl ceza almış. Ben yeni tanıştım. Bu şahısla evlene bilirmiyim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlenmek istediğiniz kişi hakkında hukuki bir süreç işletildiği için bu konuyu bir avukata danışmanızı öneriyoruz. Mutluluklar dileriz.


Hacı Geçer

Düğün Tarihi: 31.08.2018


Merhaba


Edanur Akbay

Düğün Tarihi: 13.08.2018


Merhabalar ben 2019 mayıs ayı gibi romada türk konsolosluğunda evlenmek istiyorum buna ilişkin evraklar değilde konsolos nikahı ücreti ne kadar öğrenebilirmiyim?

Düğün.com

Düğün.com
Edanur Hanım Merhaba. Dışişleri Bakanlığı'nın Konsolosluk İşlemlerinin anlatıldığı internet sitesinin Evlilik başlığı altında güncel masraf bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mutluluklar.


Erdal Evlek

Düğün Tarihi: 07.08.2018


Ukrayna da Ukrayna asıllı bir bayanla evlenmeyi düşünüyorum neler yapmam gerekli şimdiden teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Erdal Bey. Ukrayna yetkili makamları ile görüşerek, bu konuda bilgi almanız gerekiyor. Mutluluklar dileriz.


Özgür Sakarya

Düğün Tarihi: 31.07.2018


İyi günler...benim evlenmek istediğim kişi Filipinler'de.kısmetse 21 Kasım'da orada olacağım.Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.ayrıca tek başına gitmek zorundayım.Malum annemin sağlık sorunları var;kardeşimin de işi çok yoğun.babam da aynı şekilde

Düğün.com

Düğün.com
Mutluluklar dileriz Özgür Bey. Hangi konuda yardım istediğinizi belirtirseniz, elimizden geleni yapmaya çalışırız.


Ceren Tufan

Düğün Tarihi: 24.07.2018


Merhaba, Finlandiya'nın Lapland bölgesinde evlenmeyi arzu ediyoruz, fakat Helsinki dışında bir şehirde konsolosluk vb. mevcut değil. Konsolosluklar dışındaki herhangi bir mekanda (otel, restoran vb.) nikah kıyabilmek yurtdışında mümkün müdür, bilginiz var mı acaba?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ceren Hanım. Konsolosluk dışında evlenecekseniz, evlenmek istediğiniz ülkenin belirlediği şartlara uymalı ve istediği evrakları hazırlamalısınız.


Havvanur Yılmaz

Düğün Tarihi: 09.07.2018


Bosna Hersekte evlenmeyi dusunuyoruz. Ikimiz de türk vatandaşıyız ama konsoloslukta evlenmeyeceğiz oranin resmi makaminda evlenecegiz. Bosna da evlilik icin hangi belgeler gerekli bilgilendirirseniz sevinirim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Havvanur Hanım. En sağlıklı bilgi için evleneceğiniz ülkenin resmi makamları ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Mutluluklar dileriz.


Samet Genç

Düğün Tarihi: 13.06.2018


Amerika Kalifornia vatandaşı olan sevgilimle çok uzun süredir konuşuyoruz ve evlenme kararı aldık ne yapmam gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Samet Bey Öncelikle hangi ülkede evlenmek istediğinize karar vermelisiniz. Evlenmek istediğiniz ülkeye göre prosedürler değişecektir. Mutluluklar

S

Samet
Amerika da evlenme düşüncemiz var


Adem Yaman

Düğün Tarihi: 24.05.2018


Eş adayım Avusturya vatandaşı. Ben Türkiye vatandaşıyım. Avusturyada evlilik düşünüyorum. Ne gibi evraklar hazırlamam gerekir. Boşanmış biriyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Düğün.com

Düğün.com
Adem Bey Merhaba. Avusturya'da konsoloslukta mı evlenmeyi düşünüyorsunuz?

AY

Adem Yaman
Eş adayim Avusturya vatandaşı. Oranin kanunlarina göre evlilik düşünüyorum.


Ali Erçek

Düğün Tarihi: 24.04.2018


Ben türk vatandasıyım ve endonezya vatandaşı olan bir bayan ile singaporda evlenmek istiyoruz bunun için gerekli belgeler nelerdir. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ali Bey. Evleneceğiniz ülkenin resmi makamları ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.


Aysel KIRAL

Düğün Tarihi: 09.02.2016


tşkler bilgiler çok iyi ,Malesef çok kısa zamanda yabancı uyruklu İtalyan türkiye ye gelip konsoloslukta mı belgeleri alabilirmi? yoksa türkiyeye gelmeden italyada gerekli evrakları almalımı? yıldırım nikah ücret kaç para tşkler 09.şubat.2016 cevap alırsam seviririm..


T. Güç

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Ben de bu aralar buna takmıştım kafayı. Teşekkürler