Tiyatral Nikah Nedir? Neden Temsili Nikah Memuru Bulmalısın?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:50 dakika

29.09.2020

Evlilik hazırlıklarıyla uğraşırken bir de nikah tarihinle düğün tarihini denk getirmeye çalışmana, nikah tarihi uymuyor diye hayallerindeki düğün mekanından vazgeçmene gerek yok! “Tiyatral nikah” ile istediğin zaman, istediğin yerde nikah töreni düzenleyebilirsin! Nasıl mı? Ayrıntılar yazımızda!

tiyatral nikah nedir? neden temsili nikah memuru bulmalısın?

Tiyatral Nikah Nedir?

Temsili nikah da denilen tiyatral nikahı; resmi nikah tarihi dışında yapılan, yasal geçerliliği olmayan, eğlenceli bir tiyatro ile nikah etkinliğinin gerçekleştirilmesi olarak tanımlayabiliriz.

Temsili Nikah Uygulaması Kimler İçin Uygun?

Temsili nikah, çiftler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulama. Peki en çok hangi koşullardaki çiftler bu uygulamadan yararlanıyor? Hemen anlatalım:

  • Bazı çiftler, yakınlarının çoğunun iki farklı şehirde olması halinde iki düğün organizasyonu yapıyor. Resmi nikah yalnızca bir kez yapılabildiği için ikinci düğünde nikah töreni “temsili nikah” ile mümkün olabiliyor.

  • Resmi nikah tarihi ile düğün mekanının takviminin uyuşmadığı çiftler de bu uygulamadan yararlanıyor. Düğünden önce ya da sonra resmi nikah kıyılıyor, düğünde ise tiyatral nikah töreni yapılıyor.

  • Nikah töreninde davetlilerini şaşırtmak için bir mizansen hazırlayan çiftler de temsili nikah uygulamasına başvurabiliyor. Tiyatral nikah memuru, çiftlerin talep ettiği mizansene, önceden hazırlanarak eşlik edebiliyor.

  • Nikahları önceden kıyılmış ve nikah tazelemek isteyen çiftler de tiyatral nikah memuru uygulamasıyla sembolik bir organizasyon düzenleyebiliyor.

tiyatral nikah nedir? neden temsili nikah memuru bulmalısın?

Nikah töreninde giyeceğin elbisen hazır mı? Henüz seçim yapmadıysan şu yazımız işine yarayabilir: İstanbul’da Nikah Elbisesi Nereden Alınır?

Tiyatral Nikah Uygulamasında Süreç Nasıl İşliyor?

Tiyatral nikah memuru düğün öncesi çiftlerle görüşerek, beklentilerini öğreniyor. Çiftlerden aldığı tüyolar ışığında organizasyonda sunacağı metni hazırlıyor. Çiftlerin isteğine göre mizahi ya da konsepte uygun bir sunum hazırlayan temsili nikah memurları çiftlere ve davetlilere keyifli bir tören yaşatıyor.

Nikah töreninden davetlilerine hatıra kalacak hediyelikleri henüz seçmediysen şu yazımız ilgini çekebilir: Davetlilere Ne Hediye Etsek Diye Düşünen Çiftlere Nikah Şekeri Örnekleri

Tiyatral Nikah İçin Gerekenler Nelerdir?

Tiyatral nikah memuru hizmeti sunan firmaların bazı şartları olabiliyor. Örneğin; bazı firmalardan sadece resmi nikahları kıyılmış çiftler hizmet alabiliyor. Bu durumda tiyatral nikah, belgeler kontrol edildikten sonra yapılıyor. Bu nedenle firmalarla görüşürken, temsili nikah için herhangi bir şartları olup olmadığını sormanda fayda var.

Nikah memuru konusunda merak ettiklerin için şu yazımıza bakabilirsin: Nikah Memurunu Ayarla

Tiyatral Nikah Firmalarıyla Ne Zaman İletişime Geçmek Gerekir?

Özellikle yaz aylarında düğünlerin yoğunlukta olması nedeniyle, temsili nikah memuru hizmeti sunan firmalara da talep artıyor. Bu nedenle düğün tarihinden en geç bir hafta öncesinden firmalarla iletişime geçmende fayda var.

Farklı bir şehirde nikah için hizmet talep edeceksen de en geç 1 ay öncesinden firmalarla görüşmeye başlamalısın!

tiyatral nikah nedir? neden temsili nikah memuru bulmalısın?

Tiyatral Nikah Hizmeti Veren Firmalar

Temsili nikah töreni için tiyatral nikah memuru hizmeti sunan firmalar ile anlaşabilir, keyifli bir organizasyona ev sahipliği yapabilirsin. Bu hizmeti alabileceğin firmalara da bakalım:

Tiyatral Nikah Sanatçısı

Tiyatral Nikah Sanatçısı Bora Ünsal, temsili nikah töreni için hizmet alabileceğin isimler arasında yer alıyor. Türkiye genelinde, şehir fark etmeksizin hizmet veren Ünsal, mizahi bir yaklaşımla organizasyonu daha keyifli bir hale getiriyor.

Ünsal’ın temsili nikah memuru olarak yer aldığı nikah organizasyonlarının bir örneğini görmek istersen şu videoya göz atabilirsin:

Bora Ünsal’dan hizmet alabilmek için çiftlerin resmi nikahlarını kıydırmış olmaları gerekiyor. Ayrıca törende verilmek üzere çiftlerden evlilik cüzdanlarını talep ettiğini de belirtelim. Nikah sanatçısı ile tiyatral nikah tazeleme merasimi için de iletişime geçebilirsin.

tiyatral nikah sanatcisi

Temsili Nikah Memuru

20 yılı aşkın süredir sektörde hizmet veren Temsili Nikah Memuru firmasının öğretmen ve tiyatroculardan oluşan geniş bir ekibi bulunuyor. Firmanın deneyimli ekibi, mekan ayrımı yapmıyor, konsepte uygun şekilde giyinip, çiftlerin istediği mizansenlere de dahil olabiliyor.

Örneğin; firmanın “kaptan nikah memuru” ile düzenlenen nikah töreni için şu videoya bakabilirsin:

Eğer müstakbel eşinle birlikte planladığın nikah yemini varsa, firma ekibiyle bunu önceden görüşmen yeterli. Böylece anlaştığın nikah memuru, hayalindeki törene uygun olacak şekilde önceden hazırlık yapabiliyor.

temsili nikah memuru

Tiyatral nikah uygulamasına ilişkin detaylara yer verdik. Sen de bu uygulamadan yararlanmak istiyorsan, firmalarla iletişime geçerek, kolayca fiyat teklifi alabileceğini unutma!

Alternatif Hizmetler

Farklı bir düğün yapmanı sağlayacak firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Alternatif düğün firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Alternatif Fikirler kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Alternatif Fikirler Firmaları

Alternatif Fikirler kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap