Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:01 dakika

07.12.2023

Evleneceğin kişi yabancı uyrukluysa, izlemen gereken yol biraz da olsa farklılaşacak. Peki Türkiye’de yabancı uyruklu birisi ile evlenmenin prosedürleri nedir? Senin için araştırdık ve yabancı biriyle evlenmek için yapman gereken her şeyi bu yazıda anlattık!

yabancı ile evlilik

Türkiye'de Yabancı Uyruklu Biriyle Evlenmek İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Türk eşin ikamet kaydının bulunduğu ilçe evlendirme memurluğuna müracaat edilebiliyor.

Yabancı ile Evlilik İçin Başvuru Tek Yapılır mı?

Hayır. Yabancı biriyle evlenmek için başvuru yapacaksan, müstakbel eşinin de seninle birlikte olması gerekiyor.

Türkiye’de Yabancı Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

“Yabancı ile evlilik için gerekli belgeler neler” sorusuyla başlayalım. Yabancı ülke vatandaşı biriyle evlenecek Türkler ile yabancılar için istenen belgeler şöyle:

Türk vatandaşından istenen belgeler:

 • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı
 • Vesikalık fotoğraf
 • Aile hekimi onaylı sağlık raporu

Türk vatandaşları için nikah başvurusunda gerekli belgelerle ilgili tüm detaylar için şu yazımıza da bakabilirsin: Evlenme Dosyalarında Bulunacak Belgeler

Yabancı Uyruklu Eşten İstenen Belgeler

Türkiye'de bir Türk vatandaşıyla evlenecek yabancı uyruklu kişilerden istenen evlilik belgeleri ise şöyle:

 • Kimlik/Pasaport: Kimlik ve pasaport başvuru için kabul ediliyor.
  -Eğer pasaport yoksa; kendi ülkesinin kimliği gerekiyor.
  -Pasaportun veya ülke kimliğinin noter tasdikli Türkçe tercümesi şart.
  -Pasaportun süresi geçmemiş ve verilecek nikah gününü de kapsıyor olması gerekli.
 • Vize: Kişinin mülteci ya da kaçak olmadığını kanıtlaması için vizesi de isteniyor. Süresi dolmuşsa ikametgah tezkeresi/ikametgah izin belgesi gerekiyor.
 • Vesikalık Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş olması şart.
 • Sağlık Raporu: Varsa aile hekimlerinden, yoksa devlet hastanesinden alınabiliyor.
 • Evlenme Ehliyet Belgesi: Yabancılar için evlenme ehliyet belgesi de istenen belgeler arasında. Hem doğum belgesi hem bekarlık belgesi alan kişilerin, ayrıca evlenme ehliyet belgesi almasına gerek yok. Kendi ülkesinden ve Türkiye'deki ilgili konsolosluktan alabiliyor.
  Bekarlık Belgesi: Kendi ülkesinde evli olmadığına dair, yine kendi ülkesinin yetkili makamlarından talep ederek bekarlık belgesi alması gerekiyor.
  Doğum Belgesi: Eğer evlenme ehliyet belgesinde kişinin anne-baba ismi, doğum yeri ve doğum tarihi bilgilerinden herhangi biri yer almıyorsa, ayrıca bu bilgilerin yer aldığı doğum belgesi isteniyor.

Bazı ülkeler, evlenme ehliyet, doğum, bekarlık belgesi gibi belgeleri, sadece kendi ülkelerindeki yetkili makamlarda düzenliyor. Türkiye’de evlenecek yabancı uyruklu kişinin, bunu kendi ülkesinin temsilciliklerinden öğrenmesi gerekiyor.

yabancilar ile evlilik

Yabancı Uyruklu Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgelerin Geçerlilik Süresi Nedir?

Yabancıların evlenmesi için gerekli belgeler, ilgili kurumdan alındığı tarihten itibaren 6 ay geçerlidir.

Yabancı Uyruklu Evlilik İçin Gerekli Belgelerin Onay İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yabancı makamlardan alınmış belgelerin Türkiye’de geçerli olabilmesi için bazı koşullar var. Bunlar; belgenin Türkiye’de resmi evrak olarak kabul edilmesi için gereken apostil işlemi ile noter onaylı Türkçe tercümesinin teminidir.

Alınan belge, apostil edilmiş ise, belgenin noter onaylı Türkçe çevirisinin yapılmış olması yeterli.

Ayrıca belge, Türkiye’nin dış temsilciliğinin bulunduğu bir ülkeden alınıyorsa, bu belge ile çevirisi Türkiye’nin dış temsilciliği tarafından onaylanmışsa belgeler başka bir işleme tabi tutulmadan kabul ediliyor.

Apostil Nedir?

Apostil, Lahey Anlaşması’na taraf olan ülkeler(*) (ülkelerin tam listesini sayfa sonunda bulabilirsin) arasında resmi olarak onaylanan evrakın başka ülkede de geçerli olması durumuna deniyor.

► Türkiye'nin apostil anlaşması olduğu ülkeler arasında evlenilecek kişinin ülkesi de varsa, belgelerin Türkiye'de tekrar onaylatılması gerekmiyor.

►Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, apostil onayı almış tüm belgelerin başında, Fransızca olarak “Apostille (Convention de La Haye du 5 Octobre 1961)” yazısının olması gerektiği.

►Yabancı uyruklu kişinin Lahey Anlaşması’na taraf olmayan bir ülke vatandaşı olması durumunda ise bu kişinin evlilik belgeleri için apostil onayı gerekiyor.

Apostil Nerede Yapılır?

Türkiye'de apostil düzenleyen makamlar; illerde valilikler, ilçelerde kaymakamlıklardır.

İşlemlerini merkez ilçede gerçekleştiren çiftler belgelerini valilikte, ilçelerde gerçekleştirenler ise kaymakamlıklarda onaylatmalı.

yabancılar ile evlilik

Şu yazımız da ilgini çekebilir: Evlilik Cüzdanına İlişkin Tüm Detaylar

Mülteci Biri ile Türkiye’de Evlilik

Türkiye’de mülteciler ile evlilik sürecinin nasıl olduğu da en çok merak edilenler arasında. Özellikle bir Suriyeli ile evlenmek isteyenlerden bu konu ile ilgili çok fazla soru alıyoruz.

Kimler mülteci olarak kabul ediliyor?: Kanunlara göre belirli sebeplerle ülkesine dönemeyen ya da dönmek istemeyen kişiler mülteci statüsünde kabul ediliyor.

İkamet izni dışında Türkiye'de bulunan vatansızlar, mülteciler, şartlı mülteciler, ikincil koruma statüsünde bulunanlar, uluslararası koruma başvurusunda bulunanlar ile geçici koruma kapsamına alınan yabancıların başvuruları evlendirme memurluklarına yapılıyor.

Başvuru için gerekli belgeler neler?

 • Sağlık Raporu: Aile hekimlerinden ya da devlet hastanesinden alınabiliyor.
 • Fotoğraf: Son altı ay içinde çekilmiş olması şartı aranıyor.
 • Pasaport/Kimlik: Tercüme ettirilerek noterden onaylanmış pasaport ile evlilik başvurusunda bulunmak mümkün. Ayrıca mültecinin, İl Göç İdaresi Müdürlüğünden alacağı resimli “Geçici Koruma Kimlik Belgesi” de kimlik olarak kabul ediliyor.
 • Evlenme Ehliyet Belgesi:
  -Türkiye'de nüfus kaydı tutulan mülteciler, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden alabiliyor.
  -Henüz nüfus kaydı yapılmamış olanların emniyet makamlarından belge alması gerekiyor.
  -Kayıtları İl Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde olanlar emniyet makamlarından belge alabiliyor. Bu belgenin belgeyi valilikte yer alan İl Hukuk İşleri Bürosu'na onaylatması gerekiyor.

Türkiye'de İki Yabancının Evlenmesi

Türkiye'de iki aynı uyruklu yabancının ya da farklı uyruklu iki yabancının evlenmesi de mümkün. Aynı devlet vatandaşı olan iki yabancı kendi kanunlarının yetki vermesi durumunda, o devletin Türkiye’deki temsilcilikleri önünde evlenebiliyor.

Sen de yurt dışında, konsoloslukta evlenmek istiyorsan şu yazımıza göz atabilirsin: Yabancı Yetkili Makam Önünde Evlenme

Aynı ya da farklı uyruktan olmasına bakılmaksızın iki yabancının evlilik başvurusu Türkiye’deki evlendirme daireleri tarafından da kabul ediliyor. Bunun için yukarıda saydığımız belgeleri hazırlamak yeterli.

Türkiye’de bir yabancıyla evlenmek için neler gerektiği ile ilgili bizim anlatacaklarımız bu kadar. Umarız tüm sorularına cevap alabilmişsindir. Evlilik sonrası yapılması gereken resmi işlemlere de göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Tüm Detaylarıyla Anlattık: Evlendikten Sonra Yapılması Gereken Resmi İşlemler

(*) Lahey Sözleşmesi’ne Taraf Devletler Listesi: ABD, Almanya, Andora, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Barbados, Belarus, Belçika, Belize, Birleşik Krallık (İngiltere), Bolivya, Bosna-Hersek, Bostvana, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Bulgaristan, Burundi, Cabo Verde, Cook Adaları, Çek Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti (Hong Kong ve Makou), Danimarka, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Ermenistan, Estonya, Fas, Fiji, Finlandiya, Fransa, Grenada, Guatemala, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Honduras, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika, Kuzey İrlanda, Lesotho, Letonya, Liberya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malavi, Malta, Marshall Adaları, Mauritius, Meksika, Moğolistan, Moldova, Monako, Namibya, Nikaragua, Niue, Norveç, Özbekistan, Panama, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya Federasyonu, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Samoa, San Marino, Sao Tome ve Principe, Seyşeller, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Surinam, Svaziland, Şili, Tacikistan, Tonga, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkiye, Uruguay, Ukrayna, Umman, Vanuatu, Venezuela, Yeni Zelanda, Yunanistan.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Evlendirme Dairesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Evlendirme Daireleri Firmaları

Evlendirme Daireleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

269 Yorum

Az

Düğün Tarihi: 21.11.2023


Merhaba eşim yurtdisi vatandaşı resmi belgelerini turkce ceviri yapma zorunluluğu var mi acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Yabancı makamlardan alınmış belgelerin Türkiye’de geçerli olabilmesi için bazı koşullar var. Bunlar; belgenin Türkiye’de resmi evrak olarak kabul edilmesi için gereken apostil işlemi ile noter onaylı Türkçe tercümesinin teminidir. Alınan belge, apostil edilmişse belgenin noter onaylı Türkçe çevirisinin yapılmış olması yeterli. Ayrıca belge, Türkiye’nin dış temsilciliğinin bulunduğu bir ülkeden alınıyorsa, bu belge ile çevirisi Türkiye’nin dış temsilciliği tarafından onaylanmışsa belgeler başka bir işleme tabi tutulmadan kabul ediliyor.

  Cevapla

Ece

Düğün Tarihi: 31.10.2023


Merhaba ben Türk vatandaşıyım eşim isvicre vatandaşı apostil onaylı belgeyi isvicrede mi onaylatacak yoksa turkiyede mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi kurumlardan ve ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Morteza

Düğün Tarihi: 06.07.2023


Eşimle İran'da evlendik ve İran evlilik belgesine sahibiz. Türkiye'ye seyahat etmeyi planlıyoruz ve orada uluslararası bir evlilik yaparak evlilik belgemizi uluslararası düzeye taşımak istiyoruz. İran evlilik cüzdanım ile Türkiye'ye gidip orada uluslararası evlilik yapabilir miyiz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan ve Türkiye'deki evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz.

  Cevapla

Hasan Hüseyin Özkan

Düğün Tarihi: 17.06.2023


Merhaba ben türk vatandaşıyım nişanlım ise özbekistan vatandaşı ve türkiyede evlenmek istiyorum ancak nişanlımın türkiyede oturma izni yok oturma izni almadan resmi nikah kıyabiliyormuyum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ülkenin yerel temsilciliklerinden ve Türkiye'deki evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Nigar

Düğün Tarihi: 22.05.2023


Merhaba sağlık raporu sadece Türkiyeden mi alınır yoksa yabancı uyruklu birinin kendi ülkesinden noterde apostille getirmesi mümkünmü?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki yerel temsilciliklerden ve başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ayşe Sarı

Düğün Tarihi: 10.03.2023


Merhaba ben TC vatandaşıyım. Kocam ise yabancı uyruklu. Kocam evrakları için görüşmeye gittiğinde ona benim onun soyadını istesem de alamayacağım söylemiş. Ben de şahsen, evlendikten sonra kocamın soyadını almak istemiyorum. Bu konuda bilginiz var mı? Almamak için yapmam gereken bir şey var mı? Yoksa zaten alamıyor muyum?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğüyle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Selin Beyköylü

Düğün Tarihi: 17.02.2023


merhaba ben turkum ve nısanlım ıngılız. tam olarak onun ıcın yapılması gereken basamaklar nedır acaba anlayamadım cunku... nısanlım natoda asker ve burada zaten tr ıd sı bulunuyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, T.C. vatandaşı olmayan biriyle Türkiye'de resmi nikah işlemleri için "Türkiye’de Yabancı Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?" başlığı altında sıraladığımız belgeleri hazırlamanız, ardından evlendirme dairesine başvurarak gün almanız gerekir. Detaylı bilgi için başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Eren Kahraman

Düğün Tarihi: 09.01.2023


Merhaba ben Türkiye de yaşayan Alman vatandaşıyim nişanlım türk vatandaşı mavie kartım mevcut mavie kart ile evlilik yapmam mümkün mü internete baktığım zaman mümkün deniliyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili en sağlıklı bilgiyi evlendirme daireleriyle iletişime geçerek alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ahmet Turan

Düğün Tarihi: 23.12.2022


Evlenecegm kişi yabancı ve 2022 Kasım âyında Endonezya'da bosanmıs. Türkiye'de evlenebilmemiz için 300 gün beklemek mi gerekir ya da iddet favadı mı açmamız gerekir. Kendi ülkelerine göre 3 ay bekleme süresi varmıs ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili Türkiye'deki evlendirme dairelerinden ve ülkenin temsilciliklerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

G.o

Düğün Tarihi: 05.12.2022


Ben Uzbekistan vatandaşim eşim Turkmenistan vatandaşi biz Turkiyade çalişiyormiz Tukriyede evlensek oliyormi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, aynı ya da farklı uyruktan olmasına bakılmaksızın iki yabancının evlilik başvurusu Türkiye’deki evlendirme daireleri tarafından da kabul ediliyor. Detaylı bilgi için evlendirme daireleriyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sena Yıldız

Düğün Tarihi: 29.11.2022


Türkmenistan vatandaşı ama oturma izni ve vizesi olmayan biri ile resmi nikah nasıl yapılır?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili Türkiye'deki evlendirme daireleriyle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Berk Alper

Düğün Tarihi: 06.09.2022


iyi günler. kız arkadaşım şuanda Azerbaycan'da evlilik için gerekli tüm belgeler hazırlandı. hazırlanma tarihi Kasım 2021 apostil ve doğum belgelerinde bu tarih yer almakta. Pandemide ailesel bir durum olduğu için şuana kadar Türkiye'ye gelemedi.Bugün Türkiye'ye gelse Kasım 2021 de çıkartılan belgeler geçerli olur mu? evrakları yeniden hazırlaması gerekiyor mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de evlilik için gerekli belgelerin 6 ay geçerlilik süresi bulunuyor. Ancak bu durum ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Bu nedenle ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mehmet Çabuk

Düğün Tarihi: 03.09.2022


Merhaba benim eş adayım norveç ve türkiyede çifte vatandaş ve aramız da 25 yaş farkı var nasıl evlenebiliriz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleri ile iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Poyraz Saglam

Düğün Tarihi: 16.07.2022


merhabalar internette birşey gördüm boşanan kadın 300 gün evlenemez diye bir yasa varmış benim kız arkadaşım yabancı uyruklu ve süresi 300 gün dolmadı bu yasa yabancı uyruklu insanlar için geçerli mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. İddet süresi olarak bilinen bu 300 günlük bekleme süresi, yabancı uyruklular için de geçerli. Yabancılar için bu süre, yabancı mahkeme tarafından boşanma kararının verildiği tarihten itibaren başlar. İddet süresi ile ilgili detaylı bilgiyi Türkiye'deki evlendirme dairelerinden de alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Mehmet Çakıroğlu

Düğün Tarihi: 14.07.2022


eş adayım hala ukranyada savaş nedeni ile türk konsoluslukları kapalı kimlik belgesi ile türkiye'ye gelecek bunlarla işlemleri gerçekleşirmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'deki evlendirme dairelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mehlika Şimşek

Düğün Tarihi: 12.07.2022


Merhaba iyi günler dilerim. Ben Gürcistan vatandaşıyım, sevgilim türkiye vatandaşı, 18 yaşındayım, 15 gün sonra Türkiyeye gidip evlenmeyi düşünüyoruz inşaallah, ben Gürcistanda hangi evrakları hazırlamam lazım, burdan her hangi bir evrak hazırlamam lazımmı yardımcı olursanız sevinirim, Türkiye gitdiğim zaman ne kadar sürede nikah kıya biliriz...

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancıların Türkiye'de Evlenmesi yazımızda genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleri ile ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mert

Düğün Tarihi: 03.07.2022


Merhabalar Kız arkadaşım hem Fransa hem Türkiye vatandaşı ve 17 yaşında Türkiye de evlenmeyi düşünüyoruz veli izni ile çift vatandaş olmasının bu konuda herhangi bir sakıncası çıkar mı? Çünkü Fransa da evlilik yaşı 18. Cevaplarsanız sevinirim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ülkedeki resmi makamlardan, ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden ve Türkiye'deki evlendirme dairelerinden konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Khouloud

Düğün Tarihi: 29.06.2022


Merhaba türk oturma iznim ve kimlik var .. olsa bile yine de pasaport çevirisi yapmam gerekiyor mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili Türkiye'deki evlendirme dairelerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mensur Dinç

Düğün Tarihi: 24.06.2022


Merhabalar yurtdışından ülkemize gelin getireceğiz lakin şöyle bir durum var ülkemizde 17 yaşındaki kız veli izni ile evlenebiliyor, yurt dışındaki kızda 17 yaşında oda aynı şekilde veli izni ile evlenebilirmi nasıl evlenebilir annesinin ve babasının türkiyeye gelmesine gerek varmıdır yoksa kendi ülkelerinde izin verip işlemleri halledebilirler mi ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlar ile Türkiye'deki evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Selin Seçkin

Düğün Tarihi: 09.06.2022


Merhaba ben 17 yaşındayım nişanlım Türk yeni Alman vatandaşlığı aldı şu an Alman vatandaşı ve 25 yaşında Türkiye’de nikah yapmak istiyoruz ancak benim yaşımdan dolayı bu nikahı Almanya’da kabul ederler mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan ya da ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ali

Düğün Tarihi: 27.05.2022


Merhaba hanfendi bu bilgi çok önemli benim için cevaplarsanız sevinirim.Norveçli kız arkadaşım ile Türkiye’de evlenmeyi düşünüyoruz bu doğum ve bekarlık belgesi nereden alınıyor birçok yereden araştırma yaptık ama bulamadık yardımcı olun lütfen, tşkkrler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleri ile iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yakup Uzumcu

Düğün Tarihi: 19.05.2022


Dogum belgesi ve bekarlik belgisini kendi ülkesinin hangi bakamlarindan almasi gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleriyle iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ali Cetindas

Düğün Tarihi: 14.05.2022


Merhaba Nuri abi ben yaza inshallah evlenecegim benimde nisanlim fasli, siz nasil yaptiniz bana bir anlatirmisin?


Mehmet Doğan

Düğün Tarihi: 09.05.2022


Merhaba müstakbel eşim italyan vatandaşı türkiyede evlenmeyi planlıyoruz nikah için istenen sağlık raporunu italyadan temin edebilir mi? Bu rapor Türkiye’de geçerli sayılır mı? Ve son olarak ikamet ettiğim şehrin dışında başka bir şehirde nikah yapabilir miyiz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yabancı uyruklu kişiler, Türkiye'deki devlet hastanelerinden evlilik sağlık raporu alabiliyor. İkamet ettiğiniz şehir dışında da nikah yapabilirsiniz. Nikah planladığınız bölgedeki evlendirme daireleriyle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ramazan Yaşli

Düğün Tarihi: 06.05.2022


Konu sewgilim daha doğrusu sevdiğim kız yabancı uyruklu yani faslı Eskiden oturma izni var idi 1 ay önce süresi bitti uzatmak için gereken evrakları hal yetkili kurumlara verdi lakin türkiye fas uyruklu kişilerin oturma izinleri askıya almış şuan kaçak durumunda Nasıl yapmam lazım nişanlıyız zaten evleneceğiz lakin oturma izni yok nasıl birşey yapmalıyız nasıl bir yol izlemeliyim...

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlükleri ve ülkenin Türkiye'deki temsilcilikleriyle iletişime geçmenizi öneririz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Bekir Utkan

Düğün Tarihi: 22.04.2022


Ben türk vatandaşıyım bulgaristandan konuştuğumla evlenmeyi düşünüyoruz nikahı sadece türkiyede kıysak oluyor degilmi birde eşim olacak kisinin hangi evrakları temin etmesi gerekiyor nikah kıydıktan sonra tc vatandaşlığı için bi evrak vs gerekiyormu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleriyle iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Atajan Babamuradov

Düğün Tarihi: 22.03.2022


Merhaba, Azerbaycan vatandaşı olan arkadaşım Türkiye'de evlenmek istiyor ve nikah günü de yakın bir tarihe alınmış durumda. Ancak arkadaşımın pasaportunda soyadı sadece XXX olarak belirtilmiş ama normalde soyadı mevcut ve pasaport yenilemek için ülkesine dönmesi gerekli ancak ülkesine gittiği takdirde nikah gününü kaçıracak, dolayısıyla şu anki pasaportu ile evlilik gerçekleştirdiği takdirde yani soyadı XXX olarak geçecek, nikahtan sonra ülkesine giderek yeni kendi soyadı ile pasaport aldığı takdirde Türkiye'de tekrardan soyadını değiştirebilir mi? Bu işlem için izlenmesi gereken yol nedir? Teşekkürler en kısa sürede cevap verirseniz sevinirim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ülkenin resmi kurumlarından ya da Türkiye'deki yerel temsilciliklerinden bilgi almanızı daha sağlıklı olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Bgb

Düğün Tarihi: 21.03.2022


Bende 01.02.2005 doğumluyum kimlikte, ama normalde 26.10.2003 doğumluyum ve şuan nişanlıyım nişanlım asker ve şehirler arası mesafe var nikah yapacaz nasıl yapacaz bilgi verir misiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, öncelikle resmi olarak 17. yaşınızı sürdürdüğünüz için aile ya da yasal vasi izni ile evlenebilirsiniz. Nişanlınız ve siz ayrı ayrı belgeleri hazırlayarak, birlikte evlilik başvurusu yapmalısınız. Ancak nişanlınızın size vekalet vermesi halinde gerekli işlemleri yalnız da yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için evleneceğiniz il ve ilçedeki evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Aslıhan Aykal

Düğün Tarihi: 07.03.2022


Merhaba ben türkiyede yaşıyorum nişanlım norveç vatandaşı malulen emekli olduğu için bütün engellere aşmaya çalışıyoruz ama gerçekten çok zor gerçekten bilgiye ihtiyacım var herkese çok teşekkür ediyorum şimdiden inşallah dönüş yapabilirsiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle en sağlıklı bilgi için Türkiye'deki evlendirme daireleri ve iki ülkedeki resmi makamlarla iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Nuri Koray

Düğün Tarihi: 28.02.2022


İyi günler eşim faslı doğum belgesi apostilleri herşeyi tam evraklarının türkçeye çevrilmesi için bir tercümama verdim adam diyor bu belgeler tam fakat fas konsolosluğunda tasdiklenmesi.gerekli diyor baska birisi.ise hayır gerekmez apostil.yeterli.diyor vakit azalıyor 32 günüm kaldı evlenmek için napmam lazım acil cevap.lütfen.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme dairelerinden ve iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Şahin Kok

Düğün Tarihi: 25.02.2022


Kız arkadaşım endenozya da Türkiye de nikah olcak gereken evraklar nelerdir yada ben endenozya da nikah kiyilirsa gereken evraklar nelerdir tskler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleriyle iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sinan Ben

Düğün Tarihi: 22.02.2022


Merhabalar irlanda vatandaşı olan sevgilim ile evlenmek icin turkiyeye geliyor gerekli belgeler sadece bunlar mi ve önceki evliliğimden 2 çocuğum var onlari goturmemede bir engel varmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleriyle iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ruzgar

Düğün Tarihi: 15.02.2022


Hocam iyi günler doğum belgesi olmadan olmazmı çünkü o biraz sıkıntılı yapancı bir ülkede doğdu kendi ülkesinde doğmadı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu belgede kişinin kendi ülkesindeki kayıtlarda yer alan anne-baba ismi, doğum yeri ve doğum tarihi gibi bilgileri yer alır. Vatandaşı olduğu ülkenin ilgili resmi kurumundan ya da Türkiye'deki temsilciliklerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mustafa Kaya

Düğün Tarihi: 11.02.2022


Merhabalar.kız arkadaşım arnavut ve almanyada süresiz oturumu var.hiç evlenmedi ama bir çocuğu var otizimli.bu yüzden çalışamıyor.devletten geçiniyor.evlenicez aile birleşimi yapıp yanına almanyaya yerleşicem…devletten geçindiği için beni götürmesinde bir sorun varmı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuya ilişkin ilgili ülkedeki resmi makamlarla iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Tuba T

Düğün Tarihi: 22.01.2022


Merhaba tuba ben imam nikahlı evli olduğum eşim filistinli resmi nikahı işlemlerini yaptırmak istiyoruz fakat kimlikte doğum tarihi yanlş 17 yaşında gözüküyor 3 ay sonra bebeğimiz doğacak ne yapacağız işlemleri nasl başlatıcaz bilgimiz yok yardımcı olursanız çok memnun kalırım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kimlikteki yaş dikkate alındığı için 17 yaşında evlenme koşulları geçerlidir. 17 yaşında resmi nikah yapabilmek için ebeveynlerin veya yasal vasinin rızası gerekiyor. Detaylı bilgi için evlendirme daireleriyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Vural Batus

Düğün Tarihi: 09.01.2022


merhaba abla sizinle aynı durumdayım aldıgınız evrakları yazarmısınız bende ugrasıyorum


Sahil Afghan

Düğün Tarihi: 08.01.2022


25


Hülya Terzi

Düğün Tarihi: 05.01.2022


İyi günler efendim, ben bir konuda bilgi edinmek istiyorum. Almanya’da yaşıyorum çift vatandaşım nişanlım Türkiye’de yaşıyor ve türk vatandaşı, nikahımızı Türkiye’de kıymak istiyoruz. Ben bütün belgeleri aldım sayılır yanlız bu evlilik ehliyet belgesi için randevuları çok geç veriyorlar sorum şu bekarlık belgesi almam Türkiye’de nikah için yeterli mi diğer evraklarım tam tercüme ve noter tasdikidir edildi belgelerde. Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik ehliyet belgesi yerine hem doğum belgesi hem bekarlık belgesi istenebiliyor. Detaylı bilgi için Türkiye'deki evlendirme daireleriyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mustafa Ural

Düğün Tarihi: 31.12.2021


Merhaba Ben Özbek Bir bayanla Evlenmek istiyorum. O eşinden resmi olarak boşanmamış. Türkiyede evlenmemiz için Prosedürler nedir. Aslında çok sahtekarlık ve Güvensizlik söz konusu. Yabancı uyuruklularla evlenmek için. Evlenmek için ve Herhangibir sahtekarlık söz konusu olduğunda izkeyeceğim yol nedir. Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleriyle iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Naime Kömürcü

Düğün Tarihi: 20.12.2021


Merhaba, oglum alman vatandasi (mavi karti var), nisanlisi Irak dogumlu almanyada ikamet ediyor. Belge alma süresi almanyadan cok uzun sürüyor. Türkiyede evlenmek icin neler lazim, evlenebilirlermi? Yardimci olursaniz sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleriyle iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Kemale

Düğün Tarihi: 25.11.2021


Merhabalar. Ben Azerbaycan uyruklu kızım nişanlım türk erkek Hangi evraklar lazım? evraklarmı türkiyede yaptıra bilirmiyim? Evrekların Dügünden Kaç gün önce hazır olması lazım? Yardımcı olurmusunuz lütfen

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda Türkiye'de yabancı biriyle evlenmek için genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ya da ülkenin yerel temsilciliklerden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yeliz Isa

Düğün Tarihi: 02.11.2021


Makedonya vatandaşıyım nişanlım Türk. Türkiye’de nikah yaptıktan sonra tekrar ülkeme dönmem için bir kısıtlama var mıdır ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden, ülkenizdeki resmi makamlardan ve Türkiye'deki temsilciliklerden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Aydın

Düğün Tarihi: 13.10.2021


Merhaba benim sorum benim nişanlım Fransa da çifte vatandaş oradan Bi evlilik yapmış ayrılalı 4 yıl olmuş ama boşanmak için mahkeme son duruşmaya 4 ay sonraya gün vermiş benim sorum nişanlım gelip Türk kimliğiyle turkiyede nikah kiyabilirmiyiz Fransa nikahını sonra yapabilirmiyiz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de yapılacak evlilik başvurusunda kişinin resmi olarak bekar olduğunu belgelemesi gerekir. Konuyla ilgili evlendirme dairelerinden ya da ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hakan

Düğün Tarihi: 12.10.2021


Merhaba, ben Alman vatandasiyim ve mavi kart sahibiyim 7 yil Türkiyede yasadim simdi Almanyada yasiyorum. Türkiyede evlenmek istiyorum. Nisanlim Fas vatandasi ve Türkiyede yasiyor oturum izini var. Bize hangi evraklar gerekiyor. Benim bekarlik belgemi e-devletten cikartabiliyorum daha öncede nisanlimin oturumu icin gerekli oldu ve oradan aldim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili Türkiye'deki evlendirme dairelerinden kurumlardan ve temsilciliklerden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Büşra

Düğün Tarihi: 28.09.2021


merhaba , ben türkiyede evleneceğim. nişanlım italyan evlilik işlemleri nekadar sürer bir bilginiz var mı ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, su süreç, belgeleri alacağınız ve başvuru yapacağınız kurumların yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterir. Bu nedenle herhangi bir süre belirtmemiz doğru olmayacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Bekir Güzel

Düğün Tarihi: 24.09.2021


Ben türkiye de evliyim almanyaya gitsem ikinci evlilik yapabilirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Almanya'da evlenebilmek için başvuruda kendi ülkenizde evli olmadığınızı gösteren bekarlık belgesi isteniyor. Yani Türkiye'de evliyken Almanya'da ikinci evliliği yapmanız mümkün değildir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Rustam Bayramsahedov

Düğün Tarihi: 19.09.2021


İyi günler dilerim Ben yabancı uyrukluyum eşim ise T.C vatandaşı,bu günlerde nikahımız gerçekleşti. Artık bir evli olduğuma dair bir yere belge ve ha haber vermek gerekiyor mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkenizin Türkiye'deki temsilcilikleriyle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Seyda

Düğün Tarihi: 07.09.2021


Merhaba ben turkiye de yaşıyorum nişanlım yunanistan vatandaşı türkiye de nikah yapacaz bunun için nişanlım hangi evrakları getirmesi gerekir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkurler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda Türkiye'de yabancı biriyle evlenmek için genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ya da ülkenin yerel temsilciliklerden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Doğan Erdoğan

Düğün Tarihi: 06.09.2021


Merhaba 10 haftadır Fransa konsolosluğundan haber bekliyorduk evlenmek için sonunda bugün cevap geldi evelene bilirsiniz diye evleneceğim kişi Fransa'da yaşıyor ben Türkiye'de yaşıyorum nikah için gereken evraklar nelerdir burda yazılıyor ancak kafam karıştı rica ediyorum gmail üzerinde bizimle paylaşa bilirmisiniz şimdiden çok teşekkür ederim kolay gelsin ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda Türkiye'de yabancı biriyle evlenmek için genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ya da ülkenin yerel temsilciliklerden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Niko

Düğün Tarihi: 01.09.2021


Merhaba, Ben Almanyada yaşıyorum ve çifte vatandaşlığım var (Türk/Alman) nişanlım Türk vatandaşı ve TC de yaşıyor. Türkiyede evlenmek için yukarıda yabancı uyruklu kişiler için saydığınız belgelere gerek varmi? Yoksa çift vatandaşlığim var diye "normal" Türk haklarına göre Türk bir çift gibi evlenebilirmiyiz? Bu mümkünse, Almanyada evlilik/vize işlemlerinde sorun çıkar mı bize? Çok teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili Türkiye'deki evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Fırat Amed

Düğün Tarihi: 26.07.2021


Merhaba ben türk vatandaşıyım ve Türkiye'den biriyle resmi nikahım vardır ama ben Özbekistan vatandaşı ile eğlenmek istiyorum bu nasıl olacak iki resmi nikah oluyor mu acaba bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de yalnızca bir resmi nikah kabul edilir. İyi günler...

  Cevapla

Metin Almaz

Düğün Tarihi: 19.06.2021


Merhabalar ben türkiyedeyim amerika vatandaşı biriyle evleneceğim bu evlilik almanyada oturum sağlarmı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuya ilişkin ilgili ülkelerin temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

H.y.

Düğün Tarihi: 18.06.2021


Merhabalar, Ben almanyada yasiyorum ve alman vatandasiyim, nisanlim türkiyede yasiyor ve türk vatandasi, nikahimiz türkiyede olacak ama ben bir almanyada yasayan alman vatandasi olarak sadece BEKALRLIK belgesini ve DOGUM belgesini alsam yeterli yazmissiniz EVLENME EHLIYET BELGESINE gerek yok demissiniz bu kanun hala böyle gecerlimidir ? Cevaplarsaniz sevinirim, cok tsk ler simdiden :)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evet, bekarlık ve doğum belgesi almanız halinde evlenme ehliyet belgesi almanıza gerek yoktur. Detaylı bilgi için ülkedeki resmi makamlarla iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Cihan Bucak

Düğün Tarihi: 14.05.2021


Merhaba ben rusyada evlilik yaptım ama şimdi türkiyede evlilik yapmak istiyoruz bunun için ne yapmamız gerekiyor bize gerekli evraklar nelerdir teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mini

Düğün Tarihi: 02.05.2021


Merhaba ben daha önce Türk vatandaşı evlendik kocam vefat etti uzun zaman oldu şu an evlenmek döşenyorum ne evraklar lazım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yapacağınız evlilik için önceki evliliğinizle ilgili bir işlem yapmanız gerekmez. Yazımızda belirttiğimiz belgeleri hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için evlendirme dairelerinden ve ülkenizin yerel temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz....

  Cevapla

Burkay Uygun

Düğün Tarihi: 27.04.2021


Merhaba. Ben Suriye vatandaşıyım, Haziran 2020de vekalet gönderip Suriye'de evlilik yaptım. Ekim 2020de Türkiye vatandaşı oldum. Evliliği nasıl tescil edebilirim. Saygılarımla.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden ya da nüfus müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Melis Taşçı

Düğün Tarihi: 27.04.2021


Merhaba . Benim Pakistan vatandaşı bir sevgilim var. 2 aylık vize alıp Türkiye'ye geldi ve biz evlenmek istiyoruz bunun için ne gerekli .

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda Türkiye'de yabancı biriyle evlenmek için genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ya da ülkenin yerel temsilciliklerden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Leyla Atakan

Düğün Tarihi: 26.04.2021


Merhaba ben almanyara dogdum ama Türk vatandaşı yim sevgilm turkiyede 6 senedir (mülteci) ama pasaportu filistin neler gerekiyor evlenmemiz icin yorum icin tskler ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda Mülteci Biri ile Türkiye’de Evlilik başlığı altında detaylara yer verdik. Burada belirtilen belgeler ile evlendirme memurluklarına başvuru yapabilirsiniz. İyi günler...

  Cevapla

Samira

Düğün Tarihi: 23.04.2021


Türkiye'de yaşayan İranlı bir kadınım. Almanya'da yaşayan İranlı bir adamla evlenmek istiyorum Lütfen Türkiye'de evliliğimizi tescil ettirmek için hangi belgelerin ve eserlerin gerektiğini bildiriniz? Nereye gitmeliyiz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

İrem

Düğün Tarihi: 02.04.2021


Merhaba


Serhat Altınok

Düğün Tarihi: 24.03.2021


Rusya'dan kız arkadaşım evlilik için gelecek. Evlilik için özel bir vize alabiliyor muyuz. Yoksa sadece turist vizesi mi alması gerekiyor. Dönüş bileti almak istemiyoruz.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mediha Tunceli

Düğün Tarihi: 16.03.2021


merhabalar, ben belcikada yasiyorum ama cift vatandasiyim yani turk kimligim var. turkiyede evlensem bisey lazimmi yoksa sadece TC ile evlenebilirmiyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkenizdeki temsilciliklerden ya da Türkiye'deki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Coşkun Çinko

Düğün Tarihi: 09.03.2021


Mrb.benim eşim yabancı uyruklu resni nikahdan 3 sene sonra vatandaşlık için başvuru yapıp Türk kimliğini aldık ama nüfüsdaki memur eşimin ismini yabancı diye değiştirdi.dolayısı ile resmi nikah aile cüzdanındki ile TÜrk kimliğindeki farklı oldu.Aceba ben aile cüzdanını yenilemelimiyim ve evetse nerden yenilemeliyim teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi'nden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ismail

Düğün Tarihi: 21.02.2021


Merhaba. Ben yabancıyım ama türkiyede uzun dönem ıkametim var nışanlım türk. Vatandaşı evlilik cuzdani ıçin. Pasaportlamı başvurucam yoksa ıkametlemı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili nüfus müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hüseyin Y

Düğün Tarihi: 16.02.2021


Merhabalar sevgilim alman vatandaşı Türkiye evlilik yapılıyor mu ve bunu yapmak için ilk adım ne olmalı. Ve evlendirme dairesine mi gidiyorum. Ve Eğer evlendirme dairesi ne gidersem tek başıma gidebilir miyim yoksa sevgilim de Almanya dan gelmek zorunda mı (sadece nikah randevu veya başvuru için)


Hasan Gonenc

Düğün Tarihi: 15.02.2021


Türkmenistan dan bekarlık belgesi almanın son güncel fiyatı ne kadar ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan ve Türkiye'deki temsilciliklerden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz..

  Cevapla

Atif

Düğün Tarihi: 08.02.2021


Hello Please tell me total cost of civil marriage in istanbul bride from canada groom from pakistan please tell process

Düğün.com

Düğün.com
Hello! According to our research, the average cost of marriage is around 170,000 TL (76,000 TL for all household items, 46,000 TL for wedding organisation, 38,000 TL for engagement organisation, 10,000 TL for a bachelorette party) in Istanbul. For information about the process you can contact with the consulates of the countries in Turkey. Best regards...

  Cevapla

Mehmet Atlı

Düğün Tarihi: 04.02.2021


Merhaba kız arkadaşım alman vatandaşı evlensek türkiye yaşamayı düşünüyoruz türkiye de yaşadığımızda alman vatandaşı olduğu için hangi haklara sahip olur

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Aşkın

Düğün Tarihi: 04.02.2021


Merhabalar benim türk vatandasligim var hemde Bulgaristan vatandaşıyım evlendirme dairesine başvuru yapmamız için bu istenilen belgeler dışında başka belge işyerlerini acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelere yer verdik. Başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mino

Düğün Tarihi: 03.02.2021


Merhaba. Türkiyede iki yabancını evlenmesi için türkiyede oturma izni olması şart mı? Biri, ikisi yoksa hiç birimi? Biri iran biri portekiz vatandaşı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, aynı ya da farklı uyruktan olmasına bakılmaksızın iki yabancının evlilik başvurusu Türkiye’deki evlendirme daireleri tarafından kabul ediliyor. İlgili ülkelerin yerel temsilcilikleri ile Türkiye'deki evlendirme daireleriyle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hatice Tanr

Düğün Tarihi: 27.01.2021


Merhabalar, İzin süresi biten türkmen vatandaşı ile 2011 yılında evlenen türk vatandaşı , tc kimlik çıkarttırmak için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi ve nüfus müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sasalbc

Düğün Tarihi: 25.01.2021


Merhabalar, benim evleneceğim kişi fransız vatandaşı turkiyede evlendikten sonra evlilik cüzdanı alıcaz mi ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ümit Aksu

Düğün Tarihi: 18.01.2021


Merhaba benim kiz arkadasim azerbeycan vatandasi evlenmek istiyoruz ama pasaportu yok sadece kimligi ile işlemleri yapabilir miyiz ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yabancı uyruklu eş için pasaport, kimlik olarak kabul ediliyor. Eğer pasaport yoksa; kendi ülkesinin kimliği gerekiyor. Pasaportun veya ülke kimliğinin Türkiye'de noter tasdikli Türkçe tercümesinin yapılması şart. İyi günler...

  Cevapla

Xnvmmdmc

Düğün Tarihi: 17.01.2021


Tuhaf bir soru olacak ama bir şey soracağım. Hayali bir örnekle anlatayım en iyisi. Bunun mümkün olup olmadığını soruyorum. Mesela bir türk var ve bir italyanla evlenmek istiyor. Ama bu italyan daha önceden bir fransızla evlenmiş(yani hala evli boşanmamış) . Yani italyada bekarlık belgesi çıkarmış evrakları vb şeyleri tamamlamış ve SADECE fransada evlenmiş. Yani kendi ülkesinde italyada hala bekar. Şimdi bu italyan türkle evlenmek için gerekli belgeleri tamamlıyor, kendi ülkesinin resmiyetinde bekar göründüğü için bekarlık belgesi de alabiliyor ve türkle evleniyor. Böyle bir şey mümkün mü? Ya da devletler arası resmi işlemlerde bir iletişim var mı? Resmi nikah kıydım derken kuma olma ihtimali var mı insanın?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan ve Türkiye'deki yerel temsilciliklerden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Recep Akın

Düğün Tarihi: 13.01.2021


Evraklar tamam evlilik için gün alabilmek kaç gün sürüyor.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu durum başvuruda bulunacağınız evlendirme dairesinin yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterir. İlgili kurumdan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Veysi Can

Düğün Tarihi: 09.01.2021


Merhaba arkadasim endonezyada ve 2 oglu var türkiyede evlenmek istiyoruz ve nasil olacak ne yapilmali gereken belgeler ne bilgi alabilir miyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ya da ülkenin yerel temsilciliklerden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Dilfuzakhon Abdurakhimova

Düğün Tarihi: 03.01.2021


Merhaba ben Özbek vatandaşıyım turkle evliyim 2 buçuk sanadır beraberiz benim ilki kız ikkinci sınıf üniversite öğrencisi kızlarım ne zaman vatandaş olabilirler ben ne zaman vatandas olabilirim ve vatandaş oluna kadar yurt disine cikabilirmiyim ve vatandaşlık baş vurdiktan sonra ne zaman yani ne kadar sürar vatandaşlık as almam suresi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili detaylı bilgiyi göç idaresi müdürlüklerinden alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Esra

Düğün Tarihi: 20.12.2020


Merhaba. Turkiyede evlenmek istiyoruz esimle. Ben danimarkada dogdum buyudum. Esim ise afghanistanda dogdu. Kendisi italyada 3 sene kaldi ve oturum izni var. Ben turkum ve size sorum turkiyede evlenirsek turk pasaportuna sahip olurmu esim otomatikman cunku benim turk pasaportum var ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Cinar Ammar

Düğün Tarihi: 06.12.2020


slm ben turk vatandasiyim nisanlim cezayir vatandasi ve biz cezayirdeyiz coronadan dolayi yollar kapali nisanlim icin sorum su biz burdan turkiyede internet telefon vizio olarak resmi evlilimizi yapabilir miyiz dosyalarim hazir sadece resmi nikahimiz icin vizio olarak onaylikcaklar ekrandan

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan ve Türkiye'deki temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Muhammed Ali

Düğün Tarihi: 03.11.2020


Merhaba ben doğması İzmir olup 6 yaşından sonra Moldova ya taşınmış olan nişanlımla resmi nikah kılmak istiyorum. Kimliğinde doğumu İzmir yazıyor babası Türk annesi Moldova li. Nişanlımın oradan hangi belgeleri getirmesi gerekiyor. Babası vefat ettikten sonra oraya tasinmislar. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili evlendirme dairelerinden, ülkenin yerel temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Seljan Gabulova

Düğün Tarihi: 15.10.2020


İyi günler, ben Azerbaycan vatandashiyim nishanlim Rusya Federasyonun vatandashi. Biz nikan kiya bilirmiyiz orda? Nishanlim Azerbaycan oturumuna gecmek istiyor. O zaman Azerbaycan sefirliyinde mi olmali nikah?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler...

  Cevapla

Yıldıray Tanlak

Düğün Tarihi: 11.10.2020


selamlar ben kirgizistana gidip evlenecem orda boşanma süresi varmı acaba ben yasal olarak nisan 15 te boşandım bi sıkıntı olurmu.. teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkenin yerel temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler...

  Cevapla

İbrahim Tanrıverdi

Düğün Tarihi: 07.10.2020


Merhabalar bir japon sevgilim var Türkiye gelecek onunla evlenirsem Japonya pasaportunu ala bilirim miyim yardımcı olur musunuz ??

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkenin yerel temsilciliklerinden ve Türkiye'deki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ali Aykut Çelik

Düğün Tarihi: 05.10.2020


Merhaba Bulgaristan vatandaşı nişanlım la Türkiye de evlilik yapmak istiyor uz nişanlımın baskasindan olan 16 yaşında çocuğu var nasıl yol izlememiz lazım çocuk okul a da gitmesi gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili Göç İdaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Zeynep

Düğün Tarihi: 02.10.2020


Merhaba, nişanlımın Almanya'da oturma izni bulunuyor ve orada ikamet etmektedir. Kendisi ile yıl sonunda evlenmeyi düşünüyoruz. Ancak Almanya'dan iş nedeni ile Türkiye'ye gelemediği için evlilik başvurusunu ben yapacağım. Ben nişanlım adına belgeleri evlendirme dairesine verebilir miyim? Kendisinin bizzat alması gereken belgeler var mı? varsa nelerdir?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik başvurusu için gerekli belgeler bireysel olarak hazırlanır, başvuruyu ise çiftlerin birlikte yapması gerekir. Fakat birlikte gidilememesi halinde eşlerden birinin diğerine vekalet vermesi yeterlidir. Böylece yalnız müracaatta bulunulabilir. Bunun için fotoğraflı özel vekaletname düzenlenmesi şarttır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

İlaha Gasimova

Düğün Tarihi: 02.10.2020


Ben Azerbaycan vatandaşıyım eşim türk evlilik için kan veremiyorum çünkü hastane beni sistemden görmüyor özel hastane çok para istiyor geçici kimlik numarası almam gerekiyor nasıl alabilirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz... İyi günler dileriz...

  Cevapla

Bayram Sarigül

Düğün Tarihi: 29.09.2020


7senedir türkmen bayan arkadaşl var eski pasoportlu evlilik yapmayl düşünüyoruz bunun için ne gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkenin yerel temsilciliklerinden ve Türkiye'deki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sevda Kadır

Düğün Tarihi: 22.09.2020


Merhaba ben Kırgız vatandaşıyım . Türk vatandaşı'le evlenmek istiyorum. Bekarlık belge ve dogom kimliğim tercümeleri elimde . Dün aldım. Göç idaresine evrakları götürecekmiyim ? Lutfen cvp verirseniz sevinirim .Şimdiden. Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sürece ilişkin Türkiye'deki resmi makamlardan ve ülkenizin yerel temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

İbrahim Sarıay

Düğün Tarihi: 22.09.2020


Merhaba evlilik yapacağım kişi Ukrayna asıllı ancak Türkiye'de kalma suresi gecikti evlilik yaparken bu konu sorun olurmu teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Meryem Berk

Düğün Tarihi: 19.09.2020


Merhabalar. Iran vatandasiyim. Ogrenci olarak 5 seneden fazladır turkiyede bulunmaktayim. Yeni evlendim ve eşim Türk. Ogrenci geçmişim baz alınarak direkt Türk vatandaşlığına geçebilir miyim? Yoksa klasik 3 seneyi beklemem mi gerekecek? Teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Fulya Bilgiç

Düğün Tarihi: 09.09.2020


İki İranlı arkadaşımız 3 kere gün alıp gitmemiş birdaha gün alabilirmi nikah dairesinden

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik için gerekli belgeleri tamamlayarak tekrar başvuru yapılabilir. İyi günler...

  Cevapla

Burak Eren

Düğün Tarihi: 06.09.2020


Hayırlı aksamlar merhabalar Eşim İtalyan vatandaşı Türkiye'ye yerlesecegiz çocuğumuz olacak İtalya'da ki çocuk parasını burada alabilme şansımız varmı ve ne kadar

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Aysel Karahan

Düğün Tarihi: 06.09.2020


Merhaba benim sevgilim Belçika'da yaşıyor türk vatandasligi var. Türkiye'de evleneceğiz ama ordan getirmesi gereken evraklari bilmiyoruz. Acaba yardımcı olur musunuz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ya da ülkenin yerel temsilciliklerden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yonca Bilgen

Düğün Tarihi: 02.09.2020


Öncelikle merhaba. Nişanlım yabancı uyruklu ve yurtdışında yaşıyor. Yazılarınızın çoğunu okudum ama bir sorum olacak. Belgelerini orada hazırlayacak , ben de burada imzalayacağım. Buraya gelecek ve başvuruyu yapacağız. Tüm belgelerin tamam olduğu durumda tahmini olarak kaç gün içinde nikah olabilir?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu durum başvuruda bulunacağınız evlendirme dairesinin yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterir. İlgili kurumdan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Meryem Dedik

Düğün Tarihi: 01.09.2020


Merhaba. Yaziniz icin tesekkurler oncelikle. Ekim ayinda Portekiz vatandasi erkek arkadasim ile Portekiz’de evlenmeyi planliyoruz. (ancak aralikta turkiyeye is sebebiyle birkac ayligina geri donecegim) Babam uzerinden yesil pasaport sahibiyim. 25 yasin altindayim. ancak evlenince yesil pasaport gecerliligini kaybedecek. ben orada evlendikten sonra gecersiz pasaport sahibi mi olacagim? aralikta donus biletim icin havaalanina gittigimde bir sorun cikar mi? daha once boyle bir senaryo duyduysaniz yardimci olabilir misiniz? :)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Alp Korkmaz

Düğün Tarihi: 21.08.2020


Merhaba türk vatandaşıyım evlenmek istediğim kişi türkmenistan vatandaşı fakat uzun süredir kaçak durumunda ileriyr dönük elimiz kolumuz bağlı ne yapacağımızıda bilmiyoruz bu konuda ne yapabiliriz hangi yolu izlememiz gerekiyor bunun hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim büyük bir yükten kurtarmış olursunuz..

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, göç idaresi müdürlüklerinden konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gizem Doğan

Düğün Tarihi: 20.08.2020


Merhabalar nışanlim almanyada yasiyor nikah icin gerekli olan belgeleri ben almanyaya nisanlima yolladim oda kendi ciksrmasi gereken belgeleri çıkardı islemlerimiz almanyada onaylandi turkiyede nikahimiz okucak fakat benim gonderdigim belgelerinmi 6 ay suresi var yoksa nisanlimin onaylattigi belgelerinmi 6 ay suresi var

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de evlilik başvurusu için alınan belgelerin geçerlilik süresi 6 aydır. Almanya ile ilgili yönetmelik için ise ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ayse Seftali

Düğün Tarihi: 13.08.2020


Merhaba, Ben bir bilgi sorucaktım. Franzısım evleneceğim adam türk. Fransız vatandaşı olarak evlenmek istiyorum. sonrasında türk vatandaşlığımdaki soyadımı değişebilirmiyim ? Kafam çok karıştı. Ama yaptığınız makaleler için cok teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili nüfus müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Metin Çolak

Düğün Tarihi: 08.08.2020


Yurtdisindan birini davet etmek icin özel visa hakkinda bilgi verirmisiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili il/ilçe göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Metin Çolak

Düğün Tarihi: 06.08.2020


Yabancilarla evlilik hakkinda bilgi verdiniz teşelkurler pandemiden dolayi geç çikis yapan 6 yillik arkadasim ceza aldi 1 yil yasak yedi ben nasil bir vizeyle getirebilirim bazilari özel vize; evlilik vizesi;is vizesi;turistik vize gibi söylüyorlar nasil bir yol izlemem gerekir geldigi gibi evlilik islerini bitiricem artik

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Aykut Akkılıç

Düğün Tarihi: 06.08.2020


Merhaba kız arkadaşım Kazakistan uyruklu evlenmek için hangi belgeler isteniyor yardımcı olursanız sevinirim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ya da ülkenin yerel temsilciliklerinin verdiği bilgileri dikkate almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Arzu

Düğün Tarihi: 02.08.2020


Merhaba öncelikle rehberlik ettiğiniz için teşekkür ederim Türkiye'deki Pakistanlıları biliyoruz çoğu çocukken kaçak yolla giriyor ve ben birini seviyorum ne yapabilirim nasıl sığınma talebinde bulunabilirim lütfen yardım edin insan sevince o kadar çaresiz kalıyor ki ölüm gibi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili il/ilçe göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler...

  Cevapla

Metehan Avcı

Düğün Tarihi: 01.08.2020


Merhaba Kız arkadaşım alman vatandasi Hangi belgeler ile Türkiyede evlenebiliriz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ya da ülkenin yerel temsilciliklerinin verdiği bilgileri dikkate almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Metin Çolak

Düğün Tarihi: 31.07.2020


Merhaba 6 yillik bir birlikteligim var evlenmek icin bayan arkadasim ukraynaya gitti evraklarini hazirlamak ucin 2 hafta sonra donuş yapti ukraynada problem olmadi fakat sabiha gokcende gec cikis yaptiniz giremezsiniz ukraynaya geri doneceksiniz dediler pandemi dolayisiyla cezalar yoktu fakat boyle bir islem oldu simdi nasil giris yapabilir evlilik vizesi alabilirmiyiz yada is vizesi nasil yapabiliriz teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ömer Öztürk

Düğün Tarihi: 24.07.2020


Merhaba kız arkadaşım Rus öncemizden önce pasaportunun süresi bitti Türk geçici kimlik kartınında aynı şekilde süresi bitti. Biz evlenmek istiyorum pasaportu ağustos sonu gibi gelecekmiş nasıl bir yolizleyebiliriz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik başvurusunda süresi dolmuş belgeler geçerli kabul edilmiyor. Konuyla ilgili ülkedeki yerel temsilciliklerden ve başvuruda bulunacağınız evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Elgun Kilinc

Düğün Tarihi: 23.07.2020


Ben danimarka vatandasim. Türkiyede evlilik basvuru yapmamiz icin gerekli kagitlari aldim. Ama Türkiyede evlilik izin belgesini Ankara konsolosluguna mühürletmeniz gerekli dediler. Dogrumudur?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ya da ülkenin yerel temsilciliklerinin verdiği bilgileri dikkate almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Aykut Ocak

Düğün Tarihi: 22.07.2020


Merhaba eşim yabancı evlendik nikahimiz oldu fakat şimdi onun oturum kimlik işlerini yapmak için nüfus müdürlüğü ne gitti biz yapmıyoruz dediler ne yapmalıyız yardımcı olur musunuz nereye basvurmaliyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, il/ilçe göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Erkut Demir

Düğün Tarihi: 20.07.2020


Merhabalar efendim, benim kız arkadaşım Alman vatandaşı Türkiye’de evlenmek istiyoruz, önceki evliliği biteleli 7 sene oldu. Boşanma kararını Türkiye’de Türkçeye çevirtmemiz gerekiyormu? Yoksa Almanya’dan alacağımız bekarlık belgesi yeterli olucakmı? Daha doğrusu bekarlık belgesinde boşanmış yazacağı için yanımızda boşanma kararının aslını alalımmı? Teşekkür ediyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bekarlık belgesi yeterli olacaktır. Dilerseniz başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden ya da ülkenin yerel temsilciliklerinden de bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mesut Bekmez

Düğün Tarihi: 20.07.2020


Merhaba benim nişanlım rus bayan..ben rusyada evlenmek istiyorum..rusyada evlenmek için Türkiyeden hangi belgeleri götürmem gerekiyor,yardımcı olursanız seviniririm saygılarımla.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yurt dışı evlilik için gerekli işlemleri Yurt Dışı Evlilik İçin Gerekenler Nelerdir? başlıklı yazımızda anlattık. Yazımızı inceleyerek süreç hakkında fikir edinebilirsiniz. Ancak ülkeden ülkeye istenen belgeler değişiklik gösterebildiğini de belirtelim. Bu yüzden ülkenin yetkili makamlarından ya da Türkiye'deki yeter temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Turaan

Düğün Tarihi: 19.07.2020


Merhaba bulgaristandan biriyle evlenmek istiyorum vize sartmi 90 gun kalabilme izinleri oldugu icin gerekiyormu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili bilgiyi ülkenin yerel temsilciliklerinden alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yılmaz Karakaya

Düğün Tarihi: 10.07.2020


Iran uyruklu bir kiz arkadasim var nasil evlene bilirim nasil bir yol cizmem gerekiyor yardim ederseniz cok sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi kurumlardan ya da ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

İlhan

Düğün Tarihi: 06.07.2020


Ben ingiltere vatandaşıyım Makeme bosanma kararım var turkiyede evlilik yapabilirmiyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de evlenmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin, kendi ülkesinde evli olmadığına dair, yine kendi ülkesinin yetkili makamlarından talep ederek bekarlık belgesi alması gerekiyor. Evlenme ehliyet belgesi alanların bu belgeyi temin etmesine gerek yok. Bu belgeler ve evlilik için gerekli diğer istenenleri hazırladıktan sonra nikah başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Tural Babayev

Düğün Tarihi: 04.07.2020


Selam Aleykum, benim kardesim Turkiyede kacak durumda, simdi evlilik icin belgeleri bekliyor Azerbaycandan, sorum su, evlendikten sonra nasil oturum izni problemini hall ede bilir? giris cikis yapma sartlari nasil olacak?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Asiymdva

Düğün Tarihi: 03.07.2020


Merhabalar lütfen yardımcı olrsaniz sevinirim. Şimdi ben azerbaycanliyim ama nisanlim Turk .Ben sınır kapali die gidemedm ertelendi baya .Turkiyeden konsloslugdan evlilik belgesini ala blirmiyim ve ne zaman verirler acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ali Ozan

Düğün Tarihi: 29.06.2020


Merhaba, evlilik sonrası yapılması gerekenler dahil iki yazınızı da okudum. Gayet yararlı. Ama sadece evlendiğimiz kişi yabancı ise daha sonra ne yapılması gerekir onla ilgili bilgi bulamadım. Sizin gibi sitelere çok soru sorulmasının sebebi ne yazik ki ülkemizde başvurduğumuz makamların bu konuda pek yardımcı olmak istememesi oluyor. O yüzden siteniz gayet yararlı teşekkür ederim bu anlamda. O nedenle bende bu kadar soru arasında bir soru daha soracağım size:) Bende yabancı biriyle burada evlendim ve bize evlendirme dairesi dahi ne yapılması gerektiğini söylemedi yabancı tarafı için. Benim duyduğum yabancı tarafının ülkemizdeki kendi konsolosluğuna başvurması. Bu doğru mu acaba? Birde bununla ilgili yazı güncellenebilir diye düşünüyorum. Teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlendikten Sonra Yapılması Gereken Resmi İşlemler yazımızın 8'inci maddesinde "Yabancı Uyruklular İçin Evlilik Sonrası İşlemler"e yer verdik. Nazik yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Muhammed Türkyılmaz

Düğün Tarihi: 27.06.2020


Simdi benim bir sevdigim var gürcistanda yaşiyor azerbaycan türkü onunla gerekli evraklari türkiyeden cikarabilirmiyiz ama nerenin vatandasligini aldigini bilmiyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili müstakbel eşinizin yaşadığı ülkenin resmi makamlarından ya da ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ömer Yolal

Düğün Tarihi: 26.06.2020


Merhaba ben ömer, ben hem turk hemde isvec vatandasiyim norvecde yasiyorum tukiyeden biri ile evlenip onun ile norvede yasiycaz . Turkiyeye gelirken getirmem gereken evraklar nelerdir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelere yer verdik. Ancak talep edilen belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki yetkili kurumlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Nurullah Cellek

Düğün Tarihi: 25.06.2020


hayirli günler beim bir sorum olacakti eşim özbekistan bizim2 evlilik bu ayni kişile ve 2 senedir evliyiz ama artik anlaşamiyoruz ve esim su an evlilik vizesi aldi cünkü onun ilk evlilikte kolu kuvet formalite damgasi vurdu ve sinir dişi oldu 2 sene önçe tekrar evlendik ama su an ona evlilik vize verdiler eğer boşanirsak vize si iptal olurmu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Toshmatova Gulirano

Düğün Tarihi: 23.06.2020


Merhaba ben Özbekistan vatandaşı Türk vatandaşı ile evlenmek istiyordum Evlenmek için gerekli belgeleri memleketimden getirmiştim ama altı ay süresi varmış onu bilmemiştim şimdi tekrardan bekarlık belgesi alırım ama doğum belgesi yine tekrardan almam şartmi Veya var olanı geçiyor mu onun altı aylık surası var mı veya yok mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik için gerekli belgelerin 6 ay geçerlilik süresi bulunuyor. Ancak bu durum ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Bu nedenle ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mehmet Akyüz

Düğün Tarihi: 23.06.2020


KIZIM TÜRKİYE DOĞUMLU ÇİFT VATANDAŞ HER İKİ ÜLKETEN DA Mİ BEKARLIK EVRAĞI ALACAK TEK TARAFIN Kİ YETERLİ Mİ SAYGILAR

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili nikah başvurusu yapılacak evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Melisa Düzenli

Düğün Tarihi: 22.06.2020


Merhaba. Nişanlım ingiltere de yaşıyor. İngiliz vatandaşı. Türkiye ye gelecek evlenmem iz için evlendikten sonra ingiltere'ye gideceğim. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olur musunuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelere yer verdik. Ancak talep edilen belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki yetkili kurumlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mert Savaşçi

Düğün Tarihi: 21.06.2020


Merhaba Ben afganlıyım ama 4 yıl önce türk vatandaşı aldım,benim bi afgan eşim ve bi çocuğum var kızım da türk vatandaşa sahiptir ama eşim sadece oturma izini var, eşim için türk vatandaşı almak istiyorum ve evrakları goç idarisine verdim. Şimdi ben Afganistan'da bir daha evlendim o kadın buraya Türkiyeye getirmek istiyorum va konsolos benden evlilik cüzdanı istiyor eğer ben onlara evlilik cüzdanı veriyim bana problem çıkmaz mı acaba?çünkü bir eşim sistemde kayıtlı gözüküyor konsolos ikinci eş için sorun çıkartır mı? Türk vatandaşlar iki eş alabilir mi acaba?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, aynı anda birden fazla kişiyle evlenebilmeniz Türkiye'de resmi olarak mümkün değildir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mesut Bekmez

Düğün Tarihi: 20.06.2020


Merhaba ben türk vatandaşıyım nişanlım rus vatandaşı ve rusyada yaşıyor.Türkiyede evleneceğiz nişanlımla türkiyede evlenmek icin nisanlımın hangi evrakları getirmesi gerekiyor.ayrica benim bulunduğum yerde rus konsolosluğu yok

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelere yer verdik. Ancak talep edilen bazı belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi makamlardan ve Türkiye'deki yerel temsilciliklerden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Melek Karayev

Düğün Tarihi: 17.06.2020


Merhaba ben azerbaycanlıyım eşim de Azerbaycanlı Benim yaşım tutmadığı gore İmam nikahım var Resmini nikahım yok Ben hamileyim doğumum yaklaşıyor ona göre nikah yapmak istiyorum Onun için ne gerekiyor Ben 17 yaşındayım Benim oturum iznim yok anne babamın var Bana yardımcı olur musun lütfen

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden ve evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ahmet Das

Düğün Tarihi: 17.06.2020


merhaba ben Türk vatandaşım sevgilim Endonezyalı, sevgilim önceden bir evlilik yapmış, şimdi resmi olarak boşanma aşanmasında, yakın zamanda mahkeme sevgilime, boşandığına dair evraklarını verecek, şimdi mahkemeden gelecek boşanma evraklarını bekliyoruz. Türkiyeden hangi gerekli evrakları götürmem gerekiyor, teşekkürler.............

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelere yer verdik. Ancak talep edilen belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki yetkili kurumlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Rıdvan

Düğün Tarihi: 10.06.2020


Selam benim kız arkadaşım fasta yakında türkiye ye gelecek türkiye fasa vize istemiyor türkiyede evleneceğiz burda yaşıyacağız kız arkadaşım ne evraklar getirmesi gerekli yada konsolosluktan alabirmiyiz bide benim fasa gitmem gerekecekmi .acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda genel olarak istenen belgelerden bahsettik. Ancak gerekli prosedür ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ismail Canbaz

Düğün Tarihi: 07.06.2020


Öncelikle bize öncü olduğunuz için çok teşekkür ederim benim sözlü olduğum bayan Suriyeli dedesi Suriye'de 5 kardeşin kimliğini dedesi çıkarmış sözlü olduğum kişinin kimlikteki yaşı 2005 li ancak gerçek yaşı 18 ne yapmalıyız evlenmek için teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik işlemleri için kimlikteki tarih geçerli kabul edilir. Sözlünüz kimlikte henüz 15 yaşında göründüğü için evlilik yapabilmesi mümkün değildir. Ancak kimlik bilgilerini düzenlemek için ilgili resmi kurumlara başvurmalı ya da evlenmek için kimlikteki yaşının en az 16 olmasını beklemelisiniz. Çünkü 16 yaşını dolduran kişilerin mahkeme kararı ile evlenebilmesi mümkündür. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Duraf Yiğit

Düğün Tarihi: 03.06.2020


merhaba ben türk vtandaş bir kiz suriyeli uşakta kalyor ben mersinda kalyorum o galirsa mersinda resmi nikah yaplirmi ne avrak lazem teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, gelin adayının farkı şehirde olması, nikah işlemlerine engel olmaz. Evlilik için gerekli belgeleri hazırlayarak nikah başvurusunda bulunabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Selen Işık

Düğün Tarihi: 29.05.2020


Merhaba iyi çalışmalar dilerim, nişanlım güney korede yaşıyor. türkiyede yaşamayı ve evlenmeyi düşünüyoruz. fakat kendisi daha önce boşanmış. bu belgelerde önümüze çıkar mı? 2. evlilik diye, veya evlendirme dairelerinde.. babamın bu olaydan haberi olmaması gerekiyor.. yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, önceki evlilik, nikah başvurusu için istenen belgelerde görülebilir. Ancak bu konuda nikah ya da nikah başvurusu sırasında sözlü beyan edilmez. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Baran Ayşin

Düğün Tarihi: 26.05.2020


Merhaba nişanlım avusturya vatandaşı türkiyede evlenmeyi düşünüyorum evlendiğimize nerenin vatandaşı olmak isteğimizi soruyorlar ayrıca Evlenin Ce avusturya vatandaşlığı alabilirmiyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Seçkin Bey

Düğün Tarihi: 24.05.2020


Zarife hanım aynı duruda sevgilim azeri ve türkiyeden bütün evrakları halledebilir miyiz siz öğrendiyseniz cevap yazabilir misiniz .


Seçkin Bey

Düğün Tarihi: 24.05.2020


Ayten hanım merhaba . Size danışacağım bir iki soru var siz azeri vatandaşısınız . Ve sevgilimde azeri bende türk vatandaşıyım buraya gelecek eğer sınırlar açılırsa ve böyle kamusal işleri pek bilmiyor açıkcası o yüzden sizden bilgi almak istedim buraya gelse buradan bütün o evlilik ehliyeti gibi belgeleri temin etme durumumuz var mı yoksa oradan mı almalı illa siz bu sene burada evleneceğiniz için ve azeri vatandaşı olduğunuz için sizden yardım istiyorum teşekkür ederim .


Halid

Düğün Tarihi: 20.05.2020


Merhaba efendim . Türk vatandaşıyım . Honduraslı bir kadın ile Türkiye’de evlenmek ve yaşamak istiyorum . Bunun için ne gerekli , ne yapılması gerekiyor . Yaşamımı burda, ( Honduraslı sevgilim ile evlendikten sonra sürdürebilir miyim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yabancıların Türkiye'de evlenebilmesi için genel olarak istenen belgelere ve sürecin nasıl işlediğine dair detaylara yazımızda yer verdik. Ancak belgeler ve prosedür ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkedeki resmi makamlardan ve ülkenin Türkiye'deki yerel temsilciliklerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Menduh Kılıç

Düğün Tarihi: 18.05.2020


Merhaba ben türk vatandaşıyım evleneceğim kişi Türkmenistan lı ama kıbrısta okul okuyo oturma izni başvurusu yaptık türkiyede okulu Temmuz ayında biticek ve haziranın 1 rinde randevu verdi alabilirmiyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, oturma izni ile ilgili göç idaresi müdürlüklerine, bu süreçte evlilikle ilgili merak ettiklerinizi ise evlendirme dairelerine danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ayten

Düğün Tarihi: 09.05.2020


Merhaba ben azerbaycan vatandasiyim nisanlim turk.nisanda nikahimiz olacakti.yollar kapandi.online nikah yapiliyormu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sürece ilişkin aklınızdaki tüm soruları sorabilmeniz ve planlamanızı en doğru şekilde yönetebilmeniz için 0212 963 3415 numaralı çağrı hattını ve iletisim@dugun.com mail adresi üzerinden hızlı destek kanalını oluşturduk. Bu kanallar üzerinden sormak istediğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gulirano

Düğün Tarihi: 04.05.2020


Merhaba coronadan dolayı nikah günü vermiyorlar, peki ne zaman verilmeye başlar gün

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sürece ilişkin aklınızdaki tüm soruları sorabilmeniz ve planlamanızı en doğru şekilde yönetebilmeniz için 0212 963 3415 numaralı çağrı hattını ve iletisim@dugun.com mail adresi üzerinden hızlı destek kanalını oluşturduk. Bu kanallar üzerinden sormak istediğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Alaettin Temur

Düğün Tarihi: 03.05.2020


Ben 69 yaşındayım İstanbul'da ikamet ediyorum. Evlenmek istediğim hanım 65 yaşında Endonezya vatandaşı Jakarta'da oturuyor. Türkiye'de evlenmek istiyoruz. Ne gibi işlemler gerekli bana bir yol gösterirseniz memnun olurum.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yabancıların Türkiye'de evliliği için gerekli prosedürden yazımızda bahsettik. Ancak istenen belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Murat Topcu

Düğün Tarihi: 01.05.2020


Merhaba ben Azerbaycanli bir bayanla evlenmek istiyorum. Azerbaycanda evlenip Türkiye'ye öyle dönmek istiyoruz. Türkiye'de mi evlilik daha kolay olur azerbaycanda mı? Orada evlensek gerekli evraklar nelerdir ?Burada evlensek evraklar nelerdir? Teşekkür ediyorum simdiden..

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda genel olarak istenen belgelerden bahsettik. Ancak gerekli prosedür ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Zarife Aghazade

Düğün Tarihi: 27.04.2020


Merhaba ben(bayan) Azərbaycan vatandaşıyım Türkiye vatandaşı ile evlenmek istiyorum daha önce ülkemde evli olup 19 Şubat boşandım bana gerekli belgeler için ülkeme gitmem şartmi 6 ay sonra oturma iznim bitiyor o zamana kadar evlenmek istiyoruz ama 300 günüm bitmedi. Çabuk nasıl evlene bilirim 300 günü beklemeden ve bu belgeliri ülkeme gitmeden almak oluyor mu Corona ya göre yollar kapalı gidemiyorum zaman da daralıyor yardım ci olursanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sürece ilişkin aklınızdaki tüm soruları sorabilmeniz ve planlamanızı en doğru şekilde yönetebilmeniz için 0212 963 3415 numaralı çağrı hattını ve iletisim@dugun.com mail adresi üzerinden hızlı destek kanalını oluşturduk. Bu kanallar üzerinden sormak istediğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mehmet Kartal

Düğün Tarihi: 27.04.2020


Merhaba..ben filipinlerden bir bayanla evlenmek istiyorum. Ulkemize gelecek evlenmek icin. Turist olarak mi gelmesi gerekiyor buraya. 30 gunluk vize alsa bu sure icinde burada evlenmemiz mumkun mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

İsimsiz

Düğün Tarihi: 24.04.2020


benim sevgilim iranlı evlenmeyi düşünüyoruz ama babası türkiyeye gelmesi için imza vermiyor yasalara uygun yollarla türkiyeye nasıl getirebilirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Isimsiz

Düğün Tarihi: 15.04.2020


Merhaba acaba evlendiğim kişi türkiye'de kalabilir mi ?

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, Evlendiğiniz kişi, gerekli koşulları taşıması halinde Türkiye'de kalabilir. Konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Zeynep

Düğün Tarihi: 22.03.2020


Merhabalar ? Öncelikle makaleniz çok faydalı çok teşekkürler Ben türk vatandaşıyım nişanlım ise Makedonya vatandaşı makedonya lahey antlaşmasına üye olmayan bir ülke bizim evliliğimiz nasıl olacak nasıl bir yol izlememiz gerekiyor Teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda genel olarak geçerli olan prosedürden bahsettik ancak evlilik başvurusu işlemleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ahmet Yasa

Düğün Tarihi: 16.03.2020


Merhabalar, öncelikle yayınladığınız bu yazı için teşekkür ederim insanları aydınlatmak ve bilgi vermek için gayet yararlı birçok konuya açıklık getirmişsiniz. Benim size sormak istediğim soru kız arkadaşım Brezilya'da ve türkiyeye gelecek turist olarak biz bu süre içinde onunla evlenebilir miyiz Türkiyenin Brezilya ile giriş çıkışlarda sorun yaratılmayacağına dair antlaşması mevcut eğer bu süre içinde evlenebiliyorsak Brezilyadan evrak getirmeli mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Olumlu yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Kız arkadaşınız ile Türkiye'de evlenmeniz mümkün. Biz yazımızda genel olarak istenen belgelere yer verdik. Ancak bu belgeler ve onay işlemleri ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle gerekli belgeler ve süreç için ülkenin Türkiye'deki yerel temsilciliklerine veya ülkedeki resmi makamlara danışmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gül

Düğün Tarihi: 14.03.2020


Merhaba ben bişey soracaktım sizden ben türkiyede kaçak kaliyorum ve 3 sanadır türk biriyle yaşıyorum mamur nikahimiz yok çocuğum var 1 buçuk yaşında oda türk vatandaşı bende türk vatandaşı olmak ıstiyorum nasil alabilirim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerine başvuruda bulunabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Khatuna Buckhrikidze

Düğün Tarihi: 14.03.2020


merhaba.kiz gurcu erkek turk evlenebileceklar turiede?ioksa gürcistande evlilik yaparlar.ve ne lazim onu için?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de evlilik mümkün. Ancak bunun için evlilik için istenen belgeleri hazırlamanız ve yazımızda belirttiğimiz başvuru sürecini takip etmelisiniz. Biz yazımızda genel olarak istenen belgelere yer verdik ancak bu belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin Türkiye'deki yerel temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Tuğba İşgör

Düğün Tarihi: 14.03.2020


Merhaba alman vatandaşıyım. Türkiye'de Türk vatandaşı biriyle evleneceğim. Ancak 17 yaşında olduğu için bana Almanya'da evlenme ehliyet belgesini vermediler nasıl bir yol izlemeliyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlara başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Fatma Bilgin

Düğün Tarihi: 07.03.2020


Merhaba,ben türk asıllı Alman vatandaşıyla evlenmek istiyorum. Şu an annemin sgk sından yararlanıýorum.2017 yılında boşanmıştım .Yeni evleneceğim kişinin Alman sigortasından yararlanabilirmiyim?Nasıl bir presedur uygulamamız gerek?TEŞEKKÜRLER

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili ülkedeki resmi makamlara danışmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mustafa

Düğün Tarihi: 06.03.2020


Merhaba Kazakistan vatandaşı olan nişanlımla evlenmek istiyoruz. gerekli olan belgeleri Kazakistan'da hazirladi. Kazakistan vatandaslarinin 1 ay turist vizesi ile ülkemizde kalmaları mümkün. Turist vizesi ile evlilik islemlerini başlatabilir miyiz. Veya oturum izni mi almamız gerekiyor. Yada turist vizesi ile evlendikten sonra aile oturum izni mi almamız gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Vize işlemleriyle ilgili detaylı bilgiyi ülkenin yerel temsilciliklerinden alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Muhammet Topraklı

Düğün Tarihi: 06.03.2020


ben bosnahersekden bir bayan arkadasla tanıştım evlilik için türkiyeye gelecek bu belgeleri yaptırmış türkiyeye gecmesi için yeşil kart sgorta için hesabında üzerinde 1500 ero para olmak lazım demişler böyle bir sey varmı acaba yoksa bana yalanmı konuşuyor..yardımcı olursanız memnun olurum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili detaylı bilgiyi ülkenin yerel temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gulay.masimova

Düğün Tarihi: 01.03.2020


Ben türk vatandaşıyla evliydim.boşanmak için başvuru yapılmıştir..ben 2ci defa türkvatandaşıyla evlenirsem yinedemi Azerbeycandan opistil gerekecek??

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Her evlilik için işlemler ayrıdır. İkinci evliliğiniz için de gerekli tüm prosedürü takip etmeniz gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Irem Kalendar

Düğün Tarihi: 25.02.2020


merhaba benim sevgilim romanyalı 1 sene sonrası için evlenmeyi düşünüyoruz her iki ülkede de bu işlemler yapılacak mı?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evleneceğiniz ülkede nikah başvurusunda bulunmanız yeterli. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hatice

Düğün Tarihi: 20.02.2020


merhabalar ikinci evlilik yaptim ilk evlilimden 1 kizim var esimle almanya da yasicaz internet de okudum eski esimin onayi gerekli mi cocouk oldugu icin esimin almanya gelmesi icin????

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Eşinizin Almanya'da ikametiyle ilgili sorularınızı ülkedeki yerel temsilciliklere ve göç idaresi müdürlüklerine danışmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mehmet Isam

Düğün Tarihi: 13.02.2020


Ben afganlı birile evlenmek istiyorum ama o kiz Imam nikâh biriyle evlendi ve nasıl olacak anlamadım yardim eder mısınız

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İmam nikahı, resmi nikah kıyılmasına engel değildir. Ancak inancınız ve geleneklerinizi göz önünde bulundurarak bu durumu karşılıklı konuşarak karar vermenizi öneriyoruz. İyi günler dileriz.

  Cevapla

Osman Kocayoruk

Düğün Tarihi: 08.02.2020


Selamlar ! Kiz arkadasim Litvanya vatandasi ve bekarlik belgesi icin gerekli olan Apostil'i konsolosluk vermedi. Dış isleri bakanligina gitmemiz sart mi baska bir yolu var mi ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda genel olarak geçerli süreçlerden ve onay işlemlerinden bahsettik. Ancak evlilik için gerekli belgeleri düzenleme ve onay işlemleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle konuyla ilgili ülkenizin resmi makamlarından bilgi alabilir ya da Türkiye'deki yerel temsilciliklerden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ahmet Akyurt

Düğün Tarihi: 04.02.2020


Ben ukrayna vatandaşı ile evlilik yapacam ukraynadami turkiyedemi Evraklarda kolaylık olur

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik işlemleri için gerekli süreç ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Konuyla ilgili iki ülkenin resmi makamlarından gerekli belgeleri ve süreçleri öğrenerek değerlendirme yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Banu Hojayeva

Düğün Tarihi: 04.02.2020


Bekarlik evraği ile dogum hakkindaki belge çok onemlimi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Bu durum medeni halinizi belgeler, medeni durumunuz, bu durumda da evlenmenize engel bir durum olup olmadığı, bu belgelerle ibraz edilir. Bu yüzden önemlidir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Dilşad Hacıyeva

Düğün Tarihi: 02.02.2020


Mehraba ben yıldırım nikah yapmak istiyorum.Ben azerbaycan vatandaşıyım eşim türk kaç gün içerisinde gerçekleşir bu nikah

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Bu süreç başvuru yaptığınız nikah dairesinin yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterir. İlgili kuruma danışmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yaşar Derin

Düğün Tarihi: 02.02.2020


Faydalı bir sayfa,teşekkür eder hayırlı,sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.


Bekir Yatır

Düğün Tarihi: 31.01.2020


Merhaba faslı ile nikah yapacak bulunduğum ilde nikah kıydırabiliyozmu yoksa konsolosluk olan yerde i kıydıracağız yardımcı olursanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konsoloslukta yalnızca aynı uyruklu bireyler evlilik yapabiliyor. Siz yabancı ülke vatandaşı ile bulunduğunuz ilde nikah yapabilirsiniz. Bunun için yazımızda belirttiğimiz süreçleri takip edebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Onur Bulur

Düğün Tarihi: 27.01.2020


Merhaba Endonezya'dan arkadaşım gelecek turkiyeye burda evlenmeyi düşünüyoruz. Apostil olayi gerekli mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancıların Türkiye'de evlenmesine dair gerekli işlemleri yazımızda anlattık. Ancak bazı belgelerin düzenlenme ve onay işlemleri ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Bu nedenle gerekli işlemlerle ilgili ülkedeki yerel makamlardan veya ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Buğra Keskin

Düğün Tarihi: 23.01.2020


Merhaba, Ukrayna Lahey anlaşması ülkesi, evleneceğim Ukrayna vatandaşı tüm belgelerini Ukrayna'da ki makamlar da Türk diline resmi çevirisini yapıp damgasını vurup apostil edip Türkiyeye getirdiğin de belgeler geçerli olur mu? Yoksa kati suretle Türkiye de ki yeminli tercüman + noter mi kullanmamız gerekecek?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Lahey anlaşması ülkelerinden bazıları, evlilik için gerekli belgeleri Türkiye’deki temsilciliklerinden, bazıları da ülkesinde bulunan resmi makamlardan çok dilli olarak düzenliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ahmet Yanbaş

Düğün Tarihi: 22.01.2020


Ben iranlı bir bayanla evlenmek istiyorum ve avrupada yaşıyorum Hangi prosüdürleri yapmam gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancı ülke vatandaşı ile evlilik için gerekli prosedürler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Yazımızda genel olarak işleyen sürece yer verdik. Müstakbel eşinizin ülkesindeki yetkili makamlardan konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Emine Karakaş

Düğün Tarihi: 15.01.2020


Merhaba ben yabancıyım ve Türk vatandaşıyla evliyim Türkvatandaşlığı kazanmama iki yıl kaldı ben bu bir yıl içinde 7ay ülkeme gittim master sertifikamı getirmek için be ameliyat oldum acaba bu yedi ay Türkiye dışında kaldığım süre vatandaşlığı kazanmasına haykırı olur mu yani bu 3 yıl vatandaşlığı kazanmak süresinde kaç ay yada gün Türkiye dışında kalabilirim ?? Süre bozulmadan

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerine danışmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Şahin Yılmaz

Düğün Tarihi: 14.01.2020


Merhaba hocam şimdi sorum su( detaylı yanıt istiyorum lütfen) benim yunanistanta kız arkadaşım var annesi babası türk kız Türkiye de doğmuş küçükken baba ölünce anne yunan biriye evlenip yunanistana gitmiş simdi arkadaşım Türkiyeye gelse soy bağından dolayı direkt tc vatandaşı olurmu ayrıca hangi belgeleri getirmesi lazım evlilik ve vatandaşlık için...

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik için gerekli belgeler, yazımızda belirttiğimiz gibidir. Vatandaşlık ile ilgili detayları ise göç idaresi müdürlüklerine danışmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gulnara Nufarova

Düğün Tarihi: 10.01.2020


En kısa kac ay yada ne kadar surer nikahın yapılması

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Süreç, nikah başvurusu için gerekli belgeleri tamamlama süreniz ile başvuru yapacağınız evlendirme dairesinin yoğunluğuna göre değişiklik gösteriyor. Nikah işlemleri dosyasının, resmi kurumlardan mesai saatleri içerisinde alınması gereken belgeler ve belgelerin alınacağı yerlerin birbirine olan uzaklığı gibi durumlar göz önünde bulundurularak 2 veya 4 gün arasında tamamlanabileceğini söyleyebiliriz. Nikah başvurusu için gerekli belgeleri tamamlayan çiftlerin evlendirme dairesine başvurmasından sonra en erken 24 saat sonrasına nikah tarihi veriliyor.

  Cevapla

Yunus Emre

Düğün Tarihi: 10.01.2020


Merhabalar, kolay gelsin oncelikle. Benim Hırvatistan'da herşeyden çok sevdiğim bir yarim var. Benim yaşım 25 onun yaşı ise 44.( birbirimizi çok seviyoruz yaş hiçbir şekilde engel değil) Şimdi biz evlenmeyi kafaya koyduk. Maddi imkanlar kısıtlı, ama olsun. Benim geçmişim, bekarligim, ve bunun gibi durumlarim hakkında herhangi bir sorun bulunmuyor. Ama onun tarafında ufak sorunlar var. Şimdi bunun eski kocası asker yıllardır eve gelmez, öyle arada bir uğrar merhaba der gider. simdi boşanma davası açacak. eğer onlar boşanırsa, bizim evlenmemiz gerçekleşebilir mi? Boşandıktan sonra, mecburi bir muhdet beklemek zorunda mıyız? Bunlarda onun kendi soruları; Ek soru; benim sigortam gün üzerinden yatıyor. ayda 10 gün çalışır isem 10 gün üzeri sigortam yatar. bunun onu destekleme olanağı varmı? Ama maddi olarak dışardan gelirim var 3'500 maaş yeterli sanırım, eğer kabul görülürse. ## baby first ask: when do I part ways after how much time can I remarry my wedding? ## that I should have a medical exam in Turkey or I can do it in Croatia?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Hukuk sistemimize göre bir kadının boşandıktan sonra tekrar evlenebilmesi için boşandığı tarihten itibaren 300 günlük iddet süresinin geçmesi gerekiyor. Bu sürenin dolup dolmadığına dikkat etmenizi öneriyoruz. Müstakbel eşinizin sağlık raporunu ülkesinden alması halinde Sağlık Grup İlçe Başkanlığı'na onaylatılması gerekir. Evlilik sağlık raporunu Türkiye'deki devlet hastanelerinden de alabilir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yiğit Yorulmazer

Düğün Tarihi: 07.01.2020


KIRGIZİSTAN VATANDAŞI KIZ ARKADAŞIM VAR 4 SENEDİR OTURMA İZNİ ALIYORUZ BENİMLE BİRLİKTE YAŞIYOR BU SENENİN SONUNDA BİTİYOR İKAMET İZNİ ŞİMDİ EVLENMEK İSTİYORUZ MEMLEKETİNEMİ GİDİP ALMASI LAZIM DOĞUM VE BEKARLIK BELGESİNİ YOKSA BURDAKİ KIRGIZİSTAN KONSOLOSLUĞUNDAN ALABİLİYORMU BU BELGELERİ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Bazı ülkeler, evlenme ehliyet belgesi, doğum belgesi, bekarlık belgesi gibi belgeleri, Türkiye’deki temsilcilikler yerine sadece kendi ülkelerindeki yetkili makamlarda düzenliyor. Bu nedenle, söz konusu belgeleri nereden alabileceğinize dair, ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ziregül

Düğün Tarihi: 03.01.2020


Merhaba ben kirgiz vatandaşiyim türk vatandaş sevgilimle evlenmek istiyoruz.2senedir sevgiliyiz.1 ay önce oglumla geldik Türkiye'ye ve daha 2 ay vızemiz var.bu surecte evlenebilirmiyız ?benim dogum belgem yasadigim tüm belgeler var..kirgiz kımlıgımde ben bekar yaziyor.oglumun evraklarında tek annesi var die rapor belgeleri var..önceki eşımle sadece imam nıkahli evlıydık.5sene once ayrıldık.benim şimdi ne yapmam gerekiyor?yinede bekarlik belgesin istemelimiyiz yoksa ???nerden nereye nasil başvurmalıyız??evlenmemiz icin?lütfen bi yardimci olurmusunuz????


Ziregül

Düğün Tarihi: 03.01.2020


Merhaba ben kirgiz vatandaşiyim türk vatandaş sevgilimle evlenmek istiyorum..1 ay önce oglumla geldik turkıyeye.daha 2 ay vızemiz var.bu surecte evlenebilir miyiz?? Dogum bılgi yasadigim bilgılerim var.. ben önceki eşımle sadece imam nıkahli evlıydık..ve o yüzden kımlıgımde de bekâr yazıyor.oglumun evraklarında tek annesi var die rapor bilgili evraklarim var..oglum kendi soyadim da..yinede bekarlik belgesini almamiz lazımmı değilmi?ne yapmamız lazim nereden nereye başvurmamiz ve nerden başka neleri istemeliyız?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konula ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Laçin Allaberdiyeva

Düğün Tarihi: 25.12.2019


Konsolosluktan Bekarlik belgesini aldıktan sonra il nüfus müdürlüğünde onaylatmak gerekiyormu acaba? Lütfen cevap yazarsanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Onay gerektiren belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin Türkiye'deki yerel temsilciliklerinden ya da başvuruda bulunacağınız belediyeden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz.

  Cevapla

Metin Şenol

Düğün Tarihi: 25.12.2019


Mrb.ben ukraynalı biriyle türkiyede evlenecegim.burada yapacagım evliligin ukraynada da geçerli olması için ukraynada nereye bildirim yapacagım( nasıl bir yol izlemem gerekiyor)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye’de yapılan evliliğin yurt dışında geçerli olabilmesi için ilgili ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerine başvuruda bulunabilirsiniz. Gerekli belgeleri ve süreci de yerel temsilciliklerden öğrenebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mert Ak

Düğün Tarihi: 14.12.2019


Mrb, ben endonezyali bir bayanla evliyim esime turkiyede oturum almak icin benden maaş bodrosu isteniyormuş şu an mecburiyetten sigortasiz calisiyorum yani maaş bodrom yok bu durumda ne yapabilirim nasil oturum alabilirim eşime ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerine danışmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Emre D.

Düğün Tarihi: 09.12.2019


Merhaba, Küba vatandaşı olan ve aynı ülkede ikamet eden bayan arkadaşım benimle evlenmek üzere Türkiye ye gelecek. Kendisinin 12 yaşında bir kızı var ve Türkiye ye ilk defa giriş yapacak. Hangi adımları izlememiz gerekiyor. Bilgi rica ediyorum. Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik işlemleri için genel olarak istenen belgelerden ve süreçlerden yazımızda bahsettik. Ancak bu süreç ve belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Ceyda

Düğün Tarihi: 05.12.2019


merhaba ben bulgaristan vatandasiyim turkiyede bir turk vatandasla evlilik yapicam.tr deki nikah dairesinden evlenme ehliyet belgesi,bekarlik belgesi,dogum belgesi ve ikametgah belgesi istendi benden.bu ikametgah belgesi bulgaristanda en son nerde ikamet ettigim adresle ilgili bir belge mi ? ve evlenme ehliyet belgesini kendi ulkemden alirken sorun yasarmiyim esim tarafindan bir onay gerekiyor mu onun ismi yazilacagi icin o belgeye acaba ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlenme ehliyeti için başvurunun, evlenilecek kişi ile birlikte yapılması gerekiyor. Evlenme ehliyet belgesi almak için başvuruda bulunacak çiftlerin evlenmek istediklerine dair dilekçelerini, birlikte imzalamaları gerekiyor. Bu nedenle başvuru yalnız yapılamıyor. İkamet belgesi ile ilgili detaylı bilgiyi başvuruda bulunacağınız evlendirme dairesinden alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Batuhan Keskin

Düğün Tarihi: 03.12.2019


Merhabalar Öncelikle bu faydalı bilgiler için teşekkür ederim. Ben Türk vatandaşıyım nişanlım Macar vatandaşı, Türkiye'de Macaristan konsolosuluğunda evlenmeyi düşünüyorum. Nişanlım için yazdığınız bu belgeleri alması mı gerekir yoksa Konsolosluk sisteminde görülür mü ? Ve işlemler ne kadar sürer ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda genel olarak uygulanan prosedürlerden bahsettik ancak konsoloslukta evlenme işlemleri ile ilgili süreçler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Farklı ülke vatandaşlarını evlendirme yetkisini ve gerekli belgeler ile ilgili sorularınızı ilgili konsolosluğa yöneltmeniz daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hüseyin Yardibi

Düğün Tarihi: 02.12.2019


Azerbeycan lı bir bayanla evlenmek istiyoruz Yapılması gerekenler nelerdir Heryerde Farklı şeyler anlatılıyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancıların Türkiye'de evlenmesine dair genel süreci yazımızda anlattık. Ancak bazı belgelerle ilgili prosedürler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Emre Han

Düğün Tarihi: 25.11.2019


Yahu evlenecek bayanı bulalım da gerisi çerez,maddi durumum da iyi ne yazık ki kısmetim o kadar iyi değil..


Sinan Doğan

Düğün Tarihi: 08.10.2019


Yurt dışında evlilik yapacağım nüfus müdürlüğünden aldığım bütün belgeleri notere onaylatmam ve ardından Dışişleri Bakanlığına mı onaylatmam gerekiyor ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yurt dışında evlilik için belgeleri Türkiye’de hazırlarken dikkat etmeniz gereken nokta, belgelerin apostil şerhinin olması. Türkiye'de apostil düzenleyen makamlar; illerde valilikler, ilçelerde kaymakamlıklardır. İşlemlerini merkez ilçede gerçekleştiren çiftlerin belgelerini valilikte, ilçelerde gerçekleştirenler ise kaymakamlıklarda onaylatması gerekiyor. Başvuru işleminizle ilgili detaylı bilgiyi nüfus müdürlüklerinden ve evleneceğiniz ülkenin yerel temsilciliklerinden alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

زواج

Düğün Tarihi: 05.10.2019


Merhaba Ukraynalı bir kızla evlenmek istiyorum, prosedürler nelerdir ve lütfen bana en iyi ofistin prosedürleri yaptığını ve belediyedeki Kızın çocuğu var ama evlilik belgesi yok, yani evlenmedi demek istiyorum.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda gerekli prosedürden bahsettik. Bu süreci takip ederek evlilik başvurunuzu yapabilirsiniz. Müstakbel eşinizin çocuğu olması evliliğinize engel teşkil etmez. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Reşit Kökler

Düğün Tarihi: 26.09.2019


İsviçre vatandaşı bayanla türkiyede evlilik yapabilir miyiz bayan sadece isviçre vatandaşı hiristiyan yani

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evet, İsviçre vatandaşı olan müstakbel eşinizle Türkiye'de evlenebilirsiniz.

  Cevapla

Hamdi Ozmen

Düğün Tarihi: 26.09.2019


Ben Cezayir bir kızla evlenmek istiyorum Cezayir evraklar ne getirmesi gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda genel olarak istenen belgelere yer verdik. Ancak bazı ülkelerde istenen belgeler farklılık gösterebiliyor. Ülkenin yerel makamlarından ve başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden konuyla ilgili bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Reşit Kökler

Düğün Tarihi: 25.09.2019


Merhaba:Ben Türk vatandaşı eşim olacak kişi İsviçre vatandaşı katolik Türkiye'de nikah yapabilir miyiz. Ve ne tür evraklar getirmesi gerekiyor İsviçre'den? Diyer sorum ben 33 yaşındayım ve eşim olacak gelin adayı 53 yaşında bu yaş farkı bir sorun yaratırmı? Acil bilgi verirseniz sevinirim...

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de evlilik yapmanız mümkün. Yabancı eşten genel olarak istenen belgelere yazımızda yer verdik. Ama bu belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. Yaş farkı evlilik başvurusunda sorun yaratmaz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Mihraç İrtem

Düğün Tarihi: 19.09.2019


Alman vatandaşı nişanlımla Alman konsolosluğunda nikah yapabilirmiyim ne gibi evraklar gerekir yardımcı okusanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konsoloslukların yabancı ülke vatandaşlarını evlendirme yetkisi bulunmuyor. Bu nedenle konsoloslukta evlenmek isteyen çiftlerin aynı ülke vatandaşı olması gerekiyor. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yildiz

Düğün Tarihi: 17.09.2019


Merhaba ben turkmenıstan vatandaşıyım 2 senelik oturma ıznım var turk vatandas ile seneye evleneceğim evlendıkten 1 sene sonra oturma ıznı suresı dolacak ve pasaport surem de dolacak memlekete gıtmeden o pasaportla nasıl ıkamet ıznı alabılırım yardımcı olur musunuz teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ufuk Işık

Düğün Tarihi: 11.09.2019


merhabalar İspanyol vatandaşı ile Türk vatandaşının Türkiye de evlenebilmesi için gerekli evraklar nelerdir.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda genel olarak istenen belgelere yer verdik. Ancak bazı ülkelerde istenen belgeler farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da başvuruda bulunacağınız evlendirme dairesinden bilgi doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Ahmet Bozdoğan

Düğün Tarihi: 04.09.2019


Merhaba simdi ben rus bir bayanla evlenmek istiyorum suan rusyada turkiyeye gelcek bayan bekar hic evlenmemis babasi aslen adanali annesi rus kendininde sadece rus kimligi var turkiyede evlendigimizde vatandaslik nasl olck babasinin turk olmasi bize avantaj saglicak mi ne kadr surede evlenme islemleri biter neler gerekli bilgi verebilirmisiniz rica etsem

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Müstakbel eşiniz Rus vatandaşı olduğundan yabancı uyruklular için uygulanan prosedürü dikkate almanız gerekiyor. Yazımızda genel olarak istenen belgelere yer verdik ancak bu belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden gerekli belgeleri öğrenmenizde fayda var. Evlenme işlemlerinin süresi de belgeleri hazırlama sürenize bağlıdır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Sedat Fıratoglu

Düğün Tarihi: 02.09.2019


Merhaba ben fas'lı bir bayan ile evleneceğim nikah kıyıldıktan sonra oturum belgesi almak için neler yapmamız gerekiyor bunu bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Bunun için bulunduğunuz şehirdeki Göç İdaresi Müdürlüklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Maykıl

Düğün Tarihi: 02.09.2019


Merhaba Amerika lı bir sevgilim var Türkiye de evlenmeyi düşünüyoruz ama sevgilim yeni eski eşinden boşandı Türkiye de bir kadın boşandıktan sonra 300 bekleme süresi var acaba bu bizim içinde geçelli mi bana Lütfen bilgi verebilir misiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İddet süresi olarak bilinen bu 300 günlük bekleme süresi, yabancı uyruklular için de geçerli. Yabancılar için bu süre, yabancı mahkeme tarafından boşanma kararının verildiği tarihten itibaren başlar. İddet süresi ile ilgili detaylı bilgiyi başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden de alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Nurtekin Atici

Düğün Tarihi: 30.08.2019


Ben bir turk erkehiyim bekarım boşandım ben ukraynada evlenirsem turkiyeden ne tür bir belge goturmem lazım tşk ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yurt dışı evlilik için gerekli belgeleri Yurt Dışı Evlilik İçin Gerekenler Nelerdir? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. Ancak bazı ülkelerde, istenen belgeler değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Harun Darıcı

Düğün Tarihi: 30.08.2019


Merhaba acaba bu belgelerin hepsinin sadece apostil onayı mı gerekiyor yada noter onayıda gerekiyor mu saygılar

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Alınan belgelerin apostil edilmiş ve noter onaylı Türkçe çevirisinin yapılmış olması gerekiyor. Alınan belge, apostil edilmiş ise, belgenin noter onaylı Türkçe çevirisinin yapılmış olması yeterli. İyi günler...

  Cevapla

Erdal Tolga

Düğün Tarihi: 22.08.2019


Selam eşim Senegal vatandaşı biz imam nikahiyla evledik onu çok seviyorum ben türkiye döneceğim onu madi imkansizliklardan yanim da getiremiyorumTürkiye gidin ce eşimi nasıl getire bilirim


Düğün.com

Düğün Tarihi: 15.08.2019


Merhaba, Evlilik için gerekli süreçleri yazımızda anlattık. Gerekli belgeler ve başvuru sürecinden bahsettik. Ancak bazı belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Maykıl

Düğün Tarihi: 14.08.2019


Merhaba ben ben Amerikalı bir kadınla Türkiye de evlenmek istiyorum acaba neler lazım ve gelirken ne getirmeli ne ne yaplıyız


Düğün.com

Düğün Tarihi: 06.08.2019


Merhaba, Evlenme ehliyet belgeniz varsa ayrıca bekarlık belgesi almanız gerekmiyor. Ehliyet belgesiyle ilgili tüm detaylar için şu yazımıza da bakabilirsiniz: Evlenme Ehliyet Belgesi Nedir? Nereden Alınır? Şimdiden mutluluklar dileriz...


Öner Seyfi

Düğün Tarihi: 05.08.2019


Doğum belgesi alındı ancak bekarlık belgesi yok evlenme ehliyet belgesi konsolok tarafından onaylanır mı ?


Ramazan Önder

Düğün Tarihi: 29.07.2019


Mrb benim sevdiğim var Makedonya da yasiyon turkiyeye getrcem evlenmek için bu oturma izni falan demssinz bunu makedonya konsoloslugundan mi alacagim hiç bisey bilmiyorum bana yardımcı olur musunuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Oturma izni ve evlilik süreçleriyle ilgili detaylı bilgiyi, ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Ufuk

Düğün Tarihi: 25.07.2019


selamlar türk vatandaşı ve ırak vatandaşı bir bayan türkiyede evlenmesi için hangi belgeler gereklidir.teşekkürler.lahe sözleşmesine tabi bir ülke değil sanırım.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Genel olarak yazıda belirttiğimiz belgeler gerekiyor. Ancak bazı ülkelerde ekstra belgeler istenebiliyor. Bu nedenle ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır.

  Cevapla

Mamura

Düğün Tarihi: 23.07.2019


iki yabancı Türkiye'de turist vize ile evlenebilir mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Aynı ya da farklı uyruktan olmasına bakılmaksızın iki yabancının evlilik başvurusu Türkiye’deki evlendirme daireleri tarafından da kabul ediliyor. Bunun için yazıda yer alan belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Ayrıca ülkenizin yerel temsilciliklerinden de süreçle ilgili bilgi alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Öner Seyfi

Düğün Tarihi: 22.07.2019


Alman olan nişanlımla erken evlenme kararı aldık ama buradaki ülke temsilciliği aracıgıyla alamayız mı bu belgeleri illa gidip gelmesi mi lazım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlenme ehliyet belgesi gibi bazı belgeler Türkiye'deki temsilcilikler tarafından düzenlenemiyor. Almanya'daki yetkili makamlarda düzenlenmesi için Türkiye'deki temsilciliklere başvuruda bulunmanız gerekiyor ama bu işlemin süreci uzattığını da söyleyelim. Süreçle ilgili detaylı bilgiyi ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden de alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Cebrail Gültekin

Düğün Tarihi: 15.07.2019


Slm nasilsin iyimsi bir şey soracağım beni Suriye evenedim ama hikamet alabadim nasilsin yapbilirriz bende evlemek istyormu Ama çok zor oluyor


Mel Cartyar

Düğün Tarihi: 21.06.2019


Türkiye de nikah icin gerekli belgeler neler Alman vatandasi yim türküm almanyada Yasiyorum Evlenme ehliyet belgesini türkiyedeki alman konsoloslugundan alabilirmiyim Dogum belgesi ni? Yani almanyadan evrak alinmadan türkiye ye gitsem Nikah icin gerekli belgeleri oradan alabilirmiyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Bazı ülkeler, evlenme ehliyet belgesi, doğum belgesi, bekarlık belgesi gibi belgeleri, Türkiye’deki temsilcilikler yerine sadece kendi ülkelerindeki yetkili makamlarda düzenliyor. Bu nedenle Alman resmi makamlarından konuyla ilgili bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Aykut

Düğün Tarihi: 12.06.2019


Merhaba ben Özbek vatandaşıyla evlilik yapmak istiyorum gerekli belgeler nelerdir nerden nasıl yapılabilir İstanbul’daki Özbek konsolosluğundan gerekenler nasıl yapılabilir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Genel olarak istenen belgeleri Türkiye’de Yabancı Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? başlığı altında bulabilirsiniz. Bazı ülkeler, evlenme ehliyet belgesi, doğum belgesi, bekarlık belgesi gibi belgeleri, Türkiye’deki temsilcilikler yerine sadece kendi ülkelerindeki yetkili makamlarda düzenliyor. Bu nedenle konsolosluktan istenen belgeler için Özbekistan Konsolosluğu'ndan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Volkan

Düğün Tarihi: 23.05.2019


Evlnmek istyorum


Ceylan Karahan

Düğün Tarihi: 09.05.2019


Merhaba,ben 3 kere evlendim şimdi 4 cü evliligimi yapiyorum ama bu 3 evliligim gercek deyildi.bundan 10 sene önce son boşanmam oldu..alman vatandasiyim ve türkiyede evlenecegim ilk sorum evrak olarak neler lazim ve bu 3 boşanma kaidlarimi esim olacak kisi mecbur mu ögrenmeye ve bu 3 boşanma kaidlarini nikah icin vermem mi gerek...lütfen yardimci olun...cok tsk ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Daha önce evlilik yapan eşlerin önceki evliliklerine ve boşanmalarına dair belgelerin de evlenme dosyasında yer alması gerekiyor. Bu nedenle boşanma belgelerinizi de nikah başvurusu için hazırladığınız belgelerin arasına eklemelisiniz. Nikah başvurusu için istenen belgeleri de yazımızda bulabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Svaş Yağız

Düğün Tarihi: 07.05.2019


Merhabalar. Nişanlım İranlı. İstanbul da evlenmeyi düşünüyoruz. İran’dan gelirken alması gerek evraklar nelerdir?

Düğün.com

Düğün.com
Gerekli belgeleri yazımızda detaylı şekilde anlatmaya çalıştık. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Filantro Zoo

Düğün Tarihi: 04.05.2019


acil cevap verebilseniz çok sevinirim, kısa bir sorum olacak. ben yabancı vatandaşım. nışanlım türk.nikah işlemleri başlattık ama benim tarafından istenen belgeler konusunda, belgelerin geçerlilik süresinden dolayı istemediğimiz tarihte nikah kıydırmak zorunda kalacağız. gereken belgeler arasında doğum belgemin düzenlenme tarihine göre hareket etmiş memur bey.yönetmleiklerine baktım , doğum belgesinin geçerlilik süresi hakkında anlamlı bir madde göremedim, siz bu konuda fikir verebilir misiniz, istediğimiz tarihtenikah kıydırmaya doğumbelgesinin süresi bir sorun teşkil etmediği gösterecek bir kanat gösterir misiniz? şimdiden teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusunda belgelerin geçerlilik süresi genellikle 6 ay olarak kabul ediliyor. Evlendirme yönetmeliğinde de Dosyaların Geçerlilik Süresi başlığı altında "Bu Yönetmelik uyarınca evlenmeye esas olmak üzere hazırlanan dosyanın geçerlilik süresi, evlenme ehliyet belgesinin düzenleme tarihinden itibaren 6 aydır. Bu süre içerisinde evlenme yapılmadığı takdirde dosya işlemden kaldırılır ve iptal edilir." ifadesi yer alıyor. Bazı belediyelerin internet sitelerinde de evlilik için Yabancı Uyruklulardan İstenen Belgeler başlığı altında yer alan Bekarlık ve Doğum Belgesi için geçerlilik süresinin 6 ay olduğunun belirten ifadeleri görüyoruz. Konuyla ilgili başvurduğunuz belediyeyle iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Maryam Rahimova

Düğün Tarihi: 14.04.2019


?


Baba Rasim Dikmen

Düğün Tarihi: 10.04.2019


Merhaba Fas vatandasi olan kiz arkadasimla turkiyede evlenmek icin Gerekli belgeler belerdir bize nasil yardimci olursunuz , bir hafta icerisinde mumkunmu eger mumkunse danismanimiz olurmusunuz ?


Ufuk Işik

Düğün Tarihi: 02.04.2019


MERHABALAR.KAZAKİSTAN VATANDAŞI TÜRKİYEDE EVLENEBİLMESİ İÇİN NELER GEREKİYOR.BİLDİĞİM KADARIYLA LAHEY SÖZLEŞMESİNE TABİ BİR ÜLKE APOSTİLE GEREK VARMI.TÜRKİYEDEKİ KAZAKİSTAN KONSOLOSLUĞUNDAN ALINAN DOĞUM BELGESİ VE EVLENME EHLİYET BELGESİ YETERLİ OLURMU.VE NERELERE ONAYLATILMASI GEREKİYOR.TEŞEKKÜRLER.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Gerekli belgeleri yazımızda bulabilirsiniz. Yabancı Resmi Belgelerin Tasdiki Mecburiyetinin Kaldırılması Sözleşmesi’ne taraf devletler arasında Kazakistan da bulunuyor. Ancak bu sözleşmeye taraf olan ülkelerden bazıları bu belgeleri konsoloslukta düzenlemiyor; bunun yerine o ülkedeki resmi kurumlarda belgeler çok dilli olarak düzenleniyor. Bu nedenle Türkiye'deki Kazakistan Konsolosluğu'na danışmanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Bbbbnnnnnnnnnmb

Düğün Tarihi: 29.03.2019


Merhaba ben Suriye vatandaşı Romanyali bir kiz evlenmek istiyorum bize gerekli avrak neler

Düğün.com

Düğün.com
Türkiye'de mi evlenmek istiyorsunuz?

  Cevapla

Bermet Sydykova

Düğün Tarihi: 27.03.2019


Merhabalar ben bisey soracaktım yardımcı olursanız sevinirim ben kırgız vatandaşıyım ve erkek arkadasim türk vatandaşı evlenmeyi düşünüyoruz...ve benim problemim 1 sene kacak durumuna düştüm.. evlenme dairesinde problem çıkabilir mi? Benim hangi evrakları hazırlamam lazım ? Evlenme dairesine başvurduğun zaman ordan belli miktarda ceza parası çıkıyor muş o doğru mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Türkiye'de kaçak durumundayken evlenme işlemi gerçekleştiremezsiniz. Vize veya gerekli oturma iznini temin ettikten sonra gerekli işlemler yapılabiliyor.

  Cevapla

Tuğba

Düğün Tarihi: 21.03.2019


Merhaba, ben Kazakistan Vatandaşı ile evleneceğim .Kazakistan da verilen evlenme ehliyet belgesinde bekardır şu tarihler arasında evlenme hakkında kayıt yapılmadı yazıyor ve bu şekilde orada tercüman tarafından Türkçeye çeviri yapılmış.apostil yapılmış ama evlenmesine engel yoktur ibaresi yok bir sorun olur mu? bu şekilde çeviri ve orijinal metinde yazılanlar aynı ifade olarak kabul edilir mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Belgede, "bekardır" ifadesinin yer alması, belgenin kabul edilmesi için yeterli. Bu ifade yer alıyorsa ayrıca "evlenmesine engel yoktur" ifadesinin de yer alması şart değil. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Emre

Düğün Tarihi: 21.03.2019


Öncelikle merhabalar kız arkadasim fas vatandasi suan 90 sureyle benim yanimda turkiyede kaliyor fasdan evraklarini getirdi bu evraklar arapca nasil onaylatip islem yapmam lazim oturum izni almadan nikah islerini yurutebiliyormuyum yardimlariniza ihtiyacim var

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Emre Bey. Kız arkadaşınız ile vize süresi içerisinde Türkiye'de evlenebilirsiniz. Kendi ülkesinden getireceği, apostilli Bekarlık Belgesini, Doğum Belgesi'ni ve ayrıca pasaportunu buradaki bir yeminli tercümana giderek, Türkçe'ye çevirtebilirsiniz. Mutluluklar dileriz

  Cevapla

Merve Yerli

Düğün Tarihi: 21.03.2019


Merhaba biz Almanyada yasiyoruz ve Türkiyede evlenmek istiyoruz. Ikimizde Türk Vatandasiyiz burda nasil yol almaliyiz?

Düğün.com

Düğün.com
Merve Hanım, öncelikle size ve müstakbel eşinize mutluluklar diliyoruz. Türk vatandaşı olduğunuz için, Türkiye'deki prosedürü işleteceksiniz. Gerekli belgeler ve nereye başvuracağınıza ilişkin bilgiyi, konuyu tüm detaylarıyla anlattığımız yazımızdan öğrenebilirsiniz: Nikah Başvurusunda Bunlara Dikkat Edin!

  Cevapla

Mehmet Akserce

Düğün Tarihi: 20.03.2019


merhaba..evleneceğim bayan rus vatandaşı.. apostilli doğum belgesi gerekiyor biliyorum fakat SSBC diye eski doğum belgesi var birde rusya federasyonunun verdiği yeni doğum belgesi.. hangisi nikah için geçerli olur..evlendirme dairesini aradım onlarında bu konuyla ilgili bir bilgisi yokmuş.. yardımcı olursanız sevinirim.tesekkurler

Düğün.com

Düğün.com
Mehmet Bey Merhaba, Sorduğunuz soru çok teknik olduğu için, resmi makamlara danışmanızı tavsiye ediyoruz. Aradığınızın dışında, diğer evlendirme dairelerinden bilgi almayı deneyebilirsiniz. Özellikle evlendirme işleminin fazlaca yapıldığı il ve ilçelerdeki evlendirme daireleri size bu konuda bilgi verecektir. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Seyfettin Çoban

Düğün Tarihi: 12.03.2019


Selamlar ukraynali bir bayan ulkesinde bosandiktan 300 gun sonra tekrar turkiyede nikah yapabiliyor daha kisa bir surede hamile olmadigina dail doktor raporu ve savciliktan evlenmesine bir engel yoktur belgesi alabilir mi alsa nikah yapabilirmi bu konuda yardiminiza ihtiyacim var tsk ler

Düğün.com

Düğün.com
Seyfettin Bey Merhaba. Ukraynalı bir kadının 300 günlük iddet süresi beklenmeden, Türkiye'de evlenebilmesi için, hamile olmadığını belgeleyen raporları aldıktan sonra, mahkeme kararı çıkarması gerekiyor.

  Cevapla

Cihan

Düğün Tarihi: 03.03.2019


Merhabalar, aklıma bir soru takıldı. Aynı cins iki insanın evlenmesine izin veren yabancı bir ülkenin vatandaşı ile bir Türk vatandaşı Türkiye'de evlenebilirler mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de evlenmek için Türk yasaları geçerlidir. Partnerinizin ülkesinde mümkün olsa da Türkiye'de eşcinsel evliliğe yasal olarak izin verilmiyor.

  Cevapla

Kabil Kabil

Düğün Tarihi: 24.02.2019


Selamlar. Nişanlım Endonezya vatandaşı ve Türkiye'de evlenmek istiyoruz. Evlilik sıkıntı değil bu işlemleri 1 ayda hallederiz diye düşünüyorum fakat sıkıntı şu ki evlendikten sonra ülkesine geri gitmeyecek ve Türkiye'de birlikte yaşamamız gerekiyor. Yani evlilikten sonra nasıl uzun süreli oturma izni ve vize alabilirim eşim için? Ülkesine geri gitmeyecek, Türkiye'de kalacağız ve evlilikten sonra acil oturma izni ve vize filan ne gerekiyorsa halletmemiz gerekiyor bu mümkün müdür? Ben Endonezya'ya gitsem ve orada evlensek o zaman prosedür nasıl işler? Oturma izni ve çalışma iznini evlilikten sonra ülkeme geri dönmeden direk alabilir miyim? not: hangi ülkede yaşayacağımız şuan belli değil, endonezya veya türkiye ama net birşey yok aklımızda o yüzden iki sorumu da cevaplarsanız sevinirim. Acil cevap bekliyorum şimdiden Allah razı olsun.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Öncelikle belirtelim ki; Endonezya'da evlenme koşullarına ilişkin en sağlıklı bilgiyi, o ülkenin resmi makamlarından edinebilirsiniz. Türkiye'de kalmaya karar verirseniz ise, müstakbel eşinize evlendikten sonra aile ikamet izni verilebilir. Bu izin her seferinde üç yılı aşmayacak şekilde düzenlenebilir. Bunun için İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi'ne başvurabilirsiniz. Müstakbel eşinizin aile ikamet izni alabilmesi için sizin; en az bir yıl Türkiye’de ikamet etmeniz, kişi başına asgari ücretin üçte birinden az olmamak kaydıyla aylık gelire sahip olmanız, son beş yıl içinde aile düzenine karşı suç işlememiş olduğunuzu adli sicil kaydıyla belgelemeniz gerekiyor. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Shorena Silagava

Düğün Tarihi: 20.02.2019


merhaba , bn shorena gurcistandan, turk vatandasa evlenmek ıstıyorum , bnım 6 ıllık calısma vızam bıtıyor yakın zamanda , vızam bıtmedan mı bıtdıkdan sonramı evlenecam, gurcu konsolosda evlensak bnım kocam ıchın bır faıda olurmu? ılerde gurcu vatandaslık alsın ıchın?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Oturma izniniz yokken, Türkiye'de evlenme imkanınız bulunmuyor. Gürcistan vatandaşlığının hangi koşullarda alınacağı konusunda kendi hükümetinizin yetkili makamlarına danışmanızı tavsiye ediyoruz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Kemal

Düğün Tarihi: 18.02.2019


Merhaba, ben tc vatandasiyim. Nisanlim kirgizistan vatandasi. Kibrista calisiyor ve yasiyoruz ikimizde. Evlenmeye karar verdik ve bunu istanbulda evlendirme dairesinde yapmak istiyoruz. Mumkun mudur? Turkiyede bir oturma izni falan olmasi gerek mi? Gerek degilse turkiyedeki konsolosluktan dogum ve bekarlik belgesi alabilir mi? Sonrasinda saglik raporu alip nikah dairesine basvurmamiz ve gun almamiz yetiyor mu? Suan ki sartlarimizda turkiyede evlendirme dairesinde nasil evlenebiliriz Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Düğün.com

Düğün.com
Kemal Bey Merhaba. Nişanlınızla Türkiye'de evlenebilmeniz için öncelikle, müstakbel eşinizin burada oturum izni bulunması gerekiyor. Bu izni aldıktan sonra, nişanlınız ile birlikte sizin bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne başvurmalısınız. Nişanlınız için gerekli belgeler şu şekilde: • Evlenme Ehliyet Belgesi • Doğum Belgesi • Pasaport Fotokopisi ve Tercümesi • Sağlık Raporu • Fotoğraf

  Cevapla

Ahmet Yüksel

Düğün Tarihi: 12.02.2019


Merhaba ben kirgizistan vatandaşı bir kızla nişanlandim fakat türkiyede kaçak olduğu için cezasını yatırdik ülkesine gitti ordan gereken evrakları tamamladı tekrar gelicektldiki havaalanı vizesi olmadığı için geri gönderildi ben evlilik davetiyesi gönderdim vize için şimdi ordan benim çalıştığım is yerinden maaş yazısı istiyorlar veya bankada param olan hesabımi gösteren belge olacakmış şimdi konu şu ben is değiştirdiğim için yeni iş yerinde henüz sigorta başlamadı ve bankada da suan param yok bunu nasıl halledebiliriz bana yardımcı olursanız sevinirim. Param Yoksa nişanlim gelemeyecekmi

Düğün.com

Düğün.com
Ahmet Bey Merhaba. Öncelikle size yardımcı olabilmeyi çok isterdik. Ancak bahsettiğiniz sorun ülkeler arası vize konusu ile ilgili. Bu konuda maalesef size destek olamıyoruz. Nişanlınız, Türkiye'ye yasal yollarla giremediği sürece, burada evlenmeniz pek mümkün gözükmüyor. En kısa sürede vize sorununu çözüp, evliliğinizi gerçekleştirmenizi dileriz.

  Cevapla

Seyfi Seyfi

Düğün Tarihi: 11.02.2019


Mrb Endonezya vatandaşı ile evlilik olduktan sonra acaba benim saglık sigortamdan yararlana bilirmi ve evlilikten sonra aile ikamet izni almak zorunlu mudur 2 inçi bir sorum ise burada çalışabilirmi? Burada yazılanları anlayamadım biraz karışık geldi bana

Düğün.com

Düğün.com
Seyfi Bey Merhaba. Bildiğimiz kadarıyla, sizin elde ettiğiniz sağlık haklarından Endonezya vatandaşı eşiniz de yararlanabilir. Bunun için Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine veya Sosyal Güvenlik Merkezlerine müracaat etmeniz, ikamet tezkerenizi almanız, ayrıca eşinizin ülkesindeki sağlık yardımlarından yararlanmadığını belirtir bir taahhüt almanız gerekiyor. Çalışma izni konusu bizim alanımıza girmediği için yardımcı olamayacağız. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Dilsad Hacıyeva

Düğün Tarihi: 10.02.2019


Herkese merabalar ben azeri vatandaşıyım.turk vatandaşıyla nikah kıymak istiyorum amma ne gerekiyor bilmiyorum.azerbaycandan hangi evraklar getirmem lazım.lutfen yardımcı olun.simdiden tesekurler

Düğün.com

Düğün.com
Dilşad Hanım Merhaba. Türkiye'de evlenmek için gerekli belgelerin yanı sıra siz Azerbaycan yetkili makamlarından, evlenmeniz önünde herhangi bir kısıtlama olmadığını gösterir evlenme ehliyet belgesini ve doğum belgenizi getirmelisiniz.

  Cevapla

Nihat

Düğün Tarihi: 10.02.2019


Merhaba nişanlım azerbeyçan vatandaşı o Kendi ülkesinden belgelerini tamamladı ben şimdi hangi belgeleri çıkarmam gerek ilk olarak türkiyede evlenmek için yardımçı olurmusunız

Düğün.com

Düğün.com
Nihat Bey Merhaba. Yazımızın "Yabancı Uyruklu Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler" başlığı altındaki belgeleri temin edebilirsiniz. En sağlıklı bilgiyi bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğünden temin edebileceğinizi hatırlatıyoruz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Rebwar Sulayman

Düğün Tarihi: 07.02.2019


Dear Sir or Madam: my Moroccan Fiance and myself a British National would like to get married in Turkey Either in Istanbul or Cappadocia, we came on a holiday to Istanbul and we fell in love with Turkey, we both are outside Turkey now and we want to come to Turkey and get married here. we both can obtain marriage licence, my fiance from Morocco and myself from England, I would be grateful if you could : 1. advise us what other documents is required ? 2.how to book or request to marry in Turkey from the marriage authorities in Turkey? looking forward to hearing from you. many thanks Rebwar Sulayman

Düğün.com

Düğün.com
Hello Mr. Sulayman. If you want to get married in Turkey, you should have residence permit in Turkish competent authority and take these documents: -Certificate of legal capacity to marry (written your mother and father name, birth place and date) -Passport -Health certificate (taken from primary health care center in Turkey) -Passport photo When you complete the documents, you can make an aplication to marriage office in Turkey through a Turkish translator. Wish happiness...

  Cevapla

Cihan Karadağ

Düğün Tarihi: 06.02.2019


Merhaba evleneceğim kisi avusturya vatandası evlilik turkiye de olacak sorum şu:sürekli giriş-cıkış yapması gibi bi durum var mi ayrica apostil durumu nedir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evlendiğiniz kişi Aile Birleşimi Vizesi alması halinde, 3 yıl süre ile Türkiye'de ikamet hakkı kazanır. Bu süre içerisinde evliliğin devam etmesi durumunda, 3 yılın sonunda süresiz oturum hakkı için başvuruda bulunabilirsiniz. Avusturya Apostil Şerhi gerekmeyen ülkeler arasında bulunuyor. Bu nedenle Avusturya'dan alınan noter onaylı belgeler sadece Türkçe'ye tercüme edilip, onaylatılması halinde, apostil şerhine gerek olmaksızın, Türkiye'de geçerli olacaktır.

  Cevapla

Yavuz Gozitok

Düğün Tarihi: 05.02.2019


Merhaba ben özbekistanlı kızla evlenmeyi düşünürüm kızın oturma izni yok hiç birseyi yok burdan özbekistan ailesinden birine vekalet versek olurmu bilen varmı varsa vekalette ne yazılması gerekiyor yardımcı olurmusunuz

Düğün.com

Düğün.com
Yavuz Bey Merhaba. Türkiye'de oturum izni olmayan biri ile evlilik gerçekleştiremezsiniz.

  Cevapla

Kader Sarıboğa

Düğün Tarihi: 04.02.2019


Merhabalar bir konu hakkında bilgi almak istiyorum lütfen yardimci olabilirmisiniz? Öncelikle nişanlım Filistinli ben de Türk vatandasıyım, benim sorum evlendiğimizde benim o ülkeye giriş çıkışımda bir problem yasarmıyım ve orada yasamak için süresiz oturum izni alabilirmiyim? İnternette araştırmalarımda daha önce evlenen bir kişi Turkiyeye ziyaret ettikten sonra tekrar filistine giriş yapamamış, bende evlenirsem böyle bir sorun yasarmıyım veya böyle bir sorun yaşamamak için ne yapmalıyım... Lütfen bu konuda beni aydınlatırmışsınız. İyi calışmalar..

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Sorduğunuz soru Filistin yetkili makamları ile ilişkili olduğu için maalesef size yardımcı olamıyoruz.

  Cevapla

Sedat Özkan

Düğün Tarihi: 31.01.2019


Merhaba evlenmeyi düşündüğüm bayan Türkmenistan lı ve 9 yıldır Türkiyede ve pasaport süresi dolmuş yani kaçak halde. Bu evliliğe engel midir? Engel ise ne yapmamız gerekiyor. Çok teşekkür ederiz..

Düğün.com

Düğün.com
Sedat Bey Merhaba. Kanunlara göre Türkiye'de kaçak birisi ile evlilik gerçekleştiremezsiniz. Eş adayınız oturum izni aldıktan sonra evlilik başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Ggul

Düğün Tarihi: 31.01.2019


merhabalar yabancı uyruklu erkek arkadaşım yaz ayında Türkiyeye gelmeyi düşünüyor.burda evlilik yapabilmemiz için bütün evrakları kendi ülkesinden getiricek.turistik vize ile gelmesi evlilik sürecinde sıkıntı yaşatır mı?teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Yabancı uyruklu bir kişi ile Türkiye'de evlenebilmek için, evleneceğiniz kişinin oturma iznine sahip olması gerekiyor.

  Cevapla

Doğuş Eray Gencay

Düğün Tarihi: 23.01.2019


Selamlar internetten tanıştığım Ukraynalı bir bayan ile iki aydır konuşuyoruz.Annesi vefat etmiş babasını ise hiç tanımıyormuş ama İzmirli olduğunu söylüyor.Teyzesinin yanında kalıyor ve Türkçesi benim Türkçemden daha güzel ,teyzesi kuzeni ile zorla evlendirmek istiyormuş , kendisi Türkiye'ye gelmek istiyor uçak biletimi Alman yeterli diyor yada istersen sen gel beni götür diyor, ne yapmalıyım bilemedim oraya gidip bütün belgeleri çıkartıp kızı getirmelimiyim sizce 25 yaşında kız , yardımcı olurmusunuz fikir yönünden saygılar.

Düğün.com

Düğün.com
Doğuş Bey selamlar.Konuştuğunuz kişinin beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını, karşılıklı güven duygusunun oluşup oluşmadığını tartıp, en doğru kararı yine siz verebilirsiniz. Kararınızı verdikten sonra, biz evlilik sürecinize yönelik elimizden gelen desteği sunmaya hazırız :) Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Jennet Beshimovna

Düğün Tarihi: 22.01.2019


MERHABALAR . BEN JENNET. YABANCI UYRUKLUYUM. TC VATANDASI ILE NISANLIYIM. INSALLAH EN KISA ZAMANDA EVLENECEGIZ. AMA YUKARIDA VERDIGINIZ BILGILERE GORE''Yabancı Uyruklu Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler'' -''Sağlık Grup İlçe Başkanlığı'na onaylatılmış sağlık raporu'' DIYE BILGI VERILMIS. BU BILGI YABANCI., YANI BENIM ICIN DE GECERLIMI YOKSA SADECE TC VATANDASI ICIN MI.? YANI .,BEN SAGLIK RAPORUMU TURKIYE ''Sağlık Grup İlçe Başkanlığı'na'' onaylatMAM YETERLI MIDIR.,? YOKSA BENIM ULKEMIN SAGLIK RAPORU ZORUNLU MUDUR...? TESEKKURLER .....

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Raporunuzu Sağlık Grup İlçe Başkanlığı'na onaylatmanız yeterlidir. Ülkenizden ayrıca bir sağlık raporu almanız gerekmiyor. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Seyfi Kara

Düğün Tarihi: 18.01.2019


Merhaba benim sevgilim Endonezya vatandaşı İstanbula geldi onun pasaportu var ama benim pasaportum yok evlilik için evlilik izin belgeside var onun benim pasaport yok evlilik sırasında herhangi bir sorun cıkarmı bunu sormak istiyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancı biriyle Türkiye'de evlenebilmek için yalnızca T.C. vatandaşı olmayan kişinin pasaportunun olması yeterli. Yani sizin pasaportunuz olmadığı için herhangi bir sorun yaşamazsınız.

  Cevapla

SK

Seyfi Kara
İkamet teskeresi zorunlumu uzatmak için çünkü yeterli günü var 25 günü daha var türkiyede kalabilmek için bu süreçte tekrar ikamet izni uzatıyormuyuz acaba ve birde zorunlu saglık sigortası yapıyor muyuz evlilik için ve evlilikten sonra tekrar ikamet izni almak zorunlumudur

  Cevapla

Arafat Öztürk

Düğün Tarihi: 18.01.2019


Ben ukranyali sevgilimle evlenecem ne evraklar lazim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancıların Türkiye'de Evlenmesi yazımızda "Yabancı Uyruklu Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler" başlığı altında sıraladığımız belgelere ihtiyacınız olacak. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Ekrem Bakar

Düğün Tarihi: 16.01.2019


merhaba 2016 agustos 16 da azeri bir bayanla evlendim ve bir cocugum oldu bu süre zarfında kendimin kimliğimi degiştirttim bu sene agustosta üç senemiz bitiyor eşim nezaman vatandaşlık alacak birde eşim kendi ülkesine kimlik degişimi için hala baş vurmadı 2 senedir ülkesine gitmiyor bunun bir cezası varmı

Düğün.com

Düğün.com
Ekrem Bey Merhaba. 3 yılınız dolduğu için eşiniz T.C. vatandaşlığını almaya hak kazanabilir. Bunun için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eşinizin kendi ülkesindeki kimlik değişimi başvurusunun yapılmamış olması ve cezai müeddiler konusunda Azerbaycan Konsolosluğundan bilgi almanızı öneriyoruz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Mustafa Yildirim

Düğün Tarihi: 14.01.2019


Merhaba ben Vietnam'a gittiğim de bir bayanla tanıştım. 2 yıldır ciddi düşünüyoruz. Ama iki ülke arasi vize problemi olduğu için o Türkiye ye gelemiyor. Ona evlenme daveti gönderebilir miyim konsolosluk aracılığıyla o şekilde vize çıkarmı?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Mustafa Bey. Yabancı uyruklu bir kişi ile Türkiye'de evlenebilmek için, evleneceğiniz kişinin Türkiye'de oturma iznine sahip olması gerekiyor. Eş adayınızın evlilik için gerekli belgelerini apostilli, Türkçe çevirisi yapılmış ve noter tasdikli şekilde gelirken ülkesinden getirmesi ve burada bulunduğu süre için de vize süresinin dolmamış olması gerekiyor. Aile birleşimi vizesi, evlenmiş kişilerin, oturma iznine sahip olabilmeleri için aldıkları bir vize türüdür.

  Cevapla

Vihra Kurdova

Düğün Tarihi: 13.01.2019


Ben bulgar vatandas im. Esim turk vatandas. Ram evraklarim getirdim ve sorun oldu sizin vatandas sistem - almiyormus benim pasaport numarimi nede benim vatandas numarimi cunku bulgar mis????? Nasil gectim o zama obur testi? Ve kan test icin almuyor benim kimlik nede pasaport nede vatandas numarimi???? Cok enteresan ???? Demek yabancilar ucin sisteme yok sizin ulkeri???? Evraklarim 6 ay sure var. Ben ciktim gittim ulkerimi dondum ----- nasil yapacz peki bu sorun ve gersey aas bas kaldim!!!! Su kadar paralar ruzgyara gittiler. Cevap icin sevinirim - e.mail yazin bana

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, öncelikle yaşadığınız problem için üzgünüz. Belgelerinizde ne gibi sorunlar olduğunu bilemiyoruz. En sağlıklı bilgiyi resmi makamlardan edinebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Memet Kaçmaz

Düğün Tarihi: 04.01.2019


Sevdigim Kız Mülteci Geçici Koruma Kimliğide Var Kızın Yaşı Tam olarak 17 ne zaman evlenebiliriz ve Suriye ye gidip Pasaport mu çıkaracağız.Bunada Tam bir açıklama getirebilirmisiniz.Suriye ye donmek Zor.Istanbuldaki Konsolusluktan yada Ondaki Geçici Koruma Belgesi ile evlenirsek Ardından Türkiye Vatandaşlığı alabilirmiyiz.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Memet Bey. Türkiye'deki geçerli kanunlara göre evlilik için 18 yaşın dolmuş olması gerekiyor. Olağanüstü hallerde, mahkeme kararı ile 16 yaşını doldurmak kaydıyla evlilik işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Yaş engeli ortadan kalktıktan sonra, geçici koruma kapsamındaki eş adayınızın bulunduğu ildeki, İl Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne başvurması gerekiyor. Türkiye'de evlilik yolu ile Türk vatandaşlığının alınabilmesi için, evlendikten sonra en az 3 yıl evli olarak kalmanız gerekiyor. Bu süreden sonra vatandaşlık için başvuruda bulunabilirsiniz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Seyfi

Düğün Tarihi: 23.12.2018


Merhaba bir sorum olacaktı sevgilim Endonezya vatandaşı İstanbula geliçek tekrar 1 ay sonra 30 günlük vizesi var burada evlilik için ikamet izni alıyormuyuz veya ikamet iznine gerek yokmudur 2 inçi sorum ise ikamet İzni alıyorsak ne kadar süreli bir ikamet izni alıyoruz evlilik yapmak için hızlı bir şekilde ve bunun için nasıl bir yöntem izlememiz gerekiyor buradaki makalede yazılanlar cok karışık geldi dogum belgesi apostil onaylı bekarlık belgesi bunlar tamam

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Seyfi Bey. Evlilik müracaatını yaptığınız sırada müstakbel eşinizin vize ya da vize muafiyet süresinin dolmamış olmasına bakılıyor. Hızlı bir şekilde istenilen belgeleri toparlayarak, müracaat etmelisiniz. Burada önemli olan belgeleri hızlı bir şekilde toplamak. Prosedür açısından yıldırım nikahının başka pek bir farkı olmuyor açıkçası. Daha detaylı bilgi için resmi makamlar ile görüşmenizi öneriyoruz.

  Cevapla

Erdem Çakır
İkamet izni istenmiyor. Doğum belgesi ve bekar olduğuna evlenmesinde sakınca olmadığına dair gösterebileceğiniz bir belge bu ikisi pasaport bu kadar bunların hepsini tercume ettiriyorsunuz. Noter onaylı olmak kaydıyla bu şekilde evlenirsiniz

  Cevapla

S

Seyfi
Benim pasaport yok sevgilimin var sadece

  Cevapla

E

Erdem
Kardeşim sen zaten TC vatandaşısın sen tc kimliğinle git yeter türkiye de kıyacaksınız nikahı sonuç itibariyle. Lazım olanlar; Yabancı bayan için; *ülkesinden apostilli doğum belgesi *ülkesinden apostilli bekar olduğunu belgeleyen belge * passaport Bunların türkçe çevirisini yapıyorsunuz. Sonra kaymakamlıkta hukuk bölümü var gidip o ülkenin konsolos bakanının teyittini yaptırıyorsun Masraflar noter ve çeviri : 500 tl yi biraz geçer Erkek ; Tc vatandaşı ise tc kimlik kartı.. İkinizin; Aile hekimlerinden alacağınız sağlık belgesi Hayırlı olsun

  Cevapla

S

Seyfi
Erdem bey bu işlemleri 1 gün içinde yapabilirmiyiz siz biliyorsunuz sanırım 1 gün içinde evlilik olabilir mi

  Cevapla

Diana Gelashvili

Düğün Tarihi: 20.12.2018


Türkiye evlenmek için viza gerek varmi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Türkiye'de evlenebilmek için, vize veya vize muafiyet süresi içerisinde başvuruda bulunulmalıdır. Ayrıca evlilik için gerekli belgelerin de vatandaşı olunan ülkeden, bu süre içerisinde tamamlanması gerekiyor.

  Cevapla

Gül Er

Düğün Tarihi: 13.12.2018


Merhabalar ben(bayan), türk vatandaşıyım evleneceğim insan(erkek) azerbaycan vatandaşı. Türkiyede evlenme durumumda eşim türk vatandaşlığına geçe biliyor mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Gül Hanım. Sadece evlenmeniz, müstakbel eşinizin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık hakkı kazanması için yeterli değildir. En az üç yıl evli olmanız, aile birliği içinde yaşamanız ve kamu düzenini bozacak bir durumun bulunmaması gerekir. Mutluluklar dileriz

  Cevapla

Uğur Çatal

Düğün Tarihi: 07.12.2018


Merhaba Amerikalı kız arkadaşımla evlenmeyi düşünüyoruz evliliği Amerikada yaparsam benim için işlemler daha kolay mı olur

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Uğur Bey. Eğer Amerika'da evlenmeyi düşünüyorsanız, Amerika'nın resmi makamlarının istediği belgeleri tamamlamanız gerekiyor. Hangi belgeleri istediklerini, Amerikan resmi makamları ile görüşerek öğrenmeniz gerekiyor. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Erdem Çakır
Amerikada evlenmek için bildiğim kadarıyla evlilik vizesi almanız lazım turist vizesiyle olmuyor diye biliyorum turkiye de evlilik doğum belgesi ve evlenmesinde mani olmadığına dair bir belge ile eşiniz amerikadan gelirse daha kısa sürede evlilik işlemleri yapılabilir. Apostil onaylattıktan sonra amerikada yaşarsınız tabi sıkıntı olmaz

  Cevapla

Eren Hil

Düğün Tarihi: 30.11.2018


Merhabalar ben türküm türkiyede yaşıyorum evleneceğim kişi çek cumhuriyeti vatandaşı ne yapmamız gerek evlenmek için yardımcı olurmusunuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Yazımızda "Yabancı Uyruklu Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler" başlığında belirttiğimiz belgeleri hazırlayarak işe başlayabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti apostil anlaşmasına üye ülkeler arasında yer aldığı için, evlenme ehliyet belgesi, medeni durum belgesi ve doğum belgesi apostil onaylı ise geçerli olması için Türkiye'de tekrar onaylatmaya gerek yok. Sadece noterden yeminli tercümesi yapılarak bu belgeler Türkiye'de geçerli hale geliyor. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Erdem

Düğün Tarihi: 30.11.2018


Merhaba , Nişanlım cezayir vatandaşı burada oturma izni var. Geçici kimliği mevcut asıl soru nikah memuru bu kimliğe rağmen nişanlımın pasaport tercümesini ister mi? Yani pasaport tercümesini de yaptırmam gereklilik mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Erdem Bey. Sorunuz ile ilgili en doğru bilgileri nüfus müdürlükleri veya Cezayir Konsolosluğundan edinebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Egehan Gunes

Düğün Tarihi: 28.11.2018


Bende fasli biriyle evlenmek istiyorum neler gerekli acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Egehan Bey. Türkiye'de evlenecekseniz, makalemizde belirttiğimiz belgeleri temin etmeniz gerekiyor. Eğer yurt dışında evlenecekseniz, işinize yarayacak yazımızı da buraya bırakıyoruz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Aslı Demircan

Düğün Tarihi: 27.11.2018


Ben 15 yaşımdan beri türkiyedeyim şuan 18 yaşındayım burda olduğum için ve kayıtlı olduğum için benimde bekarlık belgesi almam gerekiyormu azerbaycan vatandaşıyım yoksa sadece nüfüstan çıkarta bilirmiyim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Aslı Hanım. Türkiye vatandaşlığına geçmediyseniz, yazıda belirttiğimiz belgeleri Azerbaycan'dan temin etmeniz gerekiyor.

  Cevapla

Nazifa Nagiyeva

Düğün Tarihi: 26.11.2018


Merhabalar.Ben azerbaycan vatandaşıyım. Erkek arkadaşım türk vatandaşı.Bizim Türkiyede evlenmemiz için gerekli olan bi tek bekarlik belgesi ve dogum belgesinin apostilli olmasimi noter tasdiqi Turkiyede mi yaptircaz acaba yoksa kendi ulkemdemi.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Nazifa Hanım. Yabancı Uyruklu Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler başlığı altında verdiğimiz belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Belgeleri herkes kendi ülkesinde hazırlayacak. Azerbaycan apostil anlaşmasına taraf ülkeler arasında yer aldığı için, sizin hazırladığınız belgeler için ayrıca noter tasdiki gerekmiyor.

  Cevapla

NN

Nazifa Nagiyeva
Ben yazdiginiz evraklari anladim.Ama takildigim yer noter tasdiqle bagli.Bir yerde okumustum apostilli evraklar yeniden Turkiyede noter tasdiq yapilmasi gerekli.Siz buraya yazmissiniz pasaport noter tasdiq ben onu Azerbaycandan alirsam Turkiyede onlar kabul edecelermi apostil yapmadan.Ya da işte dogum belgesiyle bekarlik belgesini noter tasdiq yaptirip apostil yaparsam.

  Cevapla

Seyfi

Düğün Tarihi: 25.11.2018


Merhaba benim bir sorum olacaktı kız arkadaşım türkiyeye geliçek haziran ayında Endonezya vatandaşı kendisi İstanbulda 2 veya 5 gün içinde hızlı bir şekilde evlilik yapmak için ne yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Seyfi Bey. Evlilik işlemleriniz en hızlı şekilde halledebilmeniz için, sizden istenilen belgeleri hızlı bir şekilde tamamlamanız gerekiyor. Kolaylıklar dileriz.

  Cevapla

Hasibe Ktn

Düğün Tarihi: 20.11.2018


merhabalar, türküm ve nijeryalı erkek arkadaşımla yıldırım nikahıyla en kısa sürede evlenmem gerekiyor. ne kadar zaman alır bu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hasibe Hanım. Öncelikle size mutluluklar dileriz. Yıldırım nikahı için de yazıda Yabancı Uyruklu Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler başlığı altında belirttiğimiz evrakları hazırlamanız gerekiyor. Burada nikahın hızlı gerçekleşmesi, sizin evrakları ne kadar çabuk toparlayabildiğiniz ile doğru orantılı. Müstakbel eşinizin ayrıca bekar olduğunu ispat eden yazıyı konsolosluktan temin etmesi gerekiyor.

  Cevapla

Mehmet

Düğün Tarihi: 10.11.2018


Merhabalar şöyle bir sorum var yardimci olabilir iseniz cok sevinecegim.rus bir sevgilim var yalniz rusyada daha evli ne kadar cabalasa da eşi bosanmak istemiyor ya avukatlara para veriyor yada diger avukati caydiriyor.birde cocugu var lakin kucuk degil 15 yasinda.biz evlenmek istiyoruz ama artik nasil yapacagimizi sasirdik ve ikimiz mutsuz gulmez olduk.acaba diyorum turkiyede evlenmek icin bir çözüm yolumuz varmidir.herhangi bir kurum yardimci olurmu.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Mehmet Bey. Türkiye'de evlenebilmeniz için her ikinizin de bekar olduğunuzu gösteren belge ile evlenme ehliyet belgesine ihtiyaç duyacaksınız. Dolayısıyla sözünü ettiğiniz durumda, sevgiliniz evli iken Türkiye'de evlenmeniz olası değil. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Etibar

Düğün Tarihi: 08.11.2018


Men Azeri,Kanada vetendaşi, isteklim Azeri, Azerbaycan vetendaşi, Istanbulda evlenmek isteyirik...Menim Azerbaycana gedib 1 ay beklemeye imkan yox...Qisa zamanda Turkiyede nasil evlenmeli ve ne etmeli?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Farklı Uyruklu İki Yabancının Evlenmesi başlığı altında, sorunuzun yanıtını vermeye çalışmıştık. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

E

Erhan
Gaziantep 05530821815

  Cevapla

Selamettin Özgan

Düğün Tarihi: 07.11.2018


Ben türküm evlenecegim Karin ugandali afrikadan evlilik onay kagidini getirttim be Ankarada onlarin konsoloslugunda onaylatip bizim did isleri bakanliginda tastiklettim simdi he evraklar gerekli yardimci olabilirmisin.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancı Uyruklu Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler başlığı altında belirttiğimiz belgeleri hazırlamalısınız. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Emre Emre

Düğün Tarihi: 20.10.2018


selam ukraynalı biriyle turkıyede evlenmeyi düşünüyorum ama orda sorunlar var yeni boşanmış ve 1 çocuğu var çocuk boşandıgı eşinde kalacak ve sağlık durumuhakkındada karın kısmı alerji gibi bir hastalıgı var tam olarak hastalıgı bılmıyorum bu kişiyle turkıyde nasıl evlenebilirim yardımlarınızı beklıyorum

Düğün.com

Düğün.com
Emre Bey Merhaba. Öcelikli olarak yazıda belirttiğimiz belgeleri temin etmeniz gerekiyor. Ukrayna apostil anlaşmasına taraf ülkeler arasında yer aldığı için, yurt dışından alınan evrakların ayrıca onaylatılmasına ihtiyaç bulunmuyor. Bizim hukuk sistemimize göre bir kadın boşandıktan sonra tekrar evlenebilmesi için boşandığı tarihten itibaren 300 günlük iddet süresinin geçmesi gerekiyor. Bu sürenin dolup dolmadığına da dikkat etmenizi öneriyoruz. Aksi takdirde, yabancı uyruklu müstakbel eşiniz kendi ülkesinden evlenme ehliyet belgesini alamayabilir. Alsa bile bizim hukuk sistemimizde bu durum sorun yaratabilir. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Gökhan Gökdeniz

Düğün Tarihi: 16.10.2018


Yabancı biriyle evlenecem devlet Çeyiz parası veriyomuş nasıl neler gerekiyo yardimci olurmusunuz.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evet devlet ilk kez evlenecek, 27 yaşının aşmamış kişilere 5 bin TL'ye kadar çeyiz desteği sağlıyor. Bu destekten yararlanabilmeniz için, evlenmeden en geç 3 yıl öncesinde herhangi bir bankadan çeyiz hesabı açtırmanız ve bu hesaba ödeme yapmanız gerekiyor.

  Cevapla

Ahmet Duyar

Düğün Tarihi: 16.10.2018


Vietnam'lı vatandaşla evlenmek için aynı prosedür mü acaba ?

Düğün.com

Düğün.com
Evet yazıda belirttiğimiz prosedürleri takip edebilirsiniz.Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Mehmet

Düğün Tarihi: 30.09.2018


isvecte yasayan suriyeli nişanlımla evlenmek istiyoruz nasıl olucak yardımcı olurmusunuz

Düğün.com

Düğün.com
Mehmet Bey Merhaba. Evliliğiniz İsveç'te gerçekleşecekse o ülkenin yetkili makamları ile görüşmeniz gerekiyor. Türkiye'de evlenmeyi planlıyorsanız, yazıda Yabancı Uyruklu Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler başlığı altında belirttiğimiz evrakları tamamlamalısınız. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Mehmet Akif Ayar

Düğün Tarihi: 05.08.2018


Merhaba Ben Azerbaycan lı bir kadınla evleneceğim. Azerbaycan içinde mi bu prosedür gerekli

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Mehmet Bey. Evet makalede belirttiğimiz prosedürler sizin durumunuzda da geçerli oluyor. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

HY

Hakan Yesilkaya
Mehmet kardes benimde esim azeri ama hala resmi evllik yapamadık burokrasıye takıldık evlilik için belge isdeniyo ama nerden temin edecez bilmiyoruz

  Cevapla

Ümit Kaya

Düğün Tarihi: 07.07.2018


Çok açıklayıcı oldunuz teşekkürler Benim bir sorum var Sorum ben tc vatandaşıyım eşim romanya vatandaşı türk soyundan türkçe biliyor romanyadan gelecek o gelince doğum belgesi medeni belgesi evlenme ehliyet belgesi apostil onaylatılırsa yetiyormu bana cevap yazarmısınız

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ümit Bey. Yazımızın "Yabancı Uyruklu Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler" başlığı altında belirtilen belgeleri inceleyebilirsiniz. Her nüfus müdürlüğünün talep ettiği evraklar farklılık gösterebileceği için, evrakları hazırlamadan önce başvuru yapacağınız resmi daireden teyit almanızı öneriyoruz.

  Cevapla

Suavi Koral

Düğün Tarihi: 17.06.2018


Arkadaşlar; internette yabancı biriyle evliliğin yapılmasını saatlerce araştırın..hepsi eksik yanlış onun bunun kafasını karıştırmak başka hiç bir doğru bilgi yok...yuh yani:ARKADAŞLAR..1) BULUNDUĞU ÜLKER EN APOSTİL Lİ. yanı uluslar arası geçerli olan..1) BEKARLIK.APOSTİL Lİ. .VE PASAPORT BELGE. ..BAŞKA BİRŞEY YOO OOO! !! TÜRKİYEDE..tercüme edilecek noter tatili ve nikah için sağlık raporu...BU KADAR..HEPSİ..konsolosluk yok şu yok bu değil..KESİNLİKLE İNAN MAYIN!!

E

Erdem
Peki oturma izni yani geçici kimlik kartı varsa pasaportun tercümesi gerekiyor mu nikah memuru bunu isteme zorunluluğu var mı?

  Cevapla

S

Seyfi
Sen yaptınmı usta biliyor musun tam olarak herşey biraz karmaşık anlatılıyor buralarda

  Cevapla

Seyfi Seyfi

Düğün Tarihi: 11.06.2018


Endonezyalı vatandaşla evlenmek için aynı prosedür mü acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Seyfi Bey. Evlenme başvurusu için makalede belirttiğimiz yolları izlemeniz gerekiyor. Ancak bir tek, müstakbel eşinizin ülkesinden getirttiği evrakların Türkiye'de tekrar onaylatılması gerekiyor. Çünkü getirdiği belgeler apostilli olsa bile Endonezya, "Yabancı Resmi Belgelerin Tasdiki Mecburiyetinin Kaldırılması Sözleşmesi"ne taraf devletler arasında yer almadığı için tasdik mecburiyetine tabii. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Büşra Nur

Düğün Tarihi: 02.04.2018


Ben Alman vatandaşı biriyle evleneceğim benim kimliğimde kaydım da nere yazacak nüfusa bağlı olduğum il de neresi yazacak bilgilendirirseniz teşekkür ederim


Su Ga

Düğün Tarihi: 25.03.2018


Nişanlım Türkiye'de yok ve ülkesiyle evlenmeye gideceğim mi? Evlilik iznine nasıl başvurdunuz?


Talha

Düğün Tarihi: 12.03.2018


Adamsın


Fatma Yusupova

Düğün Tarihi: 26.02.2018


Merhaba ben yabanci uyruklu biriyle resmi nikah yapmak istiyorum ve nikah tacikistanda olacak ne yapmam gerekiyor burdan oraya giderken hangi evraklari hazirlamaliyim


Eliz Kadır

Düğün Tarihi: 03.02.2018


Merhaba ben kırgız vatandaşıyım Türk vatandaşıle evlenmek istiyorum . 5ay bırlıkteyiz oturma ikametim var. Fakat çalışma ikamet hemda hikah yaptırcakdik. Beni sistemde evli çıktı. Ama ben önce evlilik yaptım imam nikahdi. Resmiy nikah yokdi . Pasopırtumda nikahsız deyiyor. Oturma ikametime evli yaznişlar nasıl duzelte bilirim Teşekkürler

E

Erhan
Merhaba Gaziantep 05530821815

  Cevapla

Asya.han

Düğün Tarihi: 10.01.2018


Mrb ben türkiyede Türk vatandaşı ile evlenmek düşünüyorum bekarlik belgem geldi artık gene neler lazım bekarlik belgemi tercüman yapsam yeterlimi doğum belgem de yanımda onları da tercüman yaptrsam

S

Sezer
Evleneceğin kişi bellimi

  Cevapla

NN

Nazifa Nagiyeva
Merbahalar siz ishlemleri oyrendinizmi?yardimci ola bilirmisiniz bana

  Cevapla

Elmirasaeini

Düğün Tarihi: 22.08.2017


Merhaba erkek Iran vetandasi. Bayan Azeri vetandasi. Turkiyede evlene bilirmi?


Ferdi yeni

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Teşekkürler Dugun.com...