Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Kilo Verme Tüyoları

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:19 dakika

29.06.2020

Eminiz ki kilo verme baskısı, açlık ve gerçek hayatta uygulanması mümkün olmayan zayıflama yöntemleri sizi çok sıktı. Üstelik birkaç aylık yoğun bir diyete katlanıp kilo verseniz bile normal hayata geri döndüğünüzde verdiklerinizi geri aldınız. Basit ama az bilinen kilo verme tüyoları sayesinde kalıcı olarak form tutabilirsiniz. İşte 4 adımda zayıflamanın püf noktaları!

Psikoloji Her Şeydir

Kilo vermek için ne yapmalıyım sorusunun cevalarının başında işte tam da bu gelir! Psikolojinizi yönetin! Çoğu zaman fiziksel değil, duygusal açlık sebebiyle kilo aldırıcı yiyeceklere yöneliyoruz. Kötü duygulardan kurtulmakta etkili olsalar da, gereksiz öğünler kilo aldırdıkları için uzun vadede bizi daha çok mutsuz ediyor. Bu kısır döngüden kurtulmak için psikolojinizi kontrol altına almalısınız. Bir kötü alışkanlığı yenmenin en kolay yolu yerine iyi bir alışanlık koymaktır, fikrinden yola çıkıp duygusal açlık ataklarınızı bastırmak için hedeflerinize sarılın.

hiçbir yerde bulamayacağınız kilo verme tüyoları

Tüyo 1: Hedefiniz ister iki beden incelmek, ister mevcut bedeninizi korumak isterseniz de görünümüzde radikal değişiklikler yapmak olsun; her koşulda hedefinizi somutlaştırın. Kendinize bir ilham panosu hazırlayın. İster odanızın duvarında isterseniz bilgisayarınızda bir klasörde beğendiğiniz görselleri toplayın. Bu, hedefe odaklanmanızı sağlayacak ve küçük engellerde tökezlemenize engel olacak.

Açlık Kilo Aldırır

Aç kalarak kilo veremezsiniz; tabii eğer peçete yiyip serum takarak hayatta kalmaya çalışan top modellerden değilseniz. Uzmanların dediğine göre uzun süreli açlıklar metabolizmada yarattığı dengesizlikler yüzünden daha fazla kilo alımına ve yeme bozukluklarına sebep oluyor. Bu yüzden sağlıklı kilo verme öğünlerin protein, karbonhidrat, yağ ve lif açısından dengeli olmasına ve ara öğünlerin atlanmamasından geçer.

hiçbir yerde bulamayacağınız kilo verme tüyoları

Tüyo 2: Sağlıklı kilo vermenin yollarının başında dengeli beslenmek gelir. Dengeli öğünlerin nelerden oluştuğunu uzman bir kaynaktan öğrenin ve ara öğünler için yanınızda her zaman sağlıklı atıştırmalıklar (tuzsuz badem & kuru üzüm gibi) bulundurun.

Körle Yatan Şaşı Kalkar

Yiyecek seçimlerimizi her zaman kendimiz yapamıyoruz. Kimi zaman bir davette, kimi zaman arkadaşımızla çıktığımız bir yemekte ipin ucunu kaçırabiliyoruz. Ailesiyle yaşayanlar ise en çok annelerinin lezzetli yemeklerinden şikayetçi. Kilo verme dönemindeyseniz evinizde yediğiniz öğünlerin dengeli, atıştırmalıkların sağlıklı olmasına dikkat edin.

hiçbir yerde bulamayacağınız kilo verme tüyoları

Tüyo3: Alışveriş listesi yapmanız ve haftalık bir menü oluşturmanız iyi olur. Davetlere aç olarak katılamamak ve çok iştahlı arkadaşlarla yemek dışındaki faaliyetlerde görüşmek de kilo kontrolünde küçük ama çok etkili yöntemler.

Spor Ayakkabı Mucizesi

Şık görünmek istediğinizi biliyoruz ama artık şu stilettoları düz tabanlı rahat ayakkabılarla değiştirmenin vakti geldi. Davetler, toplantılar ve özel günler dışında hareketinizi kısıtlamayacak rahat ayakkabılar giymelisiniz. Günlük hayatta ne kadar çok hareket ederseniz o kadar fazla kalori yakarsınız. Böylece spor yapmadığınız günlerde dahi kilonuuz korumak adına bir şeyler yapmış olursunuz.Unutmayın diyetsiz kilo vermek için hayatınızdan hareketi ve sporu asla çıkartmamalısınız!

hiçbir yerde bulamayacağınız kilo verme tüyoları

Tüyo 4: Sporla kilo verme en kalıcı zayıflama yöntemlerinden biridir. Bu yüzden gün içinde bulduğunuz her fırsatta yürüyün, merdiven çıkın, zıplayın, uzanın; hatta koşun. Küçük çabalarla ne kadar çok yol katettiğinizi görünce siz de şaşıracaksınız.

Gerçek Dost Acı Söyler

Kilonuzla ilgili olarak sürekli takipte olmalı; ufak oynamaları dahi her zaman dikkate almalısınız. Erkek arkadaşınız “Aa sen kilo mu verdin?” diye mi sordu? Heveslenmeyin. Anneanneniz “Ye kızım ye, yüzün kaşık gibi kalmış” mı dedi? İnanmayın. Kiloyla ilgili yorumlar her zaman yanıltıcıdır. Bu tatlı yorumlara aldanırsanız o güzelim gelinliğinizi giydiğinizde fermuarın kapanmadığını farkedip üzülebilirsiniz. Üzgünüz ama bu konuda tek bir dostunuz var: Tartı...

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

14 yorum

E

Esra

17/10/2014

açlık kilo yapar çok doğru


EY

Ezgi Yüksekalan

17/10/2014

planlama en öenmlisi. zaten belli bi planınız yoksa düzensiz beslenmeden kilo alıyoruz.


NK

Nesrin Koç

11/11/2015

çok fazla açlıktan kilo alıyoruz ve spor yapmıyoruz:(


D

Defne

03/02/2016

Su kilomu verdiriyor ??


SE

Selim Ertürk

15/05/2016

Gerçekten çok etkilendim çok hoş gözü yormayan bir site emeği geçenlerin eline sağlık


Avşar Çam

01/06/2016

Su kilomu verdiriyormuş

SF

Sude Filiz
Hayır böyle bir şey yok su içmek metabolizmayı hızlandırdığı için daha çabuk kilo veriyorsun ama su zayıflatmıyor


FA

Fatmagül Avcı

25/08/2016

Çok fazla aç kalındığı sürece ve en son alınan gıdayı beyin direk depoluyor çünkü biliyor uzun süre daha vücüda yemek alınmayacagını o yüzden düzenli ve periyotlarla yemek yenilmeli vücüdün dengesini bozmamalıyız. Saglıklı günler


S

Sml

23/11/2017

şu fazla kilolar ve anneannelerin kaşık kadar kalmış yüzün ye kızım demesi bitirdi zaten bizi aylar önce baya kilo vermiştim irem naturel diye bi çayla tekrar alıyım dedim başka çay çıkarmışlar formbella diye şimdide onu deniyorum ilk haftada etkisini görmeye başladım bitki çayı zararını görmedim deneyin kızlarr insanın özgüveni yerine geliyo bee :D bu arada bu eşimin hesabı :D


E

Elif

08/02/2018

az iyiyorum ama cok kilo aliyorum ya ☺


İ

İpekbarut

13/02/2018

Ben kilo nasil verebilirim


M

Melike

24/02/2018

merhabalar sabah 9 akşam 9 masa başı çalışıyorum ve pek fazla spor yapamıyorum işim gereği sürekli makale yazdığımdan ötürü aç kalınca odaklanmada sorun yaşıyorum. yazmış olduğunuz makale çok hoşuma gitti özellikle de son not fena halde etkiledi. şuandan itibaren ( 04:50 - 24.02.2018 ) yazmış olduklarınızı harfiyen uygulayacağım, bir ayın sonunda (24 mart) kaç kilo verdiğimi sizlerle tekrar paylaşacağım. tabii saatten de anladığınız gibi çok kötü uyku problemim var onu düzeltmeden olmayacağını biliyorum aynı zamanda onu da başarmak için uğraşacağım şimdilik öpüldünüz daha mutlu şekilde görüşmek üzere hayırlı günler. (77.8)


A

Alin

27/11/2018

açlık daha çok yemek yemeyi sağlar. İştah kapatıcı atıştırmalıklar kullanın. Ben meri ile bunu başardım


Y

Yüksel

19/07/2019

O koca gırtlağını tutarsan ve zayifladiktan sonra homini gırtlak yemezsen bisi olmaz


K

Ky

29/08/2019

İnsan kendini zayıf hissedince daha fazla yiyo mesela ben ksndkskdk aa zayıflamışım koş buzdolabına ye otur ye otur sonuç Göbüşçükkk