2013 Düğün Trendleri Neler?

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:15 dakika

29.06.2020

Bakalım düğün temalarında, hizmetlerde ve güzellikte önümüzdeki sene neler olacak...

Düğün Dekorasyon

Konuklarınızı ağırlarken onların tüm duyularına hitap etmelisiniz. İkramlarınız, müziğiniz ve düğün mekanının dekorasyonu bir bütünlük içerisinde olursa konuklarınız o geceden memnun ayrılacaklar, emin olun. Son yılların yükselen trendi dekorasyonda sade beyaz tonları kullanarak mekanı renkli ışıklarla boyamak. Lila, fuşya ve yeşilin uçuk renklerini kombine ederek düğün mekanınızın dekorasyonunda bütünlük sağlayabilir; üstelik düğünün temposu değiştikçe farklılaşan renklerle davetlilerinizi dansa katılmaya daha iyi motive edebilirsiniz.

Çiçek

Modası hiç geçmeyen, yüzyıllardır aşıkların sembolü olan güller, bu sene yine başrolde olacak. Gelinlerin elinde, damadın yakasında, masalarda; düğünün her yerinde herkesin kullanabileceği gül, hoş kokusu ve dayanıklılığı ile de bu sene çok tercih edilecek gibi görünüyor.

2013 düğün trendleri neler?

Düğün Pastası

Düğün pastasına gülmek istiyoruz bu sene! Gelinle damadı sembolize eden pasta üstü süslemelerinde hayal gücünüzü zorlayabilirsiniz. Birbirini çekiştiren gelin damat figürlerinden karikatürlere kadar her şey mümkün. Elbette bunun için sanatında çok ustalaşmış bir pastacıyla çalışmalısınız.

2013 düğün trendleri neler?

Nikah Şekeri ve Davetiye

Davetiye ve nikah şekerleri gitgide daha bütünsel olmaya başladı. Nasıl mı? Şöyle ki, düğün temanız, çiçekleriniz, nikah şekeriniz birbiriyle uyumlu olarak üretiliyor. Davetiyenizdeki çiçek resmiyle düğün menüsündeki aynı oluyor; elinizdeki gelin buketinin çiçekleri aynı zamanda nikah şekerinde de yer alıyor. Bu sayede düğününüzün güzelliği en ufak ayrıntıya kadar yayılmış oluyor.

2013 düğün trendleri neler?

Gelinlik

Gelinlere kural koyulmaz, bunu biliyoruz. Bu sebeple 2013 gelinlikleri için tek bir yön göstermek mümkün değil. Yine de çok merak ediyoruz, diyorsanız... Uzmanların kulağımıza fısıldadıklarına göre bu kış gelinleri bolerosuz görmeyeceğiz. Bolero, kuşak, kemer ve omuz süsülemeleri kırık beyazdan fildişine pembeden fuşyaya kadar çok değişik renklerde olabilir. Gelinlikler ilkbaharda uçuşmaya başlayacak ve bu yaz her zamankinden daha fazla gelini mini gelinlikle evet derken göreceğiz...

2013 düğün trendleri neler?

Gelin Aksesuarları

Modern, retro, doğal ya da iddialı ama her gelinin başında bir saç aksesuarı mutlka olmalı! Ne gelin çantası, ne gelin ayakkabısı; bu sene herkes gelinin saçlarına bakmalı. Saç aksesuarlarının doğru kullanıldığında gelinin tüm tarzını değiştirebildiği keşfedildiğinden beri duvakların pabucu dama atıldı. Artık duvak yerine iddialı saç aksesuarları kullanmak gerekli.

2013 düğün trendleri neler?

Gelin Saçı Makyajı

Doğal, dökümlü, açık; yine de iddialı. 2013 gelinlerinin bu sene bu şekilde güzelleştiklerine tanık olacağız. Saçlar sımsıkı topuzlar yerine duvakla beraber savrulacak, bakışlar takma kirpiklerle anlam kazanacak ve dudaklar bordo, kırmızı ve pembenin verdiği cesaretle görenleri hayran bırakacak.

2013 düğün trendleri neler?

Gelin Takısı

Yeni gelinler artık renklerden korkmuyor! Renkli taşlar, siyah inciler ve iddialı parçalar yeni nesil gelinlerin çekinmeden kullandıkları takılar arasında. Bu akım 2013’de de artarak devam edecek. Gelinler kendi takılarını klişelerden uzakta, tamamen kendi zevklerine göre seçecek.

2013 düğün trendleri neler?

Düğün Arabası

Düğün arabalarıyla ilgili bu sene en çok duyacağınız üç şeyi açıklıyoruz: Klasik, klasik, klasik! Değişik renk, boy ve fiyat aralığında klasik arabalar kiralayabileceğiniz firmalar artık büyük şehirlerin tamamında mevcut.

2013 düğün trendleri neler?

Düğün Fotoğrafı

Düğün fotoğrafları sizin ve elbette fotoğrafçınızın hayal gücüyle sınırlı. Yani her şey mümkün. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki her gün daha fazla sayıda çift düğün fotoğrafı çekmek için kontrast mekanları tercih ediyor. Mesela çok modern bir çift tarihi bir mekanı tercih ederken; kabarık etekli bir gelin kırları, hatta kalabalık caddeleri düğün fotoğrafları için seçebiliyor. Açık hava, turistik ve tarihi mekanlar, kamuya açık alanlar, metro, vapur, müzeler ve tabii ki yeşil alanlar bu sene fotoğraflanan çiftleri göreceğimiz mekanlar.

2013 düğün trendleri neler?

Düğün Firmalarını İncelemek için tıklayın!

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

DE

Dilara Ertürk

13/10/2014

Nikah şekeri önemlidir ve soldakiler çok lezzetli görünüyor


AD

Aslı Dirozturk

13/10/2014

Gelin takısında çok abartı saçma