Gelin Buketlerinde Bu Sezon Neler Oluyor?

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:32 dakika

29.06.2020

Eyvah! Düğün tarihi yaklaştı ama gelin buketinize dair hala bir fikriniz yok mu? İşte size en trendy en havalı gelin buketi tavsiyeleri

Gelin hazırlıkları ve gelin olmak.. Elbette kişiye göre değişse de birçok genç kız için heyecan ve mutluluklarla dolu hatta bazen surprizlerle, endişelerle ve kaygılarla dolu bir yoldur evlilik hazırlıkları.. O büyük gün için yapılan hazırlıklar, bazen ayları/yılları alan bir süreç olsa da, ve hatta düğün gününüzde havanın güzel olmasından tutun, düğün organizasyonunda hiç bir eksiklik yapılmaması için gecelerce dualar edilse de tüm mesele sadece tek gecelik bir masalın içindeki peri kızı olabilmek ve ertesi gün huzur dolu uyanmak.. İşte bu kadar basit!

Ben henüz o hazırlıklara tam olarak adapte olamadım ne de olsa daha zaman var diye, ama eminim ki son aylarda beni de heyecan içinde görüyor olacaksınız.. Gelin hazırlıklarındaki en büyük sorunsal öncelikle gelinlik kararı oluyor.. Bilmem kaç tane model deneyip,birçok model arasında kararsız kaldıktan sonra işte o masaldaki peri kızını gerçeğe dönüştüren kıyafetim bu! diyebilmek dünyanın en mutlu anıdır her gelin için.. Peki ya diğer ayrıntılar?

cicek1

Bugünkü yazımda gelin hazırlıkları sürecinde hep son dakikakaya bırakılan gelin buketlerini ele alalım istedim.. Önemsiz gibi gözükse de en uygun, en güzel gelin buketini bulmak ve gelinliğinizle bir bütün oluşturmasını sağlamak çok da kolay değil aslında..

cicek2

Bu sezon buket seçiminde hiç bir kural yok. İster canlı ister cansız çiçekleri tercih etmeniz sadece size kalmış. Tercihiniz bir ömür hatırası kalacak cansız bir çiçekten yana ise, kaliteli ve doğal görünümlü olanlara dikkat etmelisiniz. Bunun için çiçek yapımında kullanılan malzemeye dikkat! Bir öneri olarak,görmeden almamamız veya iade seçeneği olan online alışveriş sitelerini tercih etmeniz gerekiyor.

cicek3

2013 trendleri arasında buketlerin rengarenk olması büyük önem taşıyor . İster tek bir renk, ister birkaç rengin karışımında oluşan buketler, büyük yapraklı bitkiler, kır çiçekleri ve aklınıza gelebilecek her türlü çiçek bu sezon çok moda.. Unutmayın ki bembeyaz bir gelinlik ancak renkli buketlerle hacimlendirilebilir..

cicek4

Son dönemlerde birçok gelin tercihini kendinyap/DIY buketlerden yana kullanabiliyor. Hatta çok basit, birkaç dokunuşla kendi çiçeğinizi kendiniz bile yaratabilirsiniz. Ya da bu havayı veren, özel yapım bir buket yaptırabilirsiniz. Örneğini görmeniz açısından blogumda daha once paylaştığım bir DIY projesi için tıklayabilirsiniz.

cicek5

Buket seçiminizin, bazı durumlarda gelinliğinizle uyumlu olması gerekebilir. Örneğin kısa veya düz model bir gelinlik tercih ettiyseniz, gelin buketiniz daha büyük ve daha uzun modellerden yana olmalı. Kabarık bir gelinlik tercih ettiyseniz de daha ufak ve daha az hacimli çiçekler daha yerinde olacaktır.

cicek6

Eğer 1960'ların vintage gelini olmak istiyorsanız, çiçeğinizi broşlarla, dantellerle, incilerle süsleyip daha klasik bir görünüm elde edebilirsiniz. Unutmayın, herşey sizin hayal dünyanızda!

cicek7

Bir Türk geleneği olan ve bu dönem sıkça görülen gelin telleri de bu sezon çok moda... Gelin buketinizin saplarından aşağı doğru ışıl ışıl gelen gelin tellerinizi diz altı boyuna kadar uzatabilirsiniz. Aman düğün sonunda genç kızlara bu tellerden dağıtmayı unutmayın! Şans getirdiği söylenir;)

cicek8

Çiçeğinizden küçük bir örnek, damat, babalar ve ağabeylerin ceket ceplerine takılırsa daha hoş bir görünüm oluşturacağını da unutmayın.

cicek9

Ve gelelim az bilinen gerçeklere.. Düğün tarihiniz, çiçek seçiminizde büyük önem taşır. Tercihiniz özellikle canlı çiçekten yana ise mevsim çiçeklerini dikkate almanızı şiddetle öneriyorum

Düğün Tarihinize En Uygun Çiçekler;

Kış Düğünleri;

Lale, Kasımpatı, Şebboy, Kasımpatı, Açelya, Nergis, Kardelen, Gül

Yaz Düğünleri;

Ortanca, Begonya, Hanımeli, Karanfil, Fuşya, Yalancı Yasemin, Mine, Aslanağzı,

Bahar Düğünleri;

Yasemin, Lale, Papatya, Leylak, Çiğdem, Zambak, Fulya, Frezya, Ortanca, Papatya

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 yorum

Y

Yağmur

14/10/2014

çok güzel bi yazı olmuş ellerinize sağlık modeller çok güzel gerçekten