Fırfırlı Gelinlikler

Birbirinden şık fırfırlı gelinlik modelleri burada! Sen de incele, tarzına en uygun modeli bul!

YYT 5

Model

: YYT 5

Özellikler

: Romantik, Halter yaka

8.000 TL - 11.000 TL

Model 4

Model

: Model 4

Özellikler

: Romantik, Helen, V yaka

8.000 TL - 9.000 TL

Giava

Model

: Giava

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Straplez

9.300 TL - 18.600 TL

Bluberry

Model

: Bluberry

Özellikler

: Görkemli, Straplez

3.500 TL

Madonna

Model

: Madonna

Özellikler

: Vintage, Görkemli, Kayık yaka

2.500 TL

Celine Balık Model Gelinlik

Model

: Celine Balık Model Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Cesur, Bisiklet yaka

46.243,03 TL

Lara

Model

: Lara

Özellikler

: Vintage, Bohem, Halter yaka

25.000 TL

YSE 9

Model

: YSE 9

Özellikler

: Bohem, Romantik, Vintage, Hakim yaka

12.000 TL - 17.000 TL

Flora

Model

: Flora

Özellikler

: Vintage, Romantik, V yaka

35.453,82 TL

YSE 35

Model

: YSE 35

Özellikler

: Klasik, Romantik, Düşük omuz

12.000 TL - 18.000 TL

Brave

Model

: Brave

Özellikler

: Görkemli, Vintage, Hakim yaka

15.000 TL - 20.000 TL

After gelinlik

Model

: After gelinlik

Özellikler

: Modern, Spor, Cesur, Straplez

7.000 TL - 12.000 TL

PIB  91

Model

: PIB 91

Özellikler

: Vintage, Romantik, Straplez

15.000 TL - 17.000 TL

Ortega

Model

: Ortega

Özellikler

: Bohem, Romantik, Halter yaka

33.819,50 TL

Lotus

Model

: Lotus

Özellikler

: Romantik, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, V yaka

15.000 TL - 30.000 TL

WHM 29

Model

: WHM 29

Özellikler

: Modern, Kare yaka

5.000 TL - 7.000 TL

AS207129

Model

: AS207129

Özellikler

: Bohem, Romantik, Modern, Cesur, Straplez

7.000 TL - 10.000 TL

M-99

Model

: M-99

Özellikler

: Modern, Sade, Vintage, Romantik, Helen, Cesur, Tarlatansız, Uzun gösteren, Kayık yaka

3.000 TL - 5.000 TL

AS207115

Model

: AS207115

Özellikler

: Sade, Modern, V yaka

9.000 TL - 14.000 TL

PRY 21

Model

: PRY 21

Özellikler

: Romantik, Vintage, V yaka

11.000 TL - 16.000 TL

SNŞ 10

Model

: SNŞ 10

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

11.000 TL - 15.500 TL

NEW 25

Model

: NEW 25

Özellikler

: Romantik, Straplez

5.000 TL - 8.000 TL

Vega

Model

: Vega

Özellikler

: Sade, Modern, Düşük omuz

4.000 TL - 6.000 TL

DSM 24

Model

: DSM 24

Özellikler

: Modern, V yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Sayfa 1 / 4
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Kullanıldığı Bölgeye Göre Fırfırlı Gelinlik Modelleri

En eğlenceli gelinlik süslemelerinden olan fırfırların yer aldığı tasarımlar fırfırlı gelinlik olarak adlandırılıyor. Fırfırlar, tasarımın farklı bölgelerini süslemek için tercih edilebildiği gibi tamamı fırfırlı gelinlikler de hareketli tasarımlardan hoşlanan gelin adayları için firmaların ürün seçenekleri arasında yer alıyor. Bu gelinliklere ve kimler için uygun olduğuna kısaca değinelim.

Tamamı Fırfır Gelinlik Modelleri

Fırfır detaylarla ilgili öncelikli olarak bilmeniz gereken, bu süslemelerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli gösterdiğidir. Bu nedenle tamamı fırfırlı gelinlik modellerini, olduğundan daha kilolu görünmek isteyen, zayıf gelin adaylarına öneriyoruz. Hareketli tasarıma sahip bu gelinlikleri ihtişamlı mekanlarda yapılacak düğünler için tercih edebilirsiniz.

Kolları Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Fırfır kollu gelinlik modelleri, gelin adayları tarafından en çok tercih edilen tasarımlar arasında. Özellikle uzun kollu fırfırlı gelinlikler, sonbahar ve kış aylarında evlenecek gelinlerin tercihi oluyor. Kolları ince gelin adaylarının rahatlıkla giyebileceği bu tasarımları, kalın kolları olduğundan daha iri göstereceği için kollarında fazlalıkları olan gelinlere pek önermiyoruz.

İspanyol ve truvakar kollarda da sıklıkla karşımıza çıkan fırfırlı detaylar kısa kollu gelinliklerde tercih ediliyor. Bu noktada tarzınıza göre seçim yapmanızda fayda var. Örneğin; romantik bir tarzınız varsa uzun ya da truvakar kolu fırfırlı gelinlik modelleri sizin için uygun olabilir. Bohem tarzdaki gelinler için uygun gelinlik modelleri kolları fırfırlı İspanyol kol tasarımlardır diyebiliriz.

Gövdesi Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Gövdesinin tamamında ya da bir kısmında fırfır kullanılan tasarımlara da birçok markanın ürün seçenekleri arasında denk gelebilirsiniz. Bu tasarımların genellikle üstü fırfırlı, etek kısmı ise sade görünümlüdür. Fırfır ve volan gibi detayların kullanıldığı bölgeye hacim kattığı bilgisini hatırlarsak, üstü fırfırlı gelinlik modellerini üst bedeni ince gelin adaylarına önerdiğimizi söyleyebiliriz.

Eteği Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Eteği fırfırlı gelinlikler arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken, vücut tipiniz ve buna uygun bir etek kesimini belirlemektir. Örneğin; elma vücut tipine sahipseniz üst kısmı sade, etek kısmı fırfırlı, yırtmaçlı, düz kesim bir gelinlik giyerek dengeli bir görünüm yaratmanız mümkün. Armut vücut tipindeki gelinlere ise eteği fırfırlı ve A kesim gelinlikler uygun olacaktır.

Eteği fırfırlı gelinlik modellerinin son yılların en trend modelleri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Eteğe hacim vermek için son yıllarda uzun üst üste kumaşlar ve tarlatanlar yerine özellikle asimetrik gelinliklerde kısa ve basamak gibi katlı fırfır detaylardan yararlanıyor. Modern ve trendlere uygun bir gelinlik arıyorsanız katlı fırfırlı etekli tasarımları seçenekleriniz arasına alabilirsiniz.

Etek Kesimine Göre Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Eteği dantelli gelinlik modelleri arasından doğru seçimi yapabilmeniz için vücut tipinizi tanımanız önemlidir. Farklı etek kesimlerinin hangi vücut tiplerine uygun olduğunu bilirseniz, gelinlik alışverişinizde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Balık fırfırlı gelinlikler hareketli ve dar yapıdaki tasarımıyla fit bir vücut gerektirdiğinden, her gelin adayının kolay kolay giyemeyeceği tasarımlardır.

Bu nedenle özellikle kum saati vücut tipine sahip gelin adayları, tasarımın bütününde yer yer fırfır kullanılan balık gelinlik modellerini tercih edebilir. Eğer göğüsleriniz küçükse üst kısmı fırfırlı balık gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz. İddialı tarzdaki fırfırlı balık kesim gelinlikleri tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında yapılacak düğünler için öneriyoruz.

Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının kurtarıcısı kabarık fırfırlı gelinlik modelleridir. Bu vücut tipine sahip gelin adaylar, A kesim eteği fırfırlı, üstü sade gelinlik modelleri ile geniş basenlerini kamufle ederken ince üst bedenini öne çıkarabilir. A kesim gelinliklerin otel, tarihi mekan ya da kır alanları gibi birçok düğün mekanıyla uyum sağladığını da eklemeden geçmeyelim.

İhtişamlı tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının favori tasarımları olan prenses gelinliklere de değinelim. Bu etek kesimine sahip gelinlikleri armut ve kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz. Tarihi bir mekan ya da bir otelin balo salonu gibi ihtişamlı mekanlardan birinde evlenecekseniz, fırfırlı kabarık gelinliklerle mekanın ambiyansıyla uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Düz kesim gelinlikler kabarık tasarımlardan hoşlanmayan gelin adaylarının kurtarıcısı oluyor. Birçok farklı tarza hitap eden seçenekleri bulunan bu gelinlikleri özellikle bel bölgesindeki kıvrımsız görünümü kamufle etmek isteyen dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere öneriyoruz. Fırfır detayları olan düz kesim gelinliklerle hem zarif hem de eğlenceli bir görünüme sahip olmak da mümkün.

Fırfırlı gelinlik modellerine ilişkin detaylara değindik. Siz de fırfırlı gelinlik nereden alınır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların fırfır detaylara sahip gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Vakit kaybetmeden harekete geçmenizde de fayda var.