Fırfırlı Gelinlikler

Firmaları Göster
YYT 5
Yeşim Yücetürün Sposa
Romantik Halter yaka
8.000 TL - 11.000 TL
Flora
Mediha Cambaz
Vintage Romantik V yaka
35.453,82 TL
Model 4
Blanc Bridal
Romantik Helen V yaka
8.000 TL - 9.000 TL
Celine Balık Model Gelinlik
Mediha Cambaz
Vintage Bohem Cesur Bisiklet yaka
46.243,03 TL
YSE 9
Yasemin Gündüz
Bohem Romantik Vintage Hakim yaka
12.000 TL - 17.000 TL
After gelinlik
Pınar Bent
Modern Spor Cesur Straplez
7.000 TL - 12.000 TL
PIB  91
Pınar Bent
Vintage Romantik Straplez
15.000 TL - 17.000 TL
Lotus
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik Cesur Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren V yaka
15.000 TL - 30.000 TL
YSE 35
Yasemin Gündüz
Klasik Romantik Düşük omuz
12.000 TL - 18.000 TL
Ortega
Mediha Cambaz
Bohem Romantik Halter yaka
33.819,50 TL
M-99
Studio Bride
Modern Sade Vintage Romantik Helen Cesur Tarlatansız Uzun gösteren Kayık yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Balık 2
Güler Cer Gelinlik
Romantik Tarlatansız Straplez
15.000 TL - 20.000 TL
NEW 25
New In Style Moda Evi
Romantik Straplez
5.000 TL - 8.000 TL
AGA 11
Agraf Atelier
Vintage Hakim yaka
8.000 TL - 11.000 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Renk Geçişli Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Vintage Bohem Romantik Kışlık Uzun gösteren Hakim yaka
2.000 TL - 5.500 TL
PRY 21
Piraye Vera By Sevil Özaşan
Romantik Vintage V yaka
11.000 TL - 16.000 TL
ALY 28
Alya Wedding Dress
Tesettür Hakim yaka
8.000 TL - 11.000 TL
Giava
Dai Wedding - Outlet
Vintage Bohem Romantik Modern Tarlatansız Zayıf gösteren Straplez
9.300 TL - 18.600 TL
Vega
İsmira Gelinlik
Sade Modern Düşük omuz
4.000 TL - 6.000 TL
Loulou
Yelda İşlekel Moda Evi
Modern Boyundan bağlamalı
15.000 TL - 30.000 TL
BRL 3
Berralya Modaevi
Romantik V yaka
5.000 TL - 8.000 TL
PRY 18
Piraye Vera By Sevil Özaşan
Vintage Bohem Tarlatansız Bisiklet yaka
11.000 TL - 16.000 TL
AŞN 1
Ayşen Wedding
Romantik Düşük omuz
9.000 TL - 10.500 TL
BNB 51
1001 Gecce Gelinlik Tasarım
Bohem Modern Straplez
7.500 TL - 10.500 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tüm Modeller

Kullanıldığı Bölgeye Göre Fırfırlı Gelinlik Modelleri

En eğlenceli gelinlik süslemelerinden olan fırfırların yer aldığı tasarımlar fırfırlı gelinlik olarak adlandırılıyor. Fırfırlar, tasarımın farklı bölgelerini süslemek için tercih edilebildiği gibi tamamı fırfırlı gelinlikler de hareketli tasarımlardan hoşlanan gelin adayları için firmaların ürün seçenekleri arasında yer alıyor. Bu gelinliklere ve kimler için uygun olduğuna kısaca değinelim.

Tamamı Fırfır Gelinlik Modelleri

Fırfır detaylarla ilgili öncelikli olarak bilmeniz gereken, bu süslemelerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli gösterdiğidir. Bu nedenle tamamı fırfırlı gelinlik modellerini, olduğundan daha kilolu görünmek isteyen, zayıf gelin adaylarına öneriyoruz. Hareketli tasarıma sahip bu gelinlikleri ihtişamlı mekanlarda yapılacak düğünler için tercih edebilirsiniz.

Kolları Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Fırfır kollu gelinlik modelleri, gelin adayları tarafından en çok tercih edilen tasarımlar arasında. Özellikle uzun kollu fırfırlı gelinlikler, sonbahar ve kış aylarında evlenecek gelinlerin tercihi oluyor. Kolları ince gelin adaylarının rahatlıkla giyebileceği bu tasarımları, kalın kolları olduğundan daha iri göstereceği için kollarında fazlalıkları olan gelinlere pek önermiyoruz.

İspanyol ve truvakar kollarda da sıklıkla karşımıza çıkan fırfırlı detaylar kısa kollu gelinliklerde tercih ediliyor. Bu noktada tarzınıza göre seçim yapmanızda fayda var. Örneğin; romantik bir tarzınız varsa uzun ya da truvakar kolu fırfırlı gelinlik modelleri sizin için uygun olabilir. Bohem tarzdaki gelinler için uygun gelinlik modelleri kolları fırfırlı İspanyol kol tasarımlardır diyebiliriz.

Gövdesi Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Gövdesinin tamamında ya da bir kısmında fırfır kullanılan tasarımlara da birçok markanın ürün seçenekleri arasında denk gelebilirsiniz. Bu tasarımların genellikle üstü fırfırlı, etek kısmı ise sade görünümlüdür. Fırfır ve volan gibi detayların kullanıldığı bölgeye hacim kattığı bilgisini hatırlarsak, üstü fırfırlı gelinlik modellerini üst bedeni ince gelin adaylarına önerdiğimizi söyleyebiliriz.

Eteği Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Eteği fırfırlı gelinlikler arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken, vücut tipiniz ve buna uygun bir etek kesimini belirlemektir. Örneğin; elma vücut tipine sahipseniz üst kısmı sade, etek kısmı fırfırlı, yırtmaçlı, düz kesim bir gelinlik giyerek dengeli bir görünüm yaratmanız mümkün. Armut vücut tipindeki gelinlere ise eteği fırfırlı ve A kesim gelinlikler uygun olacaktır.

Eteği fırfırlı gelinlik modellerinin son yılların en trend modelleri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Eteğe hacim vermek için son yıllarda uzun üst üste kumaşlar ve tarlatanlar yerine özellikle asimetrik gelinliklerde kısa ve basamak gibi katlı fırfır detaylardan yararlanıyor. Modern ve trendlere uygun bir gelinlik arıyorsanız katlı fırfırlı etekli tasarımları seçenekleriniz arasına alabilirsiniz.

Etek Kesimine Göre Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Eteği dantelli gelinlik modelleri arasından doğru seçimi yapabilmeniz için vücut tipinizi tanımanız önemlidir. Farklı etek kesimlerinin hangi vücut tiplerine uygun olduğunu bilirseniz, gelinlik alışverişinizde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Balık fırfırlı gelinlikler hareketli ve dar yapıdaki tasarımıyla fit bir vücut gerektirdiğinden, her gelin adayının kolay kolay giyemeyeceği tasarımlardır.

Bu nedenle özellikle kum saati vücut tipine sahip gelin adayları, tasarımın bütününde yer yer fırfır kullanılan balık gelinlik modellerini tercih edebilir. Eğer göğüsleriniz küçükse üst kısmı fırfırlı balık gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz. İddialı tarzdaki fırfırlı balık kesim gelinlikleri tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında yapılacak düğünler için öneriyoruz.

Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının kurtarıcısı kabarık fırfırlı gelinlik modelleridir. Bu vücut tipine sahip gelin adaylar, A kesim eteği fırfırlı, üstü sade gelinlik modelleri ile geniş basenlerini kamufle ederken ince üst bedenini öne çıkarabilir. A kesim gelinliklerin otel, tarihi mekan ya da kır alanları gibi birçok düğün mekanıyla uyum sağladığını da eklemeden geçmeyelim.

İhtişamlı tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının favori tasarımları olan prenses gelinliklere de değinelim. Bu etek kesimine sahip gelinlikleri armut ve kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz. Tarihi bir mekan ya da bir otelin balo salonu gibi ihtişamlı mekanlardan birinde evlenecekseniz, fırfırlı kabarık gelinliklerle mekanın ambiyansıyla uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Düz kesim gelinlikler kabarık tasarımlardan hoşlanmayan gelin adaylarının kurtarıcısı oluyor. Birçok farklı tarza hitap eden seçenekleri bulunan bu gelinlikleri özellikle bel bölgesindeki kıvrımsız görünümü kamufle etmek isteyen dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere öneriyoruz. Fırfır detayları olan düz kesim gelinliklerle hem zarif hem de eğlenceli bir görünüme sahip olmak da mümkün.

Fırfırlı gelinlik modellerine ilişkin detaylara değindik. Siz de fırfırlı gelinlik nereden alınır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların fırfır detaylara sahip gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Vakit kaybetmeden harekete geçmenizde de fayda var.