Fırfırlı Gelinlikler

Birbirinden şık fırfırlı gelinlik modelleri burada! Sen de incele, tarzına en uygun modeli bul!

Sade Modern Düşük omuz
Vega
İsmira Gelinlik

Model: Vega

4.000 TL - 6.000 TL

Romantik Modern Tarlatansız Bisiklet yaka
CGB 6
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 6

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
STK 10
Setr-i Nur Gelinlik Kayseri

Model: STK 10

7.000 TL - 10.000 TL

Vintage Hakim yaka
AGA 11
Agraf Atelierr

Model: AGA 11

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Boyundan bağlamalı
Loulou
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: Loulou

10.000 TL - 20.000 TL

Romantik Straplez
INC 17
İnci Wedding Dress

Model: INC 17

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
Haly
İsmira Gelinlik

Model: Haly

5.500 TL - 7.500 TL

Bohem Modern Straplez
BNB 51
1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Model: BNB 51

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bohem V yaka
MEC 10
Mediha Cambaz

Model: MEC 10

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Vintage V yaka
AGA 7
Agraf Atelierr

Model: AGA 7

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Romantik Straplez
Azura
İsmira Gelinlik

Model: Azura

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Vintage Hakim yaka
AGA 1
Agraf Atelierr

Model: AGA 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
EŞZ 9
Eşsiz Wedding

Model: EŞZ 9

5.000 TL - 6.000 TL

Romantik V yaka
ISM 26
İsmira Gelinlik

Model: ISM 26

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Straplez
ERM 1
Ekru Moda Evi

Model: ERM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage U yaka
ISM 29
İsmira Gelinlik

Model: ISM 29

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
ISM 5
İsmira Gelinlik

Model: ISM 5

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Kare yaka
WHM 29
White House Moda Evi

Model: WHM 29

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Görkemli V yaka
PIB  141
Pınar Bent

Model: PIB 141

7.500 TL - 10.000 TL

Romantik Straplez
SFK 7
Şafak Moda

Model: SFK 7

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
TND 2
Tuna Dikimevi By Zehra Tuna

Model: TND 2

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage V yaka
ISM 10
İsmira Gelinlik

Model: ISM 10

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Straplez
AGA 6
Agraf Atelierr

Model: AGA 6

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Sade Vintage Romantik Helen Cesur Tarlatansız Uzun gösteren Kayık yaka
M-99
Studio Bride

Model: M-99

3.000 TL - 5.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Kullanıldığı Bölgeye Göre Fırfırlı Gelinlik Modelleri

En eğlenceli gelinlik süslemelerinden olan fırfırların yer aldığı tasarımlar fırfırlı gelinlik olarak adlandırılıyor. Fırfırlar, tasarımın farklı bölgelerini süslemek için tercih edilebildiği gibi tamamı fırfırlı gelinlikler de hareketli tasarımlardan hoşlanan gelin adayları için firmaların ürün seçenekleri arasında yer alıyor. Bu gelinliklere ve kimler için uygun olduğuna kısaca değinelim.

Tamamı Fırfır Gelinlik Modelleri

Fırfır detaylarla ilgili öncelikli olarak bilmeniz gereken, bu süslemelerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli gösterdiğidir. Bu nedenle tamamı fırfırlı gelinlik modellerini, olduğundan daha kilolu görünmek isteyen, zayıf gelin adaylarına öneriyoruz. Hareketli tasarıma sahip bu gelinlikleri ihtişamlı mekanlarda yapılacak düğünler için tercih edebilirsiniz.

Kolları Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Fırfır kollu gelinlik modelleri, gelin adayları tarafından en çok tercih edilen tasarımlar arasında. Özellikle uzun kollu fırfırlı gelinlikler, sonbahar ve kış aylarında evlenecek gelinlerin tercihi oluyor. Kolları ince gelin adaylarının rahatlıkla giyebileceği bu tasarımları, kalın kolları olduğundan daha iri göstereceği için kollarında fazlalıkları olan gelinlere pek önermiyoruz.

İspanyol ve truvakar kollarda da sıklıkla karşımıza çıkan fırfırlı detaylar kısa kollu gelinliklerde tercih ediliyor. Bu noktada tarzınıza göre seçim yapmanızda fayda var. Örneğin; romantik bir tarzınız varsa uzun ya da truvakar kolu fırfırlı gelinlik modelleri sizin için uygun olabilir. Bohem tarzdaki gelinler için uygun gelinlik modelleri kolları fırfırlı İspanyol kol tasarımlardır diyebiliriz.

Gövdesi Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Gövdesinin tamamında ya da bir kısmında fırfır kullanılan tasarımlara da birçok markanın ürün seçenekleri arasında denk gelebilirsiniz. Bu tasarımların genellikle üstü fırfırlı, etek kısmı ise sade görünümlüdür. Fırfır ve volan gibi detayların kullanıldığı bölgeye hacim kattığı bilgisini hatırlarsak, üstü fırfırlı gelinlik modellerini üst bedeni ince gelin adaylarına önerdiğimizi söyleyebiliriz.

Eteği Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Eteği fırfırlı gelinlikler arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken, vücut tipiniz ve buna uygun bir etek kesimini belirlemektir. Örneğin; elma vücut tipine sahipseniz üst kısmı sade, etek kısmı fırfırlı, yırtmaçlı, düz kesim bir gelinlik giyerek dengeli bir görünüm yaratmanız mümkün. Armut vücut tipindeki gelinlere ise eteği fırfırlı ve A kesim gelinlikler uygun olacaktır.

Eteği fırfırlı gelinlik modellerinin son yılların en trend modelleri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Eteğe hacim vermek için son yıllarda uzun üst üste kumaşlar ve tarlatanlar yerine özellikle asimetrik gelinliklerde kısa ve basamak gibi katlı fırfır detaylardan yararlanıyor. Modern ve trendlere uygun bir gelinlik arıyorsanız katlı fırfırlı etekli tasarımları seçenekleriniz arasına alabilirsiniz.

Etek Kesimine Göre Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Eteği dantelli gelinlik modelleri arasından doğru seçimi yapabilmeniz için vücut tipinizi tanımanız önemlidir. Farklı etek kesimlerinin hangi vücut tiplerine uygun olduğunu bilirseniz, gelinlik alışverişinizde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Balık fırfırlı gelinlikler hareketli ve dar yapıdaki tasarımıyla fit bir vücut gerektirdiğinden, her gelin adayının kolay kolay giyemeyeceği tasarımlardır.

Bu nedenle özellikle kum saati vücut tipine sahip gelin adayları, tasarımın bütününde yer yer fırfır kullanılan balık gelinlik modellerini tercih edebilir. Eğer göğüsleriniz küçükse üst kısmı fırfırlı balık gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz. İddialı tarzdaki fırfırlı balık kesim gelinlikleri tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında yapılacak düğünler için öneriyoruz.

Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının kurtarıcısı kabarık fırfırlı gelinlik modelleridir. Bu vücut tipine sahip gelin adaylar, A kesim eteği fırfırlı, üstü sade gelinlik modelleri ile geniş basenlerini kamufle ederken ince üst bedenini öne çıkarabilir. A kesim gelinliklerin otel, tarihi mekan ya da kır alanları gibi birçok düğün mekanıyla uyum sağladığını da eklemeden geçmeyelim.

İhtişamlı tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının favori tasarımları olan prenses gelinliklere de değinelim. Bu etek kesimine sahip gelinlikleri armut ve kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz. Tarihi bir mekan ya da bir otelin balo salonu gibi ihtişamlı mekanlardan birinde evlenecekseniz, fırfırlı kabarık gelinliklerle mekanın ambiyansıyla uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Düz kesim gelinlikler kabarık tasarımlardan hoşlanmayan gelin adaylarının kurtarıcısı oluyor. Birçok farklı tarza hitap eden seçenekleri bulunan bu gelinlikleri özellikle bel bölgesindeki kıvrımsız görünümü kamufle etmek isteyen dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere öneriyoruz. Fırfır detayları olan düz kesim gelinliklerle hem zarif hem de eğlenceli bir görünüme sahip olmak da mümkün.

Fırfırlı gelinlik modellerine ilişkin detaylara değindik. Siz de fırfırlı gelinlik nereden alınır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların fırfır detaylara sahip gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Vakit kaybetmeden harekete geçmenizde de fayda var.