Fırfırlı Gelinlikler

Birbirinden şık fırfırlı gelinlik modelleri burada! Sen de incele, tarzına en uygun modeli bul!

Celine Balık Model Gelinlik

Model

: Celine Balık Model Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Bisiklet yaka

26.300 TL

Flora

Model

: Flora

Özellikler

: Görkemli, Vintage, Romantik, V yaka

14.650 TL

Vanessa

Model

: Vanessa

Özellikler

: Bohem, Romantik, V yaka

18.850 TL

VPG 24

Model

: VPG 24

Özellikler

: Bohem, Modern, Eteği çıkabilen, V yaka

Lotus

Model

: Lotus

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Modern, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, V yaka

10.000 TL - 13.000 TL

PIB  141

Model

: PIB 141

Özellikler

: Romantik, Görkemli, V yaka

7.500 TL - 10.000 TL

Angeline

Model

: Angeline

Özellikler

: Vintage, Romantik, V yaka

NRA 1

Model

: NRA 1

Özellikler

: Modern, Romantik, U yaka

8.000 TL - 11.000 TL

SNN 15

Model

: SNN 15

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

11.000 TL - 15.500 TL

WHM 29

Model

: WHM 29

Özellikler

: Modern, Kare yaka

5.000 TL - 7.000 TL

AS207129

Model

: AS207129

Özellikler

: Bohem, Romantik, Modern, Cesur, Straplez

7.000 TL - 10.000 TL

AS207115

Model

: AS207115

Özellikler

: Sade, Modern, V yaka

9.000 TL - 14.000 TL

M-99

Model

: M-99

Özellikler

: Modern, Sade, Vintage, Romantik, Helen, Cesur, Tarlatansız, Uzun gösteren, Kayık yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Jasmin

Model

: Jasmin

Özellikler

: Bohem, Düşük omuz

7.000 TL - 10.000 TL

Glory

Model

: Glory

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

5.000 TL - 8.000 TL

Loulou

Model

: Loulou

Özellikler

: Modern, Boyundan bağlamalı

15.000 TL - 30.000 TL

SNŞ 10

Model

: SNŞ 10

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

11.000 TL - 15.500 TL

YYT 5

Model

: YYT 5

Özellikler

: Romantik, Halter yaka

8.000 TL - 11.000 TL

BRL 3

Model

: BRL 3

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 8.000 TL

INC 17

Model

: INC 17

Özellikler

: Romantik, Straplez

8.000 TL - 11.000 TL

SAG 5

Model

: SAG 5

Özellikler

: Bohem, Gotik, Cesur, Düşük omuz

17.500 TL - 51.500 TL

EŞZ 9

Model

: EŞZ 9

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

8.000 TL - 9.500 TL

AOM 7

Model

: AOM 7

Özellikler

: Modern, Romantik, Straplez

11.000 TL - 23.500 TL

NHR 3

Model

: NHR 3

Özellikler

: Romantik, Görkemli, Straplez

8.000 TL - 11.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Kullanıldığı Bölgeye Göre Fırfırlı Gelinlik Modelleri

En eğlenceli gelinlik süslemelerinden olan fırfırların yer aldığı tasarımlar fırfırlı gelinlik olarak adlandırılıyor. Fırfırlar, tasarımın farklı bölgelerini süslemek için tercih edilebildiği gibi tamamı fırfırlı gelinlikler de hareketli tasarımlardan hoşlanan gelin adayları için firmaların ürün seçenekleri arasında yer alıyor. Bu gelinliklere ve kimler için uygun olduğuna kısaca değinelim.

Tamamı Fırfır Gelinlik Modelleri

Fırfır detaylarla ilgili öncelikli olarak bilmeniz gereken, bu süslemelerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli gösterdiğidir. Bu nedenle tamamı fırfırlı gelinlik modellerini, olduğundan daha kilolu görünmek isteyen, zayıf gelin adaylarına öneriyoruz. Hareketli tasarıma sahip bu gelinlikleri ihtişamlı mekanlarda yapılacak düğünler için tercih edebilirsiniz.

Kolları Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Fırfır kollu gelinlik modelleri, gelin adayları tarafından en çok tercih edilen tasarımlar arasında. Özellikle uzun kollu fırfırlı gelinlikler, sonbahar ve kış aylarında evlenecek gelinlerin tercihi oluyor. Kolları ince gelin adaylarının rahatlıkla giyebileceği bu tasarımları, kalın kolları olduğundan daha iri göstereceği için kollarında fazlalıkları olan gelinlere pek önermiyoruz.

İspanyol ve truvakar kollarda da sıklıkla karşımıza çıkan fırfırlı detaylar kısa kollu gelinliklerde tercih ediliyor. Bu noktada tarzınıza göre seçim yapmanızda fayda var. Örneğin; romantik bir tarzınız varsa uzun ya da truvakar kolu fırfırlı gelinlik modelleri sizin için uygun olabilir. Bohem tarzdaki gelinler için uygun gelinlik modelleri kolları fırfırlı İspanyol kol tasarımlardır diyebiliriz.

Gövdesi Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Gövdesinin tamamında ya da bir kısmında fırfır kullanılan tasarımlara da birçok markanın ürün seçenekleri arasında denk gelebilirsiniz. Bu tasarımların genellikle üstü fırfırlı, etek kısmı ise sade görünümlüdür. Fırfır ve volan gibi detayların kullanıldığı bölgeye hacim kattığı bilgisini hatırlarsak, üstü fırfırlı gelinlik modellerini üst bedeni ince gelin adaylarına önerdiğimizi söyleyebiliriz.

Eteği Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Eteği fırfırlı gelinlikler arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken, vücut tipiniz ve buna uygun bir etek kesimini belirlemektir. Örneğin; elma vücut tipine sahipseniz üst kısmı sade, etek kısmı fırfırlı, yırtmaçlı, düz kesim bir gelinlik giyerek dengeli bir görünüm yaratmanız mümkün. Armut vücut tipindeki gelinlere ise eteği fırfırlı ve A kesim gelinlikler uygun olacaktır.

Eteği fırfırlı gelinlik modellerinin son yılların en trend modelleri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Eteğe hacim vermek için son yıllarda uzun üst üste kumaşlar ve tarlatanlar yerine özellikle asimetrik gelinliklerde kısa ve basamak gibi katlı fırfır detaylardan yararlanıyor. Modern ve trendlere uygun bir gelinlik arıyorsanız katlı fırfırlı etekli tasarımları seçenekleriniz arasına alabilirsiniz.

Etek Kesimine Göre Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Eteği dantelli gelinlik modelleri arasından doğru seçimi yapabilmeniz için vücut tipinizi tanımanız önemlidir. Farklı etek kesimlerinin hangi vücut tiplerine uygun olduğunu bilirseniz, gelinlik alışverişinizde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Balık fırfırlı gelinlikler hareketli ve dar yapıdaki tasarımıyla fit bir vücut gerektirdiğinden, her gelin adayının kolay kolay giyemeyeceği tasarımlardır.

Bu nedenle özellikle kum saati vücut tipine sahip gelin adayları, tasarımın bütününde yer yer fırfır kullanılan balık gelinlik modellerini tercih edebilir. Eğer göğüsleriniz küçükse üst kısmı fırfırlı balık gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz. İddialı tarzdaki fırfırlı balık kesim gelinlikleri tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında yapılacak düğünler için öneriyoruz.

Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının kurtarıcısı kabarık fırfırlı gelinlik modelleridir. Bu vücut tipine sahip gelin adaylar, A kesim eteği fırfırlı, üstü sade gelinlik modelleri ile geniş basenlerini kamufle ederken ince üst bedenini öne çıkarabilir. A kesim gelinliklerin otel, tarihi mekan ya da kır alanları gibi birçok düğün mekanıyla uyum sağladığını da eklemeden geçmeyelim.

İhtişamlı tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının favori tasarımları olan prenses gelinliklere de değinelim. Bu etek kesimine sahip gelinlikleri armut ve kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz. Tarihi bir mekan ya da bir otelin balo salonu gibi ihtişamlı mekanlardan birinde evlenecekseniz, fırfırlı kabarık gelinliklerle mekanın ambiyansıyla uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Düz kesim gelinlikler kabarık tasarımlardan hoşlanmayan gelin adaylarının kurtarıcısı oluyor. Birçok farklı tarza hitap eden seçenekleri bulunan bu gelinlikleri özellikle bel bölgesindeki kıvrımsız görünümü kamufle etmek isteyen dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere öneriyoruz. Fırfır detayları olan düz kesim gelinliklerle hem zarif hem de eğlenceli bir görünüme sahip olmak da mümkün.

Fırfırlı gelinlik modellerine ilişkin detaylara değindik. Siz de fırfırlı gelinlik nereden alınır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların fırfır detaylara sahip gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Vakit kaybetmeden harekete geçmenizde de fayda var.