Büyük Beden Gelinlikler

Her vücut tipine uygun büyük beden gelinlikler burada!

GME 19

Model

: GME 19

Özellikler

: Büyük beden, V yaka

4.000 TL - 5.000 TL

NEW 11

Model

: NEW 11

Özellikler

: Romantik, Büyük beden, Düşük omuz

5.000 TL - 7.000 TL

Asena 2

Model

: Asena 2

Özellikler

: Büyük beden, Kayık yaka

8.500 TL - 12.000 TL

ELZ 7

Model

: ELZ 7

Özellikler

: Büyük beden, Düşük omuz

5.000 TL - 7.000 TL

ZYK 7

Model

: ZYK 7

Özellikler

: Büyük beden, Düşük omuz

5.000 TL - 10.000 TL

Kübey Hatun 2

Model

: Kübey Hatun 2

Özellikler

: Büyük beden, V yaka

8.500 TL - 12.000 TL

2020 Balon Kollu

Model

: 2020 Balon Kollu

Özellikler

: Bohem, Görkemli, Romantik, Bohem, Görkemli, Romantik, Romantik, Görkemli, Bohem, Büyük beden, Romantik, Görkemli, Bohem, Straplez, Straplez, Straplez, Straplez

Wow Fashion Bride 27

Model

: Wow Fashion Bride 27

Özellikler

: Büyük beden, Straplez

9.000 TL - 12.000 TL

ZYK 11

Model

: ZYK 11

Özellikler

: Büyük beden, Straplez

5.000 TL - 10.000 TL

ELZ 6

Model

: ELZ 6

Özellikler

: Büyük beden, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Viola Chan 15

Model

: Viola Chan 15

Özellikler

: Büyük beden, Straplez

12.000 TL - 17.500 TL

OLC 24

Model

: OLC 24

Özellikler

: Büyük beden, Hakim yaka

5.500 TL - 9.000 TL

OLC 25

Model

: OLC 25

Özellikler

: Büyük beden, V yaka

5.500 TL - 9.000 TL

OLC 38

Model

: OLC 38

Özellikler

: Büyük beden, U yaka

2.000 TL - 5.500 TL

Umay Ana 2

Model

: Umay Ana 2

Özellikler

: Büyük beden, V yaka

8.500 TL - 12.000 TL

NEG 10

Model

: NEG 10

Özellikler

: Büyük beden, V yaka

2.000 TL - 5.000 TL

Viola Chan 16

Model

: Viola Chan 16

Özellikler

: Büyük beden, Düşük omuz

15.500 TL

Viola Chan 25

Model

: Viola Chan 25

Özellikler

: Büyük beden, V yaka

15.500 TL

OLC 63

Model

: OLC 63

Özellikler

: Büyük beden, Kayık yaka

13.000 TL

OLC 55

Model

: OLC 55

Özellikler

: Büyük beden, V yaka

5.500 TL

OLC 26

Model

: OLC 26

Özellikler

: Büyük beden, V yaka

11.500 TL

OLC 77

Model

: OLC 77

Özellikler

: Büyük beden, V yaka

5.500 TL - 9.000 TL

BS00552

Model

: BS00552

Özellikler

: Büyük beden, V yaka

5.500 TL - 17.500 TL

OLC 58

Model

: OLC 58

Özellikler

: Büyük beden, İllüzyon yaka

9.000 TL

Sayfa 1 / 4
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Büyük Beden Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Hangi Gelinlik Modelleri Büyük Beden Olarak Kabul Edilir?

Gelinlik firmalarının ürün seçenekleri arasında her tarz ve kesimde tasarımlar bulabilmek mümkün. Kilolulara gelinlik modelleri seçeneği az gibi gelse de birçok marka büyük beden gelinlik koleksiyonu hazırlıyor. Peki hangi gelinlik büyük beden olarak kabul ediliyor, bunu tanımlayarak başlayalım. 42-44 beden ile 62 bedene kadar çıkabilen gelinlik modelleri büyük beden olarak tanımlanıyor.

42 Beden Gelinlik Modelleri Büyük Beden mi?

Büyük gelinlik modelleri konusunda en çok merak edilenlerden biri 42 bedenin büyük beden sınıfına girip girmediği… Hemen açıklık getirelim: 42 beden çoğu günlük ve abiye hazır giyim markasında büyük beden sınıfına girmiyor. Ancak 42 beden gelinlik modelleri birçok gelinlik firmasında büyük beden koleksiyonu arasında yer alıyor.

Büyük Beden Gelinlik Modelleri Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

Büyük beden gelinliği tanımladığımıza göre bu kilolu gelinler nasıl gelinlik seçmeli sorusunun yanıtını da verebiliriz. Öncelikle dikkat etmeniz gereken markaların kalıpları hakkında fikir edinmek olmalı. Çünkü günlük giyimde bile markadan markaya beden/kalıp farklılıklarıyla karşılaşabiliyorken gelinlik modelleri için de bu durumun söz konusu olabildiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle gelinlik mağazalarında gelinliği denemek iyi bir çözüm.

Yani günlük giyimde ya da abiyede 44 beden tercih ediyorsanız 44 beden gelinlik modellerinin yanı sıra bir 42 ve 46 beden gelinlikleri de deneyebilirsiniz. Aynı şekilde günlük giyimde 48 bedene uyabilen ölçüleriniz markanın kalıplarına göre 50 beden gelinlik için uygun olabilir. Vücut ölçülerinizi alarak markaların beden tablosuyla kıyaslayabilir, buna göre hangi markada hangi bedenin sizin için uygun olacağını bulabilirsiniz.

Kilolular nasıl gelinlik giymeli diye düşünürken vücut tipiniz, tarzınız, düğün mekanınız ve mevsim gibi konulara da dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Yani sadece bedeninizi bilmeniz, doğru tasarımı seçmeniz için yeterli değil. Örneğin; bir markanın 48 beden gelinlik modellerinin sizin için uygun olduğunu saptamanız, seçeneklerinizi azaltmaz. Bu bedendeki gelinlik modelleri arasından vücudunuza en uygun olan tasarımlara yönelmelisiniz.

Farklı vücut tipine sahip kilolular için gelinlik modelleri de farklıdır. Armut, kum saati, elma, dikdörtgen… Her vücut tipi için ideal olan gelinlik modeli farklı. Sizin hatlarınızı en iyi tanımlayan vücut tipine göre gelinlik seçerek fit bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bunun için gelinlik etek kesimleri ve yaka tipleri gibi detayları iyi bilmelisiniz. Size yardımcı olacak ipuçlarını da verelim.

Büyük Beden A Kesim Gelinlik Modelleri

A kesim büyük beden gelinlikler, geniş basenleri kamufle etme ve ince üst bedeni öne çıkarmak için ideal tasarımlar olduğundan, bu modelleri özellikle armut vücut tipine sahip kilolu gelinlere öneriyoruz. Göğüsleri de olduğundan küçük göstermek için derin V yakalardan yardım alabilirsiniz. Böylece tüm dikkatler üst bedeninize çekilecek, vücudunuz da daha orantılı görünecektir.

A kesim gelinlikler, elma vücut tipine sahip büyük beden gelinler için de idealdir. Bu vücut tipine en çok V yakalı, yırtmaçlı modeller yakışır. Korseli gelinlik modelleri de bu vücut tipindeki gelinleri zayıf gösteren gelinlik modelleri arasındadır. Kollarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız da tül veya şifon kumaştan kollu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Büyük Beden Prenses Gelinlik Modelleri

İhtişamlı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaylarının tercihi prenses gelinlik modelleri oluyor. Ancak bu tasarımların kilolu gelinler için pek de uygun olmadığını belirtelim. Çünkü kabarık etekler, hacimli bir görünüm yaratırken, olduğunuzdan daha kilolu görünmenize yol açabilir. Bu nedenle kabarık gelinlik hayali kuran kilolu gelin adaylarına büyük beden A kesim gelinlik modellerini öneriyoruz.

Büyük Beden Balık Gelinlik Modelleri

Balık etli olmanız, balık model bir gelinlik istemenize engel değil. Göğüs, bel ve kalça ölçüleriniz orantılıysa, kum saati vücut tipine sahipseniz size önerimiz yarım balık gelinlik modelleri olacak. Çünkü bu tasarımlar balık gelinliklerin etkileyici havasına sahipken rahat hareket etme imkanı ve kalçadaki fazlalıkları balık modellere kıyasla daha fazla kamufle etme özelliğine sahiptir.

Düz Kesim Büyük Beden Gelinlik Modelleri

Beli sarmadan düz olarak inen bu gelinlik modellerini en çok bel kıvrımı olmayan dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Bu vücut tipindeki gelin adaylarının öne çıkarması gereken yeri omuzlardır. Bu nedenle omuz dekolteli düz kesim modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tasarımların yanı sıra göğüs, sırt ya da bacak dekoltesi ile de dikkatleri bel bölgenizden uzaklaştırabilirsiniz.

Düğün Mekanına Göre Balık Etli Gelinlik Modelleri

Kilolu gelin adaylarının mekana göre gelinlik seçimi yaparken dikkat etmesi gerekenlerin başında kumaş kullanımı ve doku çeşitliliği gelir. Çünkü bir tasarım ne kadar çok detaya sahipse, gelin adayını o kadar kilolu gösterebilir. İnce görünmesini istediğiniz bölgede tek bir doku tercih etmeniz, istediğiniz illüzyonu yaratmanıza imkan sağlar.

Örneğin; romantik bir havuz başı düğünü için dantelli bir gelinlik giymek istiyorsanız, tamamı dantelli modeller yerine bir kısmı dantellerle hareketlendirilen modellere yönelebilirsiniz. Armut vücut tipindeki gelin adaylarının bu mekana uygun gelinliği üstü dantelli etek kısmı sade tül kumaştan bir tasarım olmalı. Tarihi mekanda yapılacak düğünlerde ise kuyruklu etek tasarımlarından yardım alabilirsiniz.

Kır ve kumsal düğünleri gibi bohem, romantik tarzda organizasyonlar için abartısız modeller arasından seçim yapmalısınız. Fazla kabarık olmayan A ya da düz kesim gelinlikler, bu mekanlar için uygun seçenekler arasında. Tabii tül ve şifon gibi ince ve hafif kumaşların kullanıldığı modellere yönelmenizde de fayda var. Transparan pelerinli gelinlikler de istediğiniz güçlü görünümü yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Restoran, kulüp ve davet alanları gibi daha samimi ve elegant mekanlarda yapılan düğünlerde yarım balık, düz kesim gibi sade tasarımlara yönelerek hem daha rahat hareket edebilir hem de mekanın modern havasına hoş bir gelinlikle eşlik edebilirsiniz. Yarım balık ve düz kesim gelinliklerin sunduğu konfora tekne düğünlerinde de ihtiyacınız olabilir.

Rahat hareket imkanı sunan bir gelinlik seçmenin önemli olduğu tekne düğünlerinde bu tasarımlarla zarafetinizi de konuşturabilirsiniz. Sosyal tesis, düğün salonu gibi kabarık gelinlikleri yakıştırdığımız mekanlarda ise gelin adaylarına A kesim büyük beden gelinlikleri öneriyoruz. Bu gelinlikler hacimli bir yapıya sahip olduğu için aksesuar ve saç modeli seçiminde sade tasarımlara yönelmeniz, sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

Büyük Beden Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Büyük beden gelinlik fiyatlarını anlatmaya, birçok farklı etikete sahip olduğunu söyleyerek başlayalım. Çünkü gelinliğin özel dikim ya da hazır model olması, satın alınması ya da kiralanması, kumaşı, işlemeleri, markası gibi birçok etken fiyat çeşitliliğine neden oluyor. Gelinliğinizi satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Büyük beden kiralık gelinliklerle bakanlar, bir daha kullanmayacakları bir elbiseye fazla para vermek istemeyebiliyor.

Bu noktada bilmeniz gereken kiralık modellerin satılık tasarımlara kıyasla %20-30 oranında daha uygun olduğudur Büyük beden gelinlik bulmakta zorlanabilir ya da vücudunuza ve tarzınıza en uygun olduğunu düşündüğünüz modeli özel olarak diktirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda markaların hazır gelinlik modelleri arasından seçim yapmanıza kıyasla daha yüksek fiyatlarla karşılaşacağınızı da bilmelisiniz.

Özel dikim hizmetinin daha çok işçilik ve zaman gerektirmesi, maliyeti de artırabiliyor. Gelinlikte kullanılan kumaş da fiyatları etkiliyor. Örneğin, saten büyük beden gelinlikler, tül modellere göre daha yüksek fiyatlı oluyor. Gelinlikteki işlemeler de fiyatların değişmesinde bir etken. Klasik dantelli tasarımlar, Fransız dantelli büyük beden gelinliklere göre göre daha uygun fiyatlarla sunuluyor.

Büyük beden gelinlik modellerine ilişkin tarz, kumaş ve fiyat gibi detaylardan bahsettik. Sıra size ve tarzınıza en uygun gelinliği seçmekte! Bu bilgiler ışığında size en uygun modeli bulabilmek için bulunduğunuz sayfada yer alan tasarımları, istediğiniz özelliklere göre filtreleyerek inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!