Göster Zarafetini: En Şık Güpür Gelinlik Modelleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

6:18 dakika

05.08.2021

Gelin adaylarının en çok tercih ettiği, modası hiç geçmeyen güpürlü gelinlik modellerinin birbirinden şık örneklerini derledik! A kesimli, bohem, transparan… Her kesim ve tarzda güpürlü gelinlikleri bu yazıda bulabilirsin!

güpürlü gelinlik modelleri

İplikten veya ipekten olan, geniş ilmeklerden oluşan bir tür dantel çeşidi olan güpürler, özellikle romantik ve iddialı gelinliklerin zarif detaylarını oluşturuyor. Genellikle dekolteleri kapamak ve sade gelinliklere hareket katmak için kullanılan güpürlerle hazırlanan gelinlik modellerini incelemek için okumaya devam et!

Straplez Yaka Fransız Güpürü Gelinlik

Güpürlü gelinlik modelleri, özellikle romantik tasarımlı modellerden hoşlanan gelin adaylarının tercihi oluyor. Gelinliğinin üzerindeki güpürler sayesinde hem gelinliğine farklılık katarsın hem de vücut hatlarını dengelemek için illüzyonlar yaratabilirsin. Straplez yaka bu gelinlikte olduğu gibi, küçük göğüslü gelin adayları, üst kısmı güpür gelinlik modelleri ile göğüslerinin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsin.

Fransız Güpürü Gelinlik

Vücut hatlarına göre gelinlik seçimine dair önerilerimizi şu yazımızda bulabilirsin: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Balık Kesim Güpür Gelinlik Modeli

Tamamı güpürlü gelinlik modelleri, seni olduğundan daha kilolu gösterir. Bu nedenle, bu tarz gelinlikleri özellikle orantılı vücut hatlarına sahip, kilo sorunu yaşamayan kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz. Bu orantılı hatlara sahipken önerimiz tabii, modelde olduğu gibi balık tasarımlı güpür gelinlikler olacaktır.

Güpür Gelinlik Modeli

Sen de balık kesimli gelinliklerle ilgileniyorsan şu yazımıza bakabilirsin: Balık Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey?

Derin V Yakalı Güpür Gelinlik Modeli

Elma vücut tipine sahipsen bu tasarımı tercih edebilirsin. Çünkü gelinliğin V dekoltesi ile göğüslerini olduğundan küçük gösterebilir, yarım balık etek kısmı ile de ince alt vücudunu ön plana çıkarabilirsin.

Güpür Gelinlik Modeli

Gelinliğinin yaka tipini nasıl seçmen gerektiğini biliyor musun? Şu yazımız sana yardımcı olabilir: Gelinliğinin Yaka Tipini Nasıl Seçmelisin?

Düşük Omuzlu Güpür Gelinlik

Omuzlarını olduğundan daha geniş göstermek isteyen gelin adaylarının tercihi, düşük omuzlu tasarımlar oluyor. Özellikle üst vücudunu daha geniş göstermek istiyorsan, göğüs bölgesinde güpürlü fırfır detayları olan bu tasarımı tercih edebilirsin.

Güpür Gelinlik

Birbirinden şık düşük omuzlu gelinlikler için şurayı ziyaret edebilirsin: Düşük Omuz Gelinlik Modelleri

Üstü Güpürlü Gelinlik Modeli

İşte armut vücut tipine uygun bir güpürlü gelinlik modeli. Az kabarık bu gelinliğin A etek kesimi, geniş basenlerini kamufle edebilir, güpürlü gövde ve kol tasarımı üst bölgeni olduğundan daha kalın göstereceği için dengeli bir görünüm yakalayabilirsin.

Güpürlü Gelinlik Modeli

Sen de A kesimli gelinliklerle ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımıza göz atabilirsin: A Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Tamamı Güpür Gelinlik Modeli

İddialı gelin adaylarının tercihi balık kesimli tasarımlar oluyor. Tamamı Fransız güpürü gelinlik modelleri de cesur gelinler için uygun seçenekler olarak dikkat çekiyor. Tarihi mekan ya da otel gibi alanlarda yapılacak düğünler için uygun olan bu tasarımlar ile ince ve uzun bir silüete sahip olmak için platformlu gelin ayakkabılarını tercih edebilirsin.

Güpür Gelinlik Modeli

Mekana uygun gelinlik seçimiyle ilgili tüyolara ihtiyacın varsa şu yazımız sana fikir verebilir: Düğün Mekanına Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

A Kesim Fransız Güpür Gelinlik

Kendinden desenli Fransız güpür olarak bilinen gelinlik güpürleri, özellikle kabarık gelinliklerin ihtişamıyla uyum sağlıyor. Sen de tarihi mekan ya da otel gibi alanlarda düğün yapacaksan kısa pelerinli, güpürlü bu A kesim gelinlik gibi iddialı tasarımları tercih edebilirsin.

Fransız Güpür Gelinlik

Sen de seçimini gösterişli gelinliklerden yana yapacaksan şu yazımızdan ilham alabilirsin: Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Yırtmaçlı Fransız Güpürlü Gelinlik

Elma vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimiz yırtmaçlı gelinliklerin, güpürlü alternatifleri de özellikle dünyaca ünlü markaların en yeni gelinlik koleksiyonları arasında yer alıyor. Sen de elma vücut tipine sahipsen Oscar De la Renta imzalı bu tasarımı tercih edebilirsin. Kollarındaki fazlalıkları gelinliğin güpürlü kolları ile kamufle edebilir, büyük göğüslerini, gelinliğin V dekoltesi ile kamufle edebilirsin. Bu zarif tasarımın yırtmaçlı etek kısmı ile tüm dikkatleri ince bacaklarına çekebilir, dengeli bir görünüm yaratabilirsin.

Fransız Güpürlü Gelinlik

Sen de elma vücut tipine sahipsen şu yazımız gelinlik seçiminde sana yardımcı olabilir: Elma Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

İllüzyon Yaka Güpürlü Gelinlik Modeli

Gelinlik güpür modelleri, sade tasarımlara hareket katıyor. İllüzyon yakalı, yırtmaçlı bu tasarım, hem zarif bir görünüm yakalaman hem de rahat hareket etmen için uygun bir seçim olabilir. Üstelik elbiseyi andıran bu rahat ve şık tasarımı ister kır ya da sahil düğününde ister save the date çekimlerinde kullanabilirsin.

Güpürlü Gelinlik Modeli

Save the date çekimleri ya da evden çıkış merasiminde kullanabileceğin beyaz güpür elbiseleri de incelemek istersen şurayı ziyaret edebilirsin: Beyaz Güpür Elbise Modelleri

Askılı Güpür Gelinlik Modeli

Yaz düğünleri için tercih edebileceğin güpürlü gelinlik modelleri de bulunuyor. Özellikle romantik tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının kır düğünlerinde giyebileceği bu tasarımı, kalın topuklu platform ayakkabılarla kombinlersen hem rahat yürüyebilir hem de ince ve uzun bir silüet yaratabilirsin.

Güpürlü Gelinlik Modeli

Kır düğünü yapacak çiftler için stil önerilerimin yer aldığı şu yazımız da ilgini çekebilir: Kır Düğünleri İçin 7 Stil Önerisi

Balık Kesim Güpürlü Gelinlik Modeli

Kum saati vücut tipine sahipsen balık kesimli güpürlü gelinlikler senin için uygun seçim olabilir. İnce askılı bu model ile uzun saçlarını atkuyruğu yaptırabilir, eğer saçların kısa ya da orta uzunluktaysa serbest bırakabilirsin.

Güpürlü Gelinlik Modeli

Gelin saçı modeline karar vermeden önce şu yazımıza da göz atmanı öneriyoruz: Gelinlik Modeline Uygun Gelin Saçı Önerileri

Gövdesi Güpür Gelinlik Modeli

Sade tasarımlı gelinlik arayan gelin adayları bu modele bayılacak! Yalnızca gövde kısmında güpürlerin kullanıldığı bu tasarım, sade etek kısmı ile oldukça zarif bir görünüme sahip olmanı sağlayacak! Bu gelinliği nikah elbisesi olarak tercih edebileceğini de söylemeden geçmeyelim.

Güpür Gelinlik Modeli

Nikah için gelinlik bakıyorsan şu galerimizdeki modellerden de ilham alabilirsin: En Güzel Dantelli Nikah Elbisesi Modelleri

A Kesimli Güpür Gelinlik Modeli

İllüzyon yakalı, güpür gelinlik modeli, en yeni gelinlik trendleri arasında yer alan “dövme etkisi”ni yaratmak için ideal. A kesimli etek kısmı ve hareketli gövdesi ile hareketli bir tasarıma sahip olan bu gelinlik ile sade topuz gelin saçı yaptırabilirsin.

Güpürlü Gelinlik Modeli

Gövdesi ve Kolları Güpürlü Gelinlik

Gövdesi ve kolları güpürlü gelinlikler, salaş, düz kesim tasarımlarıyla özellikle bohem tarzda gelin adayları için idea. Gelinliğinin üst kısmındaki detaylar ile karmaşık bir görünüm yaratmaması için örgülü topuz gelin saçı modellerinden yaptırabilirsin.

Kolları Güpürlü Gelinlik

Sen de bohem tarzda gelinliklerle ilgileniyorsan şu yazımıza göz atabilirsin: Özgür Ruhlu Gelinlerin Tercihi: Bohem Gelinlik

Güpür Gelinlik Modeli

Düğününde elbiseyi andıran gelinliklerden tercih etmek istiyorsan, tamamı güpürlü, askılı bu gelinliği tercih edebilirsin. Düğünün yanı sıra bu gelinliği nikah sonrası yemeği ya da after parti elbisesi olarak da tercih edebilirsin.

Güpür Gelinlik Modeli

Birbirinden şık elbise gelinlikler için şu galerimize bakabilirsin: En Şık Elbise Gelinlik Modelleri

Transparan Güpür Gelinlik Modeli

Gelinliğinde seksi detaylar arayan gelin adaylarının tercihi transparan gelinlik modelleri oluyor. Son yıllarda tamamı güpürlü gelinlik modelleri, transparan tasarımlar arasında öne çıkıyor. İddialı gelin adaylarının ilgisini çekecek, balık kesimli, tamamı tül ve güpürden oluşan bu model ile dekolteye ihtiyaç duymayacaksın!

güpür gelinlik modeli

Sen de transparan gelinliklerle ilgileniyorsan burada ilgini çekecek modelleri bulabilirsin: En Şık Transparan Gelinlik Modelleri

Düz Kesim Güpür Gelinlik Modeli

Güpürlü düz kesim gelinlikleri özellikle ilkbahar ya da yaz aylarında yapılacak kır ve sahil düğünlerine çok yakıştırıyoruz. Bisiklet yakalı bu tasarım ile saçlarını zarif bir ense topuzu yaptırabilir, kır düğünü yapacaksan çiçekli gelin taçları, sahil düğünü yapacaksan da deniz yıldızlarından yapılan taçları kullanabilirsin.

Güpür Gelinlik Modeli

Sen de bir yaz gelinliysen şu yazımız ilgini çekebilir: Yaz Gelinleri İçin Stil Rehberi

Uzun Kollu Güpürlü Gelinlik Modeli

Sonbahar aylarında yapacağın bohem tarzda bir düğün için sana çok şık bir önerimiz var. Güpürlü, katlı etekli bu gelinliği, sonbaharın renklerini barındıran bir gelin çiçeği ve gelin tacı ile kombinlereyerek giymeye ne dersin? Hareketli tasarıma sahip bu gelinlik ile başka bir aksesuara ihtiyaç duymayacaksın!

Güpürlü Gelinlik Modeli

Şurası da ilgini çekebilir: En Şık Dantelli Gelinlik Modelleri

Yakası Kapalı Güpürlü Gelinlik Modeli

Tamamı güpürlü, kolsuz, bisiklet yakalı bu gelinliği özellikle geniş omuzlara sahip atletik vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz. Gelinliğin dar üst kısmı, geniş omuzlarını saracak, az kabarık A etek kesimi üçgen bir görünüm yaratarak vücut tipini kum saati görünümüne yaklaştıracak bir illüzyon yaratacak!

Güpürlü Gelinlik Modeli

Birbirinden şık güpürlü gelinlik modellerini senin için sıraladık. Sen de güpürlü gelinlik satın almak istiyorsan şehrindeki gelinlik firmalarının modellerini inceleyebilirsin. İlgini çeken modeller için firmalarla iletişime geçip fiyat teklifi alabileceğini de unutma!

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap