Kışın Evlenecekler İçin 8 Farklı Kış Düğünü Konsepti

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:34 dakika

11.02.2021

“Kışın düğün olmaz” diyenleri şaşırtmak istiyor, düğün organizasyon fikirleri arasından kış düğünleri için en uygun olanını arıyorsan doğru yerdesin! Senin için önerdiğimiz kış düğün konseptlerinden birini seçip, düğün dekorasyonundan pastana, davetiyenden gelin-damat aksesuarlarına kadar, organizasyonun her detayında temana uygun seçimler yapabilirsin. Önerilerimiz neler mi? Haydi, bakalım!

canlı mercan düğün konsepti

1-Göz Alıcı Detaylar: Sedef Çiçeği Tohumu Konseptli Kış Düğünü

Beyazın hakim olduğu kış mevsiminde yapılacak bir düğüne uyum sağlayacak farklı ve şık bir konsept fikri arıyorsan sana önerimiz sedef çiçeği tohumu! "Sadakati" simgeleyen sedef çiçeğinin, zar gibi, şeffaf ve büyüleyici görünümü düğününe zarafet ve şıklık katacak! İster saç aksesuarında ister gelin buketinde sedef çiçeği tohumuna yer verebilirsin. Yalnızca gelin aksesuarlarında değil düğün dekorasyonunda bu zarif çiçeğe yer verebilirsin. Düğün pastanı ve karşılama panonu bu şekilde hareketlendirebilirsin.

canlı mercan

canlı mercan düğün konsepti

2-Dışarıdaki Soğuğa İnat: Cozy Kış Düğünü

İngilizce bir kelime olan cozy’nin, Türkçe’de tam karşılığı yok. Ama Instagram’da mutlaka denk geldiğini düşünerek şöyle anlatabiliriz: Soğuk havanın tadını sıcacık evinde, kahve, kitap ve battaniye üçlemesiyle çıkarma ortamı vardır ya, işte o ortamı düğününe taşıyabilirsin.

Mesela; davetlilerinin sıcacık kahvelerini içerken seni hatırlaması için küçük kahve fincanlarını hediyelik olarak verebilirsin. Düğün mekanında koltuklu, yastıklı oturma alanları yaratabilir, sandalye süslemelerini tüllerle değil, battaniyelerle yapabilirsin.

Özellikle kış bahçesinde yapılan düğünlere çok yakıştırdığımız bu konseptin hakim olduğu bir düğünde, yerlere serilen kilimlerin çok hoş görüneceğini de söylemeden geçmeyelim.

cozy düğün konsepti

Düğün mekanına henüz karar veremediysen seçiminde sana yardımcı olabilecek şöyle bir yazımız var: Kış Düğünlerinde Düğün Mekanı Nasıl Seçilir?

3-İçi Dışı Bir Çiftlere: Şeffaf Konseptli Kış Düğünü

Düğününde sadeliğin hakim olmasını istiyorsan senin için, sadelikte son nokta olan bir konsept önerimiz var: Şeffaf! Özellikle kış bahçesi düğünlerine çok yakışıyor! Şeffaf suplalar ve tabaklar, cam mumluklar ile karşılama tabelaları, kristal vazolar, transparan balonlar, düğününün şık ve zarif detaylarını oluşturabilir. Tüm bunlara biraz da ışıltı katmak istersen 2019 düğün dekorasyon trendlerinde öne çıkan gold ve bakır detayları bulunan şeffaf tasarımları tercih edebilirsin.

şeffaf kış düğünü konsepti

En yeni düğün dekorasyon trendlerini incelemek istersen şu yazımıza bakabilirsin: 2019 Düğünlerinde En Çok Karşımıza Çıkacak Dekorasyon Trendleri ve Düğün Konseptleri

4-Onsuz Kış Düğünü Düşünülemez: Kozalak

Kış süslemeleri deyince akla ilk o geliyor, kış düğünü yapanlar ondan vazgeçmiyor: Kozalaklar, düğünlere de çok yakışıyor! Kozalak temalı bir düğün organizasyonu için düğün pastanı kozalaklı modellerden seçebilir, bunlara gelin buketinde de yer verebilirsin. Gelin ve damat uyumunu sağlamak için damadın yaka çiçeğinde de çam kozalağı kullanmak şık bir tercih olabilir.

kozalak kış düğünü konsepti

Gelinliğini henüz seçmediysen şu galerimizdeki modeller sana ilham verebilir: Kışlık Gelinlik Modelleri

5-Odun Deyip Geçme: Rustik Temalı Kış Düğünü

Köye ait, kırsal anlamını taşıyan rustik kelimesi odunun ham halinin kullanıldığı dekorasyon tarzını ifade ediyor. Bu stili, kış düğünü konseptine uyarlayınca karşımıza rustik temalı düğünler çıkıyor. Bu tarz düğünlerde odunlar bazen supla oluyor, bazen düğün pastasını taşırken, masa süslemelerinde de sıkça kullanılıyor.

rustik temalı düğün

Tabii bu düğünlerde kullanılacak malzemeler yalnızca odundan ibaret değil. Kuru ağaç dalları, hasır kumaşlar, kese kağıtları, çuvallar, saman balyaları, minderler, danteller, mumlar da dekorasyonun başrolündeki odunlara eşlik ederek zarif bir görüntü oluşturacaktır.

Rustik düğünler hakkında daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımıza göz atabilirsin: Modern Zamanın Köy Düğünü: Rustik Düğünler

6- Kokina: Nam-ı Diğer Yılbaşı Çiçeği

Adını 100 kişiden kaçı bilir, o tartışılır ancak kendisini bildiğinden eminim. Çünkü her kış yılbaşı temalı dekorasyonlarda karşımıza çıkıyor. Kış temalı fotoğrafların da renkli detayları oluyor. Peki kokinalar neden düğününü de süslemesin?

Düğün pastanda kozalaklarla birlikte yer verebileceğin, damat yaka çiçeği ve gelin buketinde de kullanabileceğin kokinaları mumlara sararak düğün mekanının istediğin köşesine yerleştirebilirsin.

yeni yıl temalı düğün

Düğün teman için farklı önerilere göz atmak istersen de şu yazımıza bakabilirsin: Yoksa Siz Hala Düğün Temanızı Seçmediniz mi?

7-Wedding Is Coming! Game of Thrones Temalı Kış Düğünü

Tüm bunlara alternatif, farklı kış düğünü nasıl olur diyorsan ve ilginç kış düğünü konsepti arıyorsan, dizi ve filmlerden ilham alabilirsin. Kış deyince de bizim aklımıza hemen Game of Thrones teması geliyor! Kışyarı’nın Stark hanesinin kurtlarını davetiyende, Khaleesi’nin ejderha yumurtalarını masa süslemende, Yedi Krallık’ın sembollerini ve Demir Taht’ı düğün pastanda kullanabilirsin.

game of thrones temalı düğün

Düğün dekorasyonunda kullanabileceğin alternatif fikirlere göz atmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: Düğün Dekorasyonu İçin 5 Parlak Fikir

8-Ringo Ringo Fıçılar

Kış düğünü mekanlarına süsleme olarak bu koca koca şarap fıçılarının çok yakıştığını söylemiş miydik? Eğer düğün organizasyonunda bir ön kokteyl varsa, kokteyl ve alternatif servis masası olarak bu fıçıları kullanabilirsin. Ayrıca üzerine düğün pastası, düğün konuk defteri ya da nikah hediyeliklerini yerleştirebileceğin şık bir stand olarak da fıçılar işlevsel olacaktır.

fıçı temalı kış düğünü

Senin için derlediğimiz kış düğünü fikirleri bu şekilde. Seçtiğin konsepti uygulayacak profesyonel bir ekip arıyorsan da şehrindeki düğün organizasyon firmalarını inceleyebilirsin!

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

2 Yorum

Şevval Sendir

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Seda hanım'a katılıyorum kozalaklar da cok güzel duruyor ayrıca. Zaten kış mevsiminde kozalaktan cok ne var ki :))


Seda Pek

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Fıçılar ve odun fikri cok güzel gözüküyor :**