2019 Düğünlerinde En Çok Karşımıza Çıkacak Dekorasyon Trendleri ve Düğün Konseptleri

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:51 dakika

16.12.2021

Düğün dekorasyonunun nasıl olacağına henüz karar vermediysen en yeni trendlerden esinlenmeye ne dersin? 2019 düğün dekorasyon trendlerini senin için derledik!

2019 düğün trendlerinde ön planda olan sadelik, düğün dekorasyon trendlerinde de kendini gösteriyor. Bu yılın düğünlerinde sade dekorasyon öğeleri ışıltılı detaylarla hareketlenecek. Neon ışıklar göz alacak, metalik ve gold tasarımlarla birlikte bakır tonları da düğün dekorasyonunda sıkça kullanacak.

2018’in geometrik dekorasyon öğeleri gelin-damat fonlarında karşımıza çıkacak. Lazer kesim isimlikler, şeffaf tasarımlar düğün dekorasyonunun zarif detaylarını oluşturacak! En yeni düğün dekorasyon trendlerine yakından bakmak ister misin? Haydi, başlayalım!

1-2019’un Rengi: Canlı Mercan!

Pantone Renk Enstitüsü, 2019’un rengini "canlı mercan” olarak açıkladı. İyimserlik ve mutluluk arayışını temsil eden rengi bu yıl birçok alanda sıkça göreceğiz. Tabii düğünlerde de… Peki canlı mercan rengini düğün dekorasyonunda nasıl kullanırım dersen tema rengi olarak seçebileceğini söyleyelim.

Masa çiçeğinden sandalye süslemelerine, nedime elbiselerinden davetiyene, düğün pastandan damat yaka çiçeğine kadar bu renkte malzemeler seçebilirsin. Tek başına bu rengi kullanabileceğin gibi, gri, turkuaz, krem, turuncu gibi renklerle de kombinleyebilirsin. Çok da şık bir düğüne ev sahipliği yapmış olursun böylece. Bizden söylemesi!

canlı mercan

2-Geometrik Tasarımlar Arka Fonlara Sıçrıyor

2018 düğün trendlerinin geneline hakim olan geometrik tasarımlar, 2019 düğünlerinde arka fonlarda ve gelin taklarında görülecek. Özellikle açık hava düğünlerine çok yakışan geometrik arka fonlar, çiçeklerle süslendiğinde çok hoş görünüyor. Bohem tarzda düğün yapacak çiftler ise geometrik fonları pampaslarla süsleyebilir.

düğün dekorasyonu geometrik

Sen de bohem düğünler için birbirinden şık fon modellerine göz atmak istersen şu galerimizi inceleyebilirsin: Bohem Düğünler İçin Makrome Arka Fon Modelleri

3-Altın ve Gümüş Yerini Bakıra Bırakıyor

Geçtiğimiz yıllarda düğün dekorasyonunda sıkça kullanılan altın ve gümüş tonlar kullanılmaya devam ediyor ancak yerini yavaş yavaş bakıra bırakıyor. Masa süsleri, suplalar hatta sandalyelere kadar düğün mekanının pek çok farklı yerinde bakır tonlar kullanabilir, şık bir düğün dekorasyonuna imza atabilirsin.

2019 düğün dekorasyonu

En son düğün trendlerini organizasyon firmalarına sorduk: Uzmanlardan Son Yıllarda Öne Çıkan 10 Düğün Süsleme Önerisi

4-Şeffaf Tasarımlar Canlanıyor

2019 düğünlerinde sade tasarımlar ufak dokunuşlarla ışıltı kazanıyor. Başta 2019 gelinlik trendleri olmak üzere yılın dekorasyon trendlerinde hakim olan sadelik, şeffaf tasarımlarla son noktasına ulaşıyor. Ancak tek başına değil, şeffaf dekorasyon öğeleri gold ve bakır gibi renklerle birlikte kullanılarak canlanıyor!

düğün dekorasyon modası

Bu yıl çiçeklere de ışıltı geliyor! Çiçekli süslemeler de metalik, altın ve bakır gibi renklerle kombinleniyor ya da cam, kristal gibi maddelerden yapılan vazolar ve süslemelerle birlikte kullanılarak kontrast yaratılıyor.

düğün dekorasyon trendleri

5-Siyahın Asaleti Düğünlere Şıklık Katıyor

Düğün temanı istediğin tarz ve renkte seçebilirsin ancak dekorasyon malzemelerine siyah renkte tasarımları da katarak asil bir görünüm yaratmaya ne dersin? 2019 düğünlerinde tabaklardan bardaklara, masa örtülerinden mumlara, siyah renkte modeller sıkça karşımıza çıkacak!

düğün süslemeleri

Düğün temanı henüz seçmediysen şu yazımız sana yardımcı olabilir: Yoksa Siz Hala Düğün Temanızı Seçmediniz mi?

6-Masa Süslemelerine Soft Dokunuş: Kadife

Düğün masa süslemeni kadife örtülerle yaparak şık ve alışılmışın dışında bir görünüm yaratmak istemez misin? O halde 2019’un kadife masa örtüsü trendi tam senlik!

Özellikle sonbahar ve kış düğünlerine daha çok yakıştırdığımız bu örtüleri düğün temanın renklerine uygun olacak tonlarda seçebilirsin. Gelin-damat ve davetlilerin masaları, hediyelik köşesi gibi, üstüne yerleştirdiğin malzemeleri ön plana çıkaracak kadife örtüleri kullanabilirsin. Seçtiğin örtünün üzerine, seçtiğin renkle kontrast oluşturacak çiçekler ya da saten runnerlar yerleştirebilirsin.

düğün masa süslemesi

7-Lazer Kesim İsimlikler Davetlilere Özel Hissettiriyor

Davetliler için masalara yerleştirilen isimlikler ağırlıklı olarak 2019’da lazer kesimli modellerden seçilecek. Geçtiğimiz yıllarda etiket, nakış gibi seçeneklerle karşımıza çıkan isimlikler 2019’da ahşap ya da pleksiden yapılan lazer kesim tasarımlarla farklı bir görüntü yaratacak.

lazer kesim isimlik

8-Kraliyet Düğünü Esintisi: Monogram

2019’un en trend düğün davetiyeleri arasında da karşımıza çıkan monogramlar, düğün dekorasyon trendlerinde de kendini gösteriyor. Gelin ve damadın isim ya da soyadlarının baş harflerinden oluşan monogramlar peçetelere işleniyor. Sen de monogramlı tasarımları düğün dekorasyonunda kullanarak, davetlilerinin kendilerini bir kraliyet düğünündeymiş gibi hissetmelerini sağlayabilirsin.

monogram peçete

2019’un en yeni düğün davetiyelerini incelemek istersen şu galerimize bakabilirsin: En Trend Düğün Davetiye Modelleri 2019

9-Teknolojik Düğünler Şaşırtacak

Düğününde davetlilerini şaşırtmaya ne dersin? Led tabelalar ve video mapping uygulamaları, düğünlere renk katacak!

Video Mapping

Düğününde farklılık mı yaratmak istiyorsun? Video-mapping uygulamasını deneyebilirsin. Peki nedir bu video-mapping dersen bir uygulama aracılığı ile projeksiyon cihazından ilgili alan yüzeyine belli resim, fotoğraf ya da video görselinin yansıtılmasına denildiğini söyleyelim. Bu uygulamanın yurtdışında örneklerini görmek mümkün, Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlıyor ve düğünlerde de yer buluyor.

video mapping

Peki ben düğünümde video-mapping uygulamasını nasıl kullanırım dersen şehrindeki ışık, ses ve düzenleme firmalarıyla iletişime geçebilirsin. İstediğin tema, desen ya da görsel ile düğün mekanının tavanını, duvarları düğün pastanı ve masaları süsleyebilirsin.

Led Tabelalar

Düğününde daha minimal ışıklandırmalar isteyen gelin adayları için 2019 trendleri arasında led tabelalar da yer alıyor. İster neon ışıklarla yazılmış cümleler duvarlarını kaplasın ister florasanlı tabelalar davetlilerini karşılasın. Seçim senin!

led tabela

Bu trendler arasından beğendiklerin varsa malzemelerin temini ve istediğin düğün dekorasyonunun hazırlanması gibi konularda şehrindeki düğün organizasyon firmalarından profesyonel destek alabileceğini de hatırlatalım.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum