Düğün Dekorasyonu için 5 Parlak Fikir

Yapacağınız düğün için değişik fikirler hayal ediyor ama bunun çok maliyetli olacağından korkup vazgeçiyorsanız, bize kulak verin! Masalsı düğün organizasyonları artık hayal değil, üstelik çok masraflı da değil. Tek ihtiyacınız yaratıcı fikirler, ufak detaylar ve biraz kişiselleştirme, hepsi bu!

Tema Seçin

Yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi? Klişe düğün süslemelerini bir kenara bırakın. Şimdiki düğün temaları rengarenk ve size özel. İsterseniz sadece renkleri kullanarak bir tema yaratın, isterseniz sevdiğiniz bir karakter veya filmden esinlenin. Yani düğününüzü kişiselleştirip sadece size özel kılın. Tek yapmanız gereken hayal kurmak.

renkli_tema - Düğün masa süslemeleri için rengarenk örnekler

Eğlenceli ve İşlevsel Köşeler

Düğün şeker büfesi, dilek ve anı köşesi, fotoğraf çektirme köşesi gibi hem işlevsel hem eğlenceli köşeler oluşturabilirsiniz. Rengarenk şekerler, pastalar ve hatta çikolata şelalesinden oluşturacağınız bir büfe tüm davetlileriniz için unutulmaz olacak. Bir masaya dilek ağacı ve kağıtlar, diğerineyse güzel bir anı defteri koyarak konuklarınızın güzel dileklerini alabilirsiniz. Hangi noktaya hangi masayı kuracağınız konusunda ise organizatörünüzün fikrini almanızda fayda var.

Nikah Şekerleri Bildiğiniz Gibi Değil

Yeni trend nikah şekeri yerine düğün gününe ve mekanına uygun orijinal düğün hediyeleri seçmek. En kalıcı beş nikah şekeri fikrinden biri hem temanıza uygun hem de muhteşem anı hediyeleri olmaya aday. Plaj düğünü yapacaksanız nikah şekeri yerine konuklarınıza sandaletler verebilir, ya da USB hediye ederek her kullandıklarında sizi hatırlamalarını sağlayabilirsiniz. Maliyeti düşürmek için ürünlerin tedariğinde -yine- organizasyon firmanızın birlikte çalıştığı hizmet ve ürün sağlayıcıları tercih edin.

Düğün Organizasyon İndirimleri

gorulmemis_nikah_sekerleri - Klasik nikah şekerleri yerine kullanabileceğiniz düğün hediyelikleri

Doğaya Duyarlı Çiftler

Doğa bilincine sahip, duyarlı çiftler düğünlerinde de bu anlayışı uygulayarak mükemmel bir örnek oluşturuyorlar. Geri dönüşümlü veya elektronik davetiyeler, kesme yerine saksı çiçekleriyle süslemeler, nikâh şekeri yerine alternatif olarak verilen fidanlar duyarlı çiftlerin uygulamalarından sadece bazıları. Siz de doğaya yaptığımız müthiş tahribattan rahatsızsanız yeşil bir düğün organize ederek herkese örnek olabilirsiniz.

doga_dostu_dugun - Düğün organizasyonda kullanabileceğiniz doğaya duyarlı süslemeler

Sürpriz İlk Dans

Herkesin nefeslerini tutup sizi izlediği ilk dansınızı çılgın düğün dansları koreografilerinden seçmeye ne dersiniz? Valsle başlayan düğün dansınız aniden çılgın bir rock'nroll'a dönüşse mesela... Herkes panikle müzikte bir sorun olduğunu düşünürken siz eşinizle figürlerinizi sergilemeye başlasanız... Eğlenceli düğün dansı videolarını izleyerek kendi dansınız için fikir edinebilirsiniz.

Uzmanlar Bunun için Var

Bunlar düğününüzü eşsiz kılmaya yarayacak ipuçlarından sadece birkaçı. İnanın çift olarak sizi çok daha iyi yansıtan yüzlerce fikri bulmanız işten bile değil. Düğün organizasyon firmaları sahip oldukları deneyim ve çözüm ortaklıklarıyla tüm fikirlerinizi gerçeğe dönüştürebilir. Hatta işinizi biraz daha kolaylaştırarak Düğün.com’un sizler için hazırladığı Organizasyon Firmanızı Kolayca Bulun makalesine göz atmayı unutmayın!

Şehrindeki 205 Düğün Organizasyon Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

SY Serpil Yüksel

Eğlenceli köşeler dikkatleri düğün üzerinden çekmesine sebep olur mu acaba :)

Ç Çiçek

dans fikri mantıklıymış aslında. rock'n roll.. :D

HO Hasan Ozkan

Daha yaratici fikirler yokmu