Düğün Dekorasyonu İçin 5 Parlak Fikir

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:01 dakika

05.08.2020

Masalsı ve tam da istediğin gibi bir düğün hayal değil. Maliyetli olacağı endişesiyle vazgeçtiğin tüm fikirleri hayata geçirmenin kolay yolları var. Tüm ihtiyacın yaratıcı fikirler, ufak detaylar ve biraz kişiselleştirme, hepsi bu!

düğün dekorasyon fikirleri

Düğünden sonra da konuşulacak, yeni evlenecek çiftlere de ilham verecek bir düğün organizasyonu yapmak imkansız değil. Öyle yüksek bütçeler de gerektirmiyor.

“Düğünüm sıradan olmasın” diyorsan yaratıcı ve pratik düğün dekorasyon fikirleri ile büyüleyici bir düğün organizasyonu gerçekleştirebilmen için sana 5 maddelik öneri listesi hazırladık. Sen de bu listeden ilham alarak düğünün için eğlenceli köşeler oluşturabilir, göz alıcı süslemeler kullanabilirsin.

Düğün süslemeleri için fikirler araştırıp beğendiğin fikirleri uygulamaya koymak için profesyonel bir organizasyon firmasına ihtiyacın olacak. Henüz bir düğün organizasyon firmasıyla anlaşmadıysan ve düğün organizasyon fiyatları araştırması yapıyorsan ipuçları için göz atabileceğin yazımızı şuraya bırakalım: Düğün Organizasyonu Şakaya Gelmez İşin Uzmanını Nasıl Bulacaksın?

düğün dekorasyonu i̇çin 5 parlak fikir

1-Gösterişli Düğün Masa Süsleri

Gösterişli düğün masası süsleme fikirleri düğününü daha şık hale getirecek. Düğün hazırlık sürecinde temanı seçtiysen masa süslemelerini de temana uygun yapabilirsin. Örneğin kış düğün teması seçtiysen beyazlarla kaplı görkemli bir ağacı düğün masa çiçeği olarak kullanabilirsin. Bahar temalı bir düğün yapacaksan limonlu düğün masa süsleri uygun düğün masa süsleme aksesuarları olabilir.

Düğün masa süsleme malzemeleri olarak çiçekli ya da fotoğraflardan oluşan kolajlı runnerları kullanabilirsin.

düğün dekorasyonu i̇çin 5 parlak fikir düğün dekorasyonu i̇çin 5 parlak fikir

Düğün organizasyon fikirleri hakkında şık ipuçları ve düğün masa süslemesi hakkında sana ilham vermesi için şu yazımıza göz atabilirsin: Düğün Masası Süslemesi Nasıl Yapılır?

2-Dekoratif Düğün Oturma Planı

Düğün oturma düzeni şablonu hazırladın mı? Düğün oturma planı misafirlerinizin düğün mekanında nerede oturduklarını bilmelerini sağlar. Düğün alanının girişinde rahat görünebilecek bir yere, temana uygun düğün süsleri ile süslenmiş dekoratif bir oturma planı şeması yerleştirtirsen konuklar mekanda oturacağı yeri görebilir. Böylece yönlendirme için bir görevli ayarlamana da gerek kalmaz ve oluşabilecek karmaşanın önüne geçebilirsin.

düğün dekorasyonu i̇çin 5 parlak fikir

Düğünün için “Oturma planı nasıl yapılır” diye araştırıyorsan sana yardımcı olması için şu yazımıza da bakabilirsin: Düğünde Oturma Planı Nasıl Yapılır?

3-Göz Alıcı Tavan Süslemeleri

Düğün salonu dekorları arasında tavan süslemeleri de düğünlere gösterişli bir hava katıyor. En yeni düğün dekorasyon trendleri arasında yer alan çiçek kaplı avizeler de git gide çeşitleniyor. Yaratıcı düğün salonu süsleme fikirleri arıyorsan düğün dekorasyon malzemeleri arasından tavandan sarkan dallar, kağıt süslemeler, asma makrome saksılar ve ampulleri kullanabilirsin.

düğün dekorasyonu i̇çin 5 parlak fikir düğün dekorasyonu i̇çin 5 parlak fikir

Son yıllarda çiçekli tavan sarkıtları gibi ışıklandırmalar düğünlerde sıkça kullanılıyor. Düğün aydınlatmalarına dair ilham verici fikirlere ihtiyacın varsa şu galerimize göz atabilirsin: Rüya Gibi: En Şık Düğün Işıklandırma ve Aydınlatma Örnekleri

4-Eğlenceli ve İşlevsel Köşeler

Düğün salonu dekorasyonu planlaması yaparken dilek ve anı köşesi gibi hem işlevsel hem eğlenceli köşeler oluşturabilirsin. Eski bir dolap, davetliler için nostaljik bir şeker köşesine dönüşebilir. Konukların, düğün “Jenga”sının her tuğlasını hatıra bırakmak için kullanabilir.

Düğün organizasyon malzemeleri arasında en eğlenceli olanlarından biri şüphesiz sıkıcı düğün fotoğraflarını geride bırakmak için kullanabileceğin photo-boothlar. Sen de photo-booth’lardan yararlanarak davetlilerinle eğlenceli fotoğraflar çektirebileceğin yaratıcı bir fotoğraf köşesi oluşturabilirsin.

düğün dekorasyonu i̇çin 5 parlak fikir düğün dekorasyonu i̇çin 5 parlak fikir

Düğün hediyelikleri ve nikah şekerlerini de ayrı bir masada sergileyebilirsin. Nikah şekerini hala seçmediysen sana ilham vermesi için şu yazımıza bakabilirsin: 15 Maddede Nikah Şekerini Seçiyoruz

düğün dekorasyonu i̇çin 5 parlak fikir

5-Çocuk Köşesi

Düğünlerin vazgeçilmezi ortalıkta koşturan, pastayı deviren, gelinliğinin kuyruğuna basan afacan çocukları bir köşeye almak istemez misin? Bir düğünün çocuklar için de eğlenceli olmasını sağlamak adına düğünde çocuk köşesi oluşturman hem onları hem ailelerini hem de seni mutlu edecek.

Oynayabilecekleri, resim yapabilecekleri, sevdikleri yiyecekleri atıştırabilecekleri sadece onlara özel bir alan yaratıp bu alandaki düğün masa ve sandalye süslemelerinin renklerini de çeşitlendirebilirsin. Ailelerinin de düğünün tadını çıkartabilmeleri için, çocuklarla ilgilenebilecek, onların dilinden anlayan birini görevlendirebilirsin.

düğün dekorasyonu i̇çin 5 parlak fikir düğün dekorasyonu i̇çin 5 parlak fikir

Senin için düğün organizasyon süslemelerini gerçekleştirecek, düğün organizasyon malzemelerini temin edecek bir profesyonel ekip desteği için, şehrindeki organizasyon firmalarının profillerini inceleyebilirsin. Firmalarla iletişime geçerek düğün organizasyon fiyatları hakkında bilgi ve teklif alabilirsin.

Düğünün için hem şık hem de pratik önerilerimizden bazıları bu şekilde. Düğün organizasyonda en yeni trendlerden de ilham alabilirsin. Bunun için şu yazımıza göz atabilirsin: En Yeni Düğün Dekorasyon Trendleri Arasında Neler Var?

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 Yorum

hasan ozkan

Düğün Tarihi: 21.12.2015


Daha yaratici fikirler yokmu


çiçek

Düğün Tarihi: 18.10.2014


dans fikri mantıklıymış aslında. rock'n roll.. :D


Serpil Yüksel

Düğün Tarihi: 18.10.2014


Eğlenceli köşeler dikkatleri düğün üzerinden çekmesine sebep olur mu acaba :)