Kış Düğünlerinde Düğün Mekanı Nasıl Seçilir?

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

7:31 dakika

24.11.2021

Kışın düğün yapmak bir başka güzel! Soğuk havaya inat, sıcacık bir düğün gerçekleştirmek hiç de zor değil. Yeter ki doğru düğün mekanını bulabilesin. İşte bu nedenle senin için bir araya getirdiğimiz düğün mekanlarını inceleyerek hayalini kurduğun kış düğününü gerçeğe çevirebilirsiniz. O zaman başlayalım!

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?

Müstakbel eşinle düşündünüz taşındınız ve kışın düğün yapmaya karar verdiniz. İlk başta "Soğuk havada düğün mü yapılır" tepkileriyle karşılaşabilirsiniz. Siz tamamen ne istediğinize odaklanın ve bunun sizin düğününüz olacağını unutmayın.

Öncelikle düğün mekanları yaz döneminde çok yoğun olduğu için kışın talep ettikleri fiyatlar neredeyse yarı yarıya düşüyor. Bu kış düğünü avantajlarından biri.

Hem davetlilerin tatile gitme ve düğüne gelememe gibi bir durumu söz konusu olmuyor. Yani anlayacağın, bunun gibi birçok avantajı var kış düğünü yapmanın.

Peki düğün mekanı seçerken karşına nasıl alternatifler çıkacak? Hangisi sana daha uygun? İşte bu konuları ele aldık:

Kış Düğünü Mekanlarından Hangisini Seçmelisin?

Nasıl bir düğün planlıyorsunuz? Şık ve resmi bir balo tipi düğün mü, sıcak ve samimi bir restoran düğünü mü yoksa manzaralı ve elit bir kokteyl tipi düğün mü?

Düğününüzü mevsim şartlarını göz önüne alarak kapalı bir mekanda yapmayı seçeceğiniz için opsiyonlarınız da yarıya iniyor. Bu nedenle seçim konusunda daha az sorun yaşayacak, daha kısa bir sürede içinize en çok sinen seçenekte karar kılacaksınız.

Düğün mekanı seçerken müstakbel eşinle birlikte dikkate almanız gereken bazı konular var. Öncelikle hangi mekanın sizin tarzınızı daha iyi yansıttığını keşfetmelisiniz.

Tabii bir diğer önemli konu da bütçeniz. Bir mekana düğün organizasyonu için ne kadar ödeme yapabileceğinizi önceden belirlemeli, ona göre hareket etmelisiniz.

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?

Tarihi Düğün Mekanları

Görkemli yapılar, derin tarihi dokusu ve klasik bir atmosfer arıyorsanız düğününüzü tarihi mekanlardan birinde yapabilirsiniz.

Yemekli bir düğün düşünüyorsanız Osmanlı ve Türk mutfağının seçkin örnekleriyle donatılmış bir düğün yemeği menüsü herkesin beğenisini toplayacaktır.

Üstelik bu tür menüler özellikle kış aylarında çok daha uygun seçeneklerdir. Yaz sıcağında çok ağır kaçacağı için Osmanlı mutfağından seçkiler sunan bir düğün menüsü, kışın tüm davetlilerin keyfini yerine getirecektir.

Tarihi dokular, genelde kişilerin içini ısıtır. Bir de kocaman pencereleri olan bir mekan tercih ettiyseniz, değmeyin keyfinize!

Tarihi düğün mekanı

Tarihi mekanlar ilgini çekerse bu yazı çok işine yarayacak: İstanbul Tarihi Düğün Mekanları | Kasır, Saray ve Yalıda Düğün Fiyatları


Eski Büyükdere İskelesi

Sarıyer'de yer alan Eski Büyükdere İskelesi, kış düğünleri için ideal bir mekan. Tarihi 1853 yılına dek uzanan mekanın açık ve kapalı alanı bulunuyor. Kapalı alanında 350 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Mekanı detaylı incelediğimiz yazıya da göz atmayı unutma: Eski Büyükdere İskelesi’nde Tekrar Aşık Olmaya Ne Dersiniz?

Eski Büyükdere İskelesi


Sait Halim Paşa Yalısı

19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en önemli örneklerinden birini göreceğiniz Sait Halim Paşa Yalısı, davetlilere müthiş bir Boğaz manzarası sunuyor. Mekanın 500-750 kişilik kapalı alan kapasitesi bulunuyor. Ayrıca düğün yapan çiftlere balayı süitinde konaklama hediyeleri de bulunuyor!

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?


İnceleme yazısını da buraya bırakalım: Boğaz’ın Güzeli Sait Halim Paşa Yalısı’nda Düğünler Bir Başka

Fuat Paşa Yalısı

Sarıyer'de yer alan Fuat Paşa Yalısı, 18. yüzyılın sonlarına doğru yapılmış. Mekandaki süslemelere çok özen gösteriliyor. Altın varaklı nikah masası, özel tasarım sandalyelerle birlikte nikah töreni alanını oluşturuyor. Fransız danteli örtülerle masa giydirmeleri yapılıyor, süsleme için masalarda kristal taşlı şamdan ve mumlar kullanıyorlar.

Yalıda 300-400 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Fuat Paşa Yalısı


Restoran Düğünleri

Samimi dostlarınız ve ailenizle birlikte keyifli bir gece geçirmek istiyorsanız aradığınız şey tam da bu! Dışarıda dondurucu bir soğuk varken, sıcacık bir ortamda, mumların sarı - sıcak bir hava kattığı restoranda unutulmaz bir gece geçirebilirsiniz. Aynı zamanda diğer düğün mekanlarına göre daha ekonomik fiyatlarıyla da tercih edilen restoranlar geniş yemek menüleriyle de göz dolduruyor.

Restoran düğünleri genelde çok fazla davetlinin katılmayacağı düğün organizasyonları için tercih edilir. Yani 100 - 200 kişilik düğünler için en ideal mekanlar arasındadır. Bu arada restoranda düğün yapacaksanız ve alkollü olacaksa sıcak şarap servisi yaptırmayı unutmayın. İşte o zaman tam anlamıyla bir kış düğünü olacak!

Restoran düğünü

Paella Davet

Sarıyer’de deniz kenarında yer alan Paella Davet, kışın düğün yapabileceğiniz en şık ve en manzaralı mekanlardan biri! Restoranda bulunan açılır kapanır tavan sistemi ve boydan boya camlar sayesinde kış düğünü yapmanıza rağmen müthiş bir manzaraya tanık oluyorsunuz. Paella’nın kapasitesi ise 300-400 kişilik.

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?

Paella Davet

Paella Davet

Firmayı İncele

Nossa Costa

Bakırköy’ün en popüler restoranlarından biri Nossa Costa! Restoran, davetlilerine müthiş bir deniz manzarası sunuyor. Kapalı alanında yaklaşık 750 kişi ağırlayabileceğiniz restoranın yemekleri de dillere destan! Dilediğiniz menüyü oluşturabileceğiniz mekanda düğününüzden önce menü tadımı da yapabiliyorsunuz.

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?

Nossa Costa

Nossa Costa

Firmayı İncele

Paysage

Kanlıca sahilinde yer alıyor Paysage! Restorandan mavi ve yeşil tonlarına hakim birçok manzara seyredebiliyorsunuz. Mekanda düğünler için 200 kişilik kapalı, 230 kişilik ise teras alan seçeneği sunuyorlar. Bu sayede de yılın her döneminde organizasyon yapılabilmesini sağlıyorlar.

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?

Paysage

Paysage

Firmayı İncele

Kulüpler ve Davet Alanları

Kulüp ve davet alanları, her mevsimde düğün yapmak için iyi bir alternatif. Lüks, şık ve stil sahibi bir düğün planlıyorsan kulüpler ve davet alanları tam da müstakbel eşinle sana göre. Geniş ve rahat düğün mekanı seçenekleriyle size konforlu bir düğün imkanı sunan kulüp ve davet alanları kalabalık ailelerin ilk tercihlerinden biri oluyor.

Kulüpler ve davet alanlarına baktığımızda özellikle İstanbul'dakilerin birçoğunun deniz manzaralı olduğunu görüyoruz. Yani kapalı alandayken bile manzaranın keyfini çıkarabilirsin. Ayrıca bu mekanlar after partilerin de büyük bir keyifle düzenlendiği yerlerin başında geliyor. Belki mekanın bahçesinde ateş başında küçük kutlamalar bile yaparsınız.

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?

Çok şık mekanlar derledik: Düğününüz İçin İdeal Kulüpler ve Davet Alanları

Grand Sahra Davet ve Balo Salonu

Sarıyer’de bulunan Grand Sahra Davet ve Balo Salonu’nda ihtişamlı bir düğün seni bekliyor. Göz alıcı dekorasyonuyla harika fon oluşturacak bir mekan, şehir manzaralı kapalı salona sahip.

Gold tonlarda sandalyeleri ve masalarıyla da dikkat çeken Grand Sahra Davet ve Balo Salonu'nun kapalı alan kapasitesi 300-400 kişi.

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?


Peri Payı by Broyt Otel

Kadıköy düğün mekanları arasında yer alan Peri Payı by Broyt Otel, şehir manzaralı kapalı bir alana sahip. Sade ve şık dekorasyonuyla dikkat çeken mekanda menü tadımı ve menüde değişiklik imkanı sunuluyor.

Kapalı alan kişi kapasitesi ise 100-200 kişi.

Peri Payı by Broyt Otel

Şahzen Balo & Davet

Çekmeköy’de yer alan Şahzen Balo & Davet, yaz-kış demeden çiftlerin yoğun ilgi gösterdiği bir düğün mekanı! 500 kişilik kapasitesi bulunan salonlarındaki LED ışıklandırmalar, yuvarlak masalar, napolyon sandalyeler, şamdanlar ve birbirinden güzel aksesuarlar; müthiş bir atmosferde “Evet” demenizi sağlıyor.

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?

Otel Düğünleri

Kış düğünlerinin en çok tercih edilen mekanlarından biri de kuşkusuz otellerdir. Hava şartları açısından hiçbir risk barındırmayan, mekana sığılmayacağı ile ilgili dert etmeyeceğin, konforlu hazırlık odalarıyla tüm günü rahat geçireceğin, balayı odasında otelin hediyesi olarak konaklayabileceğin oteller her zaman sorunsuz düğünlerin adresidir.

Kışın düğün yapmak isteyen çiftlerin otelleri tercih etmesinin bir nedeni de uzaktan gelen davetlilerinin konaklayabileceği bolca oda bulunmasıdır. O karda kışta davetlilerinize kalacak yer aramanıza gerek kalmaz.

Otel düğünü

Peri masalı mı? Kulağa hoş geliyor: Peri Masallarındaki Kadar Muhteşem Düğünler için Otel Önerileri


DoubleTree by Hilton

Dünyanın pek çok bölgesinde bulunan ve standartlaşmış kaliteli hizmetleri ile bilinen oteller zincirinin İstanbul’daki en iyi temsilcilerinden biri Topkapı’da yer alıyor! DoubleTree by Hilton, 5 yıldızlı hizmet kalitesi ile çiftlere müthiş bir kış düğünü yapma fırsatı sunuyor!

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?


Dream Hill Hotel

Maltepe düğün mekanlarından Dream Hill Hotel, 300-400 kişilik davetli kapasitesine sahip. Otelin organizasyon alanında farklı konseptler uygulanabiliyor. Çiçeklerden tüllere kadar sizin istediğiniz ürünleri kullanabiliyorlar.

Otele ulaşım da gayet kolay. Anadolu Yakası’ndaki davetlileriniz dahi buraya rahatlıkla ulaşabilir.

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?


İstanbul Marriott Hotel

Şişli’de kış düğünü yapabileceğiniz bir diğer mekan da İstanbul Marriott Hotel! Oturmalı düzende 500 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor burada. İşinin ehli düğün planlama ekipleri ile görüşmeler yaparak menülerden süsleme detaylarına kadar her şeyi dilediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?


Düğün Salonları

İşte bütçe dostu, kapalı alanların en çok tercih edileni düğün salonlarına geldi sıra! Bulunduğun ilçede mutlaka bir tane veya daha fazla düğün salonu vardır. Ulaşım açısından rahat edeceğiniz, fiyatlar konusunda da sıkıntı yaşamayacağınız bir düğün salonu kurtarıcınız olabilir.

Yüksek tavanlı ve dekorasyonuyla büyüleyen birçok düğün salonu mevcut. Bu mekanlarda yemekli veya yemeksiz düğün organizasyonu yapabilirsiniz. Ancak karar vermeden önce mutlaka iyi bir araştırma yapın. Sonrasında aynı fiyata daha çok beğendiğiniz bir salon görürseniz üzülmeyin diye diyorum.

Düğün salonu

Mira Palas

Avcılar düğün salonlarından Mira Palas, 1.200 kişilik organizasyonlara bile rahatlıkla ev sahipliği yapabilecek bir kapasiteye sahip. Çiftlere farklı konseptlerde 5 organizasyon alanı sunuyorlar. Et kavurma, kuzu tandır, hünkarbeğendi, piliç Topkapı, tavuk sote ve islim kebabı menüleri mevcut. Mutfakta da çok iddialılar.

mira palas


İpek Wedding Plus

İstanbul'da uygun fiyatlı düğün mekanlarından biri olan İpek Wedding Plus, Bahçelievler'de yer alıyor. Burada yemekli, yemeksiz ve kokteylli düğün organizasyonlarını düzenleyebilirsin. Mekanın yaklaşık 750-1.000 kişilik davetli kapasitesi var.

ipek wedding plus

Sahra Düğün Davet

Başakşehir düğün salonlarından Sahra Düğün Davet, oturma düzenine göre 750 kişi ile 1000 kişi arasında değişkenlik gösteren bir kapasiteye sahip. Masa ve sandalyelerin giydirilmesinden mekanın süslenmesine kadar her ayrıntıyı büyük bir titizlikle planlıyorlar. Ayrıca masa üstünde kullandıkları vazolar ve şamdanlarla da ihtişamlı düğün yapmak isteyenlere hitap ediyorlar.

sahra davet


Destinasyon Düğünleri

Destinasyon düğünleri ilk düşünüldüğünde kulağa bahar ve yaz aylarının konsepti gibi gelse de kış düğünleri için de sıra dışı bir tercih olabilir. Eğer düğün tarihleriniz bir şekilde çok da gönüllü olmadan kışa denk geldiyse ve siz aslında yumuşak bir havada evlenmek istiyorsanız davetlilerinizi alıp güneye gidebilirsiniz.

Ya da bilinçli bir şekilde kış düğünü istemiş, karların üzerinde düğün fotoğrafları hayal etmişseniz; Uludağ'a ya da Bolu'da rüya gibi bir düğün yapabilirsiniz.

kış düğünlerinde düğün mekanı nasıl seçilir?

Kış düğünü yapacak çiftlere sunacağım alternatifler ve öneriler bu şekilde. Şehrindeki düğün mekanlarını incelemeyi de unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Bütçe Dostu Avrupa Yakası Düğün Salonları

Uygun Fiyatlı Anadolu Yakası Düğün Salonları

Şehir Şehir Restoran Düğünü Fiyatları!

Karda Dış Çekim Fotoğrafları ve Fotoğrafçı Önerileri

İstanbul’da Her Bütçeye Uygun Kış Düğünü Mekan Önerileri

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

SK

Selma Kızıltaş

15/10/2014

Eğer kışın evlenirsem kesinlikle karların üzerinde bir fotoğrafım olmalı son fotoğraf çok güzel gözüküyor :)


GT

güneş topal

09/10/2014

destinasyon düğünlerini ilk defa duyuyorum. İncelemeye değer gibi görünüyor.