Balayı Gemi Turları

Herkes uzun bir gemi yolculuğunun hayalini kurmuştur. Peki bunu gerçekleştirmek için en iyi zaman emeklilik mi diye bir soru sorsak tabii ki o kadar ertelememek gerektiği cevabını alırız. O zaman balayında gemi turuna çıkmanın tam zamanı. Hele bir de yaz aylarında evlendiysen masmavi bir Akdeniz turu veya aklınızı başınızdan alacak Ege, Adriyatik turu tercih edebilirsin. Gemi turlarının avantajı hem eşsiz sahilleri ve birbirinden güzel şehirleri görmenizi sağlaması hem de bir otel konforu sunması. Bu sayede siz bir tura katılmıyor, adeta her gün farklı bir şehirde uyanıyorsunuz. Üstelik valiz toplama derdi yok. Hemen turları inceleyin ve düşlediğiniz mavi yolculuğa çıkın.

Balayı Gemi Turları

Yunan Adaları

Yunan Adaları

VİZE

Vizesiz

Ege ve Adriyatik

Ege ve Adriyatik

VİZE

Vizesiz

Göcek Mavi Tur

Gemi Turları

VİZE

Vizesiz

Akdeniz

Akdeniz

VİZE

Vizesiz

Balayını Denize Taşı

Eğer deniz aşığı bir çiftseniz balayı tatilinin denizden uzak olması düşünülemez. Deniz kenarı, kumsallar ve güneş tatil denince ülkemizde ilk akla gelen şeyler. Peki bir adım daha ileri gidip gerçek anlamda denizle buluşmaya ne dersin? Düğün hazırlığı, kınalar seçimler derken biraz da sakinlik hiç fena olmazdı. Engin denizlerde ufukta sadece gün batımı yanınızda eşinizle birlikte uzak diyarlara gitmek harika bir his olsa gerek. Üstelik gemi turunun sadece romantik değil başka avantajları da var. Gelin bunlara hem göz atalım hem de balayını planlamana yardımcı olalım.

Mavi Balayı Turları

Gemi turları hem gezmek hem de dinlenmek isteyenler için harika organizasyonlar. Balayı için çıkılan turlar da düğünden sonra hem yorgunluğu atmak hem de eşinizle birlikte evlendikten sonra ilk anılarınızı oluşturmanız için muhteşem fırsatlar. Adeta beş yıldızlı otel konforunda olan gemiler tatil için oldukça uygun. İsterseniz hareket halindeyken gemide bulunan restoranlar, gece kulüpleri ve diğer aktivitelerle eğlenebilirsiniz. Ya da hareket halinde dinlenebilir ve geminizin ziyaret ettiği şehirde çıkıp gönlünüzde gezebilirsiniz. Diğer türlü çıkacağınız turlarda her zaman bir toplanma telaşı olacaktır. Fakat gemi turunda oteliniz sizi gezdirdiği için her gittiğiniz şehrin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bir balayı gemisi tercih etmeniz durumunda konfor kadar önemli bir detay da gemi yolculuklarının oldukça güvenli olması. Son teknolojiyle donatılmış gemiler sizin tur boyunca güvenli seyahat etmenizi sağlayacak. Böylece şehirler arası yolculuklarda bulunan kara yolu risklerinden uzakta bir tur gerçekleştirmiş olacaksınız.

Balayı Gemi Turları Seçenekleri

Gemilerden ve turlardan bu kadar bahsetmişken eşine sürpriz olarak veya beraber karar alarak bir tur seçebilirsin. Turlar zaman ve mekan olarak çeşitlere ayrılmakta. Eğer vaktimiz bol düğünümüz sonrasında balayının tadını çıkarmak istiyoruz diyorsan daha büyük gemilerle daha uzak yerlere gitmeni tavsiye ediyor. Fakat daha küçük bir tatil düşünüyorsan ve sadece kısa süreliğine hava değişikliği arıyorsan da keşfedilecek harika turlar var. Tek gecelik turlardan bir haftalık uzun gezilere kadar istediğin seçeneği değerlendirebilirsin.

Nereye gideceğine karar vermen de önemli. Tahmin edebileceğiniz gibi daha kısa turlar ülkemiz ve yakın komşularımızı içermekte. Örneğin Yunan adaları için düzenlenen turlardan birini seçebilir ve muhteşem kumsalları, harika doğası, leziz yemekleriyle adaları gezebilirsin. Yok ben o kadar da gitmeyeyim diyorsan ülkemiz sahillerini gezmek Göcek Mavi Tur'u da seçebilirsin. Hatırlatmamızda fayda var, zaman ve mesafe uzadıkça tatilin daha da güzelleşecektir. Mesela bir Akdeniz turu seni bir haftadan fazla bir süre uzaklara götürecek ve eşinle birlikte harika zamanlar yaşamanı sağlayacaktır. Denizin dinginliği ve dinlenmenin yanında gezip göreceğin şehirleri de hayal etmende fayda var.

Bütçe Belirleme

Balayını planlarken çok geç kalmanı tavsiye etmiyoruz. Hatta düğün hazırlıklarıyla birlikte balayını da planlamalısın. Bu sayede erken rezervasyon imkanlarından yararlanabilir ve ettiğin tasarrufla daha güzel bir tatil yapabilirsin. O yüzden eşini de yanına alıp hemen turları incelemeye başla. Beğendiğin turlar için kolayca fiyat teklifi iste ve ömrünün bu en güzel günleri için doğru seçimler yap!