Zarafet ve İhtişam Bir Arada: Zeynep Bastık Gelinlik Modelleri ve Benzer Tasarımlar

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:00 dakika

02.11.2023

Reklamcı Tolga Akış ile evlenen ünlü şarkıcı Zeynep Bastık, düğününde 3 farklı gelinlik giydi. Bastık’ın gelinlik modellerini inceledik ve ilhamını ünlü şarkıcıdan alan gelinler için markaların benzer tasarımlarını bir araya getirdik.

Zeynep Bastık Gelinlik Modelleri

Ünlü şarkıcının düğün için seçtiği gelinliklerden ilki düğün girişi ve nikah sırasında gördüğümüz, yırtmaç detaylı, kabarık kollu, A kesim gelinlik oldu. Bastık, yarım toplu saç modeli ve sade bir duvağıyla tamamladığı gelinliğiyle şık ve modern bir görünüm yakaladı.

Zeynep Bastık gelinlik

Ünlü şarkıcının nikah merasimi sonrası ise giydiği gelinliği de yırtmaç detaylıydı. Boyundan bağlamalı, sırt dekolteli, sade bir modeldi.

Zeynep Bastık gelinlik

Zeynep Bastık, after parti için ise mini bir model tercih etti. Şarkıcı, göğüs dekolteli, işlemeli, asimetrik etekli after parti elbisesini, spor ayakkabılarla kombinleyerek hem şık hem de spor bir görünüm elde etti.

Zeynep Bastık gelinlik

Zeynep Bastık Gelinliklerinin Markası Nedir?

Zeynep Bastık’ın gelinlikleri, en beğenilen ünlü gelinlikleri arasında yer buldu. Çok sevilen bu tasarımların 3’ü de modacı Begüm Salihoğlu'nun Bégum markasına ait.

Zeynep Bastık Gelinliğine Benzer Modeller

Zeynep Bastık’ın modern ve şık gelinliğini beğenen gelin adayları, benzer tasarımların bulunduğu modaevlerini araştırıyor. Biz de işleri kolaylaştırmak için birbirinden şık tasarımlara imza atan markaların, Bastık’ın gelinliğiyle benzer özellikler taşıyan, farklı tarz ve vücut tiplerine hitap eden gelinlik modellerini bir araya getirdik:

Firuzan Safari Modaevi

Kabarık kollar, son yıllarda sıkça karşımıza çıkıyor. Özellikle ilkbahar-yaz aylarında evlenecek gelinler, bu kol tasarımlarını kullanmak istiyorsa, Firuzan Safari Modaevi’nin tül kumaştan tasarladığı, bu seçeneği değerlendirebilir.

Zeynep Bastık gelinlik

Glamour Bridal

Yırtmaç detaylar, kullanıldığı gelinliğe kattığı feminen hava nedeniyle son yıllarda gelin adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Glamour Bridal’ın omuz ve bacak dekolteli, kolları kabarık bu gelinliğini, iddialı gelin adaylarına öneriyoruz.

Zeynep Bastık gelinlik

Maxxen Angel Wedding Dress

İşlemesiz, sade kumaştan tasarımlar ve kabarık kollu gelinlikler son dönemlerde trend modeller arasında boy gösteriyor. Maxxen Angel Wedding Dress imzası taşıyan bu tasarımla zarafetini konuşturabilir, trendleri takip eden bir gelin görünümü yaratabilirsin.

Zeynep Bastık gelinlik

Madame Amour

Sen de Bastık gibi dengeli bir görünüm yakalamak istiyorsan Madame Amour imzası taşıyan bu gelinliği tercih edebilirsin. Model; düşük tül kolları, silueti ve işlemeli gövdesi ile ünlü şarkıcının gelinliğini andırıyor.

Zeynep Bastık gelinlik

Madame Amour

Madame Amour

Firmayı İncele

Bridelymade

Gönlünü ünlü şarkıcının nikah merasiminden sonra giydiği modeli mi kaptırdın? Öyleyse sana Bridelymade'in bu gelinliğini önerebiliriz. Model, boyundan bağlamalı ve sırt dekoltesi özelliği ile Bastık'ın gelinliğine benziyor. Bununla birlikte gelinlik, Bastık'ın tercih ettiği modelden daha ışıltılı ve hareketli olmasıyla dikkat çekiyor.

Zeynep Bastık gelinlik

Bridelymade

Bridelymade

Firmayı İncele

Mediha Cambaz

Hepimizin çok sevdiği vintage modeller, her sezon tercih edilen popüler seçenekler arasında bulunuyor. Mediha Cambaz imzası taşıyan bu gelinlik, kabarık kolları ile Bastık'ın ilk giydiği modelin enerjisini taşıyor. Aynı zamanda saten kumaştan olan ve illüzyon yaka kullanılan gelinlik, nostaljik bir hava yayıyor.

Zeynep Bastık gelinlik

Mediha Cambaz

Mediha Cambaz

Firmayı İncele

Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye

Gelin görünümün için ilhamını Bastık’tan alıyor ancak daha romantik bir tasarım arıyorsan, tül kumaştan, düşük omuzlu, A kesim bu gelinliği tercih edebilirsin. Özellikle ince gövdesini vurgularken geniş basenlerini kamufle etmek isteyen armut vücut tipine sahip gelinler, Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye'nin bu tasarımını rahatlıkla giyebilir.

Zeynep Bastık gelinlik

Lenta Moda Wedding

Orantılı vücut hatlarını öne çıkaran bir gelinlik giymek istiyorsan Lenta Moda Wedding’in gövdesi dantelli, eteği sade; omuz, göğüs ve bacak dekolteli bu tasarımını seçeneklerinin arasına alabilirsin. Gelinlik hareketli tasarıma sahip olduğu için saç-makyaj, aksesuar gibi tamamlayıcılarda sade seçimler yapmanda fayda var.

Zeynep Bastık gelinlik

Mira Wedding

Düğünde hacimli, after partide sade etekli bir gelinlik giymeyi düşünüyorsan Mira Wedding’in bu tasarımı gibi, çıkarılabilir etekli bu tasarımı düşünebilirsin. Düğün sırasında istediğin ihtişamlı görünümü yakalayabilir, düğün sonrası eğlencede eteğin ek parçasını çıkararak, sade etekle rahat hareket etme imkanı bulabilirsin.

Zeynep Bastık gelinlik

Mira Wedding

Mira Wedding

Firmayı İncele

Elif Platin Haute Couture

Gövdesi ve kolları tüy detaylı bu mini gelinlik, Bastık'ın after party için tercih ettiği modeli anımsatıyor. Modeli beyaz bir spor ayakkabı ile tamamlayabilir, hem spor hem de şık bir görünüm elde edebilirsin. Bu gelinlik ile after party'de gönlünce eğlenebileceğine eminiz!

Zeynep Bastık gelinlik

Nurcan Ege Wedding Dress

Romantik tasarımlarıyla dikkat çeken Nurcan Ege Wedding Dress’te de Bastık’ın gelinliğine benzer özellikler taşıyan modeller bulabilirsin. Düşük omuzlu, balon kollu, kalp yakalı bu gelinlik ile istediğin romantik görünüme kavuşabilirsin.

Zeynep Bastık gelinlik

Pınar Bent

Zeynep Bastık’ın gelinliğinin kesimini beğeniyor ancak gelinlikte işlemelerin vazgeçilmez olduğunu düşünüyorsan iddialı gelinlik modellerinin adresi Pınar Bent’in modellerini inceleyebilirsin. Modaevinin, gövdesi ve bel bölgesi işlemelerle hareketlendirilmiş modelinin sana hitap edeceğini düşünüyoruz.

Zeynep Bastık gelinlik

Pınar Bent

Pınar Bent

Firmayı İncele

Zeynep Bastık’ın gelinliklerine ilişkin detaylara yer verdik, benzer modelleri sıraladık. Ancak seçeneklerinin bunlarla sınırlı olduğunu düşünme. Düğün.com’da inceleyebileceğin binlerce gelinlik var. Her tarza ve bütçeye hitap eden gelinlik modellerini sana uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilgini çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsin!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Ünlülerin Düğün Davetiyelerini Görmeden Davetiyeni Seçme!

En Çok Konuşulan Ünlülerin Düğünleri

Ünlülerin Nişan Elbiselerini Görmeden Nişanlığını Alma!

Bu Modeller Sana İlham Verecek: Ünlülerin Gelinlikleri

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap