Yıldız Atiksoy: Düğün Planlarken Aradığımız Her Şeyi Düğün.com Sayesinde Bulduk!

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

8:11 dakika

23.11.2023

Yıldız Çağrı Atiksoy ile kendisi gibi oyuncu olan Berk Oktay, yaklaşık iki yıllık birlikteliklerini resmileştirerek dünyaevine girdi. Bu özel güne ve evlilik sürecine dair detayları Atiksoy ile konuştuk!

berk oktay yıldız çağrı atiksoy düğün

Oktay ve Atiksoy çifti, 9 Eylül'de, evlerinin bahçesinde, sade bir törenle nikah masasına oturdu. Ünlü çift, nikahtan bir gün sonra Villa Polonez'de romantik bir kır düğününe de ev sahipliği yaptı. Düğün hazırlıkları için özenli bir çalışma yürüten Atiksoy ile hem düğün hazırlık sürecine hem de bu süreçte hissettiklerine dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Giriş Anında Bütün Vücudum Yaprak Gibi Titriyordu

Büyük günü atlattınız. Düğün günü özellikle de düğün giriş anındaki hislerinizden bahsedebilir misiniz?

“İllaki telaşlı, heyecanlı, ‘acaba nasıl olacak’ duyguları eşliğinde olurum, sonuçta düğünüm diyordum” ama hiç bu kadar heyecanlanacağımı düşünmemiştim açıkçası… Tüm gün kalbimin sesini duydum sanki ve aşırı duygusaldım. Hele giriş anında bütün vücudum yaprak gibi titriyordu. Babamın hep hayaliydi beraber yürümek, benim de öyle tabii… Bu hayalimizi gerçekleştirebildiğim için de ekstra duygusaldım.

Berk Bey’in en hayran olduğunuz ve sevmediğiniz yönleri neler?

Ben Berk’e hep “Senin vicdanına aşık oldum” derim. Bence bir erkeğe merhamet çok yakışıyor. Benim de etkilendiğim bu oldu. O yüzden çok şanslıyım ki yüreği çok güzel bir adam çıktı karşıma. Sevmediğim özelliği muhakkak başlarda vardır, bu karşılıklı bir şey oluyor genelde. Ama zaman için de ikimizde birbirimizin sevmediği özelliğini törpüleyebilmişiz ki bir hayat kurmayı başarabilmişiz. Şimdi de bunu yine beraber sürdürebilmeyi başarabilmek amacımız.

berk oktay yıldız çağrı atiksoy düğün

En Başından Bu Noktaya Geleceğimizi Biliyorduk

Evlilik kararını aldığınız an nasıldı? Bu kararı alırken tedirginlikleriniz oldu mu?

Biz ilişkimizin en başında zaten bu noktaya geleceğimizi biliyorduk. Bu çok anlatılması mümkün bir şey olmuyor. Ama ikimizin de ruhunda bu kod vardı, ruhlarımız biliyordu bunu, hissediyorduk. Sanki bunu beynimizin idrak etmesi zaman aldı ve zaten böyle olması gerekiyordu da biz geç kalmışız bu karar için gibi geliyordu bize. O yüzden hiç tedirginlik duymadık.

Bir de birbirimizi tanıyorduk bir arkadaşlığımız vardı. O yüzden kendi sürecimizi anlatırken "Sanki gözümüzde bir perde vardı ve bizim için doğru zaman gelince o perde kalktı diye" yorumluyoruz.

Düğün hazırlıkları ne kadar sürdü?

Aslında ben tüm hazırlıklara biraz erken başladım. Bunun da nedeni hem çok yoğun çalışıyor olmamız ve setten çok vakit bulamayacak olmamız hem de tatil sürecimizde bu hazırlıklarla uğraşmak istemememdi. O yüzden geniş bir zaman diliminde, sıkışmadan, tatlı tatlı hazırlanmak istedim.

Düğün hazırlıkları sırasında neler yaşadınız? Stres oldu mu?

Dediğim gibi sıkışmamak ve stres olmamak adına çok erken başlamıştık hazırlık sürecine ve kafamda her şeyi planlayarak oturtmuştum aslında. Bir yandan da sürecin nasıl geçtiğine dair arkadaşlarımdan da tecrübeliydim. O yüzden sakin ve tadını çıkararak yaşamak istedim her şeyi. Öyle de oldu şükür.

Ama düğüne 10 gün kala herkesin ne demek istediğini ben de anlamış bulundum. O son 10 güne kadar her şey çok tatlı ilerledi. Ama tarih yaklaştıkça heyecanımız artmaya başladı tabii… Bir de ufak tefek aksilikler de yaşanınca kendi adıma stresli bir 10 gün geçirdim.

berk oktay yıldız çağrı atiksoy düğün

Düğün hazırlıklarında işinizi kolaylaştıran ipuçlarınız varsa paylaşabilir misiniz?

Bizim hem İzmir’deki hem de İstanbul’daki düğünümüzde işimizi kolaylaştıran, bu süreci daha keyifli hale getiren ve bizim için düğünle ilgili A’dan Z’ye “en”ler listesini rahatlıkla bulabileceğimiz bir platform oluşturdukları için Düğün.com’u gerçekten evlenecek olan her çifte tavsiye ederim. Aradığımız ve istediğimiz tarzdaki mekan, organizasyon aklınıza gelebilecek düğün paketine ait her şeyi bu platform sayesinde bulduk.

Hazırlıklarda fikir alışverişi, iş bölümü yaptınız mı?

Berk bana en başından "Senin hayalin ne ise o gerçekleşecek. O yüzden ben hiçbir şeye karışmayacağım" dedi. Zaten hayalimiz de aynıydı. O yüzden her şeyi bana bıraktı. Elbette fikir alışverişlerimiz oldu. Ama o zaten en başından ne istiyorsam "Tamam" dediği için ben ikimizin de hayal ettiğini gerçekleştirmeye çalıştım.

Bu süreçte en çok kim yanınızda oldu?

Bu süreci gerçekleştirirken bir yandan da aşırı bir set yoğunluğumuz vardı. O yüzden benim bile vakit ayıramadığım, zamansal olarak yetişemediğim yerlerde Düğün.com ekibi istediğimiz gibi bir organizasyon gerçekleştirmemiz için, evlenecek olan çiftlere sağladıkları platformlarıyla her zaman yardımcı oldular.

Hazırlıkların en keyif aldığınız/zorlandığınız kısmı neydi?

Başında her şey aslında çok keyifli başlıyor, fakat sonlara doğru hayal ettiğinizi birebir reelde göremediğiniz zaman zorlanmalar başlıyor ve tarihiniz de gittikçe yaklaşmış oluyor. O yüzden çok doğru ve işinde başarılı ekiplerle çalışmak en önemlisi… Sadece tüm bunları ve doğru isimleri bulup, organize ederken tabi ki tatlı zorluklar yaşanabiliyor. Çünkü sizin gününüz ve her şey kusursuz olsun istiyorsunuz.

berk oktay yıldız çağrı atiksoy düğün

Düğün mekanınızı seçerken en çok neye dikkat ettiniz?

Düğün mekanı bizde çok netti. En başından beri mutlaka orman içinde, yemyeşil doğayla buluşacağımız, bahar kokusunu alabildiğimiz, bohem havası olan bir mekan olsun istedik ve hem İzmir’de hem de İstanbul'da içimize sinen iki mekanımızı da görür görmez "İşte aradığım bu" demiştim.

Siz de gelinliğini ilk gördüğünde, "Bunu giymeliyim" diyenlerden misiniz?

Benim gelinliğim dikim oldu. O yüzden o ilk görme duygusunu yaşamadım. Ama bununla da ilgili ufak bir tavsiye: Sonucuna her türlü razı olmayacaksanız, şansınızı her zaman hazırdan yana kullanın, çünkü hayalinizin birebir gerçekleşmediğini görmeye başladığınızda artık bu kararınızdan vazgeçmek için geç kalmış oluyorsunuz.

Çünkü düğününüz için az vakit kalmış oluyor ve imkanlarınız daralıyor. Burada gelinliğinizi kime emanet ettiğinizin gerçekten bir önemi olmayabiliyor. Sizin için en güvenilir isim bile bazen hayalinizi yaratamayabilir. O yüzden hiç böyle risklere girmeden sizin proporsiyonunuza uygun ve kimseyi dinlemeden nasıl bir model hayal ediyorsanız onu gidip, alın derim.

berk oktay yıldız çağrı atiksoy düğün

Düğününüz için hangi firmalarla çalıştınız?

 • İzmir’deki düğünümüz için İzmir Talles Park’ı tercih ettik. A’dan Z’ye tüm organizasyon yemekleri, servisi, personelin güleryüzlülüğü muhteşemdi. Ve çok doğru bir tercih yapmışız.

berk oktay yıldız çağrı atiksoy

 • Mekanın dekorasyonuyla Narvien Wedding ilgilendi. Masa dizaynı ve süslemeleriyle istediğim muhteşem bohem havayı yarattı.

berk oktay yıldız çağrı atiksoy


 • Saç ve makyajım Kemal Küçük Orman-Fatima Heydarova tüm gece yanımdan bir an olsun ayrılmadan benimle aynı heyecanı yaşadılar ve beni çok güzel enerjilerle hazırladılar.

  berk oktay yıldız çağrı atiksoy


  Aynı şekilde İstanbul’daki düğünümüz için de işinde son derece başarılı ekiplerle çalıştık. Tarık Sezer ve Orkestrası’yla coştuk. İstanbul Dans Factory akademisinden dansçılarımız gecemize renk kattı. Fotoğraflarımız yine Butikwed ve Düğünümüz Var ekibine emanetti. Saçım-makyajım yine işin de “en”ler listesinde olan isimlerle birlikteydik. Takipçilerim de çok sorduğu için düğünümüzü beraber gerçekleştirdiğimiz tüm ekiplerimizi tek tek Instagram’dan da paylaştım.

  Düğün öncesi bir ön balayı yapmıştınız. Düğün sonrasında bir balayı planınız var mı?

  Şu an için yok çünkü artık dizi sezonumuz açıldı ve yoğun bir çalışma temposuna başladık. Ama öncesi zaten 2 aylık güzel bir dinlenme ve tatil yapabilme sürecimiz oldu. Biz özellikle 30 Ağustos ve 9 Eylül tarihinde düğünlerimizi gerçekleştirmek istedik. O yüzden bir yandan da çalışma temposunda olacağımızı bildiğimiz için balayına hiç takılmadık.

  Birlikte gerçekleştirmeyi düşündüğünüz en büyük hayaliniz nedir?

  Bu dünyadaki vademiz dolana kadar hayatımızı mutlu huzurlu ve el ele yaşlanarak geçirmeyi ve sonsuzluğa uğurlanmayı hayal ediyoruz. İnşallah şu an hayalini kurduğumuz gibi de gerçekleşsin hayatımız.

  Sadece Eğlenmeye Odaklanın

  Evlenecek çiftlere önerileriniz neler olur?

  Stressiz bir süreç yaşanmıyor dersem yalan söylemiş olurum. O yüzden olabildiğince stressiz tüm hazırlık sürecini keyifli hale getirerek, günün sonunda süse masaya ona buna takılmadan sadece eğlenmeye odaklanarak geçirmelerini tavsiye ederim. Bunu bana herkes söylemişti ama yaşayınca idrak ettim. Çünkü gerçekten ertesi gün uyanınca aylardır hazırlandığınız günün şıp diye geçtiğini algılıyorsunuz.

  Ben sabah uyandığımda "Düğünüm 1 saat sürdü sanki" demiştim. Yemeği süsü detayları hiçbir şeyi hatırlamıyorsunuz. Sadece ne kadar çok eğlendiğiniz akılda kalıyor. Berk’le sadece bir şey için birbirimize söz verdik. Çünkü illa ki o gün aksilikler yaşanabiliyor, bizde de karşılama sekansında trio ekibimiz geç kalmıştı mesela, ister istemez o an aşırı panik oluyorsunuz.

  Bunlar inanın tüm sevdiklerinizle birlikte olduğunuzda ve o gece herkesin sadece sizin yanınızda olmak için geldiğini gördüğünüzde ufacık detay kalıyor. Günün sonunda öyle ya da böyle gerçekleşecek tek bir düğün geceniz var. O yüzden gerçekten hiçbir şeye takılmadan “O gün bizim günümüz ve en çok biz eğleneceğiz” dedik. Öyle de oldu. Gelinle damat ne kadar eğlenirse misafirler o kadar coşuyor çünkü.

  Atiksoy, düğün sürecini böyle anlatıyor. "Peki ya damat bey?" diyenler için de Oktay'ın düğün öncesi en heyecanlı anlarını paylaştığı videomuzu şöyle bırakıyoruz:

  Özbey’in Doğum Gününde Tanıştılar

  İkili, 2021 yılının başlarında, ortak arkadaşları Merve Özbey’in doğum günü partisinde tanıştı. Atiksoy, bu süreci, "Arkadaşımızın doğum gününde bir araya geldik. Duygularımızı birbirimizden saklama gereği de duymadık" şeklinde anlatmıştı. Ünlü çift, çok geçmeden evlilik kararı aldı.

  Oktay, geçtiğimiz Şubat ayında Atiksoy’a romantik bir evlilik teklifinde bulundu; sosyal medyada el ele tutuştukları kareyi, "Beraber yaşlanalım mı?' dedim, 'Evet' dedi" notuyla yayınladı. Oktay'a "Evet" yanıtını veren Atiksoy, mutluluğunu "Sonsuzluğumuz bir olsun sevgilim" sözleriyle dile getirdi.

  berk oktay yıldız çağrı atiksoy

  Sade Bir Nişan

  Evlilik teklifinin ardından söz merasimi Atiksoy'un İzmir'deki aile evinde yapıldı. Atiksoy-Oktay çifti, yine İzmir'de Boğaziçi Restaurant'ta yakınlarının katıldığı sade bir organizasyonla nişanlandı. Bir röportajında evlilik planlarının pandemiden dolayı sarktığını ifade eden Atiksoy, "Berk'e kalsa 'Hemen evlenelim' diyor ama ben düğün, dernek, kına gecesi çok istediğim için bekleme taraftarıyım" demişti.

  berk oktay yıldız çağrı atiksoy

  Maldivler’de Ön Balayı

  Tüm kış boyunca setten sete koşan oyuncu çift, dizilerin sezon finali yapmasının ardından soluğu Maldivler’de aldı. Burada keyifli bir ön balayı yapan çift, İstanbul’a döndükten sonra düğün hazırlıklarına tam gaz devam etti.

  berk oktay yıldız çağrı atiksoy

  İzmir’de Davullu Zurnalı Kına!

  Çift, düğün öncesi İzmir Talles Park’ta eğlenceli bir kına gecesi düzenledi! Narvien Wedding tarafından uygulanan kına konseptinde bohem ve sade detaylar bir arada kullanıldı. Yemyeşil mekan, pampaslar, çiçekler, led ışıklar ile süslenerek hoş bir ambiyans yaratıldı. Düğün havasında geçen kına gecesinde Atiksoy, 3 farklı kıyafet giydi. Berk Oktay ise girişte ve gece boyu pistte davul çalarak Atiksoy’a eşlik etti.

  berk oktay yıldız çağrı atiksoy

  Oktay ve Atiksoy çifti, 9 Eylül'de Zekeriyaköy'deki evlerinin bahçesinde ailelerinin ve yakın dostlarının katıldığı bir törenle nikah masasına oturdu. Ünlü çift, nikahtan bir gün sonra Polonezköy'de romantik bir kır düğününe de ev sahipliği yaptı. Tüm yoğunlukları arasında bu özel günlerini planlarken Düğün.com'u tercih eden ünlü çifte mutluluklar diliyoruz!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap