Düşük Omuz Gelinlikler

Düşük omuz gelinlik modelleriyle zarif ve romantik bir tarza bürünebilirsin!

Romantik Düşük omuz
ZMB 7
Zümra Bridal

Model: ZMB 7

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
Aybük
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Aybük

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Klasik Düşük omuz
EŞZ 20
Eşsiz Wedding

Model: EŞZ 20

4.000 TL - 5.000 TL

Romantik Düşük omuz
AVR 4
Avrupa Modaevi

Model: AVR 4

 
Romantik Tarlatansız Düşük omuz
Banu
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Banu

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Düşük omuz
ELW 29
Ella Wedding

Model: ELW 29

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Uzun gösteren Klasik Düşük omuz
CGB 4
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 4

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Modern Tarlatansız Düşük omuz
CGB 5
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 5

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Düşük omuz
NSG 2
Neşe Gelinlik

Model: NSG 2

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Cesur Düşük omuz
Kolları Hareketli Balık Model Gelinlik
 

1 Teklif

Model: Kolları Hareketli Balık Model Gelinlik

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Düşük omuz
ZMG  3
Ze Moda Gelinlik

Model: ZMG 3

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Vintage Düşük omuz
Janset
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Janset

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
ERM 20
Ekru Moda Evi

Model: ERM 20

50.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
GME 1
Gülten Moda Evi

Model: GME 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Görkemli Modern Düşük omuz
MEC 4
Mediha Cambaz

Model: MEC 4

7.000 TL - 10.000 TL

Sade Düşük omuz
NSC  3
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 3

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Romantik Düşük omuz
Taş İşlemeli Gösterişli Gelinlik
 

1 Teklif

Model: Taş İşlemeli Gösterişli Gelinlik

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik Düşük omuz
IMN 17
İmza Novia

Model: IMN 17

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik Düşük omuz
UGB103S21
İğne İplik Moda İzmir

Model: UGB103S21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Görkemli Düşük omuz
NSG 3
Neşe Gelinlik

Model: NSG 3

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Düşük omuz
MEC 3
Mediha Cambaz

Model: MEC 3

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
ZMB 6
Zümra Bridal

Model: ZMB 6

3.000 TL - 5.000 TL

Büyük beden Düşük omuz
ELZ 7
Elza Moda Evi Gülten Türk

Model: ELZ 7

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
MEH 8
Mehtap Moda Evi

Model: MEH 8

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Düşük Omuz Gelinlik Nasıl Olur?

Omuzları tamamıyla açıkta bırakan, yaka hizasında kol kesimi olan modellere düşük omuz gelinlik adı veriliyor. Romantik gelin adaylarının en çok sevdiği tasarımlardan olan düşük omuz gelinlikler, omuz dekolteli gelinlik modelleri olarak da adlandırılıyor.

Gelinliğin yakasına bağlı olarak bir bütün şeklinde kollara devam eden ve yakaya sonradan eklenen olmak üzere iki çeşit omuzları düşük gelinlik çeşidi bulunuyor.

Düşük Kol Gelinlikler Kimler İçin Uygundur?

Kabarık, düz, balık ve A kesimlerle düşük kollar uyum sağlıyor. Burada dikkat edilmesi gereken vücut tipi ve düğün mekanı gibi kriterlerdir.

Düşük omuz yaka tipini en çok dar omuzlu gelin adaylarına yakıştırıyoruz. Sebebi ise düşürülen kolları omuzları olduğundan daha geniş gösteren bir illüzyon yaratması. Ayrıca armut vücut tipine sahip gelin adayları da düşük omuz A kesim gelinlik modelleri ile kum saatine yakın bir silüete sahip olabiliyor.

Düşük omuzlu tasarımların hemen hemen her düğün mekanına uygun seçeneklerini bulabilmek mümkün. Tarihi düğün mekanları, oteller, restoranlar, oteller, kır düğünü ve sosyal tesisler… Düğün mekanına uygun seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise kumaş tipidir diyebiliriz.

Danteller, düşük omuz gelinliklerde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Düşük omuz tasarımında önemli olan üst kısımdaki hareket konforudur ve dantel kumaş bu rahatlık için elverişlidir. Dantel kumaşın yaygın kullanıldığı A, düz kesim gibi çok kabarık olmayan düşük omuzlu gelinlikler, kır ya da havuz başı gibi açık hava düğünleri için uygun olabiliyor.

Düşük kol gelinliklerle en çok tercih edilen kumaşlar arasında şifon gelinlik kumaşı da yer alıyor. Uçuş uçuş bu tasarımlar da kır ve kumsal düğünlerinde tercih edilebilecek seçeneklerden. İpek saten, ipek tafta gibi kumaşlardan tasarlanan düşük kol kabarık gelinlik modelleri ise otel ve tarihi mekan gibi ihtişamlı mekanlarda tercih edilebiliyor.

Kol Tipine Göre Omzu Düşük Gelinlik Modelleri

Düşük omuzlu gelinliklerden, omuzları düşürdükten sonra da devam eden kol yapısına göre gelinlik modellerine de bakalım.

Düşük omuzdan, bileğe kadar devam eden kol tipi uzun koldur. Çoğunlukla dantel ya da illüzyon kumaştan tasarlanan düşük, uzun kollar balık etek ve prenses gibi gösterişli etek kesimlerine çok yakışıyor. Tül, şifon, ipek, saten gibi sade kumaşlardan uzun kollar ise A ve düz kesim etek kesimleri ile zarif bir görünüm yaratıyor. Düşük omuzlu uzun kollu gelinlik modelleri özellikle sonbahar düğünlerinde giyilebiliyor.

En yaygın kol tiplerinden olan truvakar kollu düşük omuzlu gelinlik modelleri ise ağırlıklı olarak dantel kumaş ile tasarlanıyor. Hayal tül üzerine işlenen dantellerin hareketlendirdiği illüzyon truvakar kollar, romantik tasarımlarla ilgilenen gelin adayları için ideal.

Yaka Tipine Göre Düşük Omuz Gelinlik Modelleri

Düşük omuz modelinin sıklıkla kullanıldığı yaka tiplerine de değinelim. Düşük omuz yaratabilmek için düz ve V yaka olmak üzere iki yaka tipi var. Omuzları düşük V yaka kesimine sahip tasarımları en popüler düşük kollu modeller arasında sayabiliriz. V yaka ne kadar derinleşirse düşük omuzlara tutturulan kolların yakayı tutması için o kadar tok ve sıkı kumaştan tasarlanması gerektiğini de eklemeden geçmeyelim. Derin ve az derin seçeneklerine tarzına uygun bir görünüm yakalayabilirsin.

Düz yaka kesimine sahip düşük omuzlu gelinlikler ise geniş kayık yaka gelinliklerdeki gibi bir görüntü yaratmak için uygun seçenekler arasında. Omuzlarını olduğundan geniş göstermek isteyen küçük göğüslü gelin adayları bu yaka tipine sahip düşük kollu gelinlikleri tercih ederek fit bir görünüm yaratabiliyor.

Omuz Detaylı Gelinlik Modelleri

Gelinliğin omuz bölgesinde illüzyon yaratan tasarımlarla ilgilenen gelin adaylar omuz detaylı gelinlikleri de çok beğeniyor. Son yılların en trend süslemeleri arasında olan omuz detayları kullanıldığı tasarıma farklı bir hava katıyor.

Omuz detaylı gelinliklerin, zincirli, fiyonklu, dantelli, hayal tüllü, işlemeli birçok seçeneği bulunuyor. Eğer düzgün omuzlarına güveniyor ve dikkatleri bu bölgeye çekmek istiyorsanız omuz detaylı tasarımları da tercih edebilirsiniz.

Omuz detayını seçerken tarzınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. İhtişamlı bir görünüm için zincir, romantik bir görünüm için kurdele ya da dantel, güçlü bir görünüm için apolet, feminen bir görünüm için hayal tül omuz detaylarının kullanıldığı tasarımlara yönelebilirsiniz.

Omuzları Düşük Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Düşük omuz gelinlik fiyatları birçok gelinlik gibi çeşitlilik gösteriyor. Çünkü gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve ne kadar işçilik gerektirdiği gibi kriterler fiyatlara etki ediyor.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri fiyatları doğrudan etkiliyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Uygun fiyatlı omuz detaylı gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz.

Özel dikim düşük omuz gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Gelinlik kiralama imkanı sunan firmaların kiralık gelinlik modellerini inceleyebilir, bu tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak gelinlik kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Düşük omuz gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Sırada size en uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan tasarımları inceleyebilir, ilginiz çeken gelinlikler için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.