Yurt Dışında Evlenen Ünlüler

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:42 dakika

11.02.2021

Son yıllarda ünlüler arasında yurt dışında evlenmek popüler hale geldi. Birçok çift nikah törenlerini yurt dışında gerçekleştiriyor. Kimi ünlüler yakınlarını davet ettikleri bir düğün yaparken, kimileri de konsoloslukta sade bir tören ile evlenmeyi tercih ediyor. Şöyle bir hafızalarımızı tazeleyelim ve hangi ünlüler yurt dışında evlenmişti yakından bakalım.

1- Acun Ilıcalı & Şeyma Subaşı

yurt dışında evlenen ünlüler

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı’nın nikahı 18 Eylül 2017 tarihinde Marsilya’daki Türk Konsolosluğunda kıyıldı. Düğün törenleri ise nikahtan bir gün sonra Fransa’nın sahil kasabası St. Tropez’de yapılmıştı.

Nikahında bohem bir elbise gelinlik tercih eden Şeyma Subaşı, düğününde ise Vera Wang markasına ait Felisa model A kesim bir gelinlik giymişti. Subaşı nikah ve düğün sonrası verdiği after partilerde de farklı modeller ile boy göstermiş, toplamda 4 gelinlik giyerek herkesi şaşırtmıştı.

2018 yılının Kasım ayında ise ses getiren evliliklerini sonlandırdılar.

2- Burcu Esmersoy & Berk Suyabatmaz

yurt dışında evlenen ünlüler

Burcu Esmersoy ve Berk Suyabatmaz, 15 Mayıs 2018 tarihinde New York Türk Başkonsolosluğunda nikah kıydılar. Çiftin New York’ta evlenmelerinin dikkat çeken bir noktası da, yine aynı şehirde tanışmış olmaları.

Sade bir törenle evlenen çiftin nikahına da en yakınlarından oluşan sınırlı sayıda kişi katılmıştı.

Bak bazı ünlüler de ilk aşklarıyla evlenmiş: Bu Hikayeler Filme Konu Olur: İlk Aşklarıyla Evlenen Ünlüler

3- Seren Serengil & Yaşar İpek

yurt dışında evlenen ünlüler

8 Haziran’da evleneceğini açıklayan çift bir anda fikir değiştirdi ve 26 Mayıs’ta dünyaevine girdi. Seren Serengil ve ünlü şarkıcı Yaşar İpek tatile gittikleri Fransa’da nikah masasına oturdular.

Fotoğraf çekiminde kayık yaka nikah elbisesi tercih eden Serengil, nikah esnasında ise iki parçadan oluşan bir gelinlik tercih etti. Hatta gelinliğin fiyatının ucuz olması sosyal medyada ve magazin sayfalarında çok konuşuldu.

4- Almeda Abazi & Tolgahan Sayışman

yurt dışında evlenen ünlüler

Ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman ve Survivor yarışmasından hatırladığımız Almeda Abazi Los Angeles’ta evlendi. Evlilik tarihi olarak 14 Şubat Sevgililer Günü’nü seçen çift, nikahlarını Beverly Hills’teki bir otelin teras katında yapmışlardı.

Almeda Abazi, yarım balık gelinliği ve uzun duvağıyla gayet hoş görünüyordu.

Bazı ünlüler ise hiç evlenmemiş: Aradığını Bulamayıp Hiç Evlenmemiş Ünlüler

5- Kenan Doğulu & Beren Saat

yurt dışında evlenen ünlüler

Beren Saat ve Kenan Doğulu kumsal düğününü tercih eden çiftlerden oldu. İkili 2014 yılında Los Angeles’ta Malibu kumsalında romantik bir düğün yaptı.

Beren Saat’in straplez gelinliği ve şapkasıyla ortaya çıkardığı hoş görüntü uzun süreler konuşulmuştu.

6- Kıvanç Tatlıtuğ & Başak Dizer

yurt dışında evlenen ünlüler

19 Mayıs 2016’da evlenen Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer’in nikah töreni Paris’teki Türk Büyükelçiliği’nde düzenlendi. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı bu sade törenden sonra çift yakın arkadaşlarıyla da akşam minik bir kutlama yapmıştı.

Bu davetiyeler sana fikir verecek: Ünlülerin Düğün Davetiyelerini Görmeden Davetiyeni Seçme!

7- Gülşen & Ozan Çolakoğlu

yurt dışında evlenen ünlüler

Gülşen ve Ozan Çolakoğlu, 2016 senesinde Barselona’da evlendi. Çolakoğlu Gülşen’e evlenme teklifini de Barselona’da yapmıştı.

Nikah törenine sadece yakın arkadaşlarını çağıran çift, nikah sonrasında da yaklaşık 40 kişilik bir kutlama yapmışlardı.

Ünlü gelinlerin saç modellerine de göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Her Biri Göz Alıyor: Ünlülerin Gelin Saçı Modelleri

8- Demir Demirkan & Seda İnce

yurt dışında evlenen ünlüler

Zamanında Sertab Erener’le dillere destan bir aşk yaşayan Demir Demirkan, 2017 yılında lise aşkı Seda İnce ile evlendi. Çift, 2015 senesinde Paris’te düzenledikleri gizli bir nikah töreniyle dünyaevine girmişti.

Demirkan ve İnce çiftinin şu an Atlas adında bir oğulları var.

9- Selma Ergeç & Can Öz

yurt dışında evlenen ünlüler

Oyuncu Selma Ergeç ve Can Yayınları’nın sahibi Can Öz, nikah törenlerini Almanya’da yaptı. Almanya’daki Gottmadingen kasabasını tercih etmelerinin nedeni ise Ergeç’in çocukluğunun orada geçmiş olmasıydı.

Prenses kesim midi boy gelinliğiyle sade bir tercih yapan Ergeç, saç aksesuarı ve vintage tarzıyla da dikkat çekmişti. 2015 yılında evlenen çiftin bir de kız çocukları var.

10- Hakan Özoğuz & Selin Özoğuz

yurt dışında evlenen ünlüler

Athena grubunun gitaristi Hakan Özoğuz, 2016 senesinde Berlin’de Selin Özoğuz ile evlendi. Berlin’deki televizyon kulesi Berliner Fernsehturm’da nikah kıyan çift, düğünlerini ise Türkiye’de yaptı.

11- Tarkan & Pınar Dilek

yurt dışında evlenen ünlüler

Megastar Tarkan ve Pınar Dilek nikahlarını Tarkan’ın Tarabya’daki villasında düzenledikleri sade bir törenle gerçekleştirdi.

Nikahtan bir hafta sonra ise düğünlerini Almanya’nın Köln şehrinde, Ren Nehri kıyısındaki bir mekanda yaptılar. Pınar Dilek düğünde kayık yaka balık kesim bir gelinlik tercih etmişti.

Pınar Dilek'in Tarkan hayranı olduğunu bilmeyen yok! Peki ya diğerleri: Aşk Şöhret Tanımaz: Hayranlarıyla Evlenen Ünlüler

12- Burcu Kara & Fırat Parlak

yurt dışında evlenen ünlüler

Oyuncu Burcu Kara, yönetmen Fırat Parlak ile Belçika’nın Brugge kentinde evlendi. Burcu Kara’nın en sevdiği kentlerden biri olduğu için Brugge’u tercih ettiler. Çift, nikah tarihi olarak tanışma yıldönümleri olan 19 Şubat’ı seçmişti.

13- Tanem Sivar & Edhem Dirvana

yurt dışında evlenen ünlüler

Sunucu Tanem Sivar ve milli yelkenci Edhem Dirvana Avustralya’da evlendiler.

Edhem Dirvana, yelken yarışları için gittikleri Avustralya’da sürpriz yaparak Sivar’dan habersiz nikah töreni ayarlamıştı. Sade bir törenle nikahları kıyılan Tanem Sivar şaşkınlığını uzun süre gizleyememişti.

Yurt dışında evlenen ve ülke gündeminde yer alan ünlüler bu şekilde. Peki yurt dışında evlilikle ilgili sen ne düşünüyorsun? Bu konuda sen de fikirlerini belirtebilir, önereceğin yurt dışı lokasyonları yorum olarak yazabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap