Evlendirme Daireleri İstanbul

Avcılar Evlendirme Dairesi

Avcılar Evlendirme Dairesi

Avcılar Evlendirme Dairesi Hakkında

Evlenmek üzere yapacağınız başvurularınız için belediye tarafından istenen belgeleri ve izlemekle yükümlü olduğunuz bazı adımları sıralayacağız. Müracaatınızı yapmadan önce işlemlerinizin kesintisiz gerçekleşebilmesi için bu hususlara dikkat etmek gerekir.

Avcılar Zübeyde Hanım Nikah Salonu
Belediyenin evlilik işlemlerini gerçekleştirdiği tesisidir. Nikahın kıyıldığı salon 250 kişilik bir konuk ağırlama kapasitesine sahip. Modern bir gelin damat masası var ve kürsü üzerinde olduğu için konuklar töreni rahatça izleyebilirler. Bu esnada fotoğraf ve video çekimleri yaptırmak isteyenler orada bulunan fotoğrafçılardan destek alabilir. Nikahtan sonra binanın girişindeki bekleme alanında takı merasimleri yapılabiliyor.
Tesisin üst katında bir teras kafe mevcut. Törenden önce veya sonrasında bir şeyler yiyip içmek veya erken gelindiyse beklemek için burası kullanılabilir. Açık ve kapalı alanı olması sebebiyle yaz kış fark etmeksizin kullanıma açık.
Başvuru yapıbilmesi için tüm detaylarla ilgili bilgilere aşağıda yer verildi fakat okuduktan sonra da soru işaretleriniz olursa daireyi arayabilir veya ziyaret edebilirsiniz.

Avcılar Belediyesi Nikah İşlemleri için gerekli belgeler:
-Nüfus Cüzdanı: Fotoğraflı, TC kimlik numaralı, en son medeni hali işlenmiş ve 10 yılı aşmamış kimliklerin aslı gereklidir. Ehliyet ve benzeri kimlikler geçerli değildir.
-Sağlık Raporu: Aile Hekimi tarafından evlilik için verilecek bu raporda “Akdeniz Anemisi” yapıldığına dair ibare bulunmak zorunda.
-Fotoğraf: Son 6 içerisinde çekilmiş, renkli, ön cepheden çekilmiş, sivil giysili, vesikalık ve de 4’er adet olmalı. Bilgisayar çıktısı veya herhangi başka yıllardan çıkarılmış fotoğraflar geçerli değil.
Eğer çiftler veya eş adaylarından bir tanesi Türk vatandaşı değilse dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Süresi geçmemiş pasaportların Türkçe tercümeleri yaptırılıp noterden tasdik edilmesi gerekli. Konsolosluk veya yetkili makamlardan; kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve medeni hali gibi bilgilerin yer aldığı belge edinilmeli.

Ana belgeler bunlar olsa da ihtiyaç duyulacak birkaç özellik daha mevcut. Başvuru yapacak çiftlerin en az bir tanesi Avcılar’da ikamet ediyor olmalı. Eğer farklı bir ilçede yaşıyorlarsa ikamet ettikleri belediyenin evlendirme memurluğundan izin belgesi almalı ve bunu 3’er fotoğrafla birlikte başvuru belgelerine eklemeliler. Kadınlar evlenmeden önceki soyadını kullanmak isterse müracaat sırasında bunu dilekçe ile belirtmelidirler.
Bu evrakların yasal geçerlilik süreleri 6 ay olduğu için nikah günü alırken belgeleri en fazla 5,5 ay önce çıkarmış olmanızda fayda var.

Ne zaman müracaat edebilirsiniz?
Belgeler tamsa ve bahsedilen kurallara uygunsa hafta içi saat 08.30 ile 12.30 saatleri arasında daireye gelerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Eş adaylarından biri gelemeyecekse diğer adaya “noter onaylı” özel vekalet vermesi gerekli.

Belirtmekte fayda var; nikah töreninden yarım saat önce 2 adet şahitle birlikte hazır olmalısınız. Şahitleriniz anne babanız dışında ve 18 yaşından büyük kimseler olmak zorundadır. Kontrol için nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları da gerekiyor.
Not: Evlenmek istediğiniz tarihe en az 5 ay kala başvuru yapabilirsiniz ve 5 ay üzeri bir zaman diliminde müracaatlarınız kabul edilmez. Eğer randevu saati uygunsa bile müracaat günü nikahınız kıyılmayacaktır.

Diğer bir önemli konu da fiyatlar. Vereceğimiz bilgiler ışığında işlemler için toplamda ne kadarlık bir bütçe ayırmanız gerektiğini tahmin edebilirsiniz ancak yine de tam anlamıyla hesaplamak için daireye uğrayıp yüz yüze görüşmenizde fayda var.

-Zübeyde Hanım Nikah Salonu-
Hafta İçi - Oda Nikahı Dahil: 80 TL
Hafta Sonu ve Resmi Tatil Günleri: 400 TL
-Nikah Salonu Dışı-
Konut - Hafta İçi ve Hafta Sonu: 300 TL
Düğün Salonları: 700 TL
Oteller: 1.200 TL
-İlçe Dışı-
Hafta İçi: 300 TL
Hafta Sonu: 600 TL
Düğün Salonu: 900 TL
Restoran: 1.000 TL
Lüks Oteller: 1.500 TL

Avcılar Evlendirme Dairesi iletişim bilgileri ise şu şekilde;
Açık adres: Ambarlı Mah. Cumhuriyet Cad. No:2 Avcılar / İstanbul
Adres tarifi: Zübeyde Hanım Nikah Sarayı ilçenin merkezinde yer alıyor ve ulaşım bakımından pek çok imkana sahip, Avcılar Metrobüs Durağı’nda indikten sonra 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde. Binanın hemen karşısında ise otobüs durakları yer alıyor ve pek çok hat ile İstanbul’un hemen her bölgesine giden otobüse binebilirsiniz.
Çağrı Merkezi: 444 69 89 Dahili: 5429
Nikah dairesi ve evlilik işlemleri ile ilgili bilgi almak isterseniz çağrı merkezi uzmanı sizi ilgili birime bağlayacaktır. Mesai saatleri içerisinde arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.