Düğün Salonları Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:24 dakika

18.11.2022

Sen de mekan olarak düğün salonunu mu tercih edeceksin? Eğer öyleyse karşına birçok seçenek ve fiyat çıkacak. İşte düğün salonu ücretlerini etkileyen faktörler ve şehir şehir fiyatlar!

Düğün Salonu Fiyatları

Düğün Mekanı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

Düğün salonları; her bölgede birçok seçeneği olması, avantajlı fiyatlar sunması, her mevsime uygun bir mekan olması açısından çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Düğün salonları, çiftlere fiyat verirken birçok etkeni göz önünde bulunduruyor. Gelin ve damadın taleplerine göre fiyatlar artıp azalıyor. Şimdi dilersen bu faktörlere bakalım:

düğün salonları fiyatları

1-Düğün Tarihi

►Yazın düğün salonlarının fiyatları daha yüksek olur. Düşük bir bütçen varsa ve hava koşullarının iyi olduğu dönemlerde düğün yapmak istiyorsan bahar aylarını tercih etmeni öneririz. Salonda evleneceğin için bahar aylarının kararsız havasından etkilenmemiş olursun.

►Düğünün yapılacağı gün de, salonun fiyatını etkiler. Hafta sonu düğünleri hafta içi yapılanlara göre daha yüksek fiyatlıdır. En popüler gün cumartesi olduğu için, o güne talep yoğun olur.

►Bazı salonlarda düğünün yapılacağı saat de fiyat üzerinde etkilidir. Öğlen vakti yapılan düğünler daha az tercih edildiği için, akşam yapılan düğünlere göre daha uygun fiyatlı olabilir.

yaz düğün salonları

Tarihi yapısından oteline kadar tüm mekanların fiyatları için: İstanbul’da Düğün Mekanı Fiyatları

2- Yemeksiz / Yemekli Düğün Salonu Fiyatları

►Yemekli düğün yapabileceğin gibi, bilmelisin ki pek çok düğün salonu yemeksiz paket seçeneği de sunuyor. Bu durumda elbette sadece düğün salonu kiralama fiyatlarına katlanıyorsun. Eğer mekan izin veriyorsa, dilersen dışarıdan catering firması ile de anlaşarak, konuklarına dilediğin gibi ikramlar da sunabilirsin. Bu durumda daha yüksek bir maliyete katlanman gerekecek.

►Eğer düğününü yemekli yapacaksan seçtiğin menüye göre de fiyat değişiyor. Ana yemeğin kırmızı et mi yoksa beyaz et mi olacağı, ordövr tabağında neler sunulacağı, hangi tatlının ikram edileceği gibi detaylar fiyatı doğrudan etkileyecektir.

açık hava düğün salonları

Çiftlerin önerilerine kulak ver: Düğün.com Çiftlerinden Düğün Mekanı Önerileri!

3- Düğün Salonunun Konumu

Düğün salonunun konumu fiyatı etkileyen bir diğer faktör. Düğün salonlarının hemen her ilde, her ilçede birçok seçeneği bulunuyor. Haliyle fiyatlar arasındaki fark, konumdan dolayı da ortaya çıkıyor. Merkezi konuma sahip ya da toplu taşıma araçlarına yakın yerlerdeki mekanlarda paket fiyatları artabiliyor.

4- Davetli Sayısı

Yemekli düğünlerde düğün mekanları, kişi başı fiyat verdikleri için davetli sayın arttıkça elbette düğününün maliyeti de artacak. Eğer düğününe katılacak kişi sayısı fazla olacaksa, düğün salonun ile kişi başı fiyat üzerinden pazarlık yapmayı ihmal etme derim.

düğün salonu kapasitesi

Senin için derledik: İstanbul’un En Dikkat Çeken Düğün Salonları ve Fiyatları

5- Düğün Salonu Süslemeleri

  • Mekanın dekorasyonu da fiyat üzerinde önemli bir etken. Örneğin tiffany sandalyelerin kullanıldığı bir mekanın fiyatı, daha gösterişsiz sandalyelerin kullanıldığı bir mekandan daha yüksek olabilir.

  • Düğün salonunun sunduğu konsept çeşitliliğine göre fiyatlar değişebilir. Tek bir çeşitte süsleme yapan mekan ile çiftlere farklı seçenekler sunan mekanların fiyatları arasında fark olacaktır.

  • Yemekli düğünlerde ise sunumda kullanılan supla, tabak, çatal, kaşık, peçeteliğin kalitesi de düğün salonunun sunduğu fiyatlamada etkili olabiliyor.

düğün salonu süslemeleri

Bu süslemeler sana fikir verebilir: Düğün Salonu İçin En Trend 7 Dekorasyon Fikri

6- Mekanın Özellikleri

  • Yüksek tavanlı, kolonsuz ve ferah düğün salonlarının diğerlerine göre daha yüksek fiyatlı olduğu bir gerçek. Yani sıkışık masaların olduğu, davetlilerin piste sığmadığı bir düğün istemiyorsan bütçeni ona göre ayarlamalısın.

  • Havalandırması iyi olan mekanlar da olmayan mekanlara nazaran daha yüksek fiyatlı olabiliyor.

düğün salonları fiyatları

  • Bu madde özellikle baharda düğün yapacak çiftleri ilgilendiriyor. Bahar düğünlerinde açık alanda yağmur yağma ihtimaline karşın düğünü taşıyacak bir kapalı alanı olan düğün salonlarında fiyatlar daha yüksek oluyor. Ayrıca mekanın terası veya balkonu olması da bir etken.

düğün salon fiyatları

Boğaz manzaralı mekanlar kendine hayran bırakıyor: Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

7- Düğün Salonu Organizasyon Fiyatları

Düğün salonunun sana sunduğu organizasyon seçeneklerini beğenmezsen, dışarıdan bir şirket ile çalışmak istediğini mekana iletmelisin. Ancak bu durumda düğün mekanının sunduğu paket avantajlarından yararlanamayacağını ve daha yüksek maliyete katlanman gerektiğini unutmamalısın.

düğün salonu organizasyon fiyatları

Standartların dışına çık: Farklılık Arayan Çiftler İçin Yaratıcı Düğün Organizasyon Fikirleri

Türkiye’de Düğün Salonu Fiyatları

Düğün salonları fazla sayıda davetliyi ağırlayabilme kapasiteleri, uygun fiyatlı olmaları, dört mevsim düğün yapmaya elverişli ortam sunmaları gibi nedenlerle çiftler tarafından yüksek oranda tercih edilen mekanlardan. İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde düğün salonu ortalama fiyatlarının daha yüksek olduğunu görüyoruz.

Ancak büyük şehirlerde seçeneğin de daha fazla olduğu da bir gerçek. Yani her bütçeye göre düğün salonu bulmak mümkün. Türkiye genelinde düğün salonlarını incelediğimde; yemeksiz paket fiyatları ortalama 10.000 - 20.000 TL arasındayken, yemekli düğün fiyatlarındaki durum ise kişi başı ortalama 100 TL civarında.

düğün salonu fiyatları

Bu düğün salonları şıklıklarıyla göz kamaştırıyor: İstanbul'un En Lüks Düğün Salonları

İstanbul Düğün Salonu Fiyatları

Düğün salonu fiyatları İstanbul’daki konumuna ve kapasitesine göre değişiklik gösteriyor. Minimum yemeksiz paket fiyatı 10.000 TL’nin altında olan düğün salonu bulabileceğin gibi, bazı salonlarda fiyatlar 75.000 TL’ye kadar yükselebiliyor. Yemekli bir düğün düşünüyorsan İstanbul’daki düğün salonlarının çoğunda kişi başı fiyat minimum 200 - 350 TL arasında. Ancak tabii bazı mekanlarda bu rakamın çok üstünde fiyatlar da görebilmen mümkün.

İstanbul’da ulaşım önemli bir konu olduğundan, merkezi ilçelerdeki toplu taşıma araçlarına yakın konumda yer alan düğün salonlarında fiyatlar diğerlerine göre biraz daha yüksek. İstanbul’daki kolonsuz ve yüksek tavanlı mekanlarda fiyatlar daha yüksek.

düğün salonları fiyatları

Avrupa Yakası'ndaki ortalama fiyatlara baktığımızda; Bakırköy ve çevresinde minimum 20.000 - 30.000 TL civarındayken, Kağıthane’de bu rakam minimum 10.000 - 20.000 TL’ye düşebiliyor. Anadolu Yakası'nda ise; Kadıköy’de ve Pendik civarında ortalama fiyat minimum 20.000 - 30.000 TL.

istanbul düğün salonu fiyatları

İstanbul'daki her iki yaka için de bütçeni sarsmayacak mekanları derledik:

İstanbul Avrupa Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

İstanbul Anadolu Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

İzmir Düğün Salonu Fiyatları

İzmir’deki düğün salonlarının büyük bir kısmında açık alan ve kapalı alan bulunuyor. Ancak mekanda aynı anda birden fazla düğün yapılması durumu da söz konusu. Eğer böyle bir şey istemiyorsan mekan araştırmanı ona göre yapmalısın. Tabii hafta içi ve hafta sonu yapacağın düğünlerde fiyat farkı olacağını tekrar hatırlatalım.

düğün salonları fiyatları

Eğer yemekli bir düğün düşünüyorsan durum şöyle: Kişi başı fiyat 100 TL’den başlayıp, 500 TL’ye kadar yükselebiliyor. Ama ortalama bir fiyat vermek gerekirse İzmir düğün salonlarında yemekli kişi başı fiyat minimum 200 - 350 TL civarında. İzmir’de yemeksiz bir düğün yapmayı planlıyorsan da fiyatlar minimum 20.000 - 30.000 TL şeklinde.

Ankara Düğün Salonu Fiyatları

Düğün salonu fiyatları Ankara'da Türkiye geneline göre biraz daha düşük. Ortalamaya bakıldığında her kesime hitap eden salon bulmak mümkün. Ankara düğün salonlarında minimum yemeksiz paket fiyatları 10.000 TL’nin altında. 75.000 TL’ye kadar yükselebiliyor. Ortalama minimum 10.000 - 20.000 TL bütçeyle düğün salonu kiralayabileceğini söyleyebiliriz.

düğün salonları fiyatları

Yemekli düğün mekanlarını tercih edeceksen Ankara'daki düğün salonlarının çoğu kişi başı minimum 100 - 200 TL gibi bir ücret talep ediyor. Düğün salonlarının yoğunlaştığı, şehrin önemli ilçelerinden biri olan Ankara Keçiören düğün salonu kiraları genellikle minimum 10.000 TL ile 30.000 TL arasında değişiyor.

ankara düğün salonu fiyatları

İşte düğün salonu fiyatları hakkında derlediğimiz bilgiler bu şekilde. Eğer sıraladığımız maddelere dikkat edersen bütçene göre bir salon bulmakta zorlanmazsın diye düşünüyoruz. Ama tabii düğün yapmak istediğin ile ve ilçeye göre de araştırma yapman gerekecek. Düğün salonlarının Düğün.com’a özel yaptıkları indirimleri de incelemeyi unutma.

Düğün Salonları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Salonu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Salonları Firmaları

Düğün Salonları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum