Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Eyüp Alibeyköy Düğün Salonları

İstanbul’un Eyüp ilçesine bağlı, kalabalık semtlerinden biri olan Alibeyköy, birçok düğün salonuna ev sahipliği yapıyor. İlçedeki en geniş nüfuslu semtlerinden olan Yeşilpınar’daki düğün salonları gibi, Alibeyköy düğün salonları da çevre ilçelerden ilgi gören, popüler mekanlardan diyebiliriz.

Alibeyköy düğün salonlarının özelliklerini sıralamaya ihtişamlı mekanlar olduğunu söyleyerek başlayabiliriz. Gösterişli süslemelerle donatılan, altın yaldızlı salonlar semtteki mekanlar arasında öne çıksa da beyazın asaletini yansıtan sade düğün salonlarına kadar her tarza uygun alternatifleri semtte bulabilmeniz mümkün.

Alibeyköy düğün salonları, geniş kapasiteleriyle de dikkat çekiyor. 100-200 kişilik seçenekleri bulunsa da semtteki mekanlar ortalama 500-1.000 davetli ağırlama imkanı sunuyor. Bu rakam bazı salonlarda 2.000 kişiye kadar çıkabiliyor.

Alibeyköy düğün salonlarının genel olarak kapalı alana sahip mekanlar olduğunu söyleyebiliriz. Kapalı salona sahip oldukları için her mevsim hizmet verebiliyorlar. Yaz-kış demeden dilediğiniz gibi organizasyon yapabilme imkanınız bulunuyor. Mekanların bazıları ise hem açık hem de kapalı alanlarıyla hizmet veriyor.

Bölgedeki bazı düğün salonlarında açılır-kapanır tavan sistemi kullanılıyor. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında açık hava düğünü tercih ederseniz yağmur yağması durumunda, mekanın bu özelliği sayesinde eğlenceniz yarıda kesilmiyor. Tavan çok kısa süre içerisinde kapatılıyor ve hava koşullarından etkilenmeden organizasyona devam edebiliyorsunuz.

Semtteki düğün salonlarında yemekli düğün imkanı da sunuluyor. Yemekli organizasyonlarda başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlıdan oluşan menüler servis ediliyor. Mekanlar bu yemekleri ya kendi mutfaklarında hazırlıyor ya da anlaşmalı catering firmalarına yaptırıyor. Yemeksiz düğünlerde kuru pasta, çerez gibi atıştırmalıklar davetlilere sunuluyor.

Bir düğün salonunun en önemli özellikleri arasında yüksek tavan ve kolonsuz olması da yer alıyor. Böylece ferah bir mekanda, davetlilerin rahat edebileceği bir organizasyona ev sahipliği yapabiliyorsunuz. Alibeyköy düğün salonlarının birçoğu da yüksek tavanlı ve kolonsuz/az kolonlu yapısıyla ferah bir ortam oluşturuyor.

Alibeyköy Düğün Salonları Arasından Nasıl Seçim Yapabilirsiniz?

Bölgedeki düğün salonları arasından seçim yapmak için araştırmaya başlamadan önce davetli sayınızı ve mekan için ayırdığınız bütçeyi netleştirmenizi öneriyoruz. Böylece belirlediğiniz sayıya uygun kapasiteye sahip mekanları seçenekleriniz arasına alabilirsiniz. Bütçeniz de seçenekler arasından eleme yapmanıza yardımcı olacak faktörlerden. Belirlediğiniz bütçeyi aşan mekanlarla görüşme yapmakla vakit kaybetmemeniz, karar verme sürecinizi hızlandırabilir.

Alibeyköy düğün salonlarında çiftlere mekan süsleme alternatifleri de sunuluyor. Renk, tarz ya da konsept seçim yapabiliyor, gerisini mekanın bünyesinde bulunan ya da anlaşmalı olduğu organizasyon ekiplerinin deneyimli ellerine bırakabiliyorsunuz. Bazı mekanlara dışarıdan organizasyon firması getirilmesine izin verildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Alibeyköy düğün salonlarıyla görüşürken sundukları düğün paketi seçeneklerini de tüm detaylarıyla öğrenmenizde fayda var. Paket içeriği, fiyatları ve ödeme koşullarıyla ilgili bilgi alabilir, bu paketlerden size en uygun olanını seçerek anlaşma sağlayabilirsiniz.

Eğer yemekli bir düğün yapmayı planlıyorsanız, mekanın düğünden önce menü tadımı ya da menüde değişiklik yapma imkanı sunup sunmadığını da öğrenmelisiniz. Davetlilerinize sunacağınız lezzetleri tatmanız ve beğenmediğiniz ürünler olursa değiştirebilmeniz herkes açısından faydalı olacaktır.

Alibeyköy düğün salonlarıyla yapacağınız görüşmelerde mekan yetkilileriyle iletişiminiz de seçim yapmanızı kolaylaştırabilir. Firma yetkilisinin size yaklaşımını, güler yüzlü olup olmadığını, çözüm sunabilme yeteneğini gözlemlemenizi öneriyoruz. Düğün sürecinde taleplerinizi iyi şekilde anlamaları sayesinde üstünüzden büyük bir yük alacaklar. Tabii düğün günü sunacakları desteklerini de göz ardı etmemek gerekiyor.

İstanbul Eyüp Alibeyköy Düğün Salonları Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Alibeyköy düğün salonu fiyatları, salon özelliklerine ve size sundukları hizmetlere göre değişiklik gösteriyor. Salon fiyatlarında en büyük etkiyi ise düğün salonunun özellikleri belirliyor. Örneğin; açılır kapanır tavan özelliğine sahip olan bir salon, kapalı bir düğün salonuna göre daha yüksek fiyatlı olabiliyor.

Düğün salonunun size sunduğu paketlerin içeriği de fiyatı etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Bu paketler genellikle atıştırmalıklar, sınırsız meşrubat, pasta, video çekimi, süsleme ve müzik gibi hizmetleri içeriyor. Bu paketlere yemekli menü, alkol, drone çekimi gibi ek hizmetler dahil etmek isterseniz fiyatlarda değişiklik oluyor.

Düğün salonları fiyatları Alibeyköy’de tarihe göre de belirleniyor. Hafta içi yapılan organizasyonlar hafta sonundakilere göre daha uygun fiyatlara sunuluyor. Aynı durum kış ve yaz dönemi için de geçerli. Düşük bir bütçeniz varsa siz de kış aylarını ve hafta içini tercih edebilirsiniz.

Alibeyköy’de düğün salonu fiyatları istediğiniz ekstra hizmetlere göre de değişebiliyor. Standart paketler dışında orkestra gibi talepleriniz olursa bunların fiyatlandırması ayrıca yapılıyor. Yani bu tarz istekleriniz varsa mekanlarla anlaşmadan önce detaylarını konuşmanızı tavsiye ediyoruz.

Alibeyköy düğün salonlarının sayfalarından da minimum fiyatlarına bakabilirsiniz. Net bir rakam için de yine firma sayfalarından fiyat teklifi almayı ihmal etmeyin. Kısa bir form doldurarak birçok mekandan teklif alabilirsiniz.