Uzun Kollu Gelinlikler

Özellikle sonbahar ya da kışın evleneceksen uzun kollu gelinlik modelleri tam senlik!

Romantik Düşük omuz
GME 1
Gülten Moda Evi

Model: GME 1

3.000 TL - 5.000 TL

Klasik Romantik Hakim yaka
Klb Saten 2050
Setr-i Nur Fatih

Model: Klb Saten 2050

6.850 TL - 8.000 TL

Romantik V yaka
SDY 12
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 12

1.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Efracem
Setr-i Nur Bursa

Model: Efracem

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
INC 1
İnci Wedding Dress

Model: INC 1

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik V yaka
SET 2
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 2

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Hakim yaka
INC 2
İnci Wedding Dress

Model: INC 2

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Romantik İllüzyon yaka
KRG 2
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 2

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
ZGM 4
Zümrüt Gelinlik Moda Evi

Model: ZGM 4

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Bohem Bisiklet yaka
PRY 20
Piraye Vera By Sevil Özaşan

Model: PRY 20

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem Spor Tarlatansız Zayıf gösteren V yaka
NEW 24
New In Style Moda Evi

Model: NEW 24

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Hakim yaka
Diva
Setr-i Nur Fatih

Model: Diva

4.500 TL - 5.500 TL

Romantik Modern Vintage Kayık yaka
SET 3
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 3

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Uzun gösteren Düşük omuz
CGB 4
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 4

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Tesettür 1
Pınar Bent

Model: Tesettür 1

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
NEG 1
Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Model: NEG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
SNB  1
Setr-i Nur Bursa

Model: SNB 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
NSG 4
Neşe Gelinlik

Model: NSG 4

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
NEG 5
Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Model: NEG 5

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Nergis
Setr-i Nur Bursa

Model: Nergis

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik U yaka
NEW 22
New In Style Moda Evi

Model: NEW 22

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
NEG 2
Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Model: NEG 2

1.000 TL - 3.000 TL

Sade Hakim yaka
Farengiz
Setr-i Nur Fatih

Model: Farengiz

4.200 TL - 6.000 TL

Romantik Düşük omuz
IGN 4
İğne İplik Moda İzmir

Model: IGN 4

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Uzun Gelinlik Kolu Modelleri Nelerdir?

Omuzdan başlayarak bileğe hatta el üstüne kadar uzanan gelinlik kolları uzun kollu olarak adlandırılıyor. Kolları uzun gelinlik modellerinin, İspanyol, Juliet, bishop ve balon kol gibi farklı çeşitleri bulunuyor.

Omuzdan dirseğe kadar düz dirsekten sonra geniş açılan fakat bilekte manşette tutturulan kol çeşidine bishop kol adı veriliyor. Bishop kol gelinlik uzun kollu tasarımlar arasında son yıllarda oldukça popüler.

İspanyol kol gelinlik modelleri uzun kollu tasarımlar arasında en sevilenlerden. Omuzdan dar başlayarak bileklere doğru genişleyen İspanyol kol modeline sahip gelinlikler kollardaki fazlalıkları kamufle etmek için tercih edilebilecek en ideal tasarımlardır diyebiliriz.

Juliet kollar ise omuzları kabarık, dirsekten itibaren kolu satan, kullanıldığı gelinliğe güçlü ve nostaljik hava katan bir kol tipi. Son yıllarda balık kesim gelinliklerde sıkça kullanılan bu kol tipi, prenses ve A tipi gibi kabarık eteklerle ihtişamlı bir görünüm yaratıyor.

Son yılların en trend tasarımları arasında yer alan balon kol gelinlik modelleri romantik ve ihtişamlı görünüme sahip olmak isteyen gelinlerin tercihi oluyor. Omuzdan aşağı bol inen ve bilekte bir balon görünümü oluşturacak şekilde toplanan bu kol tipi, vintage tasarımlardan hoşlanan gelinler için de ideal.

Hangi Vücut Tipine Hangi Uzun Kollu Gelinlik Modelleri Uygundur?

Balık, prenses, düz… Uzun kollar, farklı vücut tiplerine uygun etek kesimleriyle de uyum sağlıyor. Peki etek kesimine sahip uzun kollu gelinlikler hangi vücut tiplerine yakışıyor? Kısaca değinelim.

Uzun Kollu Balık Gelinlik Modelleri

Her gelin adayının kolay kolay giyemeyeceği, orantılı ve fit bir vücut gerektiren balık kesim gelinlik modellerini kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Balık gelinlik modellerini tarzınıza uygun hale getirmek için farklı uzun kol tiplerini tercih edebilirsiniz. Nostaljik bir görünüm için Juliet kollu, romantik bir görünüm için ise balon kollu modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Uzun Kollu A Kesim Gelinlik Modelleri

A kesim uzun kollu gelinlik modelleri, gelin adaylarının en çok tercih ettiği tasarımlar arasında. Özellikle armut vücut tipine sahip gelin adaylarının basenlerini kamufle etmek için tercih ettiği bu modellerin dantel kollu seçenekleri oldukça popüler. İnce kollar için dantelli, kalın kollar için ise tül kollu A kesim gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Uzun Kollu Prenses Gelinlik Modelleri

Uzun kollu kabarık gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa ihtişamlı bir silüet yaratan prenses kesim tasarımları da düşünebilirsiniz. Hacimli eteği ile oldukça dikkat çekici olan bu tasarımlarla dengeli bir görüntü yaratmak için kolları sade tasarımlara yönelebilirsiniz. Örneğin; uzun tül kollu prenses gelinlik modelleri ile hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kumaşına Göre Uzun Kollu Gelinlik Çeşitleri

Uzun kollarda birçok farklı kumaş kullanılabiliyor. Kolunuzun yapısı ve tarzınızı göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz.

Dantel Kollu Gelinlik Modelleri

Dantel kol gelinlik modelleri arasından seçim yaparken ilk dikkat etmeniz gereken, kolunuzun kalınlığı olmalı. Eğer ince kollarınız varsa dar dantel kollar sizin için uygun seçim olabilir. Kollarınız kalınsa, balon, İspanyol gibi bol kol tiplerini tercih edebilirsiniz.

Bohem tarzda bir görüm için İspanyol kolları dantelli gelinlik modellerinden giyebilirsiniz. Juliet kol tipi gibi nostaljik kol tiplerinde de danteller sıkça kullanılıyor. Siz de vintage tarzda uzun kollu dantelli gelinlik arıyorsanız bu kol tipini düşünebilirsiniz.

Kolu dantelli gelinlik modellerinin farklı bölgelerinde kullanılan dantellerin uyum içinde olmasında da fayda var. Örneğin; etek kısmı dantelli uzun kollu gelinliklerin kol kısmında da aynı ya da yakın motiflerde dantellerin kullanılması uyumlu ve şık bir görünüm yaratacaktır.

Kolları Tül Gelinlik Modelleri

Uzun tül kollu gelinlik modellerinin işlemeli tül ve sade tül kollu seçenekleri bulunuyor. Kolları dar kesim bir gelinlik istiyorsanız kolunuzun kalınlığını göz önünde bulundurmalısınız. Gelinliğin kollarının işlemeli tülden ve dar olması, kolunuzun olduğundan kalın görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle ince kollu gelin adayları işlemeli dar tül kollu gelinlikleri tercih edebilir. Kalın kollarda ise dar kol tipini fazla önermesek de işlemesiz sade tül kumaşın bu bölgede kullanılması, daha ince bir görünüm yaratabilir.

Kolları kalın gelin adaylarına ise bol kollu, kolu tül gelinlik modellerini öneriyoruz. İşlemeli ya da sade olması fark etmeksizin, bol kolların, bu bölgedeki fazlalıkları kamufle etmek için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Farklı Tarzlara Uygun Kolları Kapalı Gelinlik Modelleri

Farklı tarzlara uygun birçok uzun kollu gelinlik seçenekleri bulunuyor. Bu tasarımlara da değinmeden geçmeyelim.

Uzun Kollu Helen Gelinlik Modelleri

Sonbahar ve kış aylarında yapılacak düğünlerin vazgeçilmezi uzun kollar, Helen gelinlik modellerinde sıklıkla kullanılıyor. Özellikle işlemeli ya da sade tül ve şifon kumaşların kullanıldığı uzun kol tipleri, salaş Helen gelinliklere çok yakışıyor. Bilekte, yere kadar uzanan, balon, bishop ve yarasa gibi uzun kol çeşitlerinin Helen gelinliklerde kullanılan popüler seçenekler olduğunu da ekleyelim.

Özellikle balon kollu Helen gelinlikler kabarık kollarıyla antik Yunan havasını estirmeyi başarıyor. Bu kol tipinin kollardaki fazlalıkları gizleme konusundaki ustalığı da sıkça tercih edilmesini sağlıyor.

Uzun Kollu Sade Gelinlik Modelleri

Sade uzun kollu gelinliklerin sıkça karşımıza çıkan iki seçeneği bulunuyor. Gövdesi ve etek kısmı sade işlemesiz kumaştan tasarlanmış gelinlik modellerine işlemeli kollar il hareket katılıyor. Bir diğer seçenek ise tamamı sade uzun kollu gelinlikler oluyor. Gelinliğin bütününde kullanılan kumaş, kollarda da devam ediyor ve ortaya bütün bir görünüm çıkıyor. Bu tasarımların en şık örnekleri arasında son yıllarda oldukça popüler olan A etek kesimli kayık yaka uzun kollu gelinlik modellerini gösterebiliriz. Tamamı sade kumaştan bu gelinlikler zarif ve fit bir görüntü yaratıyor.

Uzun Kollu Bohem Gelinlik Modelleri

Bohem gelinlik modellerinin en önemli özelliği şıklığın yanında rahatlık da sunması diyebiliriz. Bu durum gelinlik kollarında da kendini gösteriyor. Uzun kollu bohem gelinliklerde bol kol kesimleri öne çıkıyor. Özellikle İspanyol kolları bohem gelinliklere çok yakıştırıyoruz.

Uzun kollu gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Bu bilgiler ışığında size en uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de hatırlatalım!