Uzun Kollu Gelinlikler

Firmaları Göster
EVS 1
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik V yaka
12.000 TL - 17.000 TL
YYT 6
Yeşim Yücetürün Sposa
Romantik İllüzyon yaka
8.000 TL - 11.000 TL
Şebnem Sönmez 46
Şebnem Sönmez
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
79052
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik Straplez
10.000 TL - 15.000 TL
NSM 3
Nisse Moda
Romantik Bisiklet yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Kare Yaka Prense Model Gelinlik
Gelinlik Worlds
Görkemli Kare yaka
18.000 TL - 25.000 TL
BRP 6
Bursa Pazarı Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 20.000 TL
Pileli Prenses
Pınar Bent
Görkemli V yaka
25.000 TL - 30.000 TL
Celine Balık Model Gelinlik
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Vintage Bohem Romantik Modern Helen Cesur Spor Tarlatansız İki parça Eteği çıkabilen Zayıf gösteren Uzun gösteren Bisiklet yaka
46.243,03 TL
KRG 1
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Vintage V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Spica Mini
Merve Alkan Bridal
Modern V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Celine Balık Model Gelinlik
Mediha Cambaz
Vintage Bohem Cesur Bisiklet yaka
46.243,03 TL
BRP 4
Bursa Pazarı Gelinlik
Vintage Kare yaka
7.000 TL - 10.000 TL
YYT 3
Yeşim Yücetürün Sposa
Romantik İllüzyon yaka
11.000 TL - 15.500 TL
EVS 7
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik İllüzyon yaka
5.500 TL - 8.500 TL
ASK 7
Aşk-ı Şura Gelinlik
Romantik Klasik Hakim yaka
8.500 TL - 12.000 TL
Alice Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik
Mediha Cambaz
Vintage Romantik Uzun gösteren V yaka
27.176 TL
SRM 6
Sara Moda Evi
Romantik İllüzyon yaka
3.000 TL - 5.000 TL
FMD 4
Filiz Sert Wedding Dress
Romantik Klasik V yaka
5.500 TL - 9.000 TL
OZL 4
Özlemce Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Folma
Merve Alkan Bridal
Vintage Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
YYT 1
Yeşim Yücetürün Sposa
Romantik Kayık yaka
8.000 TL - 11.000 TL
Glamour Bridal 4
Glamour Bridal
Romantik Vintage Hakim yaka
7.000 TL - 10.000 TL
KRG 4
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik İllüzyon yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Uzun Kollu Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Uzun kollu gelinlik fiyatları ne kadar?
  Uzun kollu gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler uzun kollu gelinlik modelleri nelerdir?
  Uzun kollu gelinliklerin birçok farklı seçeneği var. Bunlar arasından kolları dantel gelinliklerin en çok tercih edilen modeller olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda balon, tül kolların öne çıkmasıyla kabarık, uzun tül kollu gelinliklerin de gelin adaylarının favori tasarımları arasında yer bulduğunu belirtelim.
 • Uzun kollu gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre uzun kollu gelinlik denildiğinde İstanbul 19.698, İzmir 4.070, Ankara 3.391, Bursa 3.237, ve Kocaeli 1.811 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Uzun kollu gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre uzun kollu gelinlik denildiğinde beyaz 2.495, kırık beyaz 567, krem 172 ve renkli 48 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Uzun Gelinlik Kolu Modelleri Nelerdir?

Omuzdan başlayarak bileğe hatta el üstüne kadar uzanan gelinlik kolları uzun kollu olarak adlandırılıyor. Kolları uzun gelinlik modellerinin, İspanyol, Juliet, bishop ve balon kol gibi farklı çeşitleri bulunuyor. Omuzdan dirseğe kadar düz dirsekten sonra geniş açılan fakat bilekte manşette tutturulan kol çeşidine bishop kol adı veriliyor. Bishop kol gelinlikler de son yıllarda oldukça popüler.

İspanyol kol gelinlik modelleri uzun kollu tasarımlar arasında en sevilenlerden. Omuzdan dar başlayarak bileklere doğru genişleyen İspanyol kol modeline sahip gelinlikler kollardaki fazlalıkları kamufle etmek için tercih edilebilecek en ideal tasarımlardır diyebiliriz. Juliet kollar ise omuzları kabarık, dirsekten itibaren kolu satan, kullanıldığı gelinliğe güçlü ve nostaljik hava katan bir kol tipi.

Son yıllarda balık kesim gelinliklerde sıkça kullanılan bu kol tipi, prenses ve A tipi gibi kabarık eteklerle ihtişamlı bir görünüm yaratıyor. Son yılların en trend tasarımları arasında yer alan balon kol gelinlik modelleri romantik ve ihtişamlı görünüme sahip olmak isteyen gelinlerin tercihi oluyor. Balon kollu gelinlik modelleri, vintage tasarımlardan hoşlanan gelinler için de ideal.

Vücut tiplerine göre tercih edilmesi gereken gelinlik modelleri değişiyor. Gelinlik modelleri hem kesim hem kumaş hem de farklı kol uzunlukları dikkate alınarak tercih edilmeli. Balık, prenses, düz… Uzun kollar, farklı vücut tiplerine uygun etek kesimleriyle de uyum sağlıyor. Peki etek kesimine sahip uzun kollu gelinlikler hangi vücut tiplerine yakışıyor? Kısaca değinelim.

Uzun Kollu Balık Gelinlik Modelleri

Her gelin adayının kolay kolay giyemeyeceği, orantılı ve fit bir vücut gerektiren balık kesim gelinlik modellerini kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Balık gelinlik modellerini tarzınıza uygun hale getirmek için farklı uzun kol tiplerini tercih edebilirsiniz. Nostaljik bir görünüm için Juliet kollu, romantik bir görünüm için ise balon kollu modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Uzun Kollu A Kesim Gelinlik Modelleri

A kesim uzun kollu gelinlik modelleri, gelin adaylarının en çok tercih ettiği tasarımlar arasında. Özellikle armut vücut tipine sahip gelin adaylarının basenlerini kamufle etmek için tercih ettiği bu modellerin dantel kollu seçenekleri oldukça popüler. İnce kollar için dantelli, kalın kollar için ise tül kollu A kesim gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Kollu Prenses Gelinlik Modelleri

Uzun kollu kabarık gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa ihtişamlı bir silüet yaratan prenses kesim tasarımları da düşünebilirsiniz. Hacimli eteği ile oldukça dikkat çekici olan bu tasarımlarla dengeli bir görüntü yaratmak için kolları sade tasarımlara yönelebilirsiniz. Örneğin; uzun tül kollu prenses gelinlik modelleri ile hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Etek kesiminin kolla uyumunu ve hangi vücut tipine hangi modelin gideceğini anlattık. Şimdi etek kesimi kadar önemli bir konu olan kumaşına göre uzun kollu gelinlik çeşitlerinde sıra. Kumaş seçimi, gelinlik seçim sürecinin neredeyse yarısını oluşturur. Çok fazla seçenek vardır. Uzun kollarda da birçok farklı kumaş kullanılabiliyor. Kolunuzun yapısı ve tarzınızı göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz.

Dantel Kollu Gelinlik Modelleri

Dantel kol gelinlik modelleri arasından seçim yaparken ilk dikkat etmeniz gereken, kolunuzun kalınlığı olmalı. Eğer ince kollarınız varsa dar dantel kollar sizin için uygun seçim olabilir. Kollarınız kalınsa, balon, İspanyol gibi bol kol tiplerini tercih edebilirsiniz. Bohem tarzda bir görüm için İspanyol kolları dantelli gelinlik modellerinden giyebilirsiniz. Juliet kol tipinde de danteller sıkça kullanılıyor.

Siz de vintage tarzda uzun kollu dantelli gelinlik arıyorsanız bu kol tipini düşünebilirsiniz.Kolu dantelli gelinlik modellerinin farklı bölgelerinde kullanılan dantellerin uyum içinde olmasında da fayda var. Örneğin; etek kısmı dantelli uzun kollu gelinliklerin kol kısmında da aynı ya da yakın motiflerde dantellerin kullanılması uyumlu ve şık bir görünüm yaratacaktır.

Kolları Tül Gelinlik Modelleri

Uzun tül kollu gelinlik modellerinin işlemeli tül ve sade tül kollu seçenekleri bulunuyor. Kolları dar kesim bir gelinlik istiyorsanız kolunuzun kalınlığını göz önünde bulundurmalısınız. Gelinliğin kollarının işlemeli tülden ve dar olması, kolunuzun olduğundan kalın görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle ince kollu gelin adayları işlemeli dar tül kollu gelinlikleri tercih edebilir.

Kalın kollarda ise dar kol tipini fazla önermesek de işlemesiz sade tül kumaşın bu bölgede kullanılması, daha ince bir görünüm yaratabilir. Kolları kalın gelin adaylarına ise bol kollu, kolu tül gelinlik modellerini öneriyoruz. İşlemeli ya da sade olması fark etmeksizin, bol kolların, bu bölgedeki fazlalıkları kamufle etmek için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Farkları tarzlara uygun kolları kapalı gelinlik modelleri, organizasyona bağlı olarak seçilebilir. Farklı tarzlara uygun birçok uzun kollu gelinlik seçenekleri bulunuyor. Düğün mekanınıza, renklerinize göre tarzınızı belirlemek ve ona en yakışacak gelinliği seçmek sizin elinizde. Helen modeller, sade modeller, bohem gelinlikler... Bütün bu seçenekler arasında kafanız karışmasın! Hadi gelin bu tasarımları beraber inceleyelim!

Uzun Kollu Helen Gelinlik Modelleri

Sonbahar ve kış aylarında yapılacak düğünlerin vazgeçilmezi uzun kollar, Helen gelinlik modellerinde sıklıkla kullanılıyor. Özellikle işlemeli ya da sade tül ve şifon kumaşların kullanıldığı uzun kol tipleri, salaş Helen gelinliklere çok yakışıyor. Bilekte, yere kadar uzanan, balon, bishop ve yarasa gibi uzun kol çeşitlerinin Helen gelinliklerde kullanılan popüler seçenekler olduğunu da ekleyelim.

Uzun Kollu Sade Gelinlik Modelleri

Sade uzun kollu gelinliklerin sıkça karşımıza çıkan iki seçeneği bulunuyor. Gövdesi ve etek kısmı sade işlemesiz kumaştan tasarlanmış gelinlik modellerine işlemeli kollar il hareket katılıyor. Bir diğer seçenek ise tamamı sade uzun kollu gelinlikler oluyor. Gelinliğin bütününde kullanılan kumaş, kollarda da devam ediyor ve ortaya bütün bir görünüm çıkıyor.

Uzun Kollu Saten Gelinlik Modelleri

Saten gelinlikler son yıllarda oldukça popüler. Özellikle Meghan Markle'ın kraliyet düğününde uzun kollu saten gelinlik giymesinin ardından, bu tasarımlar trendler arasında da yer almaya başladı. Bu şık gelinliklerin modası bir süre daha geçmeyecek gibi görünüyor.

Uzun kollu saten gelinlikleri, özellikle sonbahar ve kış aylarında evlenecek gelin adaylarına öneriyoruz. Tarihi mekan, otel gibi gösterişli mekanlarda düğün yapacak gelin adayları da saten kumaşın göz alıcı görünümüyle mekanın ihtişamına uyum sağlayabilir. Minimalist zevkleri olan gelinler de uzun kollu saten gelinliklerin, işlemesiz, çok sade seçeneklerini değerlendirebilir!

Uzun Kollu Bohem Gelinlik Modelleri

Bohem gelinlik modellerinin en önemli özelliği şıklığın yanında rahatlık da sunması diyebiliriz. Bu durum gelinlik kollarında da kendini gösteriyor. Uzun kollu bohem gelinliklerde bol kol kesimleri öne çıkıyor. Özellikle İspanyol kolları bohem gelinliklere çok yakıştırıyoruz. Kır düğünlerinin vazgeçilmezi olan uzun kollu bohem gelinlik modelleri arasından siz de dilediğinizi seçebilirsiniz.

Uzun kollu gelinlik modellerine ilişkin tarz, etek kesimi gibi detaylara yer verdik. Sıra size en uygun uzun kollu gelinlik modelini bulmakta! Bu bilgiler ışığında size en uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de hatırlatalım!