Kış Düğünleri İçin Gelin Aksesuarları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

6:59 dakika

16.01.2021

Kış düğünü yapmaya karar verdiysen, özenle seçtiğin gelinliğini birbirinden şık gelin aksesuarlarıyla tamamlamaya ne dersin? Gelinliğinle birlikte kullanabileceğin pelerin, eldiven, ayakkabı ve kaban gibi kış gelini aksesuarları arasından sana uygun olanlarıyla, şık olmanın yanı sıra düğün mekanın ve mevsimle uyumu bir görünüm yakalayabilirsin! Peki bu aksesuarları yakından incelemeye ne dersin? Senin için sıraladık!

kışlık gelin aksesuarları

Soğuk havada içleri ısıtacak bir kış düğünü yapacak çiftlerin, yaygın görüşün aksine aslında çok şanslı olduğunu hemen söylemeliyim. Çünkü tüm düğünler arasında belki de en romantiği olan kış düğünlerinde, mekanlar rezervasyon konusunda esneklik ve fiyat indirimleri sunarken, yaz düğünlerindeki gibi sıcaktan akan makyaj, terleme gibi sıkıntıları da yaşamazsın.

Ayrıca bembeyaz karlar içinde, kışın kullanılan gelin aksesuarları ile birlikte bakmaya doyum olmayacak fotoğraf karelerine de sahip olabilirsin. Şimdi dilersen, şıklığına şıklık katacak ve seni sıcak tutacak kış aksesuarlarını detaylı şekilde birlikte inceleyelim!

kış düğünleri i̇çin gelin aksesuarları

İddialı Bir Görünüm İsteyen Kış Gelinlerine: Pelerinler

Pelerinli gelinlikler ve gelinliğinle birlikte kullanabileceğin pelerinler güçlü bir görünüm yaratmak isteyen gelin adayları için ideal. Pelerin, gelinlik ile mükemmel bir şekilde bütünleşip, onun büyüleyici havasını bozmadığı için düğününde tercih edebileceğin, oldukça şık bir seçenek. Pelerinini gelinliğine ve hava durumuna uygun şekilde diktirebileceğin gibi, tül, saten, yapay kürk, ipek veya kaşmirden tasarlanmış modelleri tercih edebilirsin. Eğer gelinliğini kuyruklu yaptırmak isteyip de cesaret edemediysen, kuyruklu pelerinler senin için harika bir fırsat olabilir.

pelerinli gelinlik modelleri

Yağışlı havalarda saçların bozulmasın diye tercih edebileceğin kapüşonlu modeller ise seni bir masal kahramanına dönüştürecek. Soğuk havalarda uzun pelerinler tercih edilebileceğin gibi, nispeten daha ılık günlerde kısa pelerinleri değerlendirebilirsin. Bu tarz modeller, özellikle straplez yaka ya da ince askılı gelinlik tercihinde bulunduysan uygun olacaktır. Gelinlik tercihini sade modellerden yana yaptıysan, tül, üzeri işlemeli ya da boncuklu modeller, zarafetini artıracaktır.

pelerinli gelinlik modelleri

Birbirinden şık pelerinli gelinlik modellerini incelemek istersen şu galerimiz tam senlik: Pelerinli Gelinlik Modelleri

Ceketinle Tarzını Konuştur

Kışın gelinlik üzerine ne giyilir diye düşünüyorsan ve minimal ve farklı bir aksesuar arıyorsan ceketlere ne dersin? İster deri ister saten, gelinliğinle uyumlu olacak şekilde bir ceket modeli bulabilirsin.

Tarzından ödün vermeden soğuktan korunmayı tercih ediyor ve gelinliğinin zarif detaylarının kaybolmasından korkuyorsan, dünyaca ünlü gelinlik tasarımcıları imdadına yetişiyor. Son dönemlerde tasarımcılar, senin gibi gelin adaylarını düşünerek, gelinlik üzerine giyilebilecek birbirinden şık ceketler tasarlamaya başladı. Mesela, balık kesim karizmatik bir gelinlik üzerine, inci detaylara sahip beyaz bir motorcu ceketi ile hem marjinal hem de çok şık görünebilirsin. Daha klasik bir model istersen oversize saten ceketleri tercih edebilirsin.

gelin ceketi

Romantik Gelinler İçin: Bolerolar

Bolerolar hem kış hem yaz gelinlerinin sıklıkla tercih ettikleri aksesuarlar arasında. Kollardaki kusurları gizleyen tül ve dantel bolero modelleri genellikle yaz gelinleri tarafından kullanılırken, yapay kürk, tüvit ya da saten bolerolar kış gelinlerinin aksesuar seçeneklerini oluşturuyor.

Düğününde istediğin zaman boleronu çıkarıp, gelinliğinle kalabilirsin. Bunun için gelinlik firmana, gelinliğinle bütün olacak şekilde tasarlanmış dantel bolerolardan senin için hazırlamasını isteyebilirsin. Bu tarz bolerolar sayesinde gelinliğini iki farklı şekilde kullanarak, zenginleştirebilirsin.

Mini ceket görünümlü boleroların yanı sıra, kışın seni en sıcak tutacak aksesuarlar arasında imitasyon kürkten hazırlanan bolero modelleri yer alıyor.

kış gelinleri için bolero

Etoller, Şallar, Atkılar ve Kısa Pançolar ile Düğüne Hazırsın

Gelinliğinin yalnızca açıkta kalan üst bölgelerini kapatmak ama bunu zarif bir dokunuşla, gelinliğine gölge düşürmeyecek şekilde yapmak istiyorsan etoller, bolerolar, atkılar, şallar ve kısa pançolar tam sana göre. Bu tarz aksesuarlarla, kış gelinine yakışır şekilde, oldukça ihtişamlı görüneceksin. Mesela kayık ya da straplez yaka gelinliğinin üzerine attığın etol ile soğuktan korunabileceğin gibi, ne kadar zarif bir gelin olduğunu da kanıtlayabilirsin.

Yapay kürk, yün, pelüş, kadife ya da tüylü kumaştan hazırlanabilen pek çok farklı etol modeli arasından gelinliğine uygun olanı seçebilirsin.

kışın gelinlik üzerine ne giyilir

Birbirinden şık gelin şallarına göz atmak istersen şu galerimize bakabilirsin: En Şık Gelin Şal Modelleri

Aksesuarının rengini dilersen gelinliğine, dilersen müstakbel eşinle ahenk içerisinde görünmek için damatlığa uygun seçebilirsin. Bej, gri, açık mavi gibi renkler, gelin ve damat uyumu için uygun tercihler olabilir. Kullanacağın etolü yalnızca gelinliğinle değil ayakkabı ya da gelin çantası gibi diğer aksesuarlarınla da uyumlu olacak şekilde seçebileceğini unutmamalısın.

İmitasyon kürk atkılar ve şallar ile de etollerde olduğu gibi elegan bir görüntü sergileyebilirsin. Dilersen gelinliğinin dokusundaki kumaşlardan hazırlanmış şalları da tercih edebilirsin. Yine yün şallar da kış gelinlerinin sıklıkla tercih ettiği modeller arasında yer alıyor.

Boynunu ve omuzlarını sıcak tutacak olan kürk atkılar, aynı zamanda vintage tarzına da vurgu yaparak, tam bir dönem gelini gibi görünmeni sağlayacak. Tarihi bir düğün mekanında, kuyruklu zarif gelinliğin, şık sallantılı küpelerin, dantelli saç aksesuarın ve kürk atkınla ne kadar şahane görüneceğini gözlerinin önüne bir getirsene!

kış düğünleri i̇çin gelin aksesuarları

Bu aksesuarları fotoğraf çekiminde de kullanabilirsin. Şu galerimizden de ilham alabilirsin: Karda Dış Çekim Fotoğrafları ve Fotoğrafçı Önerileri

Kış Gelinlerinin Kurtarıcısı: Kabanlar

Soğuk hava şartları kış gelinlerini en çok zorlayan şeylerin başında geliyor. Sen her ne kadar düğün mekanı olarak kapalı bir alan tercih edecek olsan da, mekana ulaşana kadar, fotoğraf çekimleri esnasında ya da düğün mekanının ısıtma sisteminin yeterli olmaması ihtimaline karşı gelinliğinin üstüne giyeceğin aksesuarların seni sıcak tutacağından emin olmalısın. Tabii evlendikten sonraki ilk günlerini hasta bir gelin olarak geçirmek istemiyorsan.

Eğer düğünün kışın en soğuk günlerine denk geliyor ve dışarıda lapa lapa kar yağıyorsa, gelinliğinin üzerine kaşmir, yün, kaşe kabanlar giymek iyi bir seçenek olabilir. Ben gelinlik üstüne kürklü yakalı modelleri yakıştırıyorum. Gelinliğinin tonuna göre, beyaz, krem, açık gri, fildişi renkteki kabanları tercih edebilirsin.

Düz kesim gelinlikler ile onunla aynı boyda uzun bir kaban giyebilir, A ya da prenses kesim gelinlik tercih ettiysen de daha kısa modellere yönelebilirsin.

Elbette düğün mekanında kabanını çıkarıp, gelinliğinin en ince detaylarını davetlilere sergileme fırsatı bulabileceksin, hiç endişelenme. Kaban seçimini mümkün olduğunca sade ve süslemesiz modellerden yana yaparsan, düğün sonrasında kullanabilme imkanı da bulabilirsin.

kış gelinleri için kaban

Eğer bir rustik düğün planlayıp, evlenmek için etrafı camekanlarla çevrili bir kış bahçesinde karar kıldıysan ve mekanın ısıtma sisteminin yeterli olmayacağını düşünüyorsan, ceket tipi, şık süslemelere sahip, gelinliğinle aynı renkte bir hırkayı gün boyu yanında bulundurabilirsin. Emin ol, gelinliğinin tarzına uygun, doğru hırka modelini seçersen, soğuk havaya rağmen şıklığından ödün vermek zorunda da kalmazsın.

kis-gelin-aksesuari

Bu arada düğün mekanına hala karar vermediysen bu yazı sana çok yardımcı olacak: Kış Düğünlerinde Düğün Mekanı Nasıl Seçilir?

Zarif Detayları Seven Gelinlere: Şapka

Kış gelini saç modelleri ile birlikte şapka kullanmaya ne dersin? Gelinliğini duvak ile değil şapkayla tamamlamak isteyen gelin adayları, vualet adı verilen tül nikah şapkalarını kullanabilecekleri gibi, kışın şemsiye görevi görüp, yağışlardan koruyacak büyük gösterişli şapkaları da tercih edebilir. Sen de tüyler, çiçekler, tül ve dantellerle süslenebilen bu tarz şapkalar ile zarif stilini ortaya koyabilirsin. Gelinliğinle uyumlu ya da kontrast oluşturabilecek renklerde şapkalar tercih edebilirsin.

gelin şapkası

Gelin aksesuarlarını seçerken en yeni trendlerden de ilham alabilirsin. En yeni gelin aksesuarları için şu yazımıza bakabilirsin: Gelin Aksesuarlarında da Modayı Yakala!

Gelinliğin Cazibesini Artıran Detay: Eldiven

Kış gelinlerini bir anda romantik bir prensese dönüştüren eldivenlerin bende ayrı bir yeri olduğunu itiraf etmeliyim. Gerçekten de geline kattığı zarafetle aksesuarlar arasında en heyecan vericisi eldivenlerin, sence de ayrı bir seksapelitesi yok mu? Kimi yaz gelinleri tarafından zaman zaman kullanılsa da, birbirinden şık seçenekler sunan eldivenleri aslında daha çok kış gelinleri tercih ediyor.

Uzun ya da kısa modeller arasından sen de gelinliğinin kumaşına uygun bir eldiven seçebilirsin. İpek, dantel, kaşmir, saten, deri, süet ya da yünden tasarlanmış gelin eldivenlerin, diğer aksesuarlarınla birlikte bütünlük sağlayarak, şıklığına şıklık katacak. Tül üzerine swarovski taşlarla süslenmiş bir model seçebileceğin gibi, fırfırlı ya da tüylü eldivenlerle de gelinliğini mükemmel şekilde tamamlayabilirsin. Sade kısa modelleri seçebilir ya da dirseğinin üzerine kadar uzanan uzun modellerle oldukça elegan görünebilirsin.

kış gelinleri için eldiven

Olmazsa Olmaz: Kışlık Gelin Ayakkabıları

Kış gelinleri de en az yaz gelinleri kadar ayakkabı seçimi konusunda kendilerini özgür hissedebilirler. Çünkü gelinliği tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri olan ayakkabı konusunda birçok seçenekleri var. Farklı tasarımlarıyla pek çok alternatif sunan, kapalı ayakkabılar, dolgu topuklular, yüksek boğazlı ve bileği kavrayan bootieler, botlar ve çizmeler ile soğuk kış günlerinde hem ısınacak hem de şıklığından taviz vermemiş olacaksın.

Eğer zarif bir kış gelini olmaya kararlıysan, dantelli, taş işlemeli, kendinden desenli transparan bootie gelin ayakkabıları da tam sana göre olabilir.

kışlık gelin ayakkabısı

Ayakkabınla uyumlu çanta seçmeyi de unutma. Gelin çantası seçimine dair ipuçları da şu yazımızda: Gelin Çantası Alırken Bunlara Dikkat Edin

Düğün mekanının yeteri kadar ısıtılamayacağını düşünüyorsan kış gelini ayakkabı modellerinden imitasyon kürkten tasarlanmış bot ya da çizmeleri tercih edebilirsin. Seçeceğin çizme ve botun kaymayan tabanlı olmasına özen göstermeni özellikle tavsiye ediyorum. Eğer düğün sonrası bir after parti planlıyorsan, Ugg tipi beyaz kürklü botlar da senin için kullanışlı olacaktır.

Beyaz renkteki deri, swarovski taş işlemeli ya da süet bot ve çizmeler ile havalı bir gelin olabilir, dantellerle süslenmiş bot ve çizmeler ile de vintage tarzını kolayca vurgulayabilirsin.

Kışlık gelin ayakkabılarına dair daha fazla detay için şu yazımıza göz atabilirsin: Kış Gelinlerine Ayakkabı Önerileri

gelin botu

Senin için sıraladığım ve göze hitap ederken aynı zamanda seni kışın soğuğundan koruyacak tüm bu aksesuarları beğendiğini umuyorum. şehrindeki gelin ayakkabısı ve aksesuar firmalarının modellerini inceleyip, hayalindeki aksesuarları temin edebileceğin firmalarla iletişime geçebilirsin.

Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Gelinliğini tamamlayacak en güzel aksesuarlar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Ayakkabı ve aksesuar firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Ayakkabı ve Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları Firmaları

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum