İstanbul’da Kış Düğünü Mekanları İçin Öneriler

Kış düğünlerinde çiftlerin en büyük şansı çoğunlukla istedikleri mekanda kolayca yer bulabilmeleridir. Kış aylarında düğün mekanlarına talep yaza oranla daha az olacağı için dilediğin tarihte, dilediğin yerde düğün yapabilirsin. Bu konuda sana yardımcı olabilmek için harika bir öneri listesi hazırladım. Hem kış düğünü hakkında tüyolar veriyorum hem de düğün mekanları hakkında bazı önerilerde bulunuyorum. Seninse yapman gereken tek şey bir tıkla düğününü planlamak! Hazırsan başlıyoruz…

Eşsiz güzelliği, tarihi dokusu, sahilleri ve deniziyle gönüllerde taht kurmuş olan İstanbul’da belki birazcık rüzgar, biraz yağmur ya da lapa lapa yağan kar eşliğinde sıcacık bir “Evet” diyeceğin o düğün mekanını bulmaya hazır mısın? Senin için İstanbul’daki birbirinden güzel kış düğünü mekanlarını araştırdım ve bazılarını listeme aldım. İşte, o düğün mekanları:

Fuat Paşa Yalısı

İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Sarıyer’de bulunan Fuat Paşa Yalısı, hayallerindeki düğünü gerçekleştirme imkanı sağlayacak mekanlardan bir tanesidir. Kış düğünleri için oldukça ideal olan Fuat Paşa Yalısı düğün organizasyonlarında İstanbulluların aklına ilk gelen mekanlar arasında yer alıyor. Eğer davetli sayın 200-300 kişi arasında ise mutlaka bu mekana göz atmanı tavsiye ediyorum. Konaklama kapasitesi, kokteyl ve yemekli minimum düğün fiyatı gibi birçok detayı öğrenmek için fotoğrafı tıklamayı ihmal etme!

Fuat Paşa Yalısı'nı detaylı incelediğimiz yazımız da burada: Fuat Paşa Yalısı ile Kendi Düğününüzün Misafiri Olmaya Ne Dersiniz?

hrmyujix2d98efak - istanbul’da kış düğünü mekanları için öneriler

Haliç Kongre Merkezi

Denize sıfır konumda bulunan Haliç Kongre Merkezi yaz düğünleri kadar kış düğünlerinin de en çok tercih edilen mekanları arasında yer alıyor. Haliç manzarası, kaliteli servis hizmeti ve zengin menü içeriği ile hayal ettiğin düğünü en güzel şekilde gerçekleştirebilirsin. Hem Türk hem de dünya mutfağından seçkiler sunan mekan, ulaşımı açısından da kolay bir lokasyonda yer alıyor. Haliç Kongre Merkezi’nde düğün kapasitesinin 2000-3000 kişi arası olduğunu da belirtmem de fayda var. Eğer çok kalabalık bir düğün organizasyonu planlıyorsan kesinlikle bu mekanla iletişime geçmeni tavsiye ediyorum.

iqx8ijqcnewqkndh - istanbul’da kış düğünü mekanları için öneriler

Sultan Sarnıç

İşte sana İstanbul’un en büyük kapalı sarnıçlarından biri olan Sultan Sarnıcı. Üstelik İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan bu sarnıç, tamı tamına 1600 yaşında! Eğer tarihi mekanlara özel bir ilgin varsa ve unutmayacağın bir düğün yaşamak istiyorsan, düğün mekanı olarak burayı tercih edebilirsin. Özellikle kış düğünleri için oldukça ideal olan mekan dikdörtgen şekilde yapılanmış. Mekanın yemekli düğün kapasitesi 300 kişi iken, kokteyl düğün kapasitesi 500 kişilik. Yerin altında olan Sultan Sarnıç’ın süslemesinde mekan aydınlatmalarının yanı sıra dekoratif ışıklandırmalardan da yararlanmanı öneriyorum.

v2xusx0i9hz3d9mt - istanbul’da kış düğünü mekanları için öneriler

Salon Venedik Sular Vadisi

Sosyal tesis içerisinde yer alan Salon Venedik 700 kişilik kapalı alan ve 200 kişilik camekanlı terası ile hizmet veriyor. Düğün organizasyonlarında oldukça sık tercih edilen mekan, kalabalık düğünlere imkan sağlamanın yanı sıra uygun fiyat aralığıyla da öne çıkıyor. Mekanın zengin menü seçeneği, kolay ulaşımı ve kaliteli servis hizmeti ile hem uygun hem de şık bir düğün planlayabilirsin. Kubbeli tavanı ile de oldukça ferah bir yer olan Salon Venedik düğün salonu, kış düğünü için tercih edebileceğin mekanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

okyorebnwolnqzf7 - istanbul’da kış düğünü mekanları için öneriler

Mira Palas

Mira Palas konum olarak Avcılar’da yer alan bir düğün salonudur. Doğayı dekorasyonunun içine alan mekan kış düğünleri için tercih edebileceğin yerler arasında. Mekanın kapasitesinin geniş olması çok kalabalık düğünler için oldukça ideal. Mira Palas’ın sefa terasındaki açılır kapanır tavanı sayesinde düğününü kış bahçesinde de yapabileceğini bilmelisin. Bu arada Mira Palas’ın mekan içerisinde pek çok salonu bulunduğunu da söylemeliyim. Düğünün için en ideal salonu belirlemek adına mutlaka mekanla iletişime geçmelisin!

llkjrrepihstnq6r - istanbul’da kış düğünü mekanları için öneriler

Lazzoni Hotel

5 yıldızlı hizmet sunan Lazzoni Hotel düğün organizasyonu için tercih edebileceğin şık ve gösterişli bir mekan. Otel düğünlerinin avantajlarını da göz önünde bulundurarak Lazzoni Hotel seçeneğini değerlendirmeni tavsiye ediyorum. Otellerin, park sorunu olmaması, gelin damat odası olanağı sunması ve şehir dışından gelen konuklar için de konaklama imkanı sağlaması sayabileceğim avantajlarından yalnızca bazılarıdır. Ayrıca hotel düğünlerinde düğününü after party ile uzatarak gece 12’de eğlenceyi bitirmek zorunda olmayabilirsin. Unutmadan, Lazzoni Hotel 300-400 kişi arası yemekli düğün, 500-750 kişi arası ise kokteyl düğün kapasitesine sahip.

Lazzoni Hotel'i detaylı incelediğimiz yazımız da burada: Haliç Manzarası Ayaklarınızın Altında: Lazzoni Hotel

muligrlhkzeksxk9 - istanbul’da kış düğünü mekanları için öneriler

DoubleTree by Hilton İstanbul Topkapı

Kış için otel düğünü yapmak istiyorsan işte sana çok şık bir alternatif daha! DoubleTree by Hilton Topkapı düğün organizasyonu konusunda çiftlere pek çok fırsat sunuyor. Özellikle deneyimli şeflerinin sunduğu özel düğün menüsü konusunda oldukça iddialılar. Eğer yemekli düğün daveti düşünüyorsan bunu göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsin. DoubleTree by Hilton’un yemekli düğün ve kokteyl düğün kapasitesi de 500-750 kişi arasında.

cnei8p0lso39msch - istanbul’da kış düğünü mekanları için öneriler

Park Night Davet Alanları

Şehrin hengamesinden uzak, manzaralı ve şık bir düğün mekanı arıyorsan Park Night’ta düğün seçeneğini göz önünde bulundurabilirsin. Çamlıca’da bulunan Park Night Restoran’ın farklı davet salonları olduğunu söylemeliyim. 100’den 500 kişiye kadar farklı kapasitelerdeki bu salonlardan düğünün için en uygun olanına karar verebilirsin. Mekanın yemekli düğün kapasitesinin 750’lere kadar çıktığını bilmende de fayda var. Park Night kış düğünü yapmak için oldukça ideal mekanlardan.

myyvkhvio4acng3f - istanbul’da kış düğünü mekanları için öneriler

Euro Park Hotel

Otel düğünleri için bir diğer seçenek de Euro Park Hotel! 500 kişiye kadar davet kapasitesi sunan Euro Park, İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde yer alıyor. Profesyonel ekibi, kaliteli hizmeti ve zengin menü seçenekleri ile Euro Park Hotel düğün konusunda sana pek çok ayrıcalık sunabilecek kış düğünü mekanları arasında. Oldukça şık bir düğün salonuna sahip olan oteli, “Şık ve gösterişli bir düğün yapmak istiyorum.” diyen herkes için öneriyorum. Detaylar için mutlaka Euro Park ile iletişime geçmelisin!

sxc9y4eilfi9myzv - istanbul’da kış düğünü mekanları için öneriler

2 Hece Davet

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan 2 Hece Davet, misafirlerini muhteşem bir göl ve orman manzarasıyla karşılıyor. 750 kişiye kadar kapalı alan kapasitesi bulunan ve botanik park içinde yer alan mekan, şehrin içinde kaostan uzak bir düğün imkanı sunuyor. Ayrıca kolay ve bilinen lokasyonu sayesinde de konukların düğün alanına rahatlıkla ulaşabilecekler. Kışın içini ısıtacak sıcacık bir düğün organizasyonu için 2 Hece Davet ile iletişime geçmeni tavsiye ederim.

s5ejxc0f9wegktgh - istanbul’da kış düğünü mekanları için öneriler

İşte kış düğünü mekanları öneri yazımızın sonuna geldik. Senin için birbirinden güzel ve birbirinden profesyonel 10 kış düğünü mekanı paylaştım. Eğer aklına takılan sorular ya da bizimle paylaşmak istediğin bilgiler varsa yorumlara yazabilirsin. Bu arada, mekanların kampanyalarını takip etmek için indirim sayfasını ziyaret etmeyi de unutma!

Şehrindeki 1226 Düğün Mekanı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.