Kışlık Gelinlikler

Firmaları Göster
16-015
Hayal Moda Evi
Klasik Kışlık Hakim yaka
3.500 TL - 7.000 TL
16-020
Hayal Moda Evi
Görkemli Romantik Kışlık Uzun gösteren Hakim yaka
3.500 TL - 7.000 TL
Model 3
Blanc Bridal
Görkemli Kışlık Vintage V yaka
8.000 TL - 9.000 TL
16-017
Hayal Moda Evi
Romantik Kışlık Hakim yaka
3.500 TL - 7.000 TL
NSC 38
Nergis Şahan Couture
Romantik Kışlık Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Star Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Bohem Romantik Kışlık Hakim yaka
2.000 TL - 5.500 TL
Fahriye
Filiz Yıldırım
Romantik Kışlık Zayıf gösteren Uzun gösteren Hakim yaka
4.500 TL - 9.000 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Renk Geçişli Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Vintage Bohem Romantik Kışlık Uzun gösteren Hakim yaka
2.000 TL - 5.500 TL
KSG 21
Kasr-ı Saadet Gelinlik
Görkemli Tesettür Kışlık Hakim yaka
5.500 TL - 12.500 TL
MRV 16
Merve Perk Gelinlik
Kışlık Hakim yaka
5.000 TL - 8.000 TL
LMG 20
Lemoda Gelinlik
Tesettür Kışlık Hakim yaka
5.500 TL - 12.500 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Dantel Pelerinli Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Romantik Sade Bohem Kışlık Hakim yaka
2.000 TL - 5.500 TL
INC 16
İnci Gelinlik Sevgi Aydın
Tesettür Kışlık Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Helen Model
Filiz Yıldırım
Vintage Helen Kışlık Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren Bisiklet yaka
4.500 TL - 9.000 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Puantiyeli Kat Kat Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Tesettür Kışlık Hakim yaka
5.500 TL - 8.500 TL
ASA 5
Aşk-ı Ala
Tesettür Kışlık Hakim yaka
3.000 TL - 5.000 TL
INC 15
İnci Gelinlik Sevgi Aydın
Tesettür Kışlık Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Lily
Nurşen Demirci Haute Couture
Vintage Kışlık Hakim yaka
30.000 TL - 35.000 TL
NEW 13
New In Style Moda Evi
Romantik Vintage Kışlık Tarlatansız Kare yaka
8.000 TL - 11.000 TL
KSG 6
Kasr-ı Saadet Gelinlik
Tesettür Kışlık Hakim yaka
5.500 TL - 12.500 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu  Volanlı Romantik Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Romantik Bohem Kışlık Tesettür Hakim yaka
2.000 TL - 5.500 TL
Jorjet Moda Evi 10
Jorjet Moda Evi
Vintage Romantik Kışlık Hakim yaka
12.000 TL - 17.500 TL
KSG 20
Kasr-ı Saadet Gelinlik
Görkemli Tesettür Kışlık Hakim yaka
5.500 TL - 12.500 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Pelerin Detaylı Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Bohem Romantik Uzun gösteren Kışlık Tarlatansız Hakim yaka
2.000 TL - 5.500 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tüm Modeller

Kışlık Gelinlik Modelleri Nasıl Seçilir?

Kışın yapılacak bir düğünde nasıl bir gelinlik giyeceğinize karar verirken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Örneğin; kol boyu… Uzun kollu gelinlik modelleri kış gelinleri için biçilmiş kaftan. Bu modeller, karşımıza tül üzeri dantel aplikeli, dantel kumaştan ya da şifon tül gibi farklı tarzlarda çıkabiliyor.

Bolero, şal, etol ve pelerin gibi aksesuarlara sahip gelinlik modelleri de kış gelinlerine güçlü bir görünüm katıyor. Kısa kollu ya da straplez, üzerinde bu aksesuarların kullanıldığı gelinlikler mevsimle uyumlu bir seçim olacaktır. Gelinliğinizi yakasının da çok açık olmamasına dikkat etmelisiniz. Hakim ve bisiklet yaka gelinlikler gibi kapalı yakalı modelleri tercih edebilirsiniz. Bu yaka tiplerini uzun boyunlu gelin adayları tercih edebilir.

Kumaşına Göre Kışlık Gelinlik Modelleri

Kışlık gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu gelinliğin kumaşıdır. Mevsime uygun ince ya da kalın kumaşların kullanıldığı kışlık gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz. Farklı kumaşların kullanıldığı gelinlik modellerine ilişkin detaylardan da bahsetmeden geçmeyelim:

Kalın Saten Kışlık Gelinlikler

Göz alıcı bir görünüm için tercih edilen kalın saten kumaştan gelinlik modelleri kış düğünleri için ideal. Bu kumaşın kullanıldığı ihtişamlı tasarımları tarihi mekan ya da otel gibi gösterişli mekanlarda giyebilirsiniz. Kabarık olmayan kalın saten gelinlikler ise kulüp ve davet alanları ile restoranlar gibi şık ve modern mekanlarda yapılacak düğünler için ideal.

Tafta Kumaştan Kış Gelinlikleri

İddialı gelinliklerde karşımıza çıkan tafta kumaş da kış gelinliklerinde sıklıkla kullanılıyor. Bu tasarımların etek kesimine sahip seçeneklerini tarihi mekan, otel, düğün salonu gibi mekanlarda tercih edebilirsiniz.

Mikado ve Ziberlin Kışlık Gelinlik Modelleri

Mikado kumaş sentetik karışımlıdır. İpek karışımlı olanı ise ipek mikado veya ziberlin olarak geçer. İpek mikado ve ziberlin gelinlikler, gösterişli tarzıyla ve kalınlığıyla genellikle sonbahar-kış aylarında, tarihi mekan, kış bahçesi, otel düğünü gibi mekanlarda yapılacak düğünler için ideal olan gelinlik modelleri arasında yer alıyor.

Brokar Kışlık Gelinlik Modelleri

Zarif bir kumaş olarak bilinen brokar, sert ancak satenden daha hafiftir. Bu kumaşın kullanıldığı tasarımlar sonbahar ve kış düğünleri için uygundur. Özellikle A kesim gelinlik modellerine kullanıldığını da söylemeden geçmeyelim. Brokar A kesim gelinlikler özellikle basenleri geniş gelin adaylarının fit bir görünüm yaratması için de uygun tasarımlar arasında geliyor.

Kışlık Gelinliklere Uygun Kol Tipleri

Uzun kol tiplerine sahip gelinlik modelleri kış düğünleri için ideal. Kış düğünleri için ideal uzun kollu gelinlikler ise şöyle: Son yıllarda en trend tasarımlar arasında yer alan balon kollu gelinlikler kış düğünleri için ideal. Kabarık kollara sahip bu tasarımları kollarındaki fazlalıkları kamufle etmek isteyen gelinler tercih edebilir.

Uzun kol tipleri arasında farklı tasarımıyla dikkat çeken bishop kollar omuzdan dirseğe kadar düz dirsekten sonra İspanyol kol gibi açılan fakat bilekte manşette tutturulan kol çeşididir. Genellikle tül ve şifon gibi dökümlü kumaşlardan yapılır ve gelinliğe romantik bir hava katar. İspanyol kollar ise omuzdan dar başlayarak bileklere doğru genişleyen gelinlik kol tipidir. Genelde bohem ve romantik tarzda gelin adayları için idealdir.

Kışlık gelinliklerde kollar bileğe kadar uzun olmak zorunda değil. Truvakar kollu gelinliklerde kollar bilek ve dirsek arasında, alt kolun orta kısmında biter yani kolun 4'te 3'ünü kaplar diyebiliriz. Dantel, güpür gibi işlemeli kumaşların yanı sıra gelinliğin kendi kumaşından da tasarlanabilen ayrıca her mevsim giyilebilen bu kol tipinin kalın kumaştan seçenekleri kış düğünleri için ideal.

Aksesuarlı Kış Gelinlik Modelleri

Bolero, pelerin, etol gibi birçok aksesuar gelinlik modellerini kış mevsimine uygun hale getirmek için kullanılıyor. Pelerinler, kış gelinlerinin en sevdiği aksesuarlar arasında. Hal böyleyken tasarımcılar da bu aksesuarlarla tamamlanan gelinliklere en yeni koleksiyonları arasında yer veriyor. En yeni gelinlik trendleri arasında omuzdan eklenen pelerinli tasarımlar var.

Kış gelinleri için bolero sık tercih edilen bir seçenek. Kürkler ve yün gelin şalları da yine kışın gelinliklerin üzerine giymek için şık alternatifler arasında. Soğuk hatta karlı bir havada evlenmeyi düşünen kış gelinleri için kürklerin daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Tabii bunun yapay kürk olmasını tavsiye ediyoruz. Kesinlikle beyaz kürk kullanacaksınız diye bir kural yok. Kahve tonlarında bir seçim yaparak görünümünüze renk katabilirsiniz.

Eğer kürk sizin için fazla gösterişliyse tercihinizi yün şallardan yana kullanabilirsiniz. Kış gelinlerinin kullanabileceği bir diğer aksesuar ise zarif eldivenler. Kadife kürklü ya da dantel eldivenlerle zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Tarzınıza uygun bir eldivenle hem şık hem de mevsimle uyumlu bir görünüm yaratabilirsiniz. Bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık kışlık gelinlik modellerini size uygun özelliklere göre filtreleyerek inceleyebilir, beğendiğiniz modeller için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.