Düğününüzü Planlamanın Püf Noktaları

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:43 dakika

29.06.2020

Düğününüzü planlamak daha az stresli; aksine eğlenceli bir süreç haline dönüşebilir. Düğün planlama stresini ciddi bir biçimde azaltacak bazı ipuçları vermek istiyorum sizlere...

Tebrikler!

Siz ve müstakbel eşiniz evlenmeye karar verdiniz. Romantizm ve heyecanla birlikte düğününüzde ne giyeceğinizi, düğününüzü nerede yapacağınızı, hatta gelin çiçeğinizin nasıl olacağını düşünmeye başladınız bile. Hepsinden öte, bekli de daha çok takıldığınız konu bütçe! Ev tutmanız gerekiyor, mobilya alınacak, beyaz eşyalar eksik. Bir de düğün yapacaksınız. Bunun gibi sorular aklınızın bir köşesinde hep duruyor olacak. Düğününüzü planlamanın peşine düştüğünüzde, içinizdeki stres bazen duraklamanıza ve karar verme gücünüzün zayıflamasına neden olur.

Düğününüzü planlamak daha az stresli; aksine eğlenceli bir süreç haline dönüşebilir.Düğün planlama stresini ciddi bir biçimde azaltacak bazı ipuçları vermek istiyorum sizlere:

Doğru tavır; planlamaya erken başlamak, bütçe yaparak ve uyarak ilerlemek, fikirleri paylaşmak, iyi tedarikçiler ve yardımcıları bulup ulaşmak, günün küçük bir kısmını (30 dk.) bu işe ayırmak…

Doğru Tavır:Unutmayın, her düğün güzeldir ve mutluluk saçar. Düğün planlamak da bu sürecin bir parçası olduğuna göre; niye bu süreç de keyifli geçmesin? Düğün planlamaya başlamadan önce durumu bu şekilde değerlendirmeli ve doğru tavrı takınmalısınız. Düğün planlama süreci; birçok kıyafet ve aksesuar görmenizi, çok güzel mekanları ziyaret etmenizi, güzel yemekler ve pastalar tatmanızı sağlar. Bu süreç uzun yıllar unutamayacağınız, yıllar sonra bile gülerek hatırlayacağınız anılar olarak aklınızda kalacaktır.

Düğün Organizasyon İndirimleri

Aslı Türker Events
%20 İNDİRİM
42 3
Aslı Türker Events

Düğün.com Çiftlerine %20 İndirim !

Organizasyon Melekleri
%20 İNDİRİM
102 3 13
Organizasyon Melekleri

Düğün Nişan Gibi Özel Davetlerinizde Geçerli %20 İndirim Sizleri Bekliyor!

Erken Planlama:İkinci olarak, planlamaya mümkün olduğunca erken başlayın. Evlenme teklifine ‘evet’ dediğiniz andan itibaren ilk bölüme geçebilirisiniz. Öncelikle düğünler hakkında incelemelerde bulunup lokal düğün fuarlarını ziyaret etmeye, evlilik dergilerini alıp incelemeye, evlenen arkadaşlarınızla düğün tecrübeleri hakkında konuşmaya (ki onlar zaten siz sormadan anlatacaktır) ve internette incelemeler yapmaya başlayabilirsiniz. Hazırlıklara erken başlamak; daha iyi organize olmanızı, daha çok alternatif incelemenizi, daha doğru kararlar vermenizi ve en önemlisi düğün öncesi daha rahat ve stressiz günler geçirmenizi sağlar.

Bütçe: Siz ve nişanlınız oturup düzgün bir bütçe hazırlamalısınız. Düğün için harcayabileceğiniz meblağı belirlemelisiniz. Bu meblağ sizin ve size destek olacak insanların yapacağı katkıyı da içermelidir. Daha sonra küçük bir çalışma defteri edinip, bu deftere bütçenizin ne kadarını nereye ayıracağınızı not düşün. Bunu bütçeleme araçlarından faydalanarak rahat rahat yapabilirsiniz. Bu iş ilk bakışta gözünüzde büyüyebilir; ancak bütçe planlaması yapmak düğün planlama sürecinde harcadığınız parayı ciddi bir şekilde azaltacaktır.

Yardımcılar bulun: Dördüncü olarak, mutlaka size yardımcı olacak insanlar bulun. Düğün planlarken yapmanız gereken birçok iş olacak ve bunlar bazen bunaltıcı olabilir. Bu alanda tecrübeli insanlar daha doğru bir yol çizmenizi sağlar. Unutmayın; daha çok değil daha az stres yaratacak, sizi rahat hissettirecek, güven veren, zorlamayan ve çatışmalarınızı tetiklemeyen insanlar bulmak önemlidir. Bu arada atlamamanız gereken konu düğününüzün sizin olduğudur! Kimsenin sizin yerinize karar vermesine de izin vermeyin.

Tedarikçiler:Doğru tedarikçileri araştırın. Doğru fiyata kaliteli hizmet alabileceğiniz firmalar bulun. Ayrıca sizinle çalışmak için istekli olan firmaları tercih edin. Çoğu zaman seçtiğiniz tedarikçiler düğününüzü yapabilir veya yıkabilir. Bunlar süslemeci, ses ve ışıkçı veya fotoğrafçı olabilir. Mutlaka referanslarını sorun ve onları iş başında görmek istediğinizi belirtin. Katıldığınız düğünlerin tedarikçilerini öğrenin ve davet sahiplerine firmalardan memnun olup olmadıklarını sorun. Bu tarz izlenimeler öğrenmenin en kolay yoludur. Eğer bir tedarikçiden memnunsanız, referansları iyiyse, onu iş başında görmüşseniz ve aldığınız hizmetten memnunsanız daha fazla düşünmeden satın alın; çünkü tedarikçilerden çoğu bu işi defalarca yapmış insanlardır. Uzun görüşmelerden, karar verme süresinin uzamasından hoşlanmazlar. Karşılıklı olarak bir elektrik yakaladığınızda emin olun yapacakları işe pozitif bir şeyler katacaklardır.

Rahatlayın:Son olarak, araştırma yaptığınız her günün ardından mutlaka sizi rahatlatacak bir şeyler yapın. Örneğin spora gidin ya da arkadaşlarınızla yemeğe çıkın. Bu sizin araştırma yaparken yaşadığınız stresi azaltacak ve sizi mutlu kılacaktır.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bu yazıda neler var?

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

AO

Aslıhan Ozan

22/11/2015

Çok doğru bilgiler tesekkur ederim


Y

Yeşim

22/10/2014

erken kalkan yol alır. vallaha çok üzülürsünüz arkadaşlar aldıysanız o güzel teklifi hiç beklemeyin derim