Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler

Rahat bir düğün geçirmek için Düğün.com ekibinin sizin için hazırladığı bu önerilere kulak verin. Düğün organizasyonu boyunca nelere dikkat etmeli, yanınızda neleri taşımalısınız; düğün gecenizin sorunsuz geçmesi için neleri hatırlamalısınız öğrenin!

dugun_gunu_gecesi_icin_tavsiyeler - dugun_gecesi

Siz Rahat Olun Yeter!

Güzel bir düğünün ilk şartı mutlu ve rahat bir çifttir. Tüm davetliler sizin bu özel gününüzü kutlamaya geldiler ve görmeyi en çok istedikleri şey mutlu olmanız. Etrafınıza baktığınızda düğün gününüzde mutlu olmanız için gerekli her şeye aslında sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Düğününüz Bir Sınav Değil

Bazı şeyler düğün gününe kadar yetişmemiş olabilir, olsun. Düğün bir sınav değil, yakınlarla bir araya gelmek ve mutluluğu paylaşmak için düzenlenen bir eğlence. Kimse kimseye not vermeyecek. Son anda aksilikler de olabilir -ki genelde olur-. Onlara fazla takılmadan yolunuza devam edin...

Güzel Bir Uyku Çekin

Düğün sabahı bakım ve kuaför randevularınızı erken saatlere almayın. Bu büyük ve uzun güne telaşla başlamak yerine güzelce uykunuzu alın, keyifli bir kahvaltı edin, sizi enerjik hissettiren müzikler dinleyin.

Düğün Organizasyon İndirimleri

Şöhretin Tadını Çıkarın

Hazırlanmış olan çifti fotoğraf çekimleri bekler. Çekimler süresince kendinizi, üzerine titrenen ünlüler gibi hissetmeniz kaçınılmaz. Bir günlük de olsa, bu şöhretin tadını çıkarın ve etrafa saçacağınız gülücüklerle ününüze ün katın.

Çekinmeyin, Yardım Alın

Düğün günü gelinliğinizi giyerken becerikli bir yakınınızdan yardım alın. Kolayca paniğe kapılan akrabalara dikkat edin, iş bitirici bir kişi, paniklemiş üç kişiden daha iyidir. Düğün günü kimlerden nasıl yardım alacağınızı önceden belirlemek emin olun çok işinize yarayacak.

Beslenmeyi Unutmayın

Açlık hissetmeseniz de gün içinde ufak tefek şeyler atıştırmak, hem kan şekerinizi normal tutar hem de alkolün sıkıntılı etkilerinden korur. Düğün saati yaklaştığında hafif de olsa yemek yemelisiniz. Çünkü düğün sırasında fırsat bulamayabilirsiniz.

Ayaklarınıza İyi Davranın

Gelin ayakkabınızı ne kadar rahat seçmiş olsanız da, tüm gün topuklu ayakkabılarla gezmek daha düğün başlamadan tükenmenize sebep olabilir. Bu yüzden gün içinde yedek ayakkabılarınızla dolaşmalısınız.

Davet Saati Geldi Çattı

Bütün hazırlıklar tamamsa ve davet saati de yaklaştıysa geriye olayın tadını çıkarmaktan başka bir şey kalmıyor. Aile büyükleri kapıda davetlileri karşılarken gelinle damat için heyecan dolu son dakikaları geçiştirmenin en güzel yolu artık olayı ciddiye almayı bırakıp her şeyle biraz dalga geçmek olabilir.

Takı Kesesini Garantiye Alın

Gece boyunca tazelenmek için ihtiyacınız olan ruj, parfüm, leke çıkarıcı gibi ihtiyaçlarınızın olduğu küçük bir acil durum çantasını, takı ve hediyelerinizin durduğu keseyi oturduğu yerde muhafaza edebilecek yaşlı bir yakınınıza emanet edin.

Davetlilerinizi Önemseyin!

Gelin ve damat olarak düğünü sahiplenmeli ve davetlilerin memnuniyetiyle ilgilenmelisiniz. Bu çok hoş bir davranış olur, özellikle de o kadar insanın belki de başka şehir ve ülkelerden sırf bunun için geldikleri düşünülürse.

Bu makale Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

FS Ferda Sert

rahat olma kısmı en önemlisi, çünkü rahat olmayınca diğerlerinin hiçbir önemi kalmıyor..

MI Makbule I.

düğün gününde yıldızın gelin ve damat olması gerekiyorken en çok gerilen ve yorulan onlar oluyor bunları aşmak lazım artık

23 kategori ve 27 şehirde düğününle ilgili
aradığın her şey burada.