Düğün Organizasyonu Şakaya Gelmez, İşin Uzmanını Nasıl Bulacaksın?

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

2:31 dakika

05.08.2020

Hazırlıkların en maliyetli kısmı olan düğün organizasyonu için pek çok ayrıntıya karar verip, bir konsept belirlemek gerekir. İşte düğün organizasyon firmaları bunun için biçilmiş kaftandır. Düğün mekanının dekorasyonundan, ışık ve ses ekipmanlarını ayarlamaya, araç kiralamadan catering hizmetine kadar düğününe ilişkin birçok hizmeti organizasyon firmalarından alabilirsin. Düğün organizasyon firmaları ile ilgili kafandaki soruları hızlıca giderelim:

düğün organizasyonu

Kimler Organizasyon Firması ile Çalışmalı?

  • Düğününü planlamak için az zamanı kalanlar,

  • Yoğun bir çalışma temposu olup, düğün organizasyonuna ilişkin detaylara yoğunlaşamayanlar,

  • Düğün mekanı olarak organizasyon deneyimi olmayan bir yer ayarlayanlar (Mesela bir yakınınızın çiftlik evi, daha önce düğün yapılmamış kırlık alanda bir mekan ya da kumsal düğünü için plaja kıyısı olan yazlık ev)

  • Düğününün en ince ayrıntısında uyum arayanlar

Organizasyon Firmanı Seçerken Bunlara Dikkat!

Deneyim: Düğününü emanet edeceğin kişiye en başta güvenmelisin. Bunun için de firmanın uzman bir kadroya, deneyime ve iyi bir ekipmana sahip olması gerekiyor. Elbette referans da çok önemli.

Örnek Çalışmaları: Bir organizasyon firmasını ve tarzını en iyi yaptığı işlerden anlayabilirsin. Firmanın masa, sandalye ve mekanın dekorasyonuna ilişkin yaptığı örnek süslemeleri incelemeni tavsiye ediyoruz. Firmanın daha önce organize ettiği düğünlere ilişkin görseller, varsa videoları sana bu konuda fikir verecektir. Ayrıca anlaşmayı düşündüğün firmanın web sitesi ve sosyal medya hesaplarını da gezinmekte fayda var.

düğün organizasyonu şakaya gelmez, i̇şin uzmanını nasıl bulacaksın?

Çalıştığı Çözüm Ortağı Firmalar: Organizasyon şirketleri bir düğünü organize ederken müzik, davetiye firması, fotoğrafçı, catering firması gibi çözüm ortakları ile birlikte çalışır. Yani bir organizasyon şirketi ile çalışırken, pek çok hizmeti de bir arada almış olursun. Mesela, süslemede kullandığı çiçekleri hangi çiçekçiden temin ediyor ya da hangi fotoğrafçı ile anlaşmalı çalışıyor, bunları bilmek en doğal hakkın.

Organizasyon Firmana Baştan Bu Soruları Mutlaka Sor!

1-Kaç yıldır düğün organizasyonu yapıyorsunuz?

Düğün organizasyonunda deneyim çok önemli. Unutma, bir organizasyon firması ile bu alanda deneyimli olduğu için çalışıyorsun zaten!

2-Kaç kişilik bir ekibe, hangi ekipmanlara sahipsiniz?

Düğününü planlayacak olan ekibin, yeterli sayıda uzman kişiden oluşması, düğün gününü stresiz bir şekilde geçirmeni sağlayacaktır. Ayrıca firmanın kullandığı ekipman da araştırılması gereken bir diğer konu.

3-Organizasyon paketinizde hangi hizmetler bulunuyor?

Pek çok organizasyon firması, düğünleri A’dan Z’ye planlayıp, organize eder ve tüm bu hizmetleri bir paket halinde sunar.

Sunulan bu pakette genellikle, masa örtüsü, dantel kapak, supla, masa ortası çiçeği ya da şamdanı, tabak-çatal-kaşık seti gibi temel bir masa dekorasyonu ve nikah kürsüsü, gelin yolu gibi süslemeler vardır. Gelin takı, masa üstü süslemesi, Tiffany sandalye gibi özel sandalye ve masalar, LCV ve hostes hizmeti ekstra ücretlendirilir. Firmanın pakette neler sunduğunu öğrenmeli ve yapmayı taahhüt ettiği tüm hizmetlerin kontratta geçtiğine emin olmalısın.

düğün organizasyonu şakaya gelmez, i̇şin uzmanını nasıl bulacaksın?

4-Daha önceki çalışmalarınızı inceleyebilir miyim?

Firma neler yaptığını detaylı şekilde anlatacaktır ancak senin de örnek çalışmalarını inceleyip, tarzına ve düğün mekanına uygun işler çıkarıp çıkarmadıklarını yakından görmeni öneririz.

5-Düğünümü istediğim konseptte organize edebilecek misiniz?

Çalışacağın firmanın bu konuda yeterli yetkinliğe ve esnekliğe sahip olması önemli. Ayrıca seni gerçekten dinleyip, istediklerini anlamaya çalışan bir firma bulduğundan da emin olmalısın.

6-Ödeme planı hakkında bilgi alabilir miyim?

Firma ile el sıkışmadan önce, ödeme planını, sizin için sunacağı kolaylık ve indirimlerin neler olabileceğini sormakta fayda var.

Düğün.com’da yetenekleri ve deneyimleri ile seni hayalindeki düğüne kavuşturacak alanında uzmanlaşmış pek çok düğün organizasyon firması var. Firmaların listelendiği sayfada şehrini, hangi hizmetleri almak istediğini ve bu iş için ayırabileceğin minimum kişi başı bütçeyi filtreleme alanından seçerek, kriterlerine uygun firmaları kolayca listeleyebilirsin.

Organizasyon firması ile mükemmel bir düğün organize edeceğine hiç kuşkumuz yok! Şimdi sıra eşsiz fotoğraflar için düğün fotoğrafçısı seçiminde.

düğün organizasyonu şakaya gelmez, i̇şin uzmanını nasıl bulacaksın?

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap