İstanbul Nişan Organizasyon Fiyatları ve Firma Önerileri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 5:40 DK

09.05.2019

İstanbul’da nişan yapacaksın. Ama organizasyon için ne kadar bütçe ayırman gerektiğini bilmiyor musun? Sana fikir vermesi için fiyatları araştırdık. Ayrıca birlikte çalışabileceğin firma önerilerinde de bulunduk. Buyursunlar!

İstanbul nişan organizasyon

Nişan Organizasyon Fiyatları İstanbul’da Nasıl?

Nişan organizasyon paketleri İstanbul firmaları tarafından net bir rakamla sunulmuyor. Çünkü süslemeden süslemeye, üründen ürüne fiyatlar değişiyor.

Sadece masa sandalye süslemesi istersen fiyatlar kişi başı 10 TL’den başlıyor. Bu paketler sandalye giydirme, masa örtüsü ve her masaya şamdan gibi bir süslemeyi kapsıyor.

Daha detaylı süslemelerde fiyatlar ortalama 50 TL’ye çıkıyor. Bu ortalama pakette de suplasından dantel kapağına kadar her detay bulunuyor.

Anlaştığın mekan masa ve sandalye süslemelerini kendisi yapıyor olabilir. Böyle bir durumda da nişan masası ihtiyacın olacak. Sadece nişan masası yaptırmak istersen minimum 1.000 TL’yi gözden çıkarman gerekiyor.

İstanbul nişan organizasyon

Mekanına hala karar veremeyenler için: İstanbul'daki Samimi ve Küçük Nişan Mekanları

Nişan Organizasyonu İstanbul’da Neye Göre Fiyatlandırılıyor?

  • Organizasyon şirketleri İstanbul’daki çiftlere fiyat verirken, öncelikle nelere ihtiyaçları olduğunun listesini çıkarıyor. Bu listeye göre fiyatlandırma yapıyorlar.

  • Mekandaki sandalyelerin türü bile fiyatlandırmayı etkiliyor. Mesela plastik sandalyelerle tiffany sandalyeler farklı tarzlarda süslendiğinden, ona göre fiyat çıkarılıyor.

  • Masalarda nasıl aksesuarlar kullanılmasını istiyorsun? Mumlar mı olsun yoksa geometrik aksesuarlar mı? Firmanın showroomuna gidip kullanılmasını istediğin ürünleri seçiyorsun. Ona göre de bir planlama yapılıyor.

  • Mekandaki süslemelerde kullanılan çiçeklerin yapay olmasını istersen fiyatlar büyük oranda düşüyor. Ancak son zamanlarda süslemelerde çoğunlukla canlı çiçekler kullanılıyor. Tabii canlı çiçeklerin yerli veya ithal olması da rakamları etkileyen detaylardan biri.

  • Organizasyon firmasından istediğin dans ekibi, orkestra, animasyon grubu gibi her ekstra hizmet ayrı olarak hesaplanıyor. Sonrasında toplam rakama ekleniyor.

İstanbul nişan organizasyon

İstanbul Organizasyon Şirketleri

Organizasyon firmaları İstanbul’da söz, nişan, düğün, bekarlığa veda ve kına gecesi gibi birçok etkinlik düzenliyor. Bu organizasyonların baştan sona planlamasını yapıp, çiftlerin hayallerindeki gibi bir gün geçirebilmeleri için çalışıyorlar.

Nişan organizasyonu yapacak çiftler için trendleri takip eden, yenilikçi firmalardan bazılarını listeledik. İşte o İstanbul organizasyon firmaları:

1- Hülya Wedding Davet Organizasyon

İstanbul organizasyon şirketi Hülya Wedding, Beşiktaş’ta yer alıyor. 1996 yılında süsleme ile başlamışlar. Günümüzde ise çiftlerin organizasyonlarını A’dan Z’ye planlıyorlar.

Firma; her geçen gün yenilenen detay ve yenilikleri takip ediyor. Bunları da çiftlerin hayalindeki organizasyona en iyi şekilde uyarlıyorlar.

Hülya Wedding’in kişi başı fiyatları 50-75 TL’den başlıyor. Nişan törenine 1 hafta kala firmayla iletişime geçsen bile istediğin hazırlıkları o güne yetiştirebiliyorlar.

Hülya Wedding Davet Organizasyon

Avrupa yakasındaki nişan mekanları: İstanbul Avrupa Yakasındaki Kapalı Alan Nişan Mekanları

2- Şahnaz Yıldız Organizasyon

Şahnaz Yıldız Organizasyon, bir Kadıköy firması! Çiçekli sarkıtlardan masa üstündeki aksesuarlara kadar süsleme alanında her detayı çok başarılı bir şekilde hazırlıyorlar.

Firma ayrıca barkovizyon, catering, çiçek, DJ, fotoğraf ve video, havai fişek, ışık ve ses ekipmanları, masa / sandalye temini, pasta, servis elemanı gibi birçok ekstra hizmet de sunuyor.

Şahnaz Yıldız Organizasyon’da kişi başı fiyatlar minimum 75-100 TL civarında. Nişan tarihinden 3 hafta öncesinden firmayla iletişime geçmen yeterli oluyor.

Şahnaz Yıldız Organizasyon

3- Mekselina Desing & Event

İstanbul organizasyon firmalarından Mekselina, Bakırköy’de konumlanmış. Firmanın çok geniş bir süsleme skalası mevcut. Bir bakıyorsun rengarenk çiçeklerle süslenmiş masalar karşılıyor seni, sonra bir bakmışsın pampaslarla donatılmış fonlar var karşında!

Nişan masası süsleme konusunda da sınır tanımıyorlar. İstediğin bir nişan masası varsa onlara anlatıyorsun, sana daha iyisini hazırlıyorlar.

Mekselina Design’da fiyatlar 75-100 TL’den başlıyor. Firma çiftlerden yoğun talep aldığından, nişan tarihinden 1,5-2 ay öncesinden iletişime geçmeni öneriyoruz.

Mekselina Desing Event

Nişanların olmazsa olmazları pastalar: İstanbul'da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

4- Oya Ulucan Event

Oya Ulucan Organizasyon İstanbul’un merkezi ilçelerinden Beyoğlu’nda yer alıyor. Firma her organizasyonu ayrı ayrı ele alıp, kişiye özel konseptler ortaya çıkarıyor.

Çiftlere organizasyon planlama, mekan keşfi, sahne tasarımı, baskı işlemleri, catering, müzik ve dans, güvenlik, teknik destek gibi birçok hizmet sunuyorlar.

Oya Ulucan Event’le çalışmak istersen, kişi başı fiyatları minimum 20-30 TL aralığında değişiyor. Nişan tarihinden 2 hafta öncesinde firmayla iletişime geçmek yeterli oluyor.

Oya Ulucan Event

5- Mis Organizasyon

Başakşehir’de yer alan bir organizasyon firmasıyla devam edelim şimdi. Mis Organizasyon; kişiye, mekana ve isteğe özel etkinlikler düzenliyor. Ayrıca davetlilere lezzetli ikramlar sunmayı da ihmal etmiyorlar.

Firma, şu zamana kadar birçok mekanda çalışmış. Havuz başından düğün salonuna, kulüplerden teknelere kadar her mekanı süslemişler. Bundan dolayı mekanların tarzına göre süsleme konusuna hakim olduklarını söyleyebiliriz.

Mis Organizasyon’un fiyatları da çok uygun. Kişi başı 5-10 TL’den başlayan rakamlar talep ediyorlar. Firmayla çalışmak istersen nişan tarihinden en az 4 hafta önce iletişime geçmen gerekiyor.

 Mis Organizasyon

Nişanına gelen davetlileri elleri boş gönderme: Söz ve Nişan Magnetleri Arayanlar İçin 10 İstanbul Firması

6- Davet Atölyesi

İstanbul nişan organizasyon firmalarından Davet Atölyesi, Beşiktaş’ta yer alıyor. Alışılmışın biraz dışında, samimi ve sade şıklıklar arayanlara hitap ettiklerini söylüyorlar.

Firma, ağırlıklı olarak rustik konsept çalışıyor. Kuru bitkiler, fıçılar, kütükler, saman balyaları ve daha birçok ürünü kullanarak ortaya çok başarılı süslemeler çıkarıyorlar.

Davet Atölyesi’nin organizasyon fiyatları ise kişi başı minimum 50-75 TL civarında. Nişanını yapacağın tarihten en az 2 hafta öncesine kadar firmayla iletişime geçmeni öneriyoruz.

Davet Atölyesi

7- By Altınel Wedding & Event

İstanbul söz nişan organizasyonu yaptıracak çiftlerin tercih ettiği firmalardan biri de By Altınel Wedding! Bu firma da Beşiktaş bölgesinde konumlanmış. 2008 senesinden beri organizasyon alanında hizmet veriyorlar.

Organizasyonların A’dan Z’ye her detayıyla kendileri ilgileniyor. Etkinlikte kullanılacak renklere ve aksesuarlara bile çiftlerin tarzını iyice anladıktan sonra karar veriyorlar.

By Altınel Wedding’in fiyatları da kişi başı minimum 20-30 TL aralığında. Tabii taleplere göre rakamlar yükselebiliyor. Nişanından 2 hafta önce bile firmayla iletişime geçsen yardımcı olabiliyorlar.

By Altınel Wedding Event

Nişan kurabiyelerin için de araştırma yapıyorsan şu yazımızdaki firmalara göz atabilirsin: Nişan Kurabiyesi Yaptırabileceğin Uygun Fiyatlı Firmalar

8- DOA Wedding & Events

DOA Wedding & Events, Kadıköy’de yer alıyor. Bu firmanın fotoğraflarına mutlaka bakmanı öneriyoruz. Özellikle de bohem konseptlerde yaptıkları dekorlar görülmeye değer!

Evde nişan organizasyonu İstanbul’da da zaman zaman tercih ediliyor. İşte böyle bir planı olan çiftlere de DOA Wedding, destek oluyor. Nişan masasından diğer süslemelere her detayı hazırlıyor.

Bu firmayla çalışmak istersen, fiyatları kişi başı 30-40 TL’den başlıyor. Organizasyon tarihinden 4 hafta öncesinde de iletişime geçmen yeterli oluyor.

DOA Wedding Events

Anadolu yakasında nişanlanacaklar buraya: İstanbul Anadolu Yakasındaki Kapalı Alan Nişan Mekanları

9- Pinta Wedding

İstanbul nişan organizasyon şirketlerinden Pinta Wedding, Beykoz’da konumlanmış. Yaptıkları organizasyonların başarılı olmasını; işinde uzman bir ekibe, yaratıcı fikirlere ve kişiye özel tasarımlara borçlu olduklarını söylüyorlar.

Pinta Wedding’de fiyatlar şöyle: Ortalama bir nişan organizasyonu için kişi başı minimum 20-30 TL ödemen gerekiyor. Nişan törenine 2 hafta kala firmayla iletişime geçtiğinde bile hazırlıkları yetiştirebiliyorlar.

Pinta Wedding

10- La Bonbonniere

Bu organizasyon şirketi İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alıyor. İlk açıldığında sadece nikah şekeri hizmeti veren La Bonbonniere, sonrasında organizasyonun her alanına girdi. Şu an ise uluslararası hizmet veriyorlar.

Çiftlerin masalarını gösterişli şamdanlardan sade çiçeklere kadar birçok aksesuarla süslüyorlar. Yaptıkları hazırlıklar sonucu ortaya çok iyi bir mekan görüntüsü çıkıyor.

La Bonbonniere’de fiyatlar 100 TL’den başlıyor. Net bir rakam alabilmek için firmadan fiyat teklifi almanı öneriyoruz. Ayrıca nişan tarihinden en az 1,5-2 ay önce iletişime geçmelisin ki rezervasyon yaptırabilesin.

La Bonbonniere

Senin için derlediğimiz firmalardan beğendiklerin olursa, sayfalarından diğer çalışmalarına da göz atabilirsin. Bazı firmalar Düğün.com çiftlerine özel organizasyon kampanyaları sunuyorlar. Onları da takip edebilirsin!

Şehrindeki En İyi Organizasyon Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

ORGANİZASYON FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum