Çatalca Gizemli Vadi

200 - 2500 Kişi
1.000 - 1.500 TL

Çatalca Kristal Park

100 - 625 Kişi
250 - 500 TL

Çatalca Çakıl Sofrası

100 - 450 Kişi
250 - 500 TL

Çatalca Palet Park Restaurant

100 - 625 Kişi
250 - 500 TL

Çatalca Terra Park

100 - 875 Kişi
250 - 500 TL

Çatalca Uğurlu Tesisleri

200 - 875 Kişi
500 - 750 TL

Çatalca Gizemli Vadi

200 - 4500 Kişi
500 - 750 TL

Çatalca Peçka Çatalca

100 - 875 Kişi
250 - 500 TL

Çatalca Yücel Restaurant

200 - 875 Kişi
250 TL'den az

Çatalca Doğa Köyü

100 - 625 Kişi
250 - 500 TL

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Çatalca Düğün Mekanları

Çatalca, İstanbul’un batı kıyısında yer alan, deniz kenarıyla bilinen sakin bir bölge. Çok kalabalık bir ilçe olmamasına rağmen düğün, kına, nişan gibi organizasyonların sıklıkla yapıldığı bir bölge. Özellikle açık hava düğünü ve sahil kenarında bir kutlama isteyenler için Çatalca kır düğün mekanları ve denize sıfır alanlarıyla çiftleri kucaklıyor.

Elbette Çatalca’da yalnızca açık hava mekanları değil, kapalı alan tercih edenler için düğün salonları ve restoranlar da mevcut. Restoranların terasında ve camekanlı bölümlerinde manzaralı bir düğün organize etmeniz de mümkün. Hayalinizdeki düğüne uygun konsept ve tasarım için bu ilçedeki onlarca seçenek arasından tercih yapabilirsiniz. Çatalca’da her çiftin talep ve beklentisine göre mekan var.

Çatalca’nın Ormanlı, İzettin ve Gümüşpınar gibi mahallelerinde bulunan mekanlara göz atıp mekanların kapasitelerini, hizmetlerini, tasarlanabilecek konsepti ve fiyatları öğrenebilirsiniz. Geniş açık alanlara sahip, havadar ve şehirden uzak sakin bir düğün isteyenler için Çatalca’nın bahçeleri ve sahilleri ideal seçim olabilir. Havuz başı konsepti ve masallardaki gibi bir saray hayal ediyorsanız da buradaki mekanları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Çatalca Düğün Mekanları Fiyatları

Çatalca’da her çiftin bütçesine göre bir mekan var. Salonlar, oteller, restoranlar, bahçeler ve deniz kenarları sundukları farklı fiyat seçenekleriyle hizmetinizde. Yine de bir düğün mekanının fiyatını belirleyen temel kriterin davetli sayısı olduğunu söyleyebiliriz. Düğün konseptiniz ve paketin içeriği ne olursa olsun temel fiyatın kişi başına ücretlendirmeyle verileceğini söyleyebiliriz.

Kişi başı fiyatlar sunulduktan sonra, fiyatın kesinleşmesi için hizmet paketlerinden seçim yapmanız gerekiyor. Eğer yemekli bir düğün düşünüyorsanız menüde hangi yiyeceklerin olacağından tutun alkol tercihinize kadar her adım farklı bir fiyatla sonuçlanabilir. Daha bütçe dostu bir seçim yapmak isterseniz kokteylli düğünden şaşmamanızı tavsiye ederiz. Yemekli bir düğünde menüyü küçültmek de ekonomik bir tercih olacaktır.

Düğün mekanlarının fiyatlarını belirleyen bir diğer unsur da düğünün hangi gün ve saat olacağı. Hafta sonları genellikle talebin yoğun olduğu günler olduğu için mekanlar tarafından daha yüksek bir fiyatla kiralanıyor. Gündüz saatleri de akşama nazaran daha düşük talep gördüğü için sayılarda düşüş görülüyor. Eğer düğün sonrası after party istemiyorsanız, bu da bütçeden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Çatalca Düğün Mekanları Hizmetleri

Her düğün mekanının kendi hizmet paketi farklılık gösterebilse de aşağı yukarı hepsinde benzer içerikler olduğunu söyleyebiliriz. Bu hizmetlerin hepsinden faydalanabileceğiniz gibi, aralarından seçim yaparak düğün paketinizi özelleştirmeniz de mümkün. Dilerseniz farklı firmalarla anlaşarak catering hizmeti, süslemeler ve eğlence ekibini dışarıdan da sağlayabilirsiniz.

Çatalca’da Düğün Yaparken Dikkat Edilecekler

Çatalca’da düğün yapacaklar için dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de mevsim. Açık alanlardaki Çatalca kır düğünü mekanlarını ya da deniz kenarındaki sahil alanlarını tercih edecekseniz organizasyonun mutlaka iyi bir havada yapın. Ayrıca her ihtimale karşı anlaşacağınız firmanın kötü hava koşulları için aldıkları önlemlere dikkat edin. Beklenmedik bir yaz yağmurunun tüm atmosferi bozmasını kimse istemez.

Töreni yapacağınız yeri seçerken davet edeceğiniz kişi sayısını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Büyük bir organizasyon tertip etmek istiyorsanız mekanın kapasitesinin yeterli olduğundan emin olun. En sevdiklerinizin olduğu küçük bir kutlama planlıyorsanız da butik bir mekan seçmeye çalışın. Bu şekilde büyük bir salonun masraflarından da kaçınabilirsiniz. Davetli sayısı belli olduktan sonra işletmecilerle görüşerek size uygun bir alan tasarlanmasını talep edebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da mekanın atmosferi ve dekorasyonu. Dekorasyonun sizi ve birlikteliğinizi yansıttığı bir gerçek. Göze ve ruha hitap eden klasik dekorasyonlar sunan yerlerin yanı sıra klasikten epey uzak yaratıcı dekorasyonlar radarınızda olabilir. Örneğin ahşap ve çiçeklerin ön planda olduğu bir tasarım için ışıl ışıl bir düğün salonundan ziyade sakin bahçeleri tercih edebilirsiniz.

Tüm İlçeler Düğün Mekanları

Tüm Şehirler Düğün Mekanları

Diğer Düğün Mekanları