Şehir Şehir Damatlık Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:00 dakika

30.09.2022

Gelin adaylarının gelinlik seçimi kadar coşkulu ve karmaşık olmasa da kabul edelim ki damatlık da bir piyasa araştırmasını hak ediyor! Damatlık fiyatları neye göre değişir? Damatlık fiyatları nedir? Senin için şehir şehir araştırdık!

damatlık fiyatları

Damatlık Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Damatlık satın almadan önce, ziyaret edeceğin mağazalarda damatlık modelleri ve fiyatları arasında farklılıklarla karşılaşabilirsin.

Damatlığın dikim şekli, markası, kumaşı gibi faktörler, damatlık fiyatlarına doğrudan etki ediyor. Dilersen şimdi bu faktörleri sırasıyla inceleyelim!

Dikim Şekli

Damatlığının hazır giyim ya da özel dikim olması fiyat farkı yaratıyor. Hazır modellerin üzerinde iyi durmayacağını düşünüyorsan ya da iddialı bir tarzın varsa özel dikim damatlık seçeneğine yönelebilirsin.

Hazır damatlıklar ve fiyatları özel dikim için vakit ayıramayacak ya da bütçesi uygun olmayan damat adayları için uygun.

Ancak özel dikim damatlık modelleri fiyatlarının hazır takımlara kıyasla daha yüksek olduğunu bilmelisin. Çünkü özel dikim damatlıklar daha uzun sürede hazırlandığı ve daha fazla işçilik gerektiriyor.

damatlık fiyatları

Senin için hangisi daha uygun? Karar veremiyorsan şu yazımız sana yardımcı olabilir: Damatlığı Kimler Hazır Almalı Kimler Diktirmeli?

Markası

Ünlü bir markanın damatlık takım fiyatları söz konusu olduğunda fiyatların, semtindeki yerel bir dikimevine kıyasla daha yüksek olacağını söyleyelim.

Marka bilinirliği, kullanılan kumaşın kalitesi gibi nedenler, ünlü markaların damatlık fiyatlarını daha yüksek hale getiriyor.

Kumaşı

Damatlıkta kullanılan kumaşın cinsi de fiyatlara etki ediyor. Örneğin, yün ya da keten kumaştan yapılan damatlıklar, polyester karışımlı kumaşlara göre daha pahalı olacaktır.

Yalnızca ceket ve pantolondan oluşan takım elbisenin kumaşı değil, takımının içine giyeceğin gömleğin kumaşı da aynı şekilde fiyatlara etki ediyor.

Polyester ve sentetik kumaşlardan gömlekler pamuklu modellerin ağırlıkla kullanıldığı gömleklere göre daha düşük fiyatlı diyebiliriz.

Damatlığın Türü

Damatlıkların smokin, frak ya da takım elbise gibi çeşitleri bulunuyor ve bunların arasında da fiyat farklılıkları göze çarpıyor.

Örneğin; smokin ya da frak gibi ağır ve gösterişli ortamlarda giyilen damatlıkların damatlık takım elbise fiyatlarına kıyasla daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

damatlık modelleri

Damatlık türleriyle ilgili daha fazla detay için şu yazımıza bakabilirsin: Damatlık Türleri Nelerdir?

Satılık ya da Kiralık Olması

Damatlığını satın almak zorunda değilsin. Gelinlik mağazalarında olduğu gibi damatlık firmalarında da kiralama seçeneği sunuluyor. Eğer uygun fiyata damatlık arıyorsan kiralamayı düşünebilirsin.

Kiralık damatlık fiyatlarının, damatlığı satın alma fiyatlarına kıyasla yarı yarıya fark gösterdiğini söyleyebiliriz. Yani damatlık kiralama fiyatları, satılık fiyatı 3000-3500 TL olan bir damatlık için 1500-1750 civarında oluyor.

Üstelik seçeneğin hazır modellerle sınırlı değil. Vücuduna ya da tarzına göre bir damatlık diktirebilir, bunu da satın almak yerine kiralayabilirsin.

kiralık damatlık fiyatları

Damatlık fiyatları ilden ile de değişiklik gösterebiliyor. Ortalama damatlık fiyatlarını merak ediyorsan senin için şehir şehir damatlık fiyatlarını araştırdık:

İstanbul Damatlık Fiyatları

Her damat takım elbise konusunda bir araştırma yapmasa da gelinleri onların yerine yapacaktır. Çiftlerin, düğün bütçelerinin ne kadarını damatlık için ayırmaları gerektiği konusunda kafalarında bir fikir oluşması için araştırdık!

İstanbul damatlık mağazalarından alışveriş yapacak damat adaylarının damatlık fiyatları minimum 1.500 ila 5000 TL arasında değişiyor. Ortalama ise 3.500 TL civarında tutacaktır.

istanbul damatlık

Damatlık seçiminde sana yardımcı olacak ipuçları arıyorsan şu yazımız tam senlik: Damatlık Seçimi

İzmir Damatlık Fiyatları

İzmir, her bütçeye uygun damatlık seçenekleri bulabileceğin bir il. Şehirde uygun damatlık fiyatları 1.500 TL civarında.

Ancak fiyatların 4.000-5.000 TL'den başladığı mağazaları da İzmir'de bulabilirsin. Ortalama bir fiyat istersen 2500 TL civarında diyebiliriz.

izmir damatlık

Adana Damatlık Fiyatları

Damatlık fiyatları Adana'da ne kadar diye merak ediyorsan ortalama 1.000 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyatların elbette bir üst sınırı yok.

Damatlık için seçtiğin kumaş, tasarım, marka, fiyatı etkileyecek ve bunları da senin taleplerin belirleyecektir.

adana damatlık

Antalya Damatlık Fiyatları

Damatlık elbise fiyatları Antalya damatlık firmaları piyasasında minimum 500-1000 TL civarında. Ortalama ise 750 TL'ye rahatlıkla damatlık bulabilmen mümkün.

antalya damatlık

Bursa Damatlık Fiyatları

Damatlığını Bursa'dan alacak beyler araştırmaya başladıklarında kumaş, marka ve tasarımsal unsurlara bağlı olarak ortalama özelliklere sahip bir takımı 1.000 TL'ye bulabilecektir. Elbette üst limiti damat adaylarının talepleri ve seçimleri belirleyecektir.

bursa damatlık

Şehir şehir damatlık fiyatlarını anlattığımız yazımızın sonuna geldik. Sen de şehrindeki damatlık firmalarının modellerini ve fiyatlarını incelemek istersen, firmaların profil sayfalarına göz atabilirsin.

Damatlık Firmaları

En şık damatlıklar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Damatlık firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Damatlık kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Damatlık Firmaları

Damatlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

yasin aktaş

Düğün Tarihi: 20.10.2014


indirim zamanları kışın mıdır sizce damatlık için?