Milimetric Bespoke Tailors

2

E-posta Gönder

0212 963 3596

8 yorum

Damatlık

Kategori

5.000 TL'den fazla

Min. Fiyat

Sarıyer, İstanbul

Lokasyon

Genel Özellikler

  • Minimum Fiyat 5.000 TL'den fazla
  • Teslim Süresi 3 hafta

Özellikler

  • Özellikler Özel Dikim, Smokin, Hazır Model, Haftasonu Hizmet, Takım Elbise, Frak

Sorular

  • Sağladığınız diğer aksesuarlar neler? Ayakkabı, Çorap, Kol düğmesi, Kravat, Papyon, Yelek

Hakkında

Kişiye özel gömlek ve takım elbise/damatlık alanında öncü marka Milimetric Kurucu Ortağı Kağan Gökalp’ten damatlığa yönelik tavsiyeler:
Düğün dünü gelip çattığında kuğu gibi süzülen gelinin yanında sönük kalmamanın tek yolu iyi dikilmiş bir smokin. Peki iyi bir smokin ve tamamlayıcıları nasıl olmalı: işte size smokin rehberi:

- Smokin kırışmayan veya az kırışan kumaştan yapılmalı. Sizi terletmemesi için ayrıca nefes alabilen kumaş olmalı. Bu açıdan moher içerikli kumaşlar öneriyoruz.
- Smokin ceketi şal veya sivri yaka ise tek düğmeli giymenizi öneriyoruz. Smokin ceketinde mono yakayı en son tercih olarak düşünmelisiniz. Şal yaka smokin ceketi ince siluetli veya atletik yapılı bedenlerde daha iyi olur. Geniş omuzlu damatlarda sivri yaka smokin ceketi çok şık durur. Smokin ceketi yırtmaçsız olur ve vücudu sımsıkı sarar. Cekette hiçbir şekilde potluk veya bolluk olmamalı. Fotoğrafta jilet gibi çıkmalı.
- Smokin ceketinin etek uzunluğu normal ceketten daha kısa olabilir. Bacak boyu kısa olanlar daha kısa ceket boylarına yönelebilirler. Ceketin kol boyu normalden daha kısa olmalı ki gömleğin kol düğmesi fark edilebilsin.
- Smokin pantolonu ve paçalar dar kesim olmalı. Ayakkabının üstüne dökülmemesi için paçalar kısa olmalı. Pantolon mutlaka pilesiz olmalı.
- Ceket yakasında saten varsa, aynı satenden papyon ve pantolonun kenarında da şeritler olmalı. Ancak günümüzde pantolon şeritsiz de tercih edilebiliyor.
- Yazın yapılan havuz başı veya kır düğünlerinde krem veya beyaz tek smokin ceketin altına koyu renk pantolon tamamlayıcı olur. Damatlar bu tip düğünlerde papyonu es geçmeye başladılarsa da, koyu renk bir papyon şıklığınıza şıklık katar.
- Papyon bağlamalı olmalı. Bağlamak çok zor diyenlerdenseniz, işin kolayına kaçıp hazır satılan papyonlardan da takabilirsiniz. (Aynı şıklığı yakalayamayacağınızı bilmek kaydıyla). Papyon sentetik olmamalı, yüzde yüz ipek olmalı.
- Gömlek yakası ata yaka veya klasik yaka olabilir. Ancak papyon ata yakada kendini daha iyi gösterir.
- Gömlek mutlaka manşetli olmalı ve gömlek kolları manşetsiz gömleklere göre 1 cm daha uzun olmalı.
- Ön kısmı plise veya petek dokulu gömlek daha gösterişli durur. Plise veya petek dokulu gömlekte siyah smokin düğmesi tercih edilebilir. Kol düğmeleri siyah mineli ve kenarı gümüşlü olabilir.
- Daha sade bir görüntü için, iyi bir kumaştan yapılmış düz, beyaz bir gömlek de tercih edebilirsiniz.
- Smokinde kemer olmaz. Korse gibi vücudu saran kuşak, kemer yerine kullanılır.
- Smokinin altına rugan ayakkabı giyilir. Ayakkabı bakımlı, temiz ve iyice parlatılmış olmalıdır. Ayakkabının altı kösele olmalı. Ayakkabı bağcıklı ve bağcıklar ince olmalı. Ayakkabının içi saf deri olmalı.
- Çorap mümkünse ipek ve mutlaka uzun konçlu olmalı. Çorap diz altında bitmeli ve kaliteli bir lastikten olmalı ki düşmesin.

İletişim

Kağan Gökalp

Sema Hündür

  • Telefon: 0212 963 3596
  • Adres: İstinye Park - Pınar Mahallesi. Katar Cd. No:73. 34460 Sarıyer/İstanbul

Milimetric Bespoke Tailors Yol Haritası

Milimetric Bespoke Tailors Yorumları


B&H

Begüm & Haluk

Düğün Tarihi: 18.01.2020

Selamlar Ocak ayında düğünüm vardı. MİLİMETRİC ile bu sebeple tanıştım. İlk başta Kumaş seçmek detayları seçmek daha önce yapmadığım bir şeydi böylelikle ben uzun zamandır kafamda belirlediğim Smokini kendim tasarlamış gibi hissettim. Tabiki çalışanlar ve işinde usta olduğunu hissettiren... devamı 

E&C

Evrim & Ceyhan

Düğün Tarihi: 16.11.2019

Özel dikimi çevremden sürekli duymuştum fakat hiç denememiştim. Düğün günüm için doğru bir tercih mi diye düşünürken milimetrici aradım. Şirket sahiplerinden Kağan bey son derece samimi ve profesyonel olarak tüm endişelerimi giderdi. Kendi seçeceğim kumaşlardan istediğim modelin yapılacağını 2 tane... devamı 

M&Y

Meltem & Yankı

Düğün Tarihi: 14.09.2019

Merhaba
Düğünümüz için smokin tercihlerimizi milimetrikten yaptık. Daha önce özel dikim elbise hiç diktirmediğimiz için endişeliydik ama sonuçtan çok memnun kaldık ve hiç pişman olmadık. Eşim, babam ve esimin babası harika gözüküyorlardı. Her birinin ölçülerine, vücut tipine en uygun...
devamı 

E&T

Emel & Tayfun

Düğün Tarihi: 13.07.2019

Hazır giyimde denediğim fakat bir türlü bana ait hissetmediğim smokinler oldu. Bu sebeple özel dikim smokin ararken milimetric ile tanıştım. Özel kumaş seçenekleri ve birebir vücut ölçülerime göre dikilen smokin ile kendimi çok özel hissettim. Ayrıca nakışlar düğünüm için çok özel bir anı oldu.... devamı 

S&S

Serap & Serhat

Düğün Tarihi: 28.06.2019

Öncelikle ‘’ kişiye özel ‘’ olması tarifsiz bir memnuniyet. İstediğim model ve ölçülerde, seçtiğim kumaşlardan adıma bir marka yaratıldı. Bugüne kadar gömlek yakalarında sürekli yaşadığım problem birden çözüldü. Ayrıca düğün tarihimin smokinime işlenmesi çok ince bir detaydı. Düğün günüm daha özel... devamı 

N&E

Nuray & Eyüp

Düğün Tarihi: 06.04.2019

Sadece düğün gününde giyilip rafa kaldırılan değil her zaman kullanabileceğim bir smokin arayışı içindeyken milimetric markasını keşfettim. Tamamen kendi tasarımım istediğim gibi bir smokine sahip oldum. Ayrıca özel yapım papyon ve kuşağımda çok şık oldu. Kumaş ve model seçiminde yardımcı olan... devamı 

M&T

Müge & Tolga

Düğün Tarihi: 23.03.2019

Evlenenler bilir ki düğün stresi kadar insanı yoran bir şey olmuyor. Bu stresli süreçte üzerimden büyük bir yükü alan Milimetric’e tekrar teşekkür etmek isterim. Her detayı özenle hazırlanan damatlığım için memnuniyetin en üst seviyede sağlanması adına birden fazla yapılan prova doğrultusunda... devamı 

H&H

Hanife & Hakan

Düğün Tarihi: 16.09.2018

En özel günümüzü Milimetric ile taçlandırdık. Biliyorsunuz ki düğün kadar düğün fotoğrafları da bizim için önemli, o kadar güzel bir smokin yaptınız ki eşime bize kalan detayları fotoğraflarda seyretmek oldu. Sunduğunuz hizmet ve işçiliğiniz için teşekkürler.

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.


Ücretsiz Fiyat Teklifi Al!