En Yeni Düğün Konseptleri

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:06 dakika

29.06.2020

On senedir büyük bir değişimin içinde olan düğün sektörü bu sene bir kere daha kendini yeniledi.

Komik Düğün Fotoğrafları

Stüdyoda çekilen ve hep aynı pozları vermek zorunda olduğunuz düğün albümleri çok geride kaldı. Son yıllarda çiftler düğün fotoğraflarında elele tutuşup birbirlerinin gözlerine duygusal duygusal bakmak yerine tüm enerji ve mutluluklarını fotoğraflara yansıtıyorlar. Kostümler, arkadaşlar, dekorlar ve kahkaha atmaktan yorulacağınız saatler... Yani artık fotoğraf çekimlerinde gerilmek, ben fotojenik değilim demek tarihe karışıyor!

en yeni düğün konseptleri

Ekolojik Düğünler

Yaşadığı dünyaya duyarlı, modern çiftler yurtdışında çok moda olan harika bir trend yarattılar. Ekolojik veya doğa dostu düğünler! Ana teması doğayı koruyarak yaşamak olan bu trendi uygulamanın pek çok yolu var. Dekor için geri dönüşümlü malzemeler kullanabilir, nikah şekeri yerine fidan dağıtabilir, düğün çiçekleriniz için yapay veya saksı çiçekerini kullanabilirsiniz.

Misafir Anı Defteri

Misafir anı defteri, konuklarınızın duygu ve düşüncelerini hatıra olarak saklayabilmeniz için harika bir fikir. Ama bu fikri biraz daha geliştirerek çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Mesela düğün mekanınızdaki kocaman bir ağacı dilek ağacı haline getirip, konuklarınızın dileklerini ağaca asmasını isteyebilirsiniz. Veya renkli kağıtlar ve cam kaseler koyduğunuz bir büfe hazırlayıp rengarenk dileklerinizi bu kavanozlarda toplayabilirsiniz.

en yeni düğün konseptleri

Damat Yaka Çiçeği

Damat yaka çiçeği de yurtdışında uygulanan bir gelenek. Ama neden yapıldığını öğrendiğinizde siz de çok mantıklı bulacaksınız. Malesef erkeklerin takım elbise veya smokinden başka bir kıyafetle düğüne katılma şansları yok. E malum, çoğu erkek de damat gibi siyah bir takım elbisesi giymeyi tercih edecektir. Peki, bu kadar çok siyah takım elbiseli adam içindeki damadı nasıl tanıyacağız? Cevap basit; damat yaka çiçeği! Gelin buketiyle uyumlu seçilen yaka çiçekleri hem düğün temasına bir hoşluk katıyor, hem de damadı daha önce görmemiş olan misafirler için hayat kurtarıcı oluyor.

Düğünümüz Var!

Artık neredeyse hepimiz tüm gün internet başındayız. Tabletler, akıllı telefonlar, sosyal medya derken tüm iletişimimizi internet üzerinden gerçekleştirir olduk. Hem düğün masraflarınızı biraz kısmak, hem de arkadaşlarınıza düğününüzü çok daha tatlı bir şekilde duyurmak için onlara düğün davetiyenizi online olarak göndermeye ne dersiniz? Hem romantik, hem ekonomik, hem de çok eğlenceli bir çözüm!

Pasta Üstü Süsü

Birbirinden çeşitli ve eğlenceli düğün pasta süsleri son dönem düğünlerin yükselen trendlerinden. Romantik, eğlenceli, komik, asil... Aradığınız her tarzda pasta süsü bulmanız mümkün. Size benzeyen bir gelin damat figürü yaptırabilir, düğün temanıza uygun bir figür seçebilir veya kaçan damadı yakalamaya çalışan, eğlenceli bir gelin süsü kullanarak, düğün pastanızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz.

Hediye Listesi

Son dönemlerin en yeni ve mantıklı akımı, yine yurtdışında çok yaygın olan evlilik hediye listesi. Artık çiftler düğünde gelen onlarca borcamı nerede saklayacaklarını düşünmek istemiyorlar. Üstelik hediye seçme kısmı davetliler için de sorun oluyor. Böyle olunca, en mantıklı çözüm evlilik hediye listesi hazırlamak. Hem konuklar ne alacaklarını biliyor hem de aynı hediyeden 5 tane gelmiyor. Harika değil mi? Hadi hemen evlilik hediye listenizi yapmaya başlayın.

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

3 yorum

U

Umut

13/10/2014

düğününde değişik fikirler arayanlar için çok güzel bir çalışma olmuş


E

Emine

13/10/2014

ehehe çaldım fikirlerinizi :)


G

Gulin

19/07/2015

Hediye listesi nasıl hazırlanıyor bu konuda bi bilgim yok yardımcı olabilir misiniz acaba:)