Kısa Gelin Saçları

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:28 dakika

28.05.2021

Kısacık saçlarla gelin olmak isteyenlerdensen, kısa gelin saçları hakkında her şeyi öğrenmeye bak! Kısa gelin saçları son yıllarda çokça tercih ediliyor. Ayrıca gelin saçı modeli olarak bozulması, dağılması gibi sorunları olmadığı gibi, saç aksesuarları ile uyumu avantajları arasında. Haydi gel bakalım kısa saçlı gelinler ne kadar şanslı!

Pixie Saç Modeli

Elbette pixie kesimi saçlar bence en güzel kısa gelin saçı modelleri! Bakımı, şekil vermesi kolay ve gelin aksesuarları da dahil birçok saç aksesuarı ile uyumlu olması büyük avantaj. Kısacık saçları seviyorsan gelin başı modelin için de hiç tereddüt etmeden kısa saç aksesuarları kullanarak veya yalnızca şekil vererek saçını rahatça kullanabilirsin. Ben çocukluğumdan beri gelin şapkası ile kısacık saçlı bir gelin olmayı hayal etmiştim. Taçlar, tül şapkalar ve duvaklarla da bir o kadar yakıştığı örneklerde de görünüyor! Özellikle yuvarlak yüzlü gelinlere öneriyorum, modelin üst kısımları daha uzun kesildiğinde yüz şeklini daha uzun formlu gösteriyor.

Bonus: yuvarlak yüzlü gelinlere özel gelin makyajı konusunda da merak ettiğin her şeyi bu yazıda öğrenebilirsin .

kısa gelin saçları

Bob Saç Modeli

Klasik bob saç kesimleri omuzlara doğru uzanan biçimde oluyor ve düz kesim kullanılıyor. Fakat artık trend hali dalgalı bob model olarak kullanılanı. Eğer kısa bob modeli saç kesimine sahipsen kısa saça maşa uygulayıp, tül bir duvak veya gelin saç aksesuarları ile gelin başını tamamlayabilirsin.

Çene hizasında ve özellikle gür kısa saçlı gelinlere ise kesinlikle dalgalı modeli öneriyorum. Hareketli bir model ile iddialı bir gelin makyaj uygulaması yaptığın zaman güzelliğinle herkesi hayran bırakacağına eminim!

kısa gelin saçları

Küt Saç Modeli

Düz veya dalgalı küt saçlı gelinlere müjde! Eğer kısa saç gelin topuzu modellerini de beğeniyorsan gelin başını burgu topuz yaptırabilirsin. Dilersen örgüler ile yaptırabileceğin saç topuzları olduğunu da unutma! Küt saç gelin başı için benim önerim maşa ile su dalgası yapıp, firkete tokalar yardımı ile saç uçlarını içe doğru kıvırıp tutturarak dalgalı bir topuz elde etmen.

kısa gelin saçları

Sadece anlatmakla olmuyor biliyorum, hadi videoyu izleyip daha çok model bakalım. İlham alarak kısacık saçlarınla çok güzel bir gelin olacağına hiç şüphem yok! Diğer gelin adayları için önerilerini yorumlarda paylaşmayı da unutma!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Lütfiye Çelebi

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Eğer kısa istemiyorlrsa da bi günlüğüne postiş taksınlar ben öyle yapardım cünkü gelin saçı dediğin uzun olur


Elif

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Ben yine de kısa saçın cok alternatif seceneklerinin oldugunu düşünmüyorum :/