En Çok Kullanılan Gelinlik Süslemeleri Neler?

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 1:52 DK

08.01.2015

Gelinliğinizde kendi tarzınızı yansıtmak mı istiyorsunuz? Gelinlik süsleri, düğün pastasını kaplamak için kullanılan şekere benzer. Bu süslemeler kullanıldıkları yere göre gelinliğinize kişilik ve karakteristik özellikler katabildikleri gibi, biraz fazla kaçması da insanın içini bayabilir. En iyisi siz, önce bu süslemelerle ilgili biraz fikir edinin yazımızdan...

Kristaller

Gösteriş ve parıltı, kristal boncuklarınızın gelinliğinize yaptığı en büyük katkı olacak. Camın yüksek ısı ve basınçla sıkıştırılması yoluyla üretilen kritastaller, çeşitli kesim teknikleri sayesinde her açıdan ışığı yansıtan ve parıltı saçan nesnelerdir. İşte bu tam da sizin gelinliğiniz için hayal ettiğiniz şey ise, haydi durmayın! Kristal boncuk avına çıkın! Hem özel tasarım hem de hazır gelinliklere işlenebilen bu gösterişli cam boncuklarla yapabilecekleriniz hayallerinizi zorlayabilir. Duvağınızın kenarlarından gelinliğinizin askılarına, göğüz altı kemerinizden eteklerinizi üzerindeki tüllere kadar dikkat çekmek istediğiniz her noktada kristalleri kullanabilirsiniz.

kristall

Pullar & Payetler

Zuhair Murad’ın gelinlik tasarımlarındaki o eşsiz zenginlik ve gösteriş nereden geliyor, biliyor musunuz? Zekice tasarlanan ve ustaca işlenen pul ve payet kombinasyonlarından elbette! Eğer parlaklık tüm gelinliğimi kaplasın diyorsanız, toplayın pulları payetleri! Çünkü pullar ve payetler işlendikleri yüzeyi kaplamaları ve iki boyutlu olmaları bakımından kristalden daha avantajlı süsleme malzemeleridir. Çünkü pullar ve payetler kristalden daha hafiftirler, daha az yer kaplarlar ve en önemlisi de daha ucuzdurlar.

pullar_payetler

Gelinlik İndirimleri

Tuay Karaca
%20 İNDİRİM
48 4 13
Tuay Karaca

Düğün.com Gelinlerine Özel Gelinlik Alışverişinde %20 İndirim!...

Egenur Moda Evi
%30 İNDİRİM
548 24 93
Egenur Moda Evi

Özel Dikim Gelinliklerde %30 İndirim!...

Aplikler

Aplikler kumaştan yapılmış üç boyutlu süslemelerdir. Gelinliklerde genellikle çiçek, yaprak ya da fiyonk şeklinde kullanılırlar ve dikkati nazik bir biçimde ugulandıkları yere çekmeleriyle ünlüdürler. Dramatik bir etki yaratmak için aplikleri iki şekilde kullanabilirsiniz. Büyük aplik, örneğin kocaman beyaz bir gül; belinizde ya da omzunuzda kullanılabilir. Ya da büyük bir alan, örneğin göğüs ve sırt dekoltenizi kaplayan tül alan küçücük çiçeklerle de süslenebilir. Seçim sizin!

aplik

Danteller

Yüzlerce yıldır kadınların vazgeçemediği danteller gelinlerin hizmetinde! Omuzlarda, göğüs dekoltesinde, eldivenlerde ve duvaklarda; kısacası gelinliğin tamamında kullanılabilir. Kendinden desenli ya da işlemeli, simli, hatta biraz renkli uygulamaları dahi gelinliğinizi daha sofistike ve alımlı hale getirecek! Fazla söze gerek yok, dantelsiz gelinlik olmaz!

dantel

Tüyler

Gelinliğinizin etek bölgesine uygulanan tüyler ve hatta tüller; gelinlinliğinizde alışılmamış bir hareketlilik sağlayabilir. Açıkhavada yapılan bir düğünde siz yürüdükçe, dans ettikçe hatta sadece rüzgar bile estiğinde hafifçe kıpırdayan bu sevimli süsler adınızın “şirin”, “tatlı” hatta “çılgın” gelinler listesine girmesini sağlayabilir. Küçük bir not: Gelinliğinizde kullanmaya cesaret edemiyosanız, tüyleri gelin saçınızda kullanabilirsiniz.

tuylu

Bolero

Sadece gelinliklerde değil tüm kadın modasına hakim bir çılgınlık bolero. Onlu ve onsuz sanki iki farklı kıyafet etkisi yaratma avantajını gelinlik için de kullanmanız mümkün. Yaka ve etek kenarları işli bir bolero ile hem seçkin hem sade bir gelinlik yaratmanız çok kolay. Ya da kış düğünlerinde dış mekanda beyaz bir kürk bolero kullanıp iç mekanda dekolteli gelinliğinizle geceye devam edebilirsiniz.

bolero

Şehrindeki En İyi Gelinlik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

GELİNLİK FİRMALARI

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

C

Canan

24/10/2014

çok doğru dantelsiz gelinlik olmaz :))