Balayı Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

Okuma Süresi: 2:04 DK

29.11.2018

Balayı rotanızın balayı valizinde nelerin olacağını belirlediğini unutmayın! İşte en çok tercih edilen balayı destinasyonları için seçtiğimiz kıyafet kombinasyonları...

Nerede Ne Giyilir?

Evet, düğün hazırlıkları bitti. Ve sıra balayında. Düğün hazırlıkları sürecinden farklı olarak şimdi çok daha uzun soluklu bir süreç başlıyor; eşinizle yeni hayatınız. Bu yeni hayatın dönüm noktası ise balayı. Eşinizle balayında temellerini atacağınız bu yeni hayatta şıklık en önemli kozunuz olacak. Bu kozu kullanmak için doğru yerde doğru hamleler yapmalı; her zaman uygun şekilde giyinmeli ancak bunun için çok çaba sarf etmiş gibi de görünmemelisiniz. Doğal bir güzellik, kendiliğinden gibi görünen bir şıklık, doğru mekanda doğru parçaları giymek hem sizin iyi hissetmenizin hem de eşinizin hayranlığının en önemli kaynağı olacak. Tabi bu kuralı balayı çamaşırlarında kullanmanıza gerek yok! Balayı için en çılgın iç çamaşırları fikirlerine bir göz atın ve mutlaka uygulayın.

 kıyafet kombin önerileri

Akdeniz Sahilleri

İster Türkiye’nin en iyi balayı yerlerinde eşsiz güzelliğe sahip kıyı şehirlerinden birinde, ister Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerden birinde dünyaca ünlü bir sahilde olun; eğer balayınız Akdeniz kıyılarında olacaksa, balayı kıyafetleriniz kesinlikle doğal ve rahat; bir yandan da mutlaka şık olmalı. Deniz, güneş ve kum üçlüsünün eşlik edeceği böyle bir balayı valizinde bulunması gerekenler, deniz tonlarında bir bikini, bu sene çok moda olan eşarp desenli saten elbiseler ve klasik bir pilot gözlüğü olmalı. Tabii rahat sandaletleri de unutmamak lazım!

mavi tonlarında kıyafet kombin önerisi

Kültürel Kaçamaklar

Balayını fırsat bilip kültürün, sanatın ve tarihin köklerine yolculuk yapmak; balayınızı Avrupa'nın başkentlerinde gözde aktivitelerle ya da aristokratik bir göl kenarında geçirmek niyetindeyseniz; kıyafet kodunuz zeki/şık olmalı. Üste oturan desenli bir eteği sade gömleklerle kombinleyebilir; uçarı hasır ayakkabılarınızı bu sene çok moda olan charm bilekliklerle tamamlayabilirsiniz. Deniz tipi balayının tersine bu balayı türünde çantanız mutlaka gösterişli olmalı!

kahverengi tonlarında kıyafet kombini

Egzotik Uzaklar

Seyşeller, Maldivler ya da Puket Adaları...İklimin yarı-tropik, denizin açık mavi olduğu egzotik balayı destinasyonları için hazırlayacağınız balayı valizinizde keten ve pamuklu havadar elbiseler mutlaka bulunmalı. Elbise, ayakkabı ve çanta tarzları konusunda bu senenin modası olan tribal motifleri kullanmaktan çekinmeyin. Gözlük ve takı gibi aksesuarlarda ise her şey serbest!

egzotik tarzda kıyafet kombin önerileri

Şıklığın Anahtarı Elinizde

Balayında şıklığı yakalamanın en önemli kuralı valizinizi doğru seçimlerle donatmaktır. Nereye gideceğiniz bir kez belli olduktan sonra ne tarz giysilerle gideceğiniz konusu açıklığa kavuşmuş olur. Ama bir problem var; tüm gardırobunuzu yanınızda götüremezsiniz. Bu yüzden akıllı seçimler yapmak, bir parçayı bir kaç değişik parçayla kombinlemenin yolunu bularak kısıtlı sayıda eşyayla şıklığınızı sürdürmek durumundasınız. Örneğin bir elbiseyi gündüz farklı gece farklı bir tarza bürümek için değişik aksesuarlar kullanın. Takı, saat, ayakkabı, fular ve gözlüklerle yaratacağınız birbirinden farklı kombinasyonlarla her defasında farklı bir şıklık içinde olacaksınız.

şık aksesuar kombinleri

Şehrindeki En İyi Balayı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

BALAYI TURLARI

Sıradaki Makaleler

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (2)

ÖC

Özge Candan

15/10/2014

Güzel kombinasyonlar için ellerinize sağlıkk:)


ZG

Zeynep Gülen

15/10/2014

Teşekkürler böyle yararlı yazılar için iyi günler dilerim