Düğününüzde İnce Görünmenin Yolları

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:12 dakika

29.06.2020

Düğününüze çok az kaldı ama siz düğün hazırlıkları koşturmasında ne istediğiniz gibi spora gidebildiniz ne de güzellik merkezinden almayı düşündüğünüz zayıflama kürlerine gidebildiniz. Hemen moralinizi bozmayın çünkü birkaç ufak tüyoyla olduğunuzdan daha ince görünebilirsiniz. Ayrıca en gizli silahınızın harika bir gülümseme olduğunu aklınızdan hiç çıkarmayın...

Hatlarınızı Vurgulayın

Her ne kadar tadilatlarla gelinliğinizi vücudunuza uygun hale getirmek mümkünse de sizin en güzel yönlerinizi öne çıkarıp, mükemmel olmadığını düşündüğünüz yerlerinizi kamufle eden bir gelinlik seçmek oldukça önemli. Kalçalarınızı mı saklamaya çalışıyorsunuz? O zaman romantik esintileri olan kraliyet tipi, straplez bir model seçmeniz doğru olacaktır. Tüm vücudunuz elbisenin içinde toparlansın mı istiyorsunuz? Korseli balo tipi bir gelinlik, göğüs dekoltenizi de öne çıkararak harika görünmenizi sağlayacaktır. Veya vücut kıvrımlarınızı ortaya çıkartmak isterseniz (veya kıvrım yaratmak için) denizkızı tipi bir gelinlik seçmelisiniz. Göğüslere oturup oradan nazikçe aşağı doğru açılarak dökülen A tipi bir gelinlik de neredeyse her vücut tipi için ideal olacaktır.

hatlarinizi_vurgulayin

“İç”selleştirin

Vücudunuza tam oturan iç çamaşırları düzgün bir duruşun anahtarıdır. Esnemiş, balenlerinden biri kaybolmuş, yıpranmış tüm sütyenlerinizi atın ve uygun dekolteyi verebilmek adına profesyonel birinden doğru sütyen ölçünüzü öğrenin. Daha sonra bir kaç tane değişik sütyen alın ve evde gelinliğinizle deneyin. Düğün günü gündelik olarak kullandığınız iç çamaşırlarından daha özel bir sütyene ihtiyacınız olacak. Gelinliğinizle kullanacağınız iç çamaşırlarınızın nasıl olması gerektiğine dikkat edin. Hem içinde en rahat ettiğiniz hem de gelinliğinizle en güzel duran sizin doğru sütyeniniz olacaktır.

icsellestirin

Güzellik Merkezleri İndirimleri

Dreambeauty Güzellik Evi
%60 İNDİRİM
15 4
Dreambeauty Güzellik Evi

Profesyonel Medikal Cilt Bakımı %60 İndirimle 999 TL!

Dreambeauty Güzellik Evi
%42 İNDİRİM
15 4
Dreambeauty Güzellik Evi

6 Seans Buz Lazer Epilasyon Düğün.com Çiftlerine Özel %42 İndirimli!

Ayağa Kalkın

Yerinde bir duruş nasıl göründüğünüz konusunda büyük farklılıklar yaratabilir. Birkaç ufak püf noktası sizi ince yapılı ve dik göstermeye yeterli olacaktır. Öncelikle omuzlarınızı arkada tutmaya çalışın. Yorulduğunuz zaman doğal olarak omuzlarınız düşebilir, yapmanız gereken fark ettiğiniz anda omuzlarınızı geriye doğru atmanız. Bir diğer nokta ise sırtınızı düz tutmaya çalışmak. Burada gene omuzlarınızı kullanmanız gerekiyor. Sırtınızda sanki belinize kadar uzanan bir çizgi varmış gibi hissetmeniz lazım. Omuzlarınızı da o çizgi hizasında tutmanız duruşunuzu tamamlayan bir faktör olacaktır. Daha önce de dediğimiz gibi sürekli bu şekilde durmak için dikkat etmenize gerek yok, aklınızda tutmanız yeterli. Bu yöntemler sizi kambur gibi durmaktan kurtaracak ve görünüşünüzün kusursuz olmasına yardım edecektir.

ayaga_kalkin

Yükselin

Topuklu ayakkabı giymenin rahat olacağını söylemek yalan olur. Fakat ince görünmenin en basit yolu topuklu ayakkabı giymektir. Düşünün ki 1.60 boyunda ve 50 kilosunuz, topuklu ayakkabı giydiğinizde 1.65 boyunda ama yine 50 kilo olacaksınız! Topuklu ayakkabı, kilonuzun daha uzun bir vücut şekline oturmasını sağladığından ince görünmenizi sağlar. Ayaklarınızın yorulacağından mı korkuyorsunuz? İncecik topuklar yerine 9 cm’i geçmeyecek daha kalın bir topuk tipi seçerseniz bu sorunu da kolayca çözebilirsiniz.

yukselin

Doğru Pozu Bulun

Düğün fotoğraflarınız nasılsa düğün gününüzü de öyle hatırlarsınız. O yüzden harika göründüğünüze emin olun. Omuzlarınızı geri ve göğüslerinizi dışarı itin. Çeneniz hep biraz yukarı baksın. Bir de vücudunuzu hafifçe döndürürseniz, dümdüz bir şekilde kameraya bakan halinizden daha ince görüneceksiniz. En ideali, kalçalarınız belli bir açıyla dururken omuzlarınızı fotoğrafçıya doğru döndürerek eğmektir. Bu duruş kesinlikle belinizi ve kalçalarınızı daha ince gösterecek. Özellikle gelinler için söylüyoruz ki kollarınızı iki yanınıza yapıştırmak yerine vücudunuzdan biraz ayrık tutun.

dogru_pozu_bulun

Güzellik Merkezleri

Seni düğününe hazırlayacak en iyi güzellik merkezleri burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Güzellik merkezlerini incele

Vitrindeki Güzellik Merkezi Firmaları

Güzellik Merkezi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

OA

Oyku Acar

16/08/2018

DUYUNDE GENC KIZLAR ICIN DE ZAYIF GORUNMENIN YOLLARINI DA YAZIN .LUTFEN

Düğün.com

Düğün.com
Tabii yönlendirmeniz doğrultusunda bu konu ile de ilgili içerik hazırlayacağız.


A

Atilla

22/10/2014

doğru pozu bulurken fotoğrafçınızdan yardım isteyim mutlaka. zaten onlar fotoğraf çekimi haricinde de gelibliğinizin içinde nasıl bi duruş sergilemeniz gerektiğinde yardımcı oluyorlar.