7 Maddede Düğün Öncesi Bakım

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

1:17 dakika

28.07.2020

Düğününde kusursuz gözükmek istediğini biliyoruz. Güzelliğin için düğün gününü beklemeyip, öncesinde de bir takım hazırlıklar yapman gerekecek. Sırayla düğün öncesi bakımın için neler yapabileceğine göz atalım mı?

7 maddede düğün öncesi bakım

1- Fazla kiloların varsa işe bunlardan kurtularak başlayabilirsin. Bunun için düğününden 5-6 ay önce sıkı bir diyet ve spor programı uygula.

7 maddede düğün öncesi bakım

2- Seni rahatsız eden kırışıklıklardan şikayetçiysen botoks yöntemi ile bunlardan kurtulabilirsin. Mesela alın ve kaş ortası çizgilerini, göz dudak ve burun kenarındaki hafif kırışıklıkları gidererek, düğününde kusursuz görünebilirsin.

3- Saç rengini değiştireceksen, bu rengin oturması için düğününden 2-3 ay öncesinde işe koyulmalısın. Hatta saç şeklini de değiştireceksen, kuaförün ile bu konuyu da görüşmeni öneriyoruz.

7 maddede düğün öncesi bakım

4- Saçlarının şekli ve rengine son halini verdikten sonra sırada bakımı var. Çeşitli kozmetik ürünlerini ve bitkisel yağları kullanarak evde bakım yapabilir, bunun yetersiz kaldığını düşündüğünde profesyonellerden de düğün öncesi destek alabilirsin.

5- Yine düğün öncesi bakımlı bir gelin adayının atlamaması gereken şey el ve ayak bakımıdır. Eller ve ayaklar ölü hücrelerden temizlenmeli, ayaklarda çatlaklar varsa peeling yardımıyla giderilmeli, manikür ve pedikür işlemi sonrası güzelce nemlendirilmelidir.

7 maddede düğün öncesi bakım

6- Düğünden önce güzel bir cilt bakımı yaptırmak, düğün makyajının da kusursuz görünmesini sağlar. Siyah noktaların, aknelerin varsa veya pürüzlü sorunlu bir cilde sahipsen, karbon lazer gibi uygulamalarla cildini sorunlardan arındırabilir, dermo kozmetik ürünlerle de bakımını yaptırabilirsin. Bunun için düğünden yaklaşık 1 hafta önce bir güzellik merkezini ziyaret edebilirsin.

7 maddede düğün öncesi bakım

7- Düğününe birkaç gün kala masaja, spa’ya, sauna ya da hamama gitmek tüm ölü hücrelerden vücudunu arındıracak, aynı zamanda düğün yorgunluğunu ve stresini üzerinden atmanı sağlayacak.

7 maddede düğün öncesi bakım

Güzelliğine güzellik katarak seni o büyük güne hazırlayacak onlarca güzellik merkezi Düğün.com’da sundukları hizmet içerikleri ve ilçelerine göre firmaları listeleyebilir, beğendiklerinden ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsin.

Gelin araban hazır mı? Değilse sıradaki makaleye buyur:

7 maddede düğün öncesi bakım

Güzellik Merkezleri

Seni düğününe hazırlayacak en iyi güzellik merkezleri burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Güzellik merkezlerini incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Güzellik Merkezi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Güzellik Merkezleri Firmaları

Güzellik Merkezleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap