21 Günde Popo Kaldırmaya Yardımcı Pilates Hareketleri

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:46 dakika

18.04.2019

21 gün boyunca düzenli olarak yapacağın bu basit popo kaldırma hareketleri ile düğününde gelinliğinin içinde muhteşem görünebilirsin! Hele bir de balık ya da düz kesim bir gelinlik giymeyi planlıyorsan bu hareketler hayatını kurtaracak! Hazırsan hareketlere bugünden itibaren başlıyoruz:

21 günde popo kaldıran 5 sihirli pilates hareketi

Vücudumuzun sıkılaşması, forma girmesi, kendimizi daha esnek ve güçlü hissetmemiz için pilates hareketleri tam bir cankurtaran. Vücudunun neresinden memnun değilsen doğru hareketler ve düzenli bir programla düğüne kadar ideal görünüme kavuşabileceğini unutma.

Her şey irade ve konsantrasyondan geçiyor! Hangi model gelinlik giyeceksen giy, gelinliğin hakkını verebilmek için şekilli ve fit bir vücuda ihtiyacın olacak!

Hareketlere geçmeden önce güzelliğin bir bütün olduğunu hatırlatmak istiyorum. El-ayak bakımından epilasyona, cilt bakımından zayıflamaya kadar pek çok farklı katmanı var ve parçalardan biri eksikse güzellik biraz eksik kalıyor. Bu nedenle önerim düğün öncesi kendine iyi bir güzellik merkezi bulup, sıkı bir programa başlaman.

21 günde popo kaldırmaya yardımcı pilates hareketleri

Özellikle kış gelinleri için fit görünme tüyolarımızın yer aldığı şu yazımıza göz atabilirsin: Kış Gelini Olmanın “İnce”likleri

3 haftalık program önerisi:

  • 1. hafta 12x3 set
  • 2. hafta 18x3
  • 3. hafta ise 24x3

Uygun beslenme programı ve sporla istediğin kiloya ulaşman mümkün. Düğün öncesi forma girmek için şu yazımızdan da faydalanabilirsin: Ünlü Diyetisyenlerden 3 Gelin Diyeti Listesi ve Gelinlere Özel Öneriler

Squat - Çömelme

Çömelde dediğimiz ama spor salonlarında, pilates derslerinde squat olarak bilinen hareket aynı anda vücuttaki en fazla sayıda kası çalıştırdığı için mucizevi bir hareket. Bacak, kalça, karın ve bel başta olmak üzere sırt kaslarını bile çalıştırır. Kalça kaldırma hareketleri içinde en etkilisi desek yeridir.

Düğünden önce forma girmek ve kalçaları şekle sokmak için ideal bir ev egzersizi. Gelinliğinin modeli hele bir de balık ya da düz kesimse kabarık bir gelinlikteki kadar gönül rahatlığıyla giyinemeyeceğini söyleyebilirim.

Bu hareketi yaparken dizleri ve beli sakatlamamak için bazı noktalara dikkat etmelisin:

  • Bacaklar omuz hizasında açık durmalı
  • Kafa yukarıda olmalı ve aşağıya değil ileri bakmalı
  • Çömelirken kalça olabildiğince geriye gitmeli (Adeta hayali bir sandalyeye oturuyormuş gibi)
  • Çömeldiğin esnada dizler ayak parmaklarının önüne geçmemeli
21 günde popo kaldırmaya yardımcı pilates hareketleri

One Leg Squat -Tek Bacakla Çömelme

Tek bacakla çömelme normal squata göre daha zordur. Burada tüm ağırlığımızı tek bacağımızla taşımamız gerekir bu yüzden de iyi bir ısınma ve kondüsyon gerektirir.

Eller birbirine paralel ve ileri doğru uzanırsa eğilip kalkarken bize güç verecektir. Ya da fotoğraftaki gibi birbirine kenetleyerek de güç alabilirsin.

İstersen eğilip kalkarken boştaki bacağı öne uzatabilirsin istersen de boştaki bacağı bağdaş kurar gibi kıvırıp diğerinin üzerine koyabilirsin.

21 günde popo kaldırmaya yardımcı pilates hareketleri

Süpermen Kalkışı

Pelvisin üzerinde kalarak yapılan bu harekette karın kaslarını kullanman aynı zamanda da popoyu sıkarak güç alman gerekir. Popo sıkılaştırmada üzerine yoktur.

21 günde popo kaldırmaya yardımcı pilates hareketleri

Geri Tekme

Kalça eritme hareketleri içinde en etkili yöntemlerden biri olan geri tekmede kilit nokta vücudu olabildiğince sabit tutup hareket ettirmeden sadece bacağı geri ve yukarı kaldırarak, ayak tabanı ile gökyüzüne tekme atıyormuş gibi yapmak. Omuzların, belin ve sırtın sabit kalmasına özen göstermelisin.

21 günde popo kaldırmaya yardımcı pilates hareketleri

Tek Ayak Ters Plank Köprüsü

Pilates hareketleri vücudu forma sokarak şekil verdiği için zayıflama egzersizleri içinde en kalıcı ve sağlıklı sonuç veren hareketlerden sayılıyor. Zayıflamak yani kilo kaybı tek başına vücudun formunu bozuyor. Bu yüzden şekillendirici ve güçlendirici bu egzersizin uzun vadede inanılmaz işe yarayacağını söyleyebilirim.

21 günde popo kaldırmaya yardımcı pilates hareketleri

Bu hareketleri bir de düğünden önce hayatına sokman gereken 8 sağlıklı besinle beslenerek yaparsan daha kalıcı ve sağlıklı bir görünüm elde edersin.

Pilates Eğitmeni Eren Ambarkütük Anlatıyor

Düğünden önce vücudunda hoşlanmadığın noktaya göre ya da gelinlik modelinin seni zorunlu tuttuğu bölgeye göre bölgesel zayıflama hareketleri yaparak forma girebilirsin. Elbette bu senin duruma özel bir program ile yapılmalı.

Bu konuda işe yarayabilecek bir video paylaşmak istiyorum seninle. Pilateste hangi teknik daha etkili, bölgesel zayıflamak mümkün mü, düğünden ne kadar önce çalışmaya başlamalısınız ve pilateste sonuç elde etmenin sırrı nedir? Rom Pilates'ten Eren Ambarkütük sorularınızı yanıtlıyor. İzlemeden geçmeyin!

Güzellik Merkezleri

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Güzellik Merkezi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Güzellik Merkezi Firmaları

Güzellik Merkezi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

GY

Gül Yıldırım

18/03/2018

Ya bu söylediklerinizi uzun zamanlardır yapıyorsak ve hiç bir gelişme olmadıysa ne yapmalıyız


BA

Betül Aksak

14/05/2018

teşekkürler.ama hangi hareket kaç kere yapılmalı yazmamışsıznız.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Betül Hanım. "3 haftalık program önerisi" başlığı altında belirtmiştik kaçar kez yapılması gerektiğiniz. Her bir hareketi bu sayılara göre planlayabilirsiniz. Kolaylıklar dileriz. :)


BK

Burçin Kayahan

24/07/2018

Pekala ben daha fazlasını istiyorsam ne olacak yani bütün vücudumu düzeltmek istiyorum 1.60 boyum ve 45 kiloyum yardımcı olacak var mı?