21 Günde Popo Kaldırmaya Yardımcı Pilates Hareketleri

21 gün yani tam 3 hafta boyunca düzenli olarak yapacağın bu basit popo kaldırma hareketleri ile düğününde o gelinliğin içinde muhteşem görünebilirsin! Hele bir de balık ya da düz kesim bir gelinlik giymeyi planlıyorsan bu hareketler hayatını kurtaracak!

21 günde popo kaldıran 5 sihirli pilates hareketi

Vücudumuzun sıkılaşması, forma girmesi, kendimizi daha esnek ve güçlü hissetmemiz için pilates hareketleri tam bir cankurtaran. Vücudunun neresinden memnun değilsen doğru hareketler ve düzenli bir programla düğüne kadar ideal görünüme kavuşabileceğini unutma. Her şey irade ve konsantrasyondan geçiyor! Hangi model gelinlik giyecek olursan ol, gelinliğin hakkını verebilmek için güzel bir popoya ihtiyacın olacak!

Yeri gelmişken bu hareketleri bir de düğünden önce hayatına sokman gereken 8 sağlıklı besinle beslenerek yaparsan daha kalıcı ve sağlıklı bir görünüm elde edersin.

3 haftalık program önerisi:

  • 1. hafta 12x3 set
  • 2. hafta 18x3
  • 3. hafta ise 24x3

Squat - Çömelme

Çömelde dediğimiz ama spor salonlarında, pilates derslerinde squat olarak bilinen hareket aynı anda vücuttaki en fazla sayıda kası çalıştırdığı için mucizevi bir hareket. Bacak, kalça, karın ve bel başta olmak üzere sırt kaslarını bile çalıştırır. Kalça kaldırma hareketleri içinde en etkilisi desek yeridir.

Düğünden önce forma girmek ve kalçaları şekle sokmak için ideal bir ev egzersizi. Gelinliğinin modeli hele bir de balık ya da düz kesimse kabarık bir gelinlikteki kadar gönül rahatlığıyla giyinemeyeceğini söyleyebilirim.

Bu hareketi yaparken dizleri ve beli sakatlamamak için bazı noktalara dikkat etmelisin:

  • Bacaklar omuz hizasında açık durmalı
  • Kafa yukarıda olmalı ve aşağıya değil ileri bakmalı
  • Çömelirken kalça olabildiğince geriye gitmeli (Adeta hayali bir sandalyeye oturuyormuş gibi)
  • Çömeldiğin esnada dizler ayak parmaklarının önüne geçmemeli

fzw7aqw8t8agc8um - 21 günde popo kaldırmaya yardımcı pilates hareketleri

One Leg Squat -Tek Bacakla Çömelme

Tek bacakla çömelme normal squata göre daha zordur. Burada tüm ağırlığımızı tek bacağımızla taşımamız gerekir bu yüzden de iyi bir ısınma ve kondüsyon gerektirir.

Eller birbirine paralel ve ileri doğru uzanırsa eğilip kalkarken bize güç verecektir. Ya da fotoğraftaki gibi birbirine kenetleyerek de güç alabilirsin.

İstersen eğilip kalkarken boştaki bacağı öne uzatabilirsin istersen de boştaki bacağı bağdaş kurar gibi kıvırıp diğerinin üzerine koyabilirsin.

y3yms2xa3ciccdyb - 21 günde popo kaldırmaya yardımcı pilates hareketleri

Süpermen Kalkışı

Pelvisin üzerinde kalarak yapılan bu harekette karın kaslarını kullanman aynı zamanda da popoyu sıkarak güç alman gerekir. Popo sıkılaştırmada üzerine yoktur.

4umrvns6gt0vsp73 - 21 günde popo kaldırmaya yardımcı pilates hareketleri

Geri Tekme

Kalça eritme hareketleri içinde en etkili yöntemlerden biri olan geri tekmede kilit nokta vücudu olabildiğince sabit tutup hareket ettirmeden sadece bacağı geri ve yukarı kaldırarak, ayak tabanı ile gökyüzüne tekme atıyormuş gibi yapmak. Omuzların, belin ve sırtın sabit kalmasına özen göstermelisin.

a06kevyxazgjrhv9 - 21 günde popo kaldırmaya yardımcı pilates hareketleri

Tek Ayak Ters Plank Köprüsü

Pilates hareketleri vücudu forma sokarak şekil verdiği için zayıflama egzersizleri içinde en kalıcı ve sağlıklı sonuç veren hareketlerden sayılıyor. Zayıflamak yani kilo kaybı tek başına vücudun formunu bozuyor. Bu yüzden şekillendirici ve güçlendirici bu egzersizin uzun vadede inanılmaz işe yarayacağını söyleyebilirim.

jz57odrmjhvgqdoj - 21 günde popo kaldırmaya yardımcı pilates hareketleri

Pilates Eğitmeni Eren Ambarkütük anlatıyor

Düğünden önce vücudunda hoşlanmadığın noktaya göre ya da gelinlik modelinin seni zorunlu tuttuğu bölgeye göre bölgesel zayıflama hareketleri yaparak forma girebilirsin. Elbette bu senin duruma özel bir program ile yapılmalı.

Bu konuda işe yarayabilecek bir video paylaşmak istiyorum seninle. Pilateste hangi teknik daha etkili, bölgesel zayıflamak mümkün mü, düğünden ne kadar önce çalışmaya başlamalısınız ve pilateste sonuç elde etmenin sırrı nedir? Rom Pilates'ten Eren Ambarkütük sorularınızı yanıtlıyor. İzlemeden geçmeyin!

Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.