Düğünden Önce Hayatına Sokman Gereken 8 Sağlıklı Besin!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:18 dakika

01.05.2011

Yeni hayatında, her sabah aşık olduğun insanla uyanırken doğal ve kalıcı bir güzelliğe ihtiyacın olacak. Gerçek güzelliğin, vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşıladığımızda kendiliğinden geleceğini unutma! Muhteşem bir cilde, çabasız zayıflığa ve sağlıklı bir bünyeye sahip olmak için düğünden önce tüketmeyi alışkanlık haline getirmen gereken 8 sihirli besin!

2016 beslenme trendlerine göre güzelliğin yolu beslenmeden geçecek!

Hazır evlenerek hayatında köklü bir değişim yapıyorken, mutfakta ve beslenme tarzında da köklü bir değişime gitmek için muhteşem bir zamanlama diye düşünüyorum. Kızartma tencerelerinden, paketli gıdalardan, dolaptaki şeker oranı yüksek besinlerden kurtulup yerine düdüklü tencereler, buharda pişirme aparatları, ızgara tavaları, sağlıklı atıştırmalıklar koymanın zamanı geldi.

Zayıflatan yiyecekler, yağ yakıcı besinler, şok diyetler derken asıl önemli olanın beslenme düzeni ve alışkanlıklar olduğunu ıskalama. 2016, meyve suları yerine smoothielerin, yağsız beslenme yerine sağlıklı yağlar içeren gıdaların, şok diyetler yerine kontrollü ve bilinçli beslenmenin, daha fazla kurubaklagilin, daha fazla filizlenmiş besinin yılı olacak!

Zaman kaybetmeden mutfağında bulundurmayı alışkanlık haline getirmen gereken 8 sihirli besini senin için seçtim!

Avokado

Cilde iyi gelen besinler arasında yer alan avokado içeriğinde A, C ve E vitaminlerini barındırır. Antioksidan içerdiğinden cilde faydalıdır. Hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildin yaşlanmasını önler. Avokado gibi tropikal meyveleri sık sık tüketmeye çalışmalısın. Örneğin ananas yağ yakıcı besinler arasında yer alır, ödem atmayı hızlandırarak kilo vermeyi sağlar.

düğünden önce hayatına sokman gereken 8 sağlıklı besin!

Goji Berry

Son zamanlarda her ne kadar kilo verdiren besinler listelerinde başı çekse de Uzakdoğu'da uzun yıllardır kanseri önlemede ve kanserli hastaların tedavisinde kullanılan goji berry içerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde kansere karşı savaşçı olma özelliği ile tanınır. Aynı zamanda yağ yakımını hızlandırır ve yağın depolanmasını engeller. Genç hissetmeyi sağlar ve yaşlanmayı geciktirir. Kan şekerini dengeleyerek kontrolsüz acıkmaların önüne geçer.

düğünden önce hayatına sokman gereken 8 sağlıklı besin!

Tatlı Patates

A, C, B6 vitaminlerini içerir ve beta – karoten yönünden zengindir. Uzun süre tokluk hissi yaratır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

düğünden önce hayatına sokman gereken 8 sağlıklı besin!

Brokoli

Yüksek oranda C vitamini içerir. Hücre yapısını koruyarak vücudu kanser gibi hücre yapısını değiştirerek ilerleyen hastalıklara karşı koruma sağlar. Kronik iltihaplanmayı önler.

düğünden önce hayatına sokman gereken 8 sağlıklı besin!

Somon

Omega 3 yağları bakımından zengindir. Cildi nemli tutarak kurumanın olumsuz etkilerine ve güneş ışınlarına karşı korur. Somon gibi soğuk deniz balıkları cilt için önemli bir mineral olan selenyum içerir.

düğünden önce hayatına sokman gereken 8 sağlıklı besin!

Chia Tohumu

Güçlü bir antioksidandır ve protein açısından zengindir. Diyetlerde kilo kaybını destekler. Kemik sağlığını destekleyen yüksek miktarda Kalsiyum, Fosfor, Magnezyum içerir. Chia Tohumu yanında sindirim ve bağırsak sistemini harekete geçirerek metabolizmayı çalıştıran keten tohumunu da tüketebilirsin.

düğünden önce hayatına sokman gereken 8 sağlıklı besin!

Hindistan Cevizi

İçerdiği faydalı yağlarla, 2016 beslenme trendlerine göre diyet listelerine giren, besin değeri zengin Hindistan cevizi, yaşlanmayı yavaşlatır. Saç ve cilt sağlığına faydalıdır. Karın yağlarını eritir. Açlık hissini bastırır. Enerji verir. Hindistan cevizine ek olarak badem, ceviz, fındık gibi sağlıklı yağlar içeren ve E vitamini bakımından zengin olan atıştırmalıkları tüketmeyi unutma.

düğünden önce hayatına sokman gereken 8 sağlıklı besin!

Kuşkonmaz

Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Sindirim sistemini rahatlatır. Adet öncesi oluşan şişlikler ve ödemi giderir. Kanı temizler. Cilt hastalıklarında tedavi edicidir. Kuşkonmazın afrodizyak etkisini de atlamayalım.

düğünden önce hayatına sokman gereken 8 sağlıklı besin!

Her yaştan geline cilt bakımı önerileri

Cilde iyi gelen yiyeceklerden bahsetmişken, sadece düğün gününde değil öncesinde ve sonrasında da sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için cildinin ihtiyaçlarına uygun yöntemleri keşfetmelisin... Gelin adayları için gerekli olan yüz ve vücut bakım yöntemlerini Fors Estetik Polikliniği'nden Op. Dr. Serkan Dinar anlatıyor. İzlemeden geçme!

Güzellik Merkezleri

Seni düğününe hazırlayacak en iyi güzellik merkezleri burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Güzellik merkezlerini incele

Sıradaki Makaleler

Güzellik Merkezi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Güzellik Merkezi Firmaları

Güzellik Merkezi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum