Uzman Diyetisyenden Gelinlere Özel Tüyolar

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:15 dakika

16.12.2020

Eğer aynanın karşısına geçtiğinizde hayalini kurduğunuz gelinliği giyemeyeceğiniz kadar fazlalığınız olduğunu düşünüyorsanız, çok zaman kaybetmeden güzellik merkezlerinden randevu alıp kendinize bir diyet programı hazırlamanız lazım.

Uzman-Diyetisyenden-Gelinlere-ozel-Tuyolar

Kendinize Karşı Dürüst Olun

Hemen şimdi aynanın karşısına geçin ve vücudunuza bakın, siz böyle mutlu musunuz? Bu şekilde istediğiniz her modeldeki gelinliği giyebilir misiniz? Gelinliğinizi kim seçecek,siz mi yoksa fazla kilolarınız mı ? Cevabınız hayırsa hemen yeni bir başlangıç yapın ve düğün gününüze kadar olan zamanınızı iyi değerlendirin. Ama diyet programınız çok zorlu olup sizi bitkin düşürmemeli çünkü zayıf ama yorgun görünen bir gelin istediğimiz bir şey değil. Bu nedenle sağlıklı zayıflama yöntemlerini kullandığınıza dikkat edin.

Vücut Analizi

Öncelikle profesyonel bir yardımla vücut analizi yaptırarak, vücudunuzdaki yağ oranını ve hedefe ulaşmak için kaybetmeniz gereken kilo miktarını belirlemelisiniz. Tartınızda gördüğünüz her düşüş kilo veriyorsunuz anlamına gelmez. Önemli olan yağ oranındaki azalmadır. Yanlış uygulamalar kas ve sıvı kaybını artırarak tartıda düşüşe neden olurken, görünüşünüzde olumlu bir incelme yerine sarkmalara neden olur.

Diyete Başlayın

Vücut analizinizi yaptırdıktan sonra; eğer yağ oranınız olması gerekenden fazla ise, düğün tarihiniz ne olursa olsun hemen diyete başlayın. Son ana bırakmayın. Özellikle düğüne son iki hafta kala kilo kaybından kaçının, son dönemlerdeki kilo değişikliklerinin gelinlik provalarınızı etkileyeceğini unutmayın. Sadece beslenme alışkanlıklarınızı bile değiştirmek zorlu programlara girmeden zayıflamanıza yardımcı olacak. Böylece sadece zayıflamakla kalmayacak, sağlıklı beslenerek düğün stresinizi de yeneceksiniz.

Uygulamaya Geçin

Profesyonel bir yardım alarak, fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlayacak diyet programını belirleyin. Diyet kişiye özeldir. Sizin vücut tipinize göre, beslenme alışkanlıklarınız ve hayat tarzınıza göre düzenlenmiş beslenme programını uygulamaya geçirin. Kendinizi motive edin, sizi motive eden ve takip eden bir diyetisyen seçin. Unutmayın hiçbir yemeğin tadı, yıllardır hayallerinizi süsleyen gelinlikten daha güzel değil.

Katkılarından dolayı Nihal Tunçer'e teşekkür ederiz.

Güzellik Merkezleri

Seni düğününe hazırlayacak en iyi güzellik merkezleri burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Güzellik merkezlerini incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Güzellik Merkezi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Güzellik Merkezleri Firmaları

Güzellik Merkezleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Kadriye Sidar

Düğün Tarihi: 16.10.2014


Verilen diyet programlarına uyamayan biri olarak kendim bazı kararlar aldım. Beyaz ekmek ve fazla yağdan kaçıyorum 2 aydır ve 2.5 kilo verdim. genel olarak her şeyi yiyorum ama az az. zamanla mideniz küçülüp alışıyor zaten :)