Şifon Gelinlikler

Göz alıcı şifon gelinlik modellerini burada inceleyebilirsin!

Bohem Romantik Cesur Tarlatansız Halter yaka
YLD 1
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 1

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Cesur V yaka
SRM 3
Sara Moda Evi

Model: SRM 3

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik Helen Tek omuz
GME 6
Gülten Moda Evi

Model: GME 6

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
RGM 2
Rüyam Gelinlik Moda Evi

Model: RGM 2

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Romantik Kayık yaka
SRM 5
Sara Moda Evi

Model: SRM 5

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Bohem V yaka
MEC 10
Mediha Cambaz

Model: MEC 10

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik V yaka
CSS 8
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 8

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Bohem Tarlatansız V yaka
NEW 17
New In Style Moda Evi

Model: NEW 17

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Bohem Tarlatansız Bisiklet yaka
PRY 18
Piraye Vera By Sevil Özaşan

Model: PRY 18

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
BRM 6
Bridelymade

Model: BRM 6

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Helen Romantik Straplez
BNB 8
1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Model: BNB 8

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Modern Hakim yaka
Carmit
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Carmit

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Cesur Bohem Helen İllüzyon yaka
MEC 2
Mediha Cambaz

Model: MEC 2

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Helen V yaka
NEW 10
New In Style Moda Evi

Model: NEW 10

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Helen Bohem V yaka
MAF 22
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 22

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
NEG 17
Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Model: NEG 17

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik Modern Tarlatansız V yaka
NEW 4
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: NEW 4

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Bohem İki parça Kare yaka
NEW 12
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: NEW 12

5.000 TL - 7.000 TL

Helen Bohem Bisiklet yaka
Cassiel
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Cassiel

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Romantik Modern Halter yaka
MAF 28
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 28

7.000 TL - 10.000 TL

Helen Romantik Bohem V yaka
Castillejo
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Castillejo

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Bohem Sade V yaka
BRM 25
Bridelymade

Model: BRM 25

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Bohem V yaka
EMN 30
Emine Meral Moda Evi

Model: EMN 30

5.500 TL - 6.000 TL

Sade Vintage Bisiklet yaka
RGM 22
Rüyam Gelinlik Moda Evi

Model: RGM 22

3.000 TL - 5.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Şifon Gelinlik Modelleri Nasıl Olur?

İnce kumaştan bir gelinlik hayal eden gelin adaylarının tercihi şifon gelinlik modelleri oluyor. İncecik, şeffaf ve efil efil olan şifon, organze gibi yarı saydam bir kumaş. Ama daha dökümlü olması özelliği ile organzeden ayrılıyor. Gelinlik modellerinde daha çok ipek şifon kumaşa denk geldiğimizi söyleyebiliriz.

Sırt Dekolteli Şifon Gelinlik Modelleri

Sırt dekolteli gelinlik modelleri yalnızca sırtı açık tasarımlardan ibaret değil. Düğününde sırt dekolteli gelinlik giymek istiyorsanız sırtı şifon gelinlikleri de düşünebilirsiniz. Tarzınıza göre sade ya da dantel, pul, boncuk gibi detayları bulunan işlemeli sırt dekoltesine sahip gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Şifon Kol Gelinlik Modelleri

Uzun şifon kollu gelinlik modellerinin kolları işlemeli ve sade seçenekleri bulunuyor. Kolları dar kesim bir gelinlik istiyorsanız kolunuzun kalınlığını göz önünde bulundurmalısınız. Gelinliğin kollarının işlemeli ve dar olması, kolunuzun olduğundan kalın görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle ince kollu gelin adayları işlemeli dar şifon kollu gelinlikleri tercih edebilir. Kalın kollarda ise dar kol tipini fazla önermesek de işlemesiz sade şifon kumaşın bu bölgede kullanılması, daha ince bir görünüm yaratabilir.

Kolları kalın gelin adaylarına ise bol kollu, kolu şifon gelinlik modellerini öneriyoruz. İşlemeli ya da sade olması fark etmeksizin, bol kolların, bu bölgedeki fazlalıkları kamufle etmek için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Şifon Etekli Gelinlik Modelleri

Gelinlik şifon kumaşlar, genellikle gelinliğin etek kısmına hacim vermek için kullanılıyor. A ya da prenses kesim şifon gelinlikler gibi kabarık tasarımlarda, kat kat şifon kumaş kullanılmasıyla daha ihtişamlı bir silüet yaratılıyor. Tabii, az sayıda katla da kabarık olmayan, sade gelinlikler elde etmek mümkün. Kabarık şifon etekli tasarımlar daha çok tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı alanlarda yapılan düğünlere uyum sağlıyor. Şifon etekli sade gelinliklerin de kır ve sahil düğünlerine çok yakıştığını da söyleyelim.

Bacak dekolteli bir gelinlik giymek istiyorsanız da birkaç kat şifondan oluşan transparan etekli modelleri ya da yırtmaçlı astar üzerine bir-iki kat şifon kumaşın kullanıldığı tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Tamamı Şifon Gelinlik Modelleri

Şifon kumaş, gelinliğin tamamında da kullanılıyor. İşlemesiz tasarımlar ilginizi çekiyorsa ve tamamı işlemesiz sade şifon gelinlik modelleri arasından seçim yapmak istiyorsanız, mat ipek şifon gelinlikleri düşünebilirsiniz. Bu zarif gelinlikleri havuz başı, kır alanı ve restoran gibi düğün mekanları için tercih edebilirsiniz.

Şifon Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Vücut tipinizin yanı sıra gelinlik seçiminiz etkileyecek başka kriterler de bulunuyor. Gelinlik alırken dikkat etmeniz en önemli konulardan biri düğün konseptiniz ve mekanınız. Kır ve kumsal düğünlerine sade şifon gelinlikler yakışırken otel ve düğün salonu gibi ihtişamlı mekanlar için kabarık şifon gelinlikleri uygun seçim olabilir.

Gelinlik araştırırken önce bir bütçe belirlemelisiniz. Gelinlik için ne kadar ödeme yapabilirsiniz? Eğer bütçeniz düşükse gelinlik kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Sonra bu bütçeye uygun gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz.

Seçtiğiniz gelinlikle rahat bir şekilde yürüyebilmeniz çok önemli. O nedenle mutlaka modeli seçmeden önce yürüme çalışmaları yapın. Kendinizi şık hissetmenizin yanı sıra rahat bir şekilde hareket edebilmeniz de iddialı bir görünüm için şart.

Şifon Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok gelinlik modelinde olduğu gibi asimetrik gelinlik modelleri de tasarımcısı, kumaşı, işlemeleri gibi özelliklere göre farklılık gösteriyor.

Markaların hazır model şifon gelinlikleri arasından seçim yapılması, özel olarak diktirmeye kıyasla, işçilik ve süre gibi nedenlere bağlı olarak daha uygun fiyatlı.

Şifon gelinlik fiyatları hangi markaya ait olduklarına göre de değişiyor. Dünyaca ünlü markaların şifon tasarımları diğer markalara kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip oluyor. Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi gibi etkenler bu değişime neden oluyor.

Kumaş ve işlemeler fiyatları etkileyen temel faktörlerden. Sentetik karışımlı kumaşlar, ipek ağırlıklı olan kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlı. İşlemeler arasında da fiyat farklılıklarına yol açan çeşitlilik hakim. Örneğin; dantelli şifon gelinlikler, payetli tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlı olabiliyor.

Şifon gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık gelinlik modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir, beğendiğiniz tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz.