Şifon Gelinlikler

Firmaları Göster
SDY 23
Sude Yağmur Moda Evi
Vintage Helen Halter yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Suri
Merve Alkan Bridal
Modern Bohem Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Şifon Helen
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Sade Vintage V yaka
13.000 TL - 15.000 TL
Transparan Helen
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Romantik Straplez
14.000 TL - 15.000 TL
Hermes
Madame Amour
Modern Sade V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
CSS 8
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Bohem Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
BRM 6
Bridelymade
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
YSE 9
Yasemin Gündüz
Bohem Romantik Vintage Hakim yaka
12.000 TL - 17.000 TL
NSM 9
Nisse Moda
Romantik Helen V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Gaia
Madame Amour
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
UGB185S21
Kaudupul Bridal
Modern Cesur Spor Tarlatansız Zayıf gösteren Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Carmit
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Görkemli Modern Hakim yaka
3.000 TL - 5.000 TL
79046
Maxxen Angel Wedding Dress
Bohem Kare yaka
25.000 TL - 30.000 TL
YSE 1
Yasemin Gündüz
Bohem Romantik Vintage Hakim yaka
10.000 TL - 15.000 TL
Cassiel
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Helen Bohem Bisiklet yaka
3.000 TL - 5.000 TL
EVS 25
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik Straplez
5.500 TL - 8.500 TL
Black
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Görkemli Vintage Gotik Kare yaka
20.000 TL - 25.000 TL
Ciclamen
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Sade Halter yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Dora
Madame Amour
Sade Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Castillejo
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Helen Romantik Bohem V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
MAF 14
Merve Alkan Bridal
Bohem Romantik Modern Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Cristina
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Görkemli Modern V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Helen Mix
Studio Bride
Helen V yaka
2.000 TL - 4.000 TL
Yerma
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Sade V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Şifon Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • şifon gelinlik fiyatları ne kadar?
  şifon gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler şifon gelinlik modelleri nelerdir?
  Şifon gelinlik kumaşının farklı özelliklere sahip çeşitleri bulunsa da son yıllarda ipek şifon gelinliklerin popüler olduğunu söyleyebiliriz. Uçuş uçuş bir tasarım arayan gelin adayları tamamı ya da eteği şifon gelinlik modellerini tercih ediyor. Kollarında romantik detaylar kullanmak isteyen gelin adaylarının da şifon kol gelinlik modellerine ilgi gösterdiğini beliretelim.
 • şifon gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre şifon gelinlik denildiğinde İstanbul 5.556, İzmir 994, Ankara 851, Bursa 493, ve Kayseri 187 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • şifon gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre şifon gelinlik denildiğinde beyaz 551, kırık beyaz 95, krem 14 ve renkli 11 ürün olduğu görülmektedir.

Şifon Gelinlik Modelleri Nasıl Olur?

İnce kumaştan bir gelinlik hayal eden gelin adaylarının tercihi şifon gelinlik modelleri oluyor. İncecik, şeffaf ve efil efil olan şifon, organze gibi yarı saydam bir kumaş. Ama daha dökümlü olması özelliği ile organzeden ayrılıyor. Gelinlik modellerinde daha çok ipek şifon kumaşa denk geldiğimizi söyleyebiliriz.

Sırt Dekolteli Şifon Gelinlik Modelleri

Sırt dekolteli gelinlik modelleri yalnızca sırtı açık tasarımlardan ibaret değil. Düğününde sırt dekolteli gelinlik giymek istiyorsanız sırtı şifon gelinlikleri de düşünebilirsiniz. Tarzınıza göre sade ya da dantel, pul, boncuk gibi detayları bulunan işlemeli sırt dekoltesine sahip gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Şifon Kol Gelinlik Modelleri

Uzun şifon kollu gelinlik modellerinin kolları işlemeli ve sade seçenekleri bulunuyor. Kolları dar kesim bir gelinlik istiyorsanız kolunuzun kalınlığını göz önünde bulundurmalısınız. Gelinliğin kollarının işlemeli ve dar olması, kolunuzun olduğundan kalın görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle ince kollu gelin adayları işlemeli dar şifon kollu gelinlikleri tercih edebilir.

Kalın kollarda ise dar kol tipini fazla önermesek de işlemesiz sade şifon kumaşın bu bölgede kullanılması, daha ince bir görünüm yaratabilir. Kolları kalın gelin adaylarına ise bol kollu, kolu şifon gelinlik modellerini öneriyoruz. İşlemeli ya da sade olması fark etmeksizin, bol kolların, bu bölgedeki fazlalıkları kamufle etmek için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Şifon Etekli Gelinlik Modelleri

Gelinlik şifon kumaşlar, genellikle gelinliğin etek kısmına hacim vermek için kullanılıyor. A ya da prenses kesim şifon gelinlikler gibi kabarık tasarımlarda, kat kat şifon kumaş kullanılmasıyla daha ihtişamlı bir silüet yaratılıyor. Tabii, az sayıda katla da kabarık olmayan, sade gelinlikler elde etmek mümkün. Kabarık şifon etekli tasarımlar daha çok tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı alanlarda yapılan düğünlere uyum sağlıyor.

Şifon etekli sade gelinliklerin de kır ve sahil düğünlerine çok yakıştığını da söyleyelim. Bacak dekolteli bir gelinlik giymek istiyorsanız da birkaç kat şifondan oluşan transparan etekli modelleri ya da yırtmaçlı astar üzerine bir-iki kat şifon kumaşın kullanıldığı tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Tamamı Şifon Gelinlik Modelleri

Şifon kumaş, gelinliğin tamamında da kullanılıyor. İşlemesiz tasarımlar ilginizi çekiyorsa ve tamamı işlemesiz sade şifon gelinlik modelleri arasından seçim yapmak istiyorsanız, mat ipek şifon gelinlikleri düşünebilirsiniz. Bu zarif gelinlikleri havuz başı, kır alanı ve restoran gibi düğün mekanları için tercih edebilirsiniz.

Şifon Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Vücut tipinizin yanı sıra gelinlik seçiminiz etkileyecek başka kriterler de bulunuyor. Gelinlik alırken dikkat etmeniz en önemli konulardan biri düğün konseptiniz ve mekanınız. Kır ve kumsal düğünlerine sade şifon gelinlikler yakışırken otel ve düğün salonu gibi ihtişamlı mekanlar için kabarık şifon gelinlikleri uygun seçim olabilir.

Gelinlik araştırırken önce bir bütçe belirlemelisiniz. Gelinlik için ne kadar ödeme yapabilirsiniz? Eğer bütçeniz düşükse gelinlik kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Sonra bu bütçeye uygun gelinlikleri inceleyebilirsiniz. Seçtiğiniz gelinlikle rahatça yürüyebilmeniz çok önemli. O nedenle mutlaka modeli seçmeden önce yürüme çalışmaları yapın. Kendinizi şık hissetmenizin yanı sıra rahat bir şekilde hareket edebilmeniz de iddialı bir görünüm için şart.

Şifon Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok gelinlik modelinde olduğu gibi asimetrik gelinlik modelleri de tasarımcısı, kumaşı, işlemeleri gibi özelliklere göre farklılık gösteriyor. Markaların hazır model şifon gelinlikleri arasından seçim yapılması, özel olarak diktirmeye kıyasla, işçilik ve süre gibi nedenlere bağlı olarak daha uygun fiyatlı. Fiyatlar tasarımın hangi markaya ait olduğuna göre de değişiyor. Dünyaca ünlü markaların şifon tasarımları diğer markalara kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip oluyor.

Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi gibi etkenler bu değişime neden oluyor. Kumaş ve işlemeler genel olarak da fiyatları etkileyen temel faktörlerden. Sentetik karışımlı kumaşlar, ipek ağırlıklı olan kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlı. İşlemeler arasında da fiyat farklılıklarına yol açan çeşitlilik hakim. Örneğin; dantelli şifon gelinlikler, payetli tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlı olabiliyor.

Şifon gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık gelinlik modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir, beğendiğiniz tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz.