Şifon Gelinlikler

Göz alıcı şifon gelinlik modellerini burada inceleyebilirsin!

YSE 1

Model

: YSE 1

Özellikler

: Bohem, Romantik, Hakim yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Transparan Helen

Model

: Transparan Helen

Özellikler

: Romantik, Straplez

14.000 TL - 15.000 TL

SMR 36

Model

: SMR 36

Özellikler

: Vintage, Romantik, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

RGM 2

Model

: RGM 2

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.500 TL - 9.000 TL

Suri

Model

: Suri

Özellikler

: Modern, Bohem, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

MYG Helen

Model

: MYG Helen

Özellikler

: Helen, İllüzyon yaka

2.000 TL - 7.000 TL

Şifon Helen

Model

: Şifon Helen

Özellikler

: Sade, Vintage, V yaka

13.000 TL - 15.000 TL

SRM 3

Model

: SRM 3

Özellikler

: Romantik, Cesur, V yaka

1.000 TL - 3.000 TL

SRM 5

Model

: SRM 5

Özellikler

: Vintage, Romantik, Kayık yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Gaia

Model

: Gaia

Özellikler

: Romantik, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

Dora

Model

: Dora

Özellikler

: Sade, Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

NSM 9

Model

: NSM 9

Özellikler

: Romantik, Helen, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Hermes

Model

: Hermes

Özellikler

: Modern, Sade, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

YSE 9

Model

: YSE 9

Özellikler

: Bohem, Romantik, Hakim yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Hellene

Model

: Hellene

Özellikler

: Bohem, Romantik, Modern, Helen, Cesur, İllüzyon yaka

18.493 TL

Black

Model

: Black

Özellikler

: Görkemli, Vintage, Gotik, Kare yaka

20.000 TL - 25.000 TL

GME 6

Model

: GME 6

Özellikler

: Romantik, Helen, Tek omuz

5.000 TL - 7.000 TL

BRM 6

Model

: BRM 6

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

1022

Model

: 1022

Özellikler

: Romantik, Modern, V yaka

3.000 TL - 4.000 TL

Cassiel

Model

: Cassiel

Özellikler

: Helen, Bohem, Bisiklet yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Carmit

Model

: Carmit

Özellikler

: Görkemli, Modern, Hakim yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Eslem Moda 24

Model

: Eslem Moda 24

Özellikler

: Romantik, Sade, Vintage, Kayık yaka

5.000 TL - 7.000 TL

UGB185S21

Model

: UGB185S21

Özellikler

: Modern, Cesur, Spor, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

1009

Model

: 1009

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

2.500 TL - 3.500 TL

Sayfa 1 / 23
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Şifon Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Şifon Gelinlik Modelleri Nasıl Olur?

İnce kumaştan bir gelinlik hayal eden gelin adaylarının tercihi şifon gelinlik modelleri oluyor. İncecik, şeffaf ve efil efil olan şifon, organze gibi yarı saydam bir kumaş. Ama daha dökümlü olması özelliği ile organzeden ayrılıyor. Gelinlik modellerinde daha çok ipek şifon kumaşa denk geldiğimizi söyleyebiliriz.

Sırt Dekolteli Şifon Gelinlik Modelleri

Sırt dekolteli gelinlik modelleri yalnızca sırtı açık tasarımlardan ibaret değil. Düğününde sırt dekolteli gelinlik giymek istiyorsanız sırtı şifon gelinlikleri de düşünebilirsiniz. Tarzınıza göre sade ya da dantel, pul, boncuk gibi detayları bulunan işlemeli sırt dekoltesine sahip gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Şifon Kol Gelinlik Modelleri

Uzun şifon kollu gelinlik modellerinin kolları işlemeli ve sade seçenekleri bulunuyor. Kolları dar kesim bir gelinlik istiyorsanız kolunuzun kalınlığını göz önünde bulundurmalısınız. Gelinliğin kollarının işlemeli ve dar olması, kolunuzun olduğundan kalın görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle ince kollu gelin adayları işlemeli dar şifon kollu gelinlikleri tercih edebilir.

Kalın kollarda ise dar kol tipini fazla önermesek de işlemesiz sade şifon kumaşın bu bölgede kullanılması, daha ince bir görünüm yaratabilir. Kolları kalın gelin adaylarına ise bol kollu, kolu şifon gelinlik modellerini öneriyoruz. İşlemeli ya da sade olması fark etmeksizin, bol kolların, bu bölgedeki fazlalıkları kamufle etmek için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Şifon Etekli Gelinlik Modelleri

Gelinlik şifon kumaşlar, genellikle gelinliğin etek kısmına hacim vermek için kullanılıyor. A ya da prenses kesim şifon gelinlikler gibi kabarık tasarımlarda, kat kat şifon kumaş kullanılmasıyla daha ihtişamlı bir silüet yaratılıyor. Tabii, az sayıda katla da kabarık olmayan, sade gelinlikler elde etmek mümkün. Kabarık şifon etekli tasarımlar daha çok tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı alanlarda yapılan düğünlere uyum sağlıyor.

Şifon etekli sade gelinliklerin de kır ve sahil düğünlerine çok yakıştığını da söyleyelim. Bacak dekolteli bir gelinlik giymek istiyorsanız da birkaç kat şifondan oluşan transparan etekli modelleri ya da yırtmaçlı astar üzerine bir-iki kat şifon kumaşın kullanıldığı tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Tamamı Şifon Gelinlik Modelleri

Şifon kumaş, gelinliğin tamamında da kullanılıyor. İşlemesiz tasarımlar ilginizi çekiyorsa ve tamamı işlemesiz sade şifon gelinlik modelleri arasından seçim yapmak istiyorsanız, mat ipek şifon gelinlikleri düşünebilirsiniz. Bu zarif gelinlikleri havuz başı, kır alanı ve restoran gibi düğün mekanları için tercih edebilirsiniz.

Şifon Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Vücut tipinizin yanı sıra gelinlik seçiminiz etkileyecek başka kriterler de bulunuyor. Gelinlik alırken dikkat etmeniz en önemli konulardan biri düğün konseptiniz ve mekanınız. Kır ve kumsal düğünlerine sade şifon gelinlikler yakışırken otel ve düğün salonu gibi ihtişamlı mekanlar için kabarık şifon gelinlikleri uygun seçim olabilir.

Gelinlik araştırırken önce bir bütçe belirlemelisiniz. Gelinlik için ne kadar ödeme yapabilirsiniz? Eğer bütçeniz düşükse gelinlik kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Sonra bu bütçeye uygun gelinlikleri inceleyebilirsiniz. Seçtiğiniz gelinlikle rahatça yürüyebilmeniz çok önemli. O nedenle mutlaka modeli seçmeden önce yürüme çalışmaları yapın. Kendinizi şık hissetmenizin yanı sıra rahat bir şekilde hareket edebilmeniz de iddialı bir görünüm için şart.

Şifon Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok gelinlik modelinde olduğu gibi asimetrik gelinlik modelleri de tasarımcısı, kumaşı, işlemeleri gibi özelliklere göre farklılık gösteriyor. Markaların hazır model şifon gelinlikleri arasından seçim yapılması, özel olarak diktirmeye kıyasla, işçilik ve süre gibi nedenlere bağlı olarak daha uygun fiyatlı. Fiyatlar tasarımın hangi markaya ait olduğuna göre de değişiyor. Dünyaca ünlü markaların şifon tasarımları diğer markalara kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip oluyor.

Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi gibi etkenler bu değişime neden oluyor. Kumaş ve işlemeler genel olarak da fiyatları etkileyen temel faktörlerden. Sentetik karışımlı kumaşlar, ipek ağırlıklı olan kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlı. İşlemeler arasında da fiyat farklılıklarına yol açan çeşitlilik hakim. Örneğin; dantelli şifon gelinlikler, payetli tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlı olabiliyor.

Şifon gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık gelinlik modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir, beğendiğiniz tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz.