Şantuk Gelinlikler

Gelinlere göz alıcı bir görünüm sağlayan şantuk gelinlik modelleri burada!

MYG Helen

Model

: MYG Helen

Özellikler

: Helen, İllüzyon yaka

₺2.000 - ₺7.000

UGB170005

Model

: UGB170005

Özellikler

: Romantik, Klasik, Straplez

₺5.500 - ₺12.500

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Şantuk Kumaş Gelinlik Nasıl Olur?

Şantuk gelinlik kumaşı, ipeksi, kendinden çizgili, parlak ve seyrek yapıdadır. Bu özellikleriyle kullanıldığı gelinlik modeline ihtişamlı bir görünüm katar. İpeksi yapısı nedeniyle her tür gelinlik modeline uygun kumaş türlerinden birisidir. Özellikle drapeli gelinlik modellerine çok uygundur. Son zamanlarda çok sık kullanılmayan gelinlik kumaşları arasında yer aldığını da belirtelim.

Şantuk kumaş, tafta gelinlik kumaşı ile sıklıkla karıştırıldığını ancak bu ki kumaş arasında ufak bir farkın bulunduğunu da ekleyelim. Tafta tamamen pürüzsüz yapıda kalın bir kumaşken, şantuk kumaşta ince çizgiler olur ve bu kumaş dışarıdan bakıldığında daha dokulu görünür. Ayrıca tafta gelinlik kumaşı daha çabuk kırışma özelliğine sahiptir.

Şantuk Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Şantuk kumaş her etek kesimine uyum sağlasa da özellikle kabarık gelinlikler için uygun olduğunu belirtelim. A ve prenses kesim gibi hacimli etek kesimine sahip modellerde şantuk kumaş sıklıkla kullanılır. Eğer basenleriniz geniş, üst bedeniniz ince yani armut vücut tipine sahipseniz şantuk kumaştan A ve prenses kesim gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Kum saati vücut tipine sahip gelinler de orantılı vücut hatlarını şantuk kumaştan, kabarık etekli balık kesim gelinliklerle öne çıkarabilir. Şantuk kumaş, özellikle drapeli detaylara sahip gelinliklerde sıklıkla kullanılır. Eğer vücudunuzun göğüs, bel gibi ince bölümlerine hacim katmak istiyorsanız, drapeli şantuk gelinlik modellerinin hareketli tasarımının yarattığı hacimli görüntüden yararlanabilirsiniz.

Şantuk Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Şantuk gelinlik seçerken, vücut yapınız, düğün mekanınız, mevsim ve fiyat gibi kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Düğün mekanınız ilk dikkat etmeniz gerekenlerden biri. Eğer tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı bir mekanda düğün yapacaksanız kabarık şantuk ve tafta gelinlikler tam size göre.

Çünkü bu tasarımların hem göz alıcı kumaşı hem de hacimli tasarımı, mekanın görkemli havasıyla uyumlu bir görüntü yaratacaktır. Vücut yapınız da gelinlik seçiminizi etkileyecek faktörler arasında. Örneğin; küçük göğüslü gelin adayları üst kısmı drapeli şantuk gelinlikleri, daha iri göğüslere sahip gelinler ise üst kısmı işlemesiz ve sade şantuk tasarımları tercih edebilir.

Düğün mevsiminize uzun ya da kısa kollu şantuk arasından seçim yapabilirsiniz. Şantuk kumaş polyester kumaş gibi yakmaz ya da terletmez. Kullanımı çok rahat ve oldukça şıktır. Bu nedenle özellikle ilkbahar ve yaz aylarında evlenecek gelin adayları bu kumaştan gelinlik modellerini tercih edebilir. Kumaşın serin tutma özelliğinin bulunduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Bütçenize göre seçim yapabilmeniz için fiyatları etkileyen faktörleri de bilmelisiniz. Bu konudaki en önemli kriterlerden biri gelinliğin kumaşıdır. İpek oranı yüksek şantuk kumaş gelinlik modelleri, sentetik ağırlıklı tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlıdır. Gelinliğinizin markası da fiyatları etkileyen etkenler arasında.

Dünyaca ünlü gelinlik markalarının şantuk gelinlikleri, yerel markaların tasarımlarına göre daha yüksek fiyatlıdır. Özel dikim gelinliklerin, markaların hazır model şantuk gelinliklerine kıyasla daha yüksek fiyatlı olduğunu da söyleyelim. Şantuk kumaş gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Daha hesaplı bir seçim yapmak istiyorsanız kiralama seçeneğini de düşünebilirsiniz.

Markaların kiralık şantuk gelinlik modelleri arasından seçim yapabilir ya da özel diktirdiğiniz şantuk gelinliği kiralayabilirsiniz. Bu noktada kiralık ve satılık gelinlikler arasında büyük fiyat farkları olmadığını da bilmenizde fayda var. Kiralık şantuk gelinlik fiyatları satılık modellere kıyasla yüzde 20-30 oranında daha uygun olur.

Şantuk kumaştan tasarlanan gelinlik modellerine dair detaylardan bahsettik. Aradığınız şantuk gelinliği verdiğimiz bilgiler ışığında, bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımlar arasında bulabilirsiniz. Bu ürünleri size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebileceğinizi ve ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.