Şantuk Gelinlikler

Gelinlere göz alıcı bir görünüm sağlayan şantuk gelinlik modelleri burada!

Romantik Klasik Straplez
UGB170005
İğne İplik Moda

Model: UGB170005

3.000 TL - 7.000 TL

Klasik
Kalp Yaka Gelinlik Modeli
 

Model: Kalp Yaka Gelinlik Modeli

 
Romantik Straplez
Straplez Şantuk Gelinlik
 

Model: Straplez Şantuk Gelinlik

 
Romantik V yaka
Kemer Detaylı Romantik Gelinlik
 

Model: Kemer Detaylı Romantik Gelinlik

 
Görkemli V yaka
Yırtmaç Detaylı Şantuk Gelinlik
 

Model: Yırtmaç Detaylı Şantuk Gelinlik

 
Spor Sade Straplez
Spor Model Şantuk Gelinlik
 

Model: Spor Model Şantuk Gelinlik

 
Balık Model Şantuk Gelinlik
 

Model: Balık Model Şantuk Gelinlik

 
Sade Bisiklet yaka
Bisiklet Yaka Şantuk Gelinlik
 

Model: Bisiklet Yaka Şantuk Gelinlik

 
Romantik Görkemli V yaka
Kemer Detaylı V Yaka Gelinlik
 

Model: Kemer Detaylı V Yaka Gelinlik

 
Romantik
Romantik Gelinlik Modeli
 

Model: Romantik Gelinlik Modeli

 
Görkemli Romantik Straplez
Cep Detaylı Şantuk Gelinlik
 

Model: Cep Detaylı Şantuk Gelinlik

 
Romantik
Romantik Model Şantuk Gelinlik
 

Model: Romantik Model Şantuk Gelinlik

 
Klasik Straplez
Kemer Detaylı Kalp Yaka Gelinlik
 

Model: Kemer Detaylı Kalp Yaka Gelinlik

 
Görkemli Romantik V yaka
Derin V Yakalı Gelinlik Modeli
 

Model: Derin V Yakalı Gelinlik Modeli

 
Romantik Straplez
Kemer Detaylı Balık Gelinlik
 

Model: Kemer Detaylı Balık Gelinlik

 
Romantik Straplez
Dantel Detaylı Straplez Gelinlik
 

Model: Dantel Detaylı Straplez Gelinlik

 
Romantik V yaka
V Yaka Balık Model Gelinlik
 

Model: V Yaka Balık Model Gelinlik

 
Romantik
Dantel Detaylı Romantik Gelinlik Modeli
 

Model: Dantel Detaylı Romantik Gelinlik Modeli

 
Klasik
İpek Şantuk Gelinlik
 

Model: İpek Şantuk Gelinlik

 
Straplez
Uzun Kollu Şantuk Gelinlik
 

Model: Uzun Kollu Şantuk Gelinlik

 
Romantik Klasik Straplez
A Kesim Şantuk Gelinlik
 

Model: A Kesim Şantuk Gelinlik

 
Klasik Romantik V yaka
V Yaka Şantuk Gelinlik
 

Model: V Yaka Şantuk Gelinlik

 
Romantik V yaka
Derin V Yakalı Şantuk Gelinlik
 

Model: Derin V Yakalı Şantuk Gelinlik

 
Halter yaka
Halter Yaka Şantuk Gelinlik
 

Model: Halter Yaka Şantuk Gelinlik

 

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Şantuk Kumaş Gelinlik Nasıl Olur?

Şantuk gelinlik kumaşı, ipeksi, kendinden çizgili, parlak ve seyrek yapıdadır. Bu özellikleriyle kullanıldığı tasarıma ihtişamlı bir görünüm katar. İpeksi yapısı nedeniyle her tür gelinlik modeline uygun kumaş türlerinden birisidir. Drapeli modellere çok uygundur. Son zamanlarda çok sık kullanılmayan gelinlik kumaşları arasında yer aldığını da belirtelim.

Şantuk kumaş, tafta gelinlik kumaşı ile sıklıkla karıştırılır. Ancak tafta tamamen pürüzsüz yapıda kalın bir kumaşken, şantuk kumaşında denen ince çizgiler olur ve dokulu görünür.

Şantuk Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Şantuk kumaş her etek kesimine uyum sağlasa da özellikle kabarık gelinlikler için uygun olduğunu belirtelim. A ve prenses kesim gibi hacimli etek kesimine sahip modellerde şantuk kumaş sıklıkla kullanılır.

Eğer basenleriniz geniş, üst bedeniniz ince yani armut vücut tipine sahipseniz şantuk kumaştan A ve prenses kesim gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Kum saati vücut tipine sahip gelinler de orantılı vücut hatlarını şantuk kumaştan, kabarık etekli balık kesim gelinliklerle öne çıkarabilir.

Şantuk kumaş, özellikle drapeli gelinliklerde sıklıkla kullanılır. Eğer vücudunuzun ince bölümlerine hacim katmak istiyorsanız, drapeli şantuk gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Şantuk Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Şantuk gelinlik seçerken, vücut yapınız, düğün mekanınız, mevsim ve fiyat gibi kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Düğün mekanınız ilk dikkat etmeniz gerekenlerden biri. Eğer tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı bir mekanda düğün yapacaksanız kabarık şantuk ve tafta gelinlikler tam size göre. Çünkü bu tasarımların hem göz alıcı kumaşı hem de hacimli tasarımı, mekanın görkemli havasıyla uyumlu bir görüntü yaratacaktır.

Vücut yapınız da gelinlik seçiminizi etkileyecek faktörler arasında. Örneğin; küçük göğüslü gelin adayları üst kısmı drapeli şantuk gelinlikleri, daha iri göğüslere sahip gelinler ise üst kısmı işlemesiz ve sade şantuk tasarımları tercih edebilir.

Düğün mevsiminize uzun ya da kısa kollu şantuk arasından seçim yapabilirsiniz. Şantuk kumaş polyester kumaş gibi yakmaz ya da terletmez. Kullanımı çok rahat ve oldukça şıktır. Bu nedenle özellikle ilkbahar ve yaz aylarında evlenecek gelin adayları bu kumaştan gelinlik modellerini tercih edebilir. Kumaşın serin tutma özelliğinin bulunduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Bütçenize göre seçim yapabilmeniz için fiyatları etkileyen faktörleri de bilmelisiniz. Bu konudaki en önemli kriterlerden biri gelinliğin kumaşıdır. İpek oranı yüksek şantuk kumaş gelinlik modelleri, sentetik ağırlıklı tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlıdır.

Gelinliğinizin markası da fiyatları etkileyen etkenler arasında. Dünyaca ünlü gelinlik markalarının şantuk gelinlikleri, yerel markaların tasarımlarına göre daha yüksek fiyatlıdır. Özel dikim gelinliklerin, markaların hazır model şantuk gelinliklerine kıyasla daha yüksek fiyatlı olduğunu da söyleyelim.

Şantuk kumaş gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Daha hesaplı bir seçim yapmak istiyorsanız kiralama seçeneğini de düşünebilirsiniz. Markaların kiralık şantuk gelinlik modelleri arasından seçim yapabilir ya da özel diktirdiğiniz şantuk gelinliği kiralayabilirsiniz. Bu noktada kiralık ve satılık gelinlikler arasında büyük fiyat farkları olmadığını da söyleyelim. Kiralık şantuk gelinlik fiyatları satılık modellere kıyasla yüzde 20-30 oranında daha uygun olur.

Aradığınız şantuk gelinliği bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımlar arasında bulabilirsiniz. Bu ürünleri size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebileceğinizi ve ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.