Kare Yaka Gelinlikler

Firmaları Göster
Kare Yaka Prense Model Gelinlik
Gelinlik Worlds
Görkemli Kare yaka
18.000 TL - 25.000 TL
FMD 41
Filiz Sert Wedding Dress
Görkemli Romantik Kare yaka
5.500 TL - 9.000 TL
KRG 51
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Kare yaka
5.000 TL - 7.000 TL
BRP 4
Bursa Pazarı Gelinlik
Vintage Kare yaka
7.000 TL - 10.000 TL
79046
Maxxen Angel Wedding Dress
Bohem Kare yaka
25.000 TL - 30.000 TL
Model 8
Blanc Bridal
Romantik Kare yaka
7.999 TL - 8.999 TL
79018
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade Romantik Kare yaka
16.000 TL - 20.000 TL
BRP 1
Bursa Pazarı Gelinlik
Romantik Kare yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Kare Yaka Görkemli
Pınar Bent
Görkemli Kare yaka
10.000 TL - 20.000 TL
79047
Maxxen Angel Wedding Dress
Helen Kare yaka
30.000 TL - 35.000 TL
Brie
Miry May Bridal
Modern Kare yaka
8.500 TL - 12.000 TL
Celene
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Sade Kare yaka
5.000 TL - 7.000 TL
79001
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik Kare yaka
14.000 TL - 18.000 TL
Edna
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Romantik Cesur Klasik Görkemli Kare yaka
26.000 TL - 33.000 TL
MAF 41
Merve Alkan Bridal
Romantik Kare yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Maya
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Romantik Zayıf gösteren Cesur Klasik Görkemli Kare yaka
25.000 TL - 31.000 TL
H-23012
Meryem Cicerali Haute Couture
Romantik Kare yaka
14.000 TL - 19.000 TL
Pileli A Kesim Kasnak İşlemeli
Pınar Bent
Görkemli Kare yaka
20.000 TL - 25.000 TL
E-23011
Meryem Cicerali Haute Couture
Zayıf gösteren Görkemli Romantik Kare yaka
15.000 TL - 19.000 TL
H-23003
Meryem Cicerali Haute Couture
Romantik Klasik Kare yaka
16.000 TL - 20.000 TL
79002
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade Kare yaka
14.000 TL - 18.000 TL
79026
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade Kare yaka
15.000 TL - 20.000 TL
Ophelia
Meryem Cicerali Haute Couture
Bohem Romantik Modern Zayıf gösteren Cesur Gotik Klasik Görkemli Kare yaka
42.000 TL - 53.000 TL
H-23009
Meryem Cicerali Haute Couture
Helen Kare yaka
22.000 TL - 26.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Kare Yaka Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Kare yaka gelinlik fiyatları ne kadar?
  Kare yaka gelinlik fiyatları 2.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler kare yaka gelinlik modelleri nelerdir?
  Kare yakalı gelinlik modelleri özellikle küçük göğüslerini öne çıkarmak isteyen gelinlerin favori tasarımlarından diyebiliriz. Sonbahar ve kış aylarında evlenecek gelin adayları kare yaka uzun kollu gelinlik modellerini sıklıkla tercih ediyor. Son yıllarda sade gelinliklere olan ilginin artması nedeniyle işlemesiz kayık yaka saten gelinlik modellerinin de popüler tasarımlar arasında yer bulduğunu söylemek mümkün.
 • Kare yaka gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre kare yaka gelinlik denildiğinde İstanbul 1.169, İzmir 294, Ankara 262, Bursa 237, ve Samsun 189 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Kare yaka gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre kare yaka gelinlik denildiğinde beyaz 143, kırık beyaz 44, krem 27 ve renkli 7 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Kare Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

En çok tercih edilen yaka tiplerinden biri olan kare yaka, sağ ve sol yandaki askıların dik inerek keskin bir şekil verdiği yaka kesimidir. Köprücük kemiği ve dekolte bölgesini öne çıkarmak isteyen gelin adayları bu yaka tipini tercih edebilir. Açık yani derin kare yaka gelinlikler boynu daha ince ve uzun gösteren gelinlikler arasındadır.

Kısa ve dolgun bir boynunuz varsa da kare yakalı gelinliklerin üst bedeninizin daha uzun görünmesine yardımcı olacağını bilmelisiniz. Etek kesimine göre en çok tercih edilen bu yaka tipine sahip gelinlik seçenekleri kare yaka prenses gelinlik olmasına rağmen düz ve balık gelinlik modelleriyle de son derece şık bir görünüm yaratır.

Etek Kesimine Göre Kare Yaka Gelinlik Modelleri

Kare yaka tipinin farklı etek kesimleriyle birlikte kullanıldığını görmek mümkün. Bu tasarımlar arasından seçim yapılırken vücut tipinin göz önünde bulundurulması gerekir. A, prenses, kum saati ya da dikdörtgen... Peki bu hangi etek kesimlerinden hangisine sahip kare yaka gelinlik hangi vücut tipiyle uyumludur? Vakit kaybetmeden bu sorunun yanıtını da verelim:

Kare Yaka Balık Gelinlik Modelleri

Kare yaka balık gelinlik modelleri orantılı vücut hatlarına sahip kum saati vücut tipindeki gelin adayları için bire bir! Vücudu saran, tepeden tırnağa tüm vücut hatlarını öne çıkaran balık gelinlikler, iddialı tarza sahip gelin adaylarının, tarihi mekan, otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında tercih edebileceği tasarımlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Yakası Kare Prenses Model Gelinlikler

Kare yaka prenses gelinlikler de en çok tercih edilen tasarımlardan. Özellikle ihtişamlı bir silüet arayan gelinlerin tercihi olan prenses model kare yaka gelinlikler de gösterişli düğün mekanlarında tercih edilebilecek modellerdendir. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının giyebileceği kare yaka gelinlik prenses model ya da A kesim gibi kabarık etek kesimine sahip olmalıdır. Çünkü kare yaka kabarık gelinlik modelleri geniş basenleri kamufle etme özelliğiyle fit bir görünüm yaratır.

A Kesim Kare Yaka Gelinlik Modelleri

Kabarık kare yaka gelinlik modelleri arasından rahat hareket etme imkanı sunan bir seçenek arayan gelin adayları A etek kesimine de yönelebilir. Havuz başı, kır gibi açık hava düğün mekanlarına yakıştırdığımız bu tasarımlar armut vücut tipindeki gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle ederken ince gövdelerini öne çıkarabilir.

Düz Kesim Kare Yaka Gelinlik Modelleri

Eğer daha sade gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa kare yaka düz gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Kare yaka düz gelinlikler, ince vücut yapısına sahip, özellikle bel bölgesi düz dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları için idealdir. Düz kesim gelinlikler, vücudu sarmayan yapısıyla kalın bel bölgesini kamufle ederek, bu bölgenin olduğundan kalın görünmesinin önüne geçer.

Farklı Tarzlara Uygun Kare Yaka Gelinlik Modelleri

Görkemli ya da minimalist, bohem ya da romantik… Kare yaka gelinlik modelleri birçok tarza hitap eden seçeneklere sahip. Kare yaka dantelli gelinlik en çok karşımıza çıkan tasarımlardan. Özellikle romantik tarzda gelinlik arayan gelin adaylarının tercihi dantel detaylarla süslenen tasarımlardan yana olduğunu söylemek mümkün. Minimal tasarımları beğenen gelinler ise seçimini kare yaka sade gelinlik modelleri arasından yapabilir.

İhtişamlı düğün yapacak gelinler ise taşlarla süslenmiş kare yaka gelinliklere şans verebilir. Yakası kare taşlı gelinlikler görkemli düğünlere çok yakışır. Kare yaka gelinliklerin bohem tarzda seçenekleri de var. Salaş tasarımlı, düz kesim, iki parça kare yakalı bohem gelinlikleri, özgür ruhunuzu yansıtmak ve tarzınızı ortaya koymak için tercih edebilirsiniz.

Kare Yaka Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Her gelinlik modelinde olduğu gibi kare yaka gelinlik modellerinde de geniş fiyat aralığı söz konusu. Bu geniş fiyat skalasının nedenleri arasında ise modelin tasarımcısı, kumaşı, işlemeleri gibi detayları sıralayabiliriz. Bir gelinliğin üretim açısından iki seçeneği var: Özel dikim ve hazır modeller. Markaların hazır model kare yaka gelinlikleri arasından seçim yapılması, özel olarak diktirmeye kıyasla, işçilik ve süre gibi nedenlere bağlı olarak daha uygun fiyatlıdır.

Kare yaka gelinlik modellerinin fiyatları etiketini taşıdığı markaya göre de değişiyor. Dünyaca ünlü bir markanın koleksiyonu arasında yer alan kare yakalı gelinlikler, yerel markalara kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip olur. Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi gibi etkenler bu değişime neden olur. Kumaş ve işlemeler fiyatları etkileyen temel faktörlerden.

Sentetik karışımlı kumaşlar ipek ağırlıklı olan kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlı. Gelinliği süslemede kullanılan aksesuarlar ile işlemelerin maliyeti de fiyat farklılıklarına yol açar. Kare yaka gelinlik modellerine ilişkin detaylara değindik. Şimdi size uygun gelinliği bulalım! Bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, inceleyip ilginizi çeken firmalarla iletişime geçebilirsiniz.