Kare Yaka Gelinlikler

Kare yaka gelinlik modelleriyle dekolte bölgeni öne çıkar, zarif bir görünüm yakala!

Romantik Kare yaka
KRG 51
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 51

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Kare yaka
1004
Story Gelinlik

Model: 1004

3.000 TL - 3.700 TL

Romantik Kare yaka
SDY 22
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 22

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Kare yaka
BNB 50
1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Model: BNB 50

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik Kare yaka
MEC 12
Mediha Cambaz

Model: MEC 12

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik Kare yaka
IMN 15
İmza Novia

Model: IMN 15

7.000 TL - 10.000 TL

Sade Klasik Spor Zayıf gösteren Uzun gösteren Tarlatansız Kare yaka
ASA 18
Aşk-ı Ala

Model: ASA 18

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Romantik Kare yaka
SFK 17
Şafak Moda

Model: SFK 17

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur Kare yaka
VNW 3
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 3

6.000 TL - 8.000 TL

Görkemli Eteği çıkabilen Tarlatansız Kare yaka
WHM 22
White House Moda Evi

Model: WHM 22

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Romantik Kare yaka
TND 7
Tuna Dikimevi By Zehra Tuna

Model: TND 7

5.000 TL - 7.000 TL

Klasik Kare yaka
CEY 14
Ceylan Güres Modaevi

Model: CEY 14

5.000 TL - 5.500 TL

Sade Kare yaka
Celene
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Celene

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik Kare yaka
MDC 16
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: MDC 16

10.000 TL - 20.000 TL

Görkemli Kare yaka
Beverly Balo
Vipgelinlik

Model: Beverly Balo

 
Romantik Modern Sade Kare yaka
Enni
Miry May Bridal

Model: Enni

3.500 TL - 5.000 TL

Romantik Kare yaka
SET 23
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 23

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Klasik Romantik Kare yaka
Glamour Bridal 52
Glamour Bridal

Model: Glamour Bridal 52

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Vintage Kare yaka
1615
Çağteks Gelinlik

Model: 1615

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Klasik Kare yaka
FAP 113
Faike Polat

Model: FAP 113

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik Kare yaka
Fla
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Fla

9.717 TL

Romantik Modern Kare yaka
FAP 114
Faike Polat

Model: FAP 114

3.000 TL - 7.000 TL

Modern Kare yaka
WHM 29
White House Moda Evi

Model: WHM 29

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Kare yaka
Brie
Miry May Bridal

Model: Brie

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Kare Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

En çok tercih edilen yaka tiplerinden biri olan kare yaka, sağ ve sol yandaki askıların dik inerek keskin bir şekil verdiği yaka kesimidir. Köprücük kemiği ve dekolte bölgesini öne çıkarmak isteyen gelin adayları bu yaka tipini tercih edebilir. Açık yani derin kare yaka gelinlikler boynu daha ince ve uzun gösteren gelinlikler arasındadır.

Kısa ve dolgun bir boynunuz varsa da kare yakalı gelinliklerin üst bedeninizin daha uzun görünmesine yardımcı olacağını bilmelisiniz. Etek kesimine göre en çok tercih edilen bu yaka tipine sahip gelinlik seçenekleri kare yaka prenses gelinlik olmasına rağmen düz ve balık gelinlik modelleriyle de son derece şık bir görünüm yaratır.

Etek Kesimine Göre Kare Yaka Gelinlik Modelleri

Kare yaka tipinin farklı etek kesimleriyle birlikte kullanıldığını görmek mümkün. Bu tasarımlar arasından seçim yapılırken vücut tipinin göz önünde bulundurulması gerekir. A, prenses, kum saati ya da dikdörtgen... Peki bu hangi etek kesimlerinden hangisine sahip kare yaka gelinlik hangi vücut tipiyle uyumludur? Vakit kaybetmeden bu sorunun yanıtını da verelim:

Kare Yaka Balık Gelinlik Modelleri

Kare yaka balık gelinlik modelleri orantılı vücut hatlarına sahip kum saati vücut tipindeki gelin adayları için bire bir! Vücudu saran, tepeden tırnağa tüm vücut hatlarını öne çıkaran balık gelinlikler, iddialı tarza sahip gelin adaylarının, tarihi mekan, otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında tercih edebileceği tasarımlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Yakası Kare Prenses Model Gelinlikler

Kare yaka prenses gelinlikler de en çok tercih edilen tasarımlardan. Özellikle ihtişamlı bir silüet arayan gelinlerin tercihi olan prenses model kare yaka gelinlikler de gösterişli düğün mekanlarında tercih edilebilecek modellerdendir. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının giyebileceği kare yaka gelinlik prenses model ya da A kesim gibi kabarık etek kesimine sahip olmalıdır. Çünkü kare yaka kabarık gelinlik modelleri geniş basenleri kamufle etme özelliğiyle fit bir görünüm yaratır.

A Kesim Kare Yaka Gelinlik Modelleri

Kabarık kare yaka gelinlik modelleri arasından rahat hareket etme imkanı sunan bir seçenek arayan gelin adayları A etek kesimine de yönelebilir. Havuz başı, kır gibi açık hava düğün mekanlarına yakıştırdığımız bu tasarımlar armut vücut tipindeki gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle ederken ince gövdelerini öne çıkarabilir.

Düz Kesim Kare Yaka Gelinlik Modelleri

Eğer daha sade gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa kare yaka düz gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Kare yaka düz gelinlikler, ince vücut yapısına sahip, özellikle bel bölgesi düz dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları için idealdir. Düz kesim gelinlikler, vücudu sarmayan yapısıyla kalın bel bölgesini kamufle ederek, bu bölgenin olduğundan kalın görünmesinin önüne geçer.

Farklı Tarzlara Uygun Kare Yaka Gelinlik Modelleri

Görkemli ya da minimalist, bohem ya da romantik… Kare yaka gelinlik modelleri birçok tarza hitap eden seçeneklere sahip. Kare yaka dantelli gelinlik en çok karşımıza çıkan tasarımlardan. Özellikle romantik tarzda gelinlik arayan gelin adaylarının tercihi dantel detaylarla süslenen tasarımlardan yana olduğunu söylemek mümkün. Minimal tasarımları beğenen gelinler ise seçimini kare yaka sade gelinlik modelleri arasından yapabilir.

İhtişamlı düğün yapacak gelinler ise taşlarla süslenmiş kare yaka gelinliklere şans verebilir. Yakası kare taşlı gelinlikler görkemli düğünlere çok yakışır. Kare yaka gelinliklerin bohem tarzda seçenekleri de var. Salaş tasarımlı, düz kesim, iki parça kare yakalı bohem gelinlikleri, özgür ruhunuzu yansıtmak ve tarzınızı ortaya koymak için tercih edebilirsiniz.

Kare Yaka Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Her gelinlik modelinde olduğu gibi kare yaka gelinlik modellerinde de geniş fiyat aralığı söz konusu. Bu geniş fiyat skalasının nedenleri arasında ise modelin tasarımcısı, kumaşı, işlemeleri gibi detayları sıralayabiliriz. Bir gelinliğin üretim açısından iki seçeneği var: Özel dikim ve hazır modeller. Markaların hazır model kare yaka gelinlikleri arasından seçim yapılması, özel olarak diktirmeye kıyasla, işçilik ve süre gibi nedenlere bağlı olarak daha uygun fiyatlıdır.

Kare yaka gelinlik modellerinin fiyatları etiketini taşıdığı markaya göre de değişiyor. Dünyaca ünlü bir markanın koleksiyonu arasında yer alan kare yakalı gelinlikler, yerel markalara kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip olur. Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi gibi etkenler bu değişime neden olur. Kumaş ve işlemeler fiyatları etkileyen temel faktörlerden.

Sentetik karışımlı kumaşlar ipek ağırlıklı olan kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlı. Gelinliği süslemede kullanılan aksesuarlar ile işlemelerin maliyeti de fiyat farklılıklarına yol açar. Kare yaka gelinlik modellerine ilişkin detaylara değindik. Şimdi size uygun gelinliği bulalım! Bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, inceleyip ilginizi çeken firmalarla iletişime geçebilirsiniz.